Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alvászavar babáknál avagy rossz szokások? fórum

Alvászavar babáknál avagy rossz szokások? (beszélgetős fórum)


23. humoni
2013. okt. 22. 15:41
Mivel kapcsolatban?
22. spinneli (válaszként erre: 2. - Humoni)
2013. okt. 22. 15:24
Van már valamilyen rendszeretek?
21. humoni
2013. okt. 22. 15:13
Nálunk is csak a cumisüveg marad!
2013. okt. 19. 17:52
Szia!Míg ilyen pici volt a lányom addig én csipkebogyó teát adtam neki,és ha félálomba volt kicseréltem cumira,észre sem vette.Viszont mikor kijött a foga kiharapta,azután vehettem neki arany fogósat is nem kellett neki,csak a cumisüveg.Mai napig csak a cumissal tud aludni pedig lassan 2 és fél éves.Viszont csak az nyugtatja meg és így nyugodtan és szépen alszik!
19. Vancsa1977 (válaszként erre: 2. - Humoni)
2013. okt. 19. 17:31

Sajnos nálunk is rossz alvó a kisebbik fiam,aki most 8 hónapos.

Nappal alig alszik-jó ha egész nappal alszik 1,5 órát.Éjjelente is többször felébred.

18. katie_rose (válaszként erre: 17. - Humoni)
2013. okt. 14. 21:53

Elsőre lehet nem fogadja majd szívesen de ne add fel! A cukros tea után nyilván nem találja majd annyira fincsinek. Ha nagyon sztrájkol akkor adj pár napig vizet neki. Utána a cukor nélküli tea is másként fog hatni :D


De adj egy esélyt a víznek is! A kisfiam mára már vedeli, pedig sokáig csak napi pár kortyot ivott belőle. :)

17. humoni
2013. okt. 14. 17:23
Már vettem neki másik teát,csipkebogyót meg igazi gyümölcsteát,ami gyümölcs alapú nem pedig fekete tea alapú.
2013. okt. 12. 15:50
mert az anyjuk cukros italokkal itatta őket. Egy ismerősömnek pedig majdnem megfulladt a kisbabája, mert cumisüveggel a szájában altatta. Ő pedig látótávolságon kívül cigizett. Egy másik anyuka vette észre a fuldokló kisbabát, ő mentette meg az életét.
2013. okt. 12. 15:45
Én teát egyáltalán nem adtam és adok a babáimnak 1 éves korig. Esetleg forralt, lehűtött vizet. A cukros teák, üdítők nagyon rongálják a fogakat. Ismerek egy 2 és egy 3 éves gyereket, akiknek a fogaik teljesen tönkrementek,
2013. okt. 12. 15:41
Fekete teát még gyerekeknek sem szabad adni, nemhogy kisbabának. olyan, mintha feketekávét adnál neki! élénkítőszer, ahogy a zöldtea is. Jóhogy nem alszik szegény! Többen írtak már javaslatot helyette.
13. katie_rose (válaszként erre: 10. - Humoni)
2013. okt. 11. 11:02
En mar csak az eper miatt sem adnam, mert az egyik legnagyobb allergen. :/ a csipkebogyo tenyleg jobb. Cukor nelkul is nagyon fincsi. De pl van barackos babatea is. Azt is ki lehet probalni. :)
12. humoni
2013. okt. 11. 10:41
Ahham értem nah akkor szerintem ma el is nézek a rossmanba!!!!
11. kicsigitta (válaszként erre: 10. - Humoni)
2013. okt. 11. 09:21
Sok gyümölcstea van amiben nincs fekete tea, meg kell nézni az összetevőknél ;-) Mi most a rossmannos teákra cuppantunk rá, abból is van egy csomó, van olyan is aminek roibos az alapja, azt meg lehet gyerkőcöknek is. Amikor picik voltak, akkor gyümölcscukorral vagy nádcukorral ízesítettem, de csak épphogy. A cukor amúgy felpörget, érdemes csínján bánni vele ;-)
10. humoni
2013. okt. 10. 22:47

Ohh köszönöm csajok,akkor kipróbálom a csipkebogyót.

Én eddig ízesített gyümölcsös fekete teát adtam,mert ugye a gyümölcs tea is fekete tea alapú!

És akkor a csipkebogyóban nincs koffein?

Igen próbáltam magamon néha elalszik néha nem hanem elkezd hisztizni!nem nyűgös attól függetlenül hogy fekete teát kap,és este is remekül alszik.

A levegős is nagyokat alszik csak nem mindig tudom kivinni meg minden alvásnál kiteszem??az sem jó.

2013. okt. 10. 20:33

Fekete teát??? Az tele van koffeinnel Attól nem tud aludni.

Lányom annó 1* kapott véletlen és éjfélkor még a táskám húzgálta pedig remek alvó volt

Ha tea akkor vagy baba tea vagy ha picit nagyobb csipkebogyó tea (van a Pickwick nek olyan hogy csipkebogyó variációk nagyon jó )

8. kicsigitta (válaszként erre: 7. - Humoni)
2013. okt. 10. 19:09
Fekete teát lehet? :-o Nekem mindegyik gyerkőcnél azt mondták, h azt nem lehet max gyümölcs teát, azt is gyengén. Amúgy nálunk is nagy mumus volt anno az alvás... Ha kiviszed a levegőre akkor sem alszik? Ha ilyen picurin ennyire nem alszik nagyon jól bírja, bár gondolom így extra nyüis. Magadon próbáltad altatni? A most 4 évesem sokat aludt rajtam pár hónaposan. Azt mondják, h anyuka közelsége, illata, szívverése megnyugtatja a piciket.
2013. okt. 10. 18:52
Jah és ha teát adtatok is neki azt milyet??Én sima fekete teát eper ízűt nagyon szereti,egy minimális cukorral.
2013. okt. 10. 18:52
Köszi csajok!!!Ma is borzasztó volt a nappal de már most este 6kor alszik rendesen.Most épp cumival alszik :)
5. nojni (válaszként erre: 2. - Humoni)
2013. okt. 10. 14:52

Sajna az én gyerekeim csak teával aludtak. Éjjel. Akkor is rosszul. Nappal meg semmit.

Tavasszal lesz picurim, neki tuti nem adok. Legfeljebb vizet. Mert: a tea cukortartalma miatt elromlottak a fogacskáik, és hosszú az a 6-7 év mire kinőnek az újak...

A lányomat 6 hósan rászoktattam a cumira. Nehéz volt, de sikerült. Sajna addigra romlani kezdett a két felső foga...

Próbáld meg még most azt a cumit! Az a pár nap kínlódás nem ér fel a későbbi fájós fogacskák- és fogúzások miatti sírásokkal!

És a babák változnak! Nemsokára kevesebbszer eszik, és jobban alszik majd! Nappal is.

4. katie_rose (válaszként erre: 3. - Katie_rose)
2013. okt. 10. 14:49

Bocsi, látom éjjel jól alszik :))

Az én kisfiam amúgy 11 hónapos most. Voltak nehéz időszakok,de nálunk is a nappali alvás volt a probléma. Hiába a napirend és a következetesség... :) Éjjel 12 órát aludt végig 3 hónaposan ébredés nélkül...cserébe nappal katasztrófa volt. Ahogy nagyobb lett, a nappali alvások rendeződtek,de a nagymozgások megindulás miatt borult az éjszaka. :D

3. katie_rose (válaszként erre: 2. - Humoni)
2013. okt. 10. 14:43

A teán és tápin alvás nem épp a legjobb. a tápszeren rajta is van,hogy miért nem.

Esetleg ha az üveget sima cumira cserélnéd óvatosan?

Az alvás amúgy ilyen piciknél gyakran zűrös,de alakul ez még! Éjjel jól alszik?

2013. okt. 10. 14:36

Akkor le is írom rövid történetünket.

Van egy 2 hónapos kislányom.Nem nagyon szeret,tud nappal aludni viszont este nagyon jól alszik,betartva a 3 órás evést!

Nappal nem nagyon alszik,vagy ha igen akkor össze vissza,ahogy elájul.Sajnos most van egy "rossz" szokásunk hogy cumisüveggel a szájában alszik el.Nagyon hatásos igaz mert így jót alszik és rögtön elalszik.Nem tudom hogy ez jó-e.Ha tápszert eszünk,mert nem anyatejes,akkor viszont csak akkor alszik el rajta ha elfogyott,legtöbbször tea van altatásnál az üvegbe!

2013. okt. 10. 14:33
Helló!Nyitottam egy ilyen fórumot is ugyanis ez a probléma nem csak nálam áll fenn,hanem azt hiszem több anyukánál is,és babánál!Segítsünk egymáson!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook