Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor tegyük a saját szobájába a gyereket éjszakára? fórum

Mikor tegyük a saját szobájába a gyereket éjszakára? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. máj. 10. 23:56

3 éves korától alszik külön.

Én hallani akartam a szuszogását, betakarni minden fordulása után. Használtunk légzésfigyelőt, saját megnyugtatásra, látni akartam, ahogy villog a zöld, hogy minden rendben van.

Az első pillanattól külön altatott babáknál, mit csináltatok volna légzésleálláskor?

A kisfiam 14 hós és egy szobában alszik velünk. nekem így jó. Ha kiesik a cumija, meghallom a mocorgását, nem kell megvárnom, még sírni kezd a másik szobában!

2008. máj. 10. 23:37
Az én lányom születése óta. Párszor megpróbáltuk bevenni a nagyágyba a szopizás miatt, de úgy nem aludt jól. Most is csak a saját ágyában alszik el.
2008. máj. 10. 15:07
Kisfiamnak 2 hetesen állt le a légzése, és ha nem mellettem alszik, hanem a másik szobába, ahol a kiságy volt, akkor csak reggel vettem volna észre, és már biztos késő lett volna. Ezért a következő babám is velünk alszik, és inkább én alszom rosszul, de igy láthatom és érezhetem a szuszogását. A nagyoknál is eljött az idő, hogy maguk vágytak külön szobába.
2008. máj. 7. 15:04
4 honaposan.
37. sodrak
2008. máj. 7. 14:30
Nálunk 1 és 2 éves koruk között kerültek külön. Bár a mai napig átjárnak hajnalban.
2008. ápr. 17. 22:39

Az első két nap külön szobában aludt a lányom, aztán mózeskosárban mellettem, mert állandóan átrohangáltam megnézni, hogy lélegzik-e még, amitől totál kifáradtam.

Két hónapos volt, amikor elköltöztünk, amíg elkészült a szobája, addig maradt mellettünk, de már a kiságyban. 4 és fél hónapos korától láthatóan zavarni kezdték a fények, hangok (TV, lámpa), ekkor költöztettük be a saját szobájába. Semmi gond nem volt, azóta is jól alszik,bár érdekes, de 7 hónapos korától ismét ébred egyszer és szopik, de ez már más téma..:)

2008. ápr. 17. 17:28

A lányom 2 éves kora óta van külön szobában, de egyáltalán nem volt gond. Akkor váltottunk a rácsos ágyról hagyományosra, és így az már nem is fért volna el a szobában. Nálunk mi költöztünk ki a nappaliba, majd két év után a másik szobába. A két szoba messze van egymástól, így csak akkor mertem oda menni, amikor már ügyesen közlekedett éjszaka.


A zéjszakai felkeléskor: nem tudtam sokáig szoptatni, de sokszor felkelt, és a tápszertől gyorsan gyarapodott. Éjszak úgy gondoltam nem kell annyiszor ennie, így ha felkelt csak vízzel kínáltam meg. Azért meg egy idő után nem kelt fel.

34. 3a0842d373 (válaszként erre: 31. - 3a0842d373)
2008. márc. 20. 11:13
Ja, nem volt másik szobánk :)
2008. márc. 20. 10:14

nekem mindkét gyerek születése óta külön alszik

ezt megszokák igy természetes nekik

ha nem ugy lett volna és velem aludtak volna akkor most lehet nekem is szivás lenne

2008. márc. 20. 10:05
Az én lányom az első naptól külön szobában alszik! :-)
2008. márc. 20. 08:41

Hát nem irigyellek titeket. A mi lányunk másfél éves kora óta külön szobában alszik, semmi gondunk nem volt ezzel.

Ellenben babaként, amint lehetett, udvarra vittem, ott is aludt télen-nyáron napközben a babakocsiban. Ám amikor kinőtte a babakocsit és ágyba kellett szoktatni...... nem volt egyszerű. Kimászott a rácsos ágyból, puffant a padlón és sírva kapaszkodott a babakocsiba. De az éjszakáink rendben voltak. Mindenki a saját ágyában, saját szobájában.

30. madul
2008. márc. 19. 22:16
A kisfiam 6 hetes korától aludt külön szobában, 15 hónapos koráig. Akkor nagyon beteg volt. napokig csak rajtam aludt el. Fáradt volt már ő is, én is. Nemsokkal ezután elutaztunk pár napra, ott megint velünk aludt, na azóta már követelte. Hajnal 2-ig képes üvölteni a kiságyból, engedtem neki. Sajnos!Most 19 hónapos. Imádom hogy ott alszik velünk, de mégis jobb lenne ha a saját ágyát használni. Félek később még nehezebb lesz! :(
2008. márc. 19. 17:44

A mi lányunk most három éves. Előfordul, hogy néha még most is velünk alszik. Annak idején anyósomék nagy szemeket meresztettek a dologra és kifejezetten bele akarták ártani magukat ebbe a kérdésbe is. Örülök, hogy nem hagytam befolyásolni magam!

Az, hogy a gyereked békésen ott alszik köztetek semmit sem vesz el a házaséletből, elvégre sok egyéb, izgalmas hely is van még a lakásban :)

Szerintem minden ilyen dologban csak magatokra/magadra/az ösztöneidre/az érzéseidre kell bíznod a döntést. Lehet, hogy éppen ezen múlik, hogy gyermeked milyen érzelmekkel fog viszonyulni a szülői házhoz...

28. ibszi
2008. febr. 24. 22:46
6 hónapos volt amikor saját szobát kapott.
2008. febr. 11. 21:59

A fiamat annak idején kapásból a másik szobába raktuk, annak idején nagyon nehéz volt az éjszaka, nagyon messzinek tünt az ágya, de szerencsére 1 hónapos kora után már átaludta az éjszakákat, így nem volt vele gondom.

Most a kistesó itt van velünk a fiam meg a másik szobába, úgy tervezem, hogy ha a kistesó már leglább 1 hónapot vagy többet talán még nem tudom, de rendszeressen átalussza az éjszakákat akkor át fog költözni a fiamhoz, tőlünk. HÁt remélem, be fog vállni még nem tudom, ez még csak terv.

26. Banita76 (válaszként erre: 25. - Herengtimea)
2008. febr. 11. 21:53
Szerintem, akkor, ha már nem kel fel éjjel. A 12 éves lányod nem tudja úgy kipihenni magát, ha a tesója felébreszti a sírással.
2008. febr. 11. 11:44
Az en kisfiam 7 honapos,ketszer felkel ejjel enni,jobb esetben egyszer,szerintetek mikor tegyem ot kulon aludni a nagyobbik lanyomhoz,aki mar 12 eves?
24. hihi (válaszként erre: 23. - Lindus1017)
2007. nov. 5. 11:16
Ashatnál egy pár jó tanácsot,ugyanis az én lányom 6hónapos lesz,egy szobában alszunk,és óránként felkel.A fiam 8éves külön alszik,és nem volt egyszerű őt ott altatni,kb 2 éve fekszik le magától.
2007. okt. 4. 13:04
Szerintem néhány hónaposan,mire rászoktattuk hogyan kell magától elaludni.nagyon egyszerű praktikák vannak erre.sokaknak bejött.
2007. okt. 4. 11:25
Ha egy mód van rá az első perctől!
21. zebi99
2007. aug. 21. 13:47
Az én fiam 8,a lányom 6 de minden éjszaka velem alszanak,amit én nem bánok.Nagyon megnyugtató hogy ott vannak mellettem amikor felébredek,és persze ha éjjel felriad akkor sem kell átmászni a szobájába hogy megnyugtassam.(ez sem mellékes)
20. anna53
2007. aug. 20. 12:11
egyből
19. Krysty (válaszként erre: 17. - Kristof2003)
2007. aug. 17. 16:56
Próbáld meg átvinni az ágyába miután elaludt. Ha éjszaka felébred feküdj mellé. Hátha ez beválik.
2007. aug. 17. 10:09

Az én fiam elmúlt 8 éves, de éjszaka vagy hajnalban rendszeresen átjön a mi szobánkba és közénkférkőzik. Nem mintha bánnám, csak már elég nagy, az én hasam pedig egyre nő:), elég kényelmetlen így aludni.

5 hónapos volt, amikor betettem a mi ágyunkba, így tudtam csak magam kipihenni. A sajátjában nem volt hajlandó aludni. Mikor kinőtte a kiságyat, nagyobbat nem is vettünk neki, jól megvoltunk így hármasban... Kb. 1,5 éve van saját szobája, saját ágya, dehát még mindig átjön. De ezért nem veszekszem vele, nem próbálok erőszakos lenni.

Csak arra vagyok kíváncsi, mi lesz, ha megszületik a kistestvére?

2007. aug. 17. 08:38

Sziasztok!


Jó ez a topic. Sajnos a fiam 4 éves lesz és velünk alszik. Születésekor egy szobában voltunk (nem volt több hely), aztán 2 éves volt mikor költöztünk, az ő ágya is át lett már szállítva az új lakásba. Így maradt mellettünk 2 hétig a franciágyba. Aztán átköltöztünk és még mindig, mert a szobája nem volt teljesem készen. Most már minden rendben van,de még mindig velünk alszik. Kapott felnőtt heverőt, ő választotta ki, de még sem alszik ott.

Mit tegyek? A férjem nem partner benne, hogy átszoktassam, azt mondja, hogy nem baj ha itt van. De nekem meg igen is baj és nem azért mert nem szeretem a fiamat. SEGÍTSÉG!!!

Délben most, hogy zárva van az ovi ott alszik, már ha alszik, de éjszaka nem. Többször volt, hogy ott próbáltam meg elaltatni, de 1 óra szenvedés után már én is hagytam. Éjjel nehéz ezzel foglalkozni:( Egyedül meg pláne.


Van valakinek valami ötlete?

16. Krysty (válaszként erre: 12. - Cenifer)
2007. aug. 15. 05:35

Mi is féltünk hogy nehéz lesz! Februárig szopizott, nagyon anyás ezért hittük azt hogy sokáig gondok lesznek.

Lehet, azért volt könnyű mert ő nagyon önálló, a ciciről is magától szokott le.

Attól a naptól ott alszik, ahogy haza hoztuk az ágyát.A saját ágyát viszont vele mentünk megvenni, ő választotta ki. Ezt a barátnőm tanácsolta, náluk is ez volt a fordulópont a külön szobában alvásnál.

2007. aug. 15. 05:04
Én az enyémek közül a kisebbet tehettem azonnal külön szobába, mert akkor már volt hova. Az unokáim is azonnal külön szobába kerültek.
14. 3a0842d373 (válaszként erre: 9. - 3cbdff671e)
2007. aug. 14. 21:39

Szia Marzipan,

örülök, hogy simán ment minden. Sajna nem mindenkinél alakul(t) így.

2007. aug. 14. 21:32
már 1 éve ,hogy velünk alszik a kis manónk mert még szopik.szeretném is még szopiztatni ,de sok hátulütője van a velünk alvásnak.nehogy félre értsétek szeretem hogy mellettem van éjszaka ,megígy kényelmes is ,de félek hogy úgy járok vele mint a nagy lányommal.vele majdnem 9 éves koráig a szobájában kellett ,hogy aludjak .éjjel mikor kilopoztam tőle akkor mindig felébredt és vissza sírt ,ezt nem szeretném apicivel is végig csinálni .sem neki sem pedig nekem úgy gondolom nem tenne jót,ezért szeretném a szobájába tenni. a nappali alvással nincs gond,csak éjjel három szor is kelünk.
12. Cenifer (válaszként erre: 10. - Krysty)
2007. aug. 14. 21:02
Szerencsések vagytok!!!Én nem voltam(vagyok )ilyen szerencsés.A fiam már 8 éves lassan és 2 éves kora óta próbálom beszoktatni a szobájába kisebb-nagyobb eredménnyel.Kicsi korában úgy reagálta le hogy bepisilt.A védőnő tanácsára megint együtt aludtunk.Később meg ha szigoruan betessékeltem az ágyába éjjel felsirt,rémálmai voltak és győzött(mellém fekhetett).Ha én aludtam bent és éjjel kijöttem reggel együtt ébredtünk mert kijött utánam.Másfél éves koráig szoptattam és igy könnyebbnek találtam ha együtt vagyunk.(most már bánom hogy hozzászoktattam a társaságunkhoz.)A mai napig a tenyerében tartja az arcomat és úgy alszik el mint pici korában.Tanuljatok a hibámból, mert most a leszoktatásnál nagyon szenved Ő is ,nem csak mi a párommal.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook