Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sinlac-ot adnék a babámnak éjszakára, mennyit keverjek az anyatejhez, hogy még folyékony maradjon? fórum

Sinlac-ot adnék a babámnak éjszakára, mennyit keverjek az anyatejhez, hogy még folyékony maradjon? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 30. 09:52

Én nem pont ezzel kezdeném a kanalazást. Éjszakára az üveg ("szopi") megnyugtatja.

A kanalazás meg maradjon nappali élmény, az újabb ízekkel.


Még akkor is kapott a fiam üveget, amikor már nagyobb volt, éjszakára, míg meg nem unta.

Igaz, a végén már csak a teája volt benne.

11. Nikimiki01 (válaszként erre: 10. - Zebra25)
2014. máj. 30. 09:20

4,5 hőnapos, még sosem evett kanallal, de mivel vacsira akartam neki adni, este 9 kor már nem tul turelmes a kanalazashoz, szoval par kanallal probalkoztunk, de 150 milit mire beletolok kanallal, az éjjel 2 :)

Most ugy tervezem hogy minden este egy kicsit tobbet kanallal, kizarolag furdes elott :) a többit üvegből. Aztan majd szepen alssan eljutunk addig hogy bekanalazza mindet :)

2014. máj. 29. 22:05

Mennyi idős a babád? cumisüvegezik? vagy mivel akarod etetni?

Lehet hígra is csinálni, de lehet sűrű pépesre. Én mindig kevertem bele anyatejet, semmi baja nem lesz, de nem muszáj csak abból csinálni. Le is fagyaszthatod ha esetleg kifejed.

2014. máj. 29. 22:01

Koszi a valaszokat :)

No az törtent, hogy bekevertem neki fél adagot pépes allagura, megprobaltuk kanallal... Ott rontottuk el h mindezt furdes utan probaltuk, hat meg egy furdes lett belole, nagyon cuki volt, de sztem több ment mellé mint amit lenyelt, vagyis inkabb kitolta a felét a nyelvével, de izlett neki, mert amikor kicsit elbambultam, kezdett reklamalni :) de nem birta megenni mind, meguntuk a orobalkozast, a maradekot felhigitottam neki vizzel, még igy is surubb volt mint a tej, de nagynehezen kiszivta az uvegbol :) utana még evett kicsit ciciből, remelem eleg lesz neki :) holnap furdes elott probalkozunk a kanalazos resszel :)

2014. máj. 29. 20:52

A lányom 1 éves, és a mai napig reggelire, és vacsira tuti tápszer, tejpép a kaja. :) Azt igényli, én olyan 8-10 hónapos korától kezdtem igazán kiváltani 1-1 étkezés kanállal etetve. Most napközben 2-3x eszik kanállal, de a reggeli és vacsi továbbra is cumisüvegen át történik. :)

Nálunk a sinlac meg a kekszes tejpépek váltak be. Most próbáltuk a milumil sinemil tejpépet, az is nagyon jól oldódik.

2014. máj. 29. 20:45

Vízzel keverve inkább... Sűrűbb mint a tápszer vagy a tej, mivel ez tejpép.

Én a tápszerrel fele-fele arányba adtam a lányomnak vacsorára.

Tehát például 180 ml vízhez 3 adagoló kanál tápszer + 3 adagoló kanálnyi sinlac, vagy más tejpép.

Ez nálam ugyanúgy kellően folyékony volt, hogy a cumisüvegen még átfolyt kényelmesen.

Először add neki az anyatejet külön, utána a tejpépet, vagy tápszert. Mindig az értékesebb anyatej fogyjon el tutira, amíg éhesebb azt tuti megissza egyből, utána pótold mással, ha még szükséges igény szerint. :)

6. monilla (válaszként erre: 2. - Nikimiki01)
2014. máj. 29. 20:21
Szerintem nem jó a sinlac-ot anyatejjel keverni. Vízzel érdemes, hasonló arányban ahogyan a tápszert is. 30 ml víz 1 evőkanál sinlac. Mondjuk én mindig inkébb tízóraira, vagy uzsonnára adtam, de nagyon szerette a kisfiam cumisüvegből inni.
5. Nikimiki01 (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2014. máj. 29. 20:20

Kószi, elolvasom, csak én többektől azt hallottam hogy ez kifejezetten sűrű tápszer, amit alapbol a refluxos babaknak irnak fel, hogy ne bukják ki...

Majdhogynem olyan allaga van mint a hig tejbegríz... Attol tartottam hogy ami a dobozon van adagolás, attol ilyen suru lesz, mint amiket emlegetnek... (Elvileg ezert taplalobb is ugye, mert surubb mint a sima tapszer..)

Nade letesztelem, vizzel, hogy mennyit kell bele tennem ahhoz hogy még folyekony maradjon, amugy főzelekek súritesere is ajanljak a hizzataplalaskor...

4. Guruljka (válaszként erre: 2. - Nikimiki01)
2014. máj. 29. 19:54

Niki, itt a tájékoztató róla, ez egy tejpótló tápszer, nem kell sűrűre készíteni.

Nézd csak meg:


[link]


Simán megissza a babóka cumisüvegből, ne aggódj!

2014. máj. 29. 19:48

Nem értem, vízzel kell elkeverni, a megadott utasítás szerint.


Ha szopizik a babád, akkor nem adhatsz neki annyira sűrű pépet, ami éppen hogy folyékony...

2014. máj. 29. 19:46

Sziasztok,

Aki Sinlacot ad a babajanak.. Egyaltalan anyatejbe keverjem vagy siman vizbe? Vacsira adnám neki, mert az anyatej már kevésnek tünik, felébred ejszaka sokszor, a végén már nem birom és 4 kórül megetetem, egyertelmuen ehes...

Viszont fürdes utan mar türelmetlen, nem lenne kedve kanalazgatni (meg még soha nem evett pépet, kanálrol is csak 1-2 alkalommal kapott valamit), szóval cumisüvegből (a legkisebb lyuku cumin) at kene préselni... Lehetseges?

2014. máj. 29. 19:44
Segitség! Sinlac-ot adnék a babámnak éjszakára, mennyit keverjek az anyatejhez hogy még folyékony maradjon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook