Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Slinda fogamzásgátlóról van valakinek tapasztalata? fórum

Slinda fogamzásgátlóról van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)

13. Zita22 (válaszként erre: 12. - Adriennem)
jan. 16. 07:29
Igen, nekem volt, 3honapig sajnos teljesen normális dolog, kb két hetente volt, pecsételő és ilyen barnás is.
jan. 14. 18:12

Nekem is ezt írta fel az orvosom. Én sosem szedtem még eddig gyógyszert ez az első. Nekem is azt mondta hogy a vérzés teljesen ki maradhat, de ne aggódjak miatta ennél a gyógyszernél ez normális. Illetve hogy egyáltalán nem hízik tőle az ember.

Most szedem az első levelet, az első 2 hétben semmi probléma nem volt most viszont több napja folyamatosan ilyen pecsételő vérzés szerűségem van.. ami nem túl komfortos. Remélem ha hozzá szokott a szervezetem el múlik.

Volt mèg valakinek esetleg ilyen tapasztalata? 😔

11. Zita22
jan. 13. 14:10

Sziasztok!

Június óta szedem, eddig minden ok volt, 4hetente jött meg, nem volt vészes kb 5 napig, teljesen normál. Csak jót tudok mondani eddig, most ezen a héten kellett volna megjönnie hát eddig semmi, merem remélni, hogy nem baba van a dologban.

jan. 13. 00:13

Sziasztok!

Én is ezt kaptam a nőgyógyászomtól, nov. 19-én kezdtem szedni. Nekem mondta, hogy az is előfordulhat, hogy egyáltalán nem jön meg, de az is rendben van.

Az első levél után a 4 zöld szem szedése alatt volt némi görcsölésem és csak pecsételő vérzés, vagy inkább csak barnázás jelentkezett 2 napig.

Most is pont a zöldeknél tartok, egyelőre csak némi görcs van, vérzésnek még nyoma sincs.

Én ugyan nem bánom, hogy nincs vérzés, úgy, hogy még rendben is van így. :)

Gondolom azért is nincs nagyon vérzés, hisz csak 4 napig nem szedünk hatóanyagot, szinte folyamatos a szedés.

Bár én már nagyon régen szedtem utoljára, több mint 10 éve, akkor ha jól rémlik, 1 hét is pihi volt, akkor jött meg a vérzés.

9. Zsófianya 33 (válaszként erre: 7. - Ancsi2996)
dec. 30. 20:16
Én ugyan így jártam. A bőröm dettó, és híztam is. Én abba hagytam, és ma jött meg pont. Soha többet fogamzásgátlót..😔
8. eperke96 (válaszként erre: 7. - Ancsi2996)
dec. 29. 18:37

Szia, a betegtájékoztatón ez van: “ Az egyik hátrány, hogy a Slinda 4 mg filmtabletta szedése során rendszertelen időközönként hüvelyi vérzés fordulhat elő. Az is előfordulhat továbbá, hogy a vérzése teljesen kimarad.”

De hogy akkor normális e ha egyáltalán nem jön meg azt nem tudom. Én még csak a 4.szemnél tartok eddig semmi mellékhatás, remélem ígyis marad.

Köszönöm hogy írtál, majd még én is írok a további tapasztalatokról.

dec. 29. 01:04

Sziasztok!

Én ma kezdtem el a 3.levéllel szedni. Amióta szedem nem jött meg. Számomra ez elég fura, mivel évek óta szedtem másik fogamzásgátlót és mindig percre pontosan megjött. Terhes nem vagyok, csináltam több tesztet és negatív lett. Az orvosom a menstruációs rosszullétek miatt javasolta a gyógyszer váltást. Igaz nem vagyok már rosszul, de elég nehéz lenne így hogy meg sem jön.

Írni fogok az orvosomnak hogy mi a véleménye erről.

A bőröm picit zsírosabb és minimálisan pattanásosabb, de ez lehet a hajvitamin miatt van, mert pont azt is akkor kezdtem el szedni mint ezt a gyógyszert.

Majd még írok a további tapasztalatokról és az orvosom véleményéről is.

dec. 15. 21:05
Zsófianya köszönöm a válaszod! Azóta sokat kutakodtam a neten és sajnos elég sok rosszat olvastam róla. De azért megpróbálom, hátha kevesebb migrénes fejfájásom lesz a Slinda mellett.
5. c8ae027c27 (válaszként erre: 4. - Zsófianya 33)
dec. 15. 14:44
Köszönöm! :) remelem. Ha mknden rendezodik, majd szedem ezt a tabit, es megirom mit tapasztaltam vele. :)
4. Zsófianya 33 (válaszként erre: 3. - C8ae027c27)
dec. 14. 08:11
Talán az az 1 szem nem zavar be. 😊
dec. 13. 15:35
Sziasztok! Én szülés után vagyok nem sokkal és az első vérzésemet vártam, hogy elkezdjem szedni ezt a gyógyszert. Nos, jelentkezett a havi és az első napján bevettem az 1. szemet, ám én ezelőtt sosem szedtem tabit, és most meggondoltam magam. Többet be sem vettem. Azért, mert inkább megnézném, hogyan rendeződik a ciklusom szülés után. Ha szedem, úgy nem fogom megtudni. Mennyire zavarhatott be az az 1 szem bogyó?
dec. 7. 07:44
Szia! Én szedem 3 hónapja. Azóta nem jött meg. A nőgyógyáyzom azt mondta szedjem tovább, majd megszokja a szervezetem. 3 kg jött fel azóta. Nem mondom hogy csak a gyógyszer az oka, de nekem nem normális hogy nincs menzeszem. Zavar, pedig utálom. Ma abba is hagyom, pedig most váltottam ki a következő 3 havi adagot. Igazából más bajom nincs vele, és még az is lehet hogy velem van a gond. Ennyit tudok mondani neked erről! 😊
nov. 23. 10:09
Sziasztok! 5 évig szedtem a corenelle fogamzásgátlót, de most a nőgyógyászom a Slinda nevezetű fogamzásgátlót írta fel. Annyira új a gyógyszer hogy alig találok róla véleményt. :( Valaki esetleg aki szedi/szedte vélemény róla / tapasztalatok? Köszönöm előre is!😊

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook