Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Slinda fogamzásgátlóról mi a véleményetek? fórum

Slinda fogamzásgátlóról mi a véleményetek? (beszélgetős fórum)


2022. júl. 15. 19:15

Sziasztok!

Én öt hónapja szedem, Dienilléről váltottam, mert a nőgyógyász szerint ez után könnyebben teherbe lehet esni. Eleinte csak pattanásos lettem és jobban zsírosodott a hajam, de a nőgyógyász megnyugtatott azzal, hogy ez normális mert kevésbé nyomja el a saját hormonrendszert. Viszont azóta jó pár új tünetem lett, nagyon sokszor van hányingerem, bőrgyulladásom, és rettenetesen hullik a hajam, szinte rémisztően. Az alhasam is nagyon sokat fáj, már mindenhol jártam vele, még tükrözésen is, de nem találtak semmit így megnéztem a betegtájékoztatót és minden tünetemet felsorolta. Most megyek majd vérvételre (nézik a tesztoszteront, androgén hormonokat és a SHBG-t) és vissza a nőgyógyászhoz, de már minden egyes szem bevétele kín. Nem tudom más is járt e így. Nekem pcos miatt mindenképp javasolták a fogamzásgátlót, hajlok rá hogy a Dienilléhez hasonlót szedjek újra, mert ez nem vált be.

16. Angel79 (válaszként erre: 15. - Kannanana)
2022. márc. 26. 19:07
Köszi szépen!
15. kannanana (válaszként erre: 14. - Angel79)
2022. márc. 26. 18:25

Szia, én nem szedem, de a betegtájékoztatóban minden benne van, a neten is fent van: [link]

Ha a menzesz első napjától szeded, akkor már aznap védett vagy. Orvosok viszont 1 levél kivárását szokták javasolni.

14. Angel79 (válaszként erre: 13. - Kannanana)
2022. márc. 26. 09:57

Szia!

Neked mit mondtak mikrtol ad védettséget?

13. kannanana (válaszként erre: 12. - Ditta5)
2022. márc. 16. 08:49

Szia!

Sajnálom. Nekem PCOS-re keresnek megoldást, ezért kérdeztem, hátha emiatt szeded és esetleg bevált. Remélem segít a tabletta. :) köszi a választ!

12. Ditta5 (válaszként erre: 9. - Kannanana)
2022. márc. 15. 15:54
Szia! Nincs így kimondottan diagnosztizálva PCOS-em, de amúgy ciszták képződése ellen szedem. Nekem nem sok cisztám szokott lenni, hanem egy- egy bazinagy és az utóbbi időben olyan furcsák, hogy azt is meg kellett nézni, nem rosszindulatú-e. Meg úgy véreztem, hogy sürgősségire vittek. Szóval ciszta ellen, csak nem PCOS.
11. Angel79 (válaszként erre: 10. - Wakama75)
2022. febr. 22. 16:52
Köszi a tapasztalatok!
2022. febr. 20. 16:27

Sziasztok!

A 6. levél Slinda-t kezdem meg. Eddig 1-szer jött meg, az első levél után és azóta sem. 2 hónapban volt egy minimális pecsételő vérzés pár napig. Állítólag ez normàlis, de engem zavar. Minden hónapban terhességi tesztet csinálok és negatív.

Súlyom, bőröm nem változott.

Az orvosom szerint ez a gyógyszer 50 éves korig szedhető simán.

9. kannanana (válaszként erre: 7. - Ditta5)
2022. febr. 17. 20:48
Megkérdezhetem, hogy mire szeded? PCOS-re esetleg?
2022. febr. 14. 18:34
Sziasztok! Közben már nekem is letelt az egy hónap, múlt héten kezdtem a 2. levéllel. Őszintén szólva én semmit nem tapasztaltam. Annyi volt mindössze meglepő, hogy nem fájt a hasam egyáltalán, mikor “megjött” (viszont több napig tartott, de csak minimális), azt hittem azért ehhez kell pár hónap. Ezen kívül semmi fura nem volt, se pecsételés, se más.
2022. febr. 2. 13:28

Sziasztok! 6.hónapja szedem a Slinda-t. Nekem fogamzásgátló sajnos betegség miatt kell, nagyon idegenkedtem tőlük, de olyan súlyossá váltak a tünetek, hogy muszáj volt.

35 feletti vagyok, ezért kértem a dokit, hogy ha lehet, vmi gesztagén tartalmút adjon, ne kombináltat. Az első 5 hónapban szinte végig pecsételt, de rendes vérzés nem volt. A 6.-ra a pecsételés elmúlt, viszont most elég erős, görcsös vérzésem van.Voltam kontrollon, nincs semmi látható oka. Kíváncsian várom, hogyan tovább...

6. Angel79 (válaszként erre: 5. - Katttty)
2022. jan. 10. 13:14

Rendben.Majd meg osztom.

Én is várom majd a tiéd.

2022. jan. 9. 14:37
Sziasztok! Én 37 leszek nemsokára, most írta fel nekem a doki ezt a gyógyszert. Elvileg kedden fog megjönni, akkor kezdem majd el szedni. Nagyon kiváncsi leszek, előtte csak kombináltat szedtem elég sokáig, attól nem volt semmilyen mellékhatás (egyiktől sem). Írok majd meg kiváncsi vagyok a ti tapasztalataitokra is :)
4. Angel79 (válaszként erre: 3. - Kannanana)
2022. jan. 4. 15:28
Szia!Én 42 vagyok 😊Akkor még bele fér.A spiráltol idegenkedem.
2022. jan. 4. 15:14

Nem hormonmentes, csak egyfázisú, tehát 1 féle hormont tartalmaz. Nincs hormonmentes fogamzásgátló tabletta.

Valóban jobb megoldás 40 éve kor felett, mint a kétfázisú tabletták, de én ezt sem szedném 45 éves kor felett. Esetleg a (hormonmentes) spiráloknak lenne érdemes még utánakérdezni

2. Angel79 (válaszként erre: 1. - Angel79)
2022. jan. 4. 14:04
Állítólag ez hormonmentes és szedhető 40 felett is😊
2022. jan. 4. 13:57

Sziasztok!

Slinda fogamzásgátlorol mi a véleményetek?

Hosszú idő után kezdenem el ujbol a fogamzásgátlást ...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook