Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Slinda fogamzásgátlóról van valakinek tapasztalata? fórum

Slinda fogamzásgátlóról van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


1 2
jan. 6. 06:32

Sziasztok

Szülés után kezdtem ek szedni a Slinda fogamzásgátlót, hát semmi jót nem tudok mobdani róla...

A libidóm egyenlő a nullával ráadásul a gyógyszer közepén jött meg és 2 hetente vérzek 1 hétig....katasztrófális és most fogom abbahagyni a levél közepén, mert ez nem normális akkor inkább nem szedek semmit és az anyukák körében mindenkinek ezt írták fel és akikkel beszélek minde ki össze vissza vérezget tőle...

Kíváncsi leszek most hogy abbahagyom újra vérzek e vagy sem( remélem nem)

dec. 16. 22:24

Több mint egy éve szedem.

Én meg vagyok elégedve vele.

Nincs mensim 😊

Tudom mikor kellene lennie, mert lightosan görcsölök ez időtájt.

Eddig az ovum alig éreztem és már ezt is pontosan tudom mikor van.

Számomra jó tapasztalat.

dec. 13. 14:39
Sziasztok! Én ma kezdem el a slindat, az orvosom ajánlására. Hormonos spirál felhelyezését terveztem, de meggyőzött, hogy először próbáljuk meg ezt, mert őszintén szólva idegenkedem kicsit tőle. A kombinált fogamzásgátlót, illetve a hüvelygyűrűt sem tolerálja a testem sajnos. Nekem pont a menstruáció megszüntetése lenne a cél, mert elviselhetetlenül fáj és iszonyat vérszegénységem is van, olyan mennyiségű. Nagyon bízom benne, hogy segít és havonta nem kell két napra kiesnem a munkából/életből!
dec. 12. 21:48
Sziasztok februárban szültem slida 4 mg gyógyszert írtak fel de amilyota szedem azóta nem igazán akar meg jönni az elején még Kiss vérzés volt még 2 hónapja sémi de a derekam beszakd néha gorcsolok is kinek vanak ilyen tünete ???
nov. 27. 21:05

Sziasztok!

Nőgyógyászom ajánlására kezdtem el szedni a Slindat(iszonyat migrénes vagyok)

Szeptemberbe hüvelygyürüt használtam de csak 1hónapig

Levétele után meg is jött de mivel nem volt jó tapasztalatom ezzel kapcsolatba ezért nem helyeztem fel újat így a következő menzeszig nem használtam semmit

Majd mikor újra megjött juheeee akkor kezdtem el oktoberbe szedni a Slindat

Csökkent a migrének száma semmi mellékhatást nem éreztem

Na most kellett volna megjönnie de semmi....a derekam a hasam alja ugyan úgy fájt mint előző menzeszkor és még a mai napig tart

Az első levél szedésénél voltam a párommal ami azt jelenti hogy a levél megkezdése után 6nappal

Én kizártnak tartom a teherbeesét

Lehetetlen

Valakinek hasonló tapasztalata?

nov. 12. 00:59

Sziasztok,

Fél éve szedem a tablettákat, de jót nem tudok mondani róla. Nekem a menstruációs fájdalmak enyhítésére kell a bogyó, de ez nem tesz semmit. Ugyanúgy kell erős fájdalomcsillapítót szednem, hogy túléljem a napokat. Mennyiségileg szintén nem változtat a dolgon. A nemvárt napok esedékessége pedig az elejétől fogva a ciklus közepére tolódott, alias már 10-12 napja szedem az új levelet és akkor jön meg ..

Emellett a szokásos 3 napos pms is közel két hetesnek mondható, a placebo tabletta előtt kezdődik és a nemvártig tart .. tehát van kemény 1 hét pihenőidőszakom minden ciklusban ..

Sokakhoz hasonlóan pattanásos lett a bőröm, zsírosodik a hajam és teljesen mindegy mit és mennyit eszek, fokozatosan csak hízok.

Sokat fáj a fejem és sokszor ok nélkül rossz a közérzetem és még sorolhatnám, mert van bőven változás az első szem beszedése óta ..

Azt mondják adj neki időt, de szerintem ez a gyógyszer minden esélyét eljátszotta ..

34. Erka123 (válaszként erre: 33. - Krisztina41)
okt. 30. 14:52
Nekem ugyan ezek a problémáim amióta abba hagytam ... az arcom nem állt hejre azóta se !!!! Hátam patanasos lett sose volt az !!! Hízás... illetve a víz és a fejfájás !!! Nekem nem vált be és sztem minél előbb hagyd abba
2023. okt. 22. 17:32

Sziasztok!

Fél éve szedem a Slinda fogamzásgátlót és azóta nem jött meg a menzeszem.

Elkezdtem vizesedni, rengeteget híztam, 2 naponta zsírosodás miatt hajat kell mosnom és pattanásos lett a bőröm.

Nőgyógyászom szerint ezeket a tüneteket nem okozhatja.

El vagyok keseredve mert mióma miatt kell szednem és nem merem abba hagyni. Előtte volinát szedtem de korom miatt már nem javasolt.

2023. okt. 3. 16:40
Szedtem 1 évig tényleg nem jött meg tolle!! De azóta vizes vagyok híztam 10 kg kb ingadozik a vérnyomásom is .. és még szedtem is többet fájt a fejem !! Nekem nem vált be !! Bánom nagyon H elkezdtem szedni !!! Sose voltam vizes hízni is nehezen híztam ... azóta bokám duplaja és nincs is rendben minden a hormonok sztem fel borultak !!!
31. Shene
2023. aug. 29. 08:18

Sziasztok! Évek óta rendszertelen, és erős a menstruációm. Több alkalommal volt küretem,megvastagodott nyálkahártya miatt. Szerencsére a szövettani eredményem rendben.Norcolutot szedtem pár hónapig, ami rendezte a problémát. De hosszú távon nem megoldás az orvosom szerint.Slinda nevű fogamzásgátlót szedem egy hónapja, napra pontosan jött meg... A görcs, és a vérzés ugyanolyan erősségű. Szeretném kérdezni, van aki hasonló problémával küzd, és véleményeket a gyógyszerrel kapcsolatban.

Köszönöm 🙂

30. Vikcsi2 (válaszként erre: 19. - Dori2444)
2023. aug. 24. 11:13

Kedves Dóri!

Pontosan ugyanez a szitu nálam Gestomix után Slinda heterozigóta miatt. Megírnád kérlek a tapasztalatod? Köszönöm 😊

2022. júl. 15. 19:12

Sziasztok!

Én öt hónapja szedem, Dienilléről váltottam, mert a nőgyógyász szerint ez után könnyebben teherbe lehet esni. Eleinte csak pattanásos lettem és jobban zsírosodott a hajam, de a nőgyógyász megnyugtatott azzal, hogy ez normális mert kevésbé nyomja el a saját hormonrendszert. Viszont azóta jó pár új tünetem lett, nagyon sokszor van hányingerem, bőrgyulladásom, és rettenetesen hullik a hajam, szinte rémisztően. Az alhasam is nagyon sokat fáj, már mindenhol jártam vele, még tükrözésen is, de nem találtak semmit így megnéztem a betegtájékoztatót és minden tünetemet felsorolta. Most megyek majd vérvételre (nézik a tesztoszteront, androgén hormonokat és a SHBG-t) és vissza a nőgyógyászhoz, de már minden egyes szem bevétele kín. Nem tudom más is járt e így. Nekem pcos miatt mindenképp javasolták a fogamzásgátlót, hajlok rá hogy a Dienilléhez hasonlót szedjek újra, mert ez nem vált be.

28. Mmi01 (válaszként erre: 25. - Angel79)
2022. ápr. 14. 11:36

A háziorvostól kellett kérnem beutalót vérételre, ami nem csak sima vérvétel, hanem erre a speciális részre is kiterjedő.

A nőgyógyász azt javasolta, hogy minden szem gyógyszerrel vegyek be egy folsavat is, de a 4 zöldhöz a hónap végén nem szoktam.

27. Angel79 (válaszként erre: 26. - Sophieverdaria)
2022. ápr. 7. 19:33
Köszönöm hogy leirtad a tapasztalatokat!
2022. ápr. 7. 12:36

Sziasztok!


Én évekig Triodénát szedtem, amivel semmi problémám nem volt sosem, nagyon jól működött. Viszont aztán kiköltöztem külföldre, emiatt abbahagytam. 3 év kihagyás után, most az orvosom kivizsgálás után, a Slindát írta fel. Őszintén nem nagyon bíztam benne mert soha nem hallottam róla és nem is nagyon találtam információt magáról a gyógyszerről. Elkezdtem szedni, úgy ahogy az orvossal megbeszéltem és hát nem az történt amire számítottam. Sosem voltak fájásaim és normálisan megjött mindig időben. Ahogy végigszedtem a három levél Slindát, folyamatosan közben nekem barnázás volt teljes hónapon keresztül és amikor meg kellett volna jönnie két napig csak ilyen pecsételő barnázás volt. Voltak alhasi fájdalmaim is, ami előtte sosem volt. Sosem voltam pattanásos, és most az arcom azokkal is teli van. Sajnálatos módon nekem nem jött nagyon be, de remélem más jobban járt vele mint én.

25. Angel79 (válaszként erre: 24. - Mmi01)
2022. márc. 19. 08:56

Szia!

A trombzist kiszuru vizsgálatot ki írja fel?

Mennyi folsavat kell szedjél mellette?

24. Mmi01
2022. márc. 18. 20:18

Sziasztok!

Most kezdtem a 7. levél szedését, ez az első fogamzásgátlóm, 20 éves vagyok. A trombózist kiszűrő vérvétel egyik eredménye heterozigóta lett, ezért a biztonság kedvéért a nőgyógyász folsavat írt nekem mellé.

Dupla védekezés miatt nem aggódom, ha nem jön meg a levél utolsó zöld szemeinek a szedése alatt sem, ha megjön, akkor pecsételő vérzés csak. Nagyon erős fájdalmaim voltak a gyógyszer szedése előtt, mostanra alig vagy egyáltalán nem fáj a hasam, igazi felüdülés!

A bőröm nem változott, a súlyom se, féltem, hogy rossz tüneteim lesznek, amikor elkezdtem szedni, de semmi ilyesmi nem volt. Csak ajánlani tudom.

23. Angel79 (válaszként erre: 22. - Wakama75)
2022. márc. 1. 14:05

Szia!

Hangulatváltozást nem vettél észre?

Mit mondott neked a nőgyógyász lehet szedni 42 év felett a trombózis veszélye miatt kérdezem...illetve mellnövekedést nem vettél észre?😊

2022. febr. 20. 16:24

Sziasztok!

A 6. levél Slinda-t kezdem meg. Eddig 1-szer jött meg, az első levél után és azóta sem. 2 hónapban volt egy minimális pecsételő vérzés pár napig. Állítólag ez normàlis, de engem zavar. Minden hónapban terhességi tesztet csinálok és negatív.

Súlyom, bőröm nem változott.

21. Ditta5
2022. febr. 2. 13:39

Sziasztok! 6.hónapja szedem a Slinda-t. Nekem fogamzásgátló sajnos betegség miatt kell, nagyon idegenkedtem tőlük, de olyan súlyossá váltak a tünetek, hogy muszáj volt.


35 feletti vagyok, ezért kértem a dokit, hogy ha lehet, vmi gesztagén tartalmút adjon, ne kombináltat. Az első 5 hónapban szinte végig pecsételt, de rendes vérzés nem volt. A 6.-ra a pecsételés elmúlt, viszont most elég erős, görcsös vérzésem van.Voltam kontrollon, nincs semmi látható oka. Kíváncsian várom, hogyan tovább...

20. Angel79 (válaszként erre: 19. - Dori2444)
2022. jan. 4. 14:03
Szia!Nekem tegnap ezt írta fel a nőgyógyász, 42 éves vagyok és ezt ajánlotta.Nem dohányzom, de van bennem egy kis félelem a trombózis miatt.Majd írd le légyszíves neked hogyan vált be.
2022. jan. 3. 19:25

Leiden mutáció kimutatta, hogy heterozigóta vagyok, most az orvosom Slinda 4 mg gyógyszert írt fel, eddig szedett Gestomix helyett.


Nem ismerem ezt a gyógyszert, más is szedi úgy hogy trombózis hajlama van?

2022. jan. 1. 15:11

Sziasztok!

Én szeptember végén szültem, jelenleg még szoptatok. Decemberben a menstruációm 2.napján kezdtem el szedni a Slinda fogamzásgátlót. Ezután 3hétig pecsételő vérzésem volt és derékfájdalmam. Tévedésből a férjem a 2.sor megkezdésekor egy másik levélből adott 3szemet 3nap alatt ide nekem. Mikor észrevettem folytattam tovább az első levelet 3szem kihagyásával. Már azóta beszedtem a zöld bogyókat is, tehát 24fehér és 4 zöldet,de a menszeszem nem jelentkezik. Véleményetek szerint ez normális így? Szerintetek "védett" vagyok?

Nem szedtem soha fogamzasgátlót, a kezelőorvosomat pedig elég nehéz elérnem.Lehet van köztetek tapasztaltabb, aki tud segíteni. Köszönöm!

17. tbbze
2021. dec. 4. 23:21
Nekem van amikor teljesen kimarad a vérzés de többnyire 3 héten keresztül pecsételő vérzésem van. Vagyis kb 1 hetet nem vérzek csak 1 hónapban.
16. c9155193c4 (válaszként erre: 15. - Anitad)
2021. nov. 28. 12:38

A fogamzásgátlók (és gyógyszerek) nem játékszerek. El kell olvasni figyelmesen a tájékoztatót. Azt is, hogy mi ellen nem ajánlott. Nem tagdhatod, hogy ez történt.

Retinoid kezelésre lesz szükséged, más nem segít ezek után, a lokálisak nem fognak segíteni.

15. anitad
2021. nov. 27. 16:52

Sziasztok!

6 hónapja szedem a Slindát és nagyon csúnya aknés lett az arcom. Soha életembe nem volt pattanásom, úgyhogy nagyon el vagyok keseredve. Yadine-t váltottam le amitól nagyon szép volt a bőröm. Van valakinek hasonló tapasztalata? Ami hatalmas előnye, hogy nem menstruáltam 6 hónapja.

Van valakinek ötlete arra, hogy mit csináljak 2 levél Slindával? Elég húzós volt az ára, ezért kidobni nem szeretném.

2021. jan. 26. 10:44

Sziasztok, én most már december 26-a óta szedem és hátha valakinek jól jön megosztom az eddigi tapasztalataim.

Elöször is én migrénes vagyok és az elöző fogamzásgátló tabletta sokat rontott a helyzeten, napokig nem múló fejgörcs stb. Most ebben az 1 hónapban amióta a Slindat szedem nem fájt a fejem, persze ez még csak 1 hónap így még bármi lehet. Az első héten mikor elkezdtem szedni nagyon fájt a derekam, illetve a bal petefészkem is szúrt egy pár napig, ezek ahogy elmúltak hüvelyszárazság jött elő.. (az előző tablettám első 3 hónapjában is volt hüvelyszárazságom de aztán elmúlt úgyhogy remelém a Slindánál is így lesz) Január 16-19-ig nagyon minimálisan barnáztam, ennyi volt az összes vérzésem ezidő alatt. Az első levélnél a libidóm egyenlő volt a 0-val, a placebó tabletták óta szerencsére újra visszajött. Eddig ennyi. :)

13. Zita22 (válaszként erre: 12. - Adriennem)
2021. jan. 16. 07:29
Igen, nekem volt, 3honapig sajnos teljesen normális dolog, kb két hetente volt, pecsételő és ilyen barnás is.
2021. jan. 14. 18:12

Nekem is ezt írta fel az orvosom. Én sosem szedtem még eddig gyógyszert ez az első. Nekem is azt mondta hogy a vérzés teljesen ki maradhat, de ne aggódjak miatta ennél a gyógyszernél ez normális. Illetve hogy egyáltalán nem hízik tőle az ember.

Most szedem az első levelet, az első 2 hétben semmi probléma nem volt most viszont több napja folyamatosan ilyen pecsételő vérzés szerűségem van.. ami nem túl komfortos. Remélem ha hozzá szokott a szervezetem el múlik.

Volt mèg valakinek esetleg ilyen tapasztalata? 😔

11. Zita22
2021. jan. 13. 14:10

Sziasztok!

Június óta szedem, eddig minden ok volt, 4hetente jött meg, nem volt vészes kb 5 napig, teljesen normál. Csak jót tudok mondani eddig, most ezen a héten kellett volna megjönnie hát eddig semmi, merem remélni, hogy nem baba van a dologban.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook