Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sejtjeink c. filmet nézed? Olyan szülőkről szól akik mennyit küzdenek, hogy családjuk legyen... fórum

Sejtjeink c. filmet nézed? Olyan szülőkről szól akik mennyit küzdenek, hogy családjuk legyen... (beszélgetős fórum)


29. martin3 (válaszként erre: 17. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 6. 14:06
az inszemináció még a lombik előtt van, elvileg 6alkalommal lehet csinálni, lényege hogy hormont adnak a menses első felében(szuri formájában minden 2. nap, ezáltal több petesejt érik meg, nekem volt hogy 8!!) a 12.ik napon egy tüszőrepesztő szuri, és utána a doki a férfitől levett spermát felfecskendezi a méhbe, ezáltal áthidalják a méhszáj első részét, ahol állítólag a női szerv idgen testnek fogja fel a spermát és képes elpuszítatni, a doki szerint nekem is ez lehetett előtte...nekünk a 2. alkalom sikerült.
2011. ápr. 6. 10:50

Ez mind igaz. De ha mindketten akarják a gyereket, mindketten tesznek is érte, ezért igyekeznek megőrizni a családi fészket is. Problémák persze adódnak mindig.

A kezelések járnak mellékhatásokkal. Ahogy minden kezelés. Rövid távon okoz főleg problémát, később már nincs hatása. Kivéve, persze, ha komplikációk miatt egyéb beavatkozásra kerül sor (méhen kívüli, túlstimulálás) De ezek ismeretében is belevág, aki akar gyereket. Minthogy, aki bármilyen műtétre vár is aláír minden szörnyű mellékhatásokkal teletűzdelt papírt is, csakhogy megcsinálják a műtétet.

2011. ápr. 6. 10:09

Sziasztok!!!!


Látom sok emberben felmerül a kétely,hogy a természet rendjében nem kellene beavatkozni. Persze akinek nem kell ezzel szenvednie,hogy gyereke legyen az nagyon is könnyen beszél. Én is végig néztem a filmet,de más szemszögből mind Ti,sajnos mindent testközelből át is éreztem,mert ismerős a hely,Én is abban az intézetben ,azok a körülmények között küzdök,hogy végre gyerekeink lehessenek. Véleményeim szerint,ha egy kapcsolat szétesik egy ilyen megpróbáltatás miatt,akkor az egyébként sem működik rendesen.Sajnos sokan vagyunk akik ezzel küzdünk,csak senki nem beszél róla szívesen és éppen azért,mert aki ezt nem élte át az nem érti meg és legtöbb estben jönnek a kioktató beszélgetések.

26. sunshine24 (válaszként erre: 23. - Dolce Vita 111)
2011. ápr. 6. 08:50
Én elhiszem, hogy sokan mindenáron szeretnének gyermeket. Valahol érthető is. De azt sem árt mérlegelni, hogy nagyon sok kapcsolatot felőröl ez a próbálkozás. Iszonyatos nagy lelki teher ez, amit csak egy nagyon erős, összetartó kapcsolat bír ki. Másrészt arról senki nem beszél, hogy milyen egészségi hatásai lehetnek ennek a nő részéről? Gondolok itt az inszemináció/lombik előtti hormonkezelésre. Nem lehetnek-e ennek negatív következményei később a nő számára?
2011. ápr. 5. 15:25

Akit érint, abban is vannak kételyek.

De már túljutott azon a szinten.

24. bcb6de9272 (válaszként erre: 23. - Dolce Vita 111)
2011. ápr. 5. 13:53
Érdekes ez a téma, nyilván akit nem érint az nem érti...de akiket érint a téma, számukra ez fontos, remélem nekem nem kell ehhez a dologhoz fordulni, de soha nem tudni mit hoz a holnap!
2011. ápr. 5. 13:50
Én még mindig természet ellenesnek tartom, de amikor már nincs más megoldás, akkor menni kell a természet ellen is.
22. bcb6de9272 (válaszként erre: 19. - Kata422)
2011. ápr. 5. 13:42
Köszi végül rájöttem...a film sokat segített ebben, és végre elfogadtam a lombikos dolgot, mert eddig kicsit számomra ez természet ellenes volt, de ma már tudom, hogy ez kell!
21. bcb6de9272 (válaszként erre: 20. - Dolce Vita 111)
2011. ápr. 5. 13:41

Mindenkinek kivéve a kanadai magyar párnak,ők pihentek meg Kanadában is kivizsgálták a nőt, kiderült ott is ugyanaz a módszer sőt a gyógyszerek is

És volt egy pár akiknek 5-ik próbálkozás sem lett eredményes ott fél évvel később a nő spontán teherbe esett:))) az egész filmben ez volt a leg meghatóbb:((

2011. ápr. 5. 13:03
Sajnos olyan későn adták, hogy nem minden részt tudtam megnézni. Végülis a filmben mindenkinek sikerült?
19. Kata422 (válaszként erre: 17. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 5. 10:30

Nem buta kérdés, csak nem mozogsz otthon a témába! :)

Lombik során testen kívül termékenyíti meg a hímivar sejt a petesejtet (petricsészébe), míg inszemináció során a petesejthez kapillárison keresztül bejuttatják a hímivarsejtet, tehát ez a női testen belül zajlik.

Remélem érthető voltam, és nem komplikáltam túl. :P

18. bcb6de9272 (válaszként erre: 15. - Martin3)
2011. ápr. 2. 22:33

Gratulálok!

Én szeretem nézni, igaz nekem nincs gondom...de szeretem nézni, más emberek élet helyzetét, pláne amikor megoldódnak.)

17. bcb6de9272 (válaszként erre: 15. - Martin3)
2011. ápr. 2. 22:32

Egy buta kérdés...a lombik és az inszemináció közt mi a különbség?

Tudom buta kérdés....de én azt hittem az ua...

16. Nika35 (válaszként erre: 15. - Martin3)
2011. ápr. 2. 21:01
Gratulálok!:))
2011. ápr. 2. 20:59
sziasztok! én teljesen véletlen kapcsoltam erre a műsorra, és "benne ragadtam", mert velem is ez történt. 6évet vártunk az első babánkra, aki végül inszeminációs bébi lett. Addig egy csomó injekció kúra, holott egyikünknek sem volt semmi baja! egyszerűen nem akart összejön a több hónapnyi, évnyi gyógyszeres kezelések során sem. Az utcán csak babakocsikat láttam magam körül illetve pocakos nőket, nem is értettem miért mondják, hogy fogy a népesség, én csak "ezt" látom...Aztán a 2. inszemináció előtt repülőre ültem és elutaztam a barátnőmmel Jordániába, mivel a repülőt nem ajánlották, így meg voltam győződve most sem fog sikerülni és mégis terhes lettem. Pedig úgy álltunk neki, ez tuti nem jött össze...és sikerült:) azóta született még 3kistesó teljesen természetes úton, akik első próbálkozásra összejöttek. A nőgyógyászom már csak nevetett: ha egy "üzlet" egyszer beindul....szóval senki ne adja fel, mindig van remény, és az ember a végsőkig képes küzdeni azért, amit nagyon szeretne!
2011. ápr. 2. 14:18
Bennem vegyes érzelmeket keltett a film. Sokszor elgondolkozok azon, hogy jó-e az, hogy ilyen drasztikus módon beleavatkozunk a természetbe? Ma már nincs természetes szelekció, korábban életképtelen csecsemők maradnak életben, sokszor maradandó károsodásokkal küzdve egész életükben.
2011. ápr. 2. 12:16

Az este is néztem, olyan jó velük együtt örülni.))

És a doki az egy angyal, egy tünemény....az ember ha megnézi e film kockákat másképp látja a dolgokat...és talán nem ítélkezik, a lombikkal kapcsolatban, én meg mondom őszintén számomra idegen volt az efféle beavatkozás, de rájöttem, ezek a nők mind egy hős...persze az este is sírtam...megható, és örülök, hogy ezt a filmet ismét leadták...

12. Nika35
2011. ápr. 2. 09:03

Sziasztok!Csak gratulálni tudok a filmben szereplő pároknak,a főorvos úrnak,Katalinnak!Bámulatos mindkét fél kitartása,akaratereje!De tegnap mikor néztem a filmet keserédes érzésem volt!Eszembe jutott a kicsi lány aki most akarja örökbe adni a pici babáját,és Györgyi aki szó szerint szenved a baba hiánya miatt.Igen tudom,hogy Györgyinek sikerül majd a baba,de mégis....!

Nem tudom,hogy hogyan lehet feldolgozni a lelki traumát mindkét fél részéről.

11. bcb6de9272 (válaszként erre: 10. - Bodajanosne)
2011. ápr. 1. 22:24

ma már a tudomány lehetőséget nyújt minden nőnek erre.)

Szerencsére én még nem voltam ilyen helyzetben, de ezek a nők hősök...mennyi mindent átélnek..mire szülhetnek

10. bodajanosne (válaszként erre: 9. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 1. 22:19
Megnézem.Sajnálom aki nem lehet anya valamilyen oknál fogva.
9. bcb6de9272 (válaszként erre: 8. - Bodajanosne)
2011. ápr. 1. 22:12

Most is lesz, mert ez egy 5 részes film...én régen is megnéztem, olyan megható...

Átértékeli az ember a dolgokat ha ezt a filmet megnézi...mit nem megtesznek...én ki sem bírnám...

2011. ápr. 1. 22:09

Szép estét mindenkinek.

Én ma láttam ezt a filmet ,nagyon együtt éreztem velük.Csodáltam milyen kitartással és a gyermek utáni vággyal küzdenek.Megható volt számomra,mert nem emlékszem arra amikor én vártam gyermeket,ilyennel találkoztam volna.Most sajnos egyre többen vannak ebben a helyzetben.

7. bcb6de9272 (válaszként erre: 3. - Luca.78)
2011. ápr. 1. 22:03
de amint látom sikerült.))
6. bcb6de9272 (válaszként erre: 3. - Luca.78)
2011. ápr. 1. 22:00
Én is láttam anno, de azóta átéltem pár dolgot és máshogyan látom, de én imádom ezt a filmet...megható és magával ragadó...
5. bcb6de9272 (válaszként erre: 2. - Gesztenye78)
2011. ápr. 1. 21:59

Duna TV, 22:30

Ismétlés: Duna II. Autonómia, 19:30

2011. ápr. 1. 21:57
Én láttam anno....
2011. ápr. 1. 21:57
Szia!Én nézem,főleg azért,mert Velünk is ez történt.:) Nagyon szeretem,szép.
2011. ápr. 1. 21:56
melyik csatornán adják?
2011. ápr. 1. 21:55

Sziasztok!

Egy kedvenc doku filmemet adnak az egyik csatornán..

Nagyon szép film az életről, olyan nőkről és férfiakról szól akik küzdöttek, hogy családjuk legyen...

Minden nőnek és férfinek meg kéne ezt nézni, még akkor is ha lehet gyermekük természetes módon, mert annyi szép pillanat van arról, hogy sosem szabad feladni semmit...

de ha esetleg a szereplők írnának az lenne a legszuperebb.)

beszélgessünk erről a filmről, persze akik nézik vagy látták..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook