Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Férfiak akik ott hagyják családjukat fórum

Férfiak akik ott hagyják családjukat (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. moonlight13 (válaszként erre: 65. - 96e4cb8ca7)
2015. aug. 4. 20:24
Ezt meg erős túlzásnak érzem! Sokan a nagy jólétben, egész családban is azok lesznek.
65. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 58. - Channa*)
2015. aug. 4. 13:36
Nem én mondom, hogy hátrányos helyzetűek, hanem családpszichológusok. Kimutatott tény, hogy a fiatalkorú bűnözők, csavargó, iskolakerülő és egyéb deviáns viselkedésű gyerekek között felülreprezentáltak az olyanok, ahol az apa elhagyta a családot. Nem mindenki lesz,természetesen, lecsúszott ember felnőttként, csak nagyobb rá az esély. De ha nem hiszel nekem, ajánlom az alábbi cikket: [link]
64. moonlight13 (válaszként erre: 63. - Channa*)
2015. aug. 3. 22:05

Ezt egy kívülálló soha nem látja. Az én fiam is férfias, mindig volt férfi minta előtte, mindene megvolt, megdolgoztam érte, hogy ne szenvedjen semmiben hiányt. Mégis... a lelkükben senki nem látja, hogy mi zajlik, csak az anyja, aki végigkísérte az életét.

Láttasm, hogy hogy néz a gyerekem arra az apukára, aki az oviba vagy bölcsibe jött a gyerekéért...

63. Channa* (válaszként erre: 61. - Michelle.r)
2015. aug. 3. 21:52

Ismerek jó pár olyan fiút, akit az anyja nevelt egyedül. ki ilyen, ki olyan okok miatt maradt egyedül. Teljesen normálisak, semmiben nincs hátrányuk. Férfi mintának ott voltak a barátok, nagybáty, nagyapa, illetve ahol volt ott az apa. Tehát nem kellett a nőknek az apa szerepet felvenni.

Ha egy nő intelligens, tudatos, akkor nem lehet gond szerintem.

62. moonlight13 (válaszként erre: 58. - Channa*)
2015. aug. 3. 21:50

Igen, azok. Örökre fájó pontjuk marad, hogy nincs velük az apukájuk.

Azt már nem is említem, hogy a legtöbb "apuka" utólag egy fillért sem fizet, tehát a nőnek kell egy keresetből háztartást fenntartani, gyereket iskoláztatni, stb.

61. michelle.r (válaszként erre: 58. - Channa*)
2015. aug. 3. 20:22
Sok szempontból valóban azok. Nincs férfiminta, hiányoznak a férfi energiák. Emiatt az anya kénytelen olykor apaszerepet is magára venni, amitől az anyaképe sem egészséges a gyereknek. Ráadásul sajnálja az anyját, gyűlöli az apját, aki ezt tette az anyjával. Szóval sok minden borul a lelkében.
2015. aug. 3. 20:19
Szerintem inkább lépjen le a pasi, minthogy együtt maradjanak a szülők úgy, hogy boldogtalanok egymás mellett...én azt látom a környezetemben, hogy sok nő hajlamos bent ragadni a rózsaszín ködben és nem veszi észre, hogy a pasinak igazából semmit nem jelent. Az ilyen pasikat inkább nem minősítem, inkább akkor mondaná azt, hogy nem kell gyerek, vagy gondolná át többször, de hát sokan ilyenek, én csak érdekembereknek nevezem őket. Annyira röhelyes, vagy inkább siralmas, hogy mindig azt mondja, amit a párja hallani akar, de ahogy egy kicsit változnak az érdekek, szó nélkül eltűnik, mint szürke szamár a ködben. Nagyon sokan ilyenek:(
59. 2c5f60da64 (válaszként erre: 57. - 96e4cb8ca7)
2015. aug. 3. 20:14
Egyetértek. Nagyon sok a pszichopata. Viszont az ilyen jobb is, ha lelép, inkább nőjön fel a gyerek egy szülővel békében, nyugalomban, mint egy idióta szülő mellett.
58. Channa* (válaszként erre: 57. - 96e4cb8ca7)
2015. aug. 3. 19:51

Miii?

Hátrányos helyzetűek az apa nélkül felnövő gyerekek? És miben? Kifejtenéd?


Nagyon el vagy keseredve, ennek nem lesz jó vége!

57. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 32. - Cippora)
2015. aug. 3. 19:48
Pedig elolvashatnák a hvg Pszichológia különszámát, ahol kb végig azt ecsetelik, hogy miért vannak hátrányban az apa nélkül/nem normális apával felnövő gyerekek a társaikhoz képest. Sok baromarc pasi elszégyellhetné magát. Kedvesebb neki a semmitérő, üres, bulizós élete mint az, hogy láthassa a gyerekét felnőni. Hiába, rengeteg a pszichopata és csak egyre több lesz...
56. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - Gaiha)
2015. aug. 3. 19:42
Csak azokat a nőket nem tudom sajnálni ilyen esetben akik "véletlenül" estek teherbe (pasifogás céllal) rajtuk kívül senki nem érdemli meg, hogy egyedül maradjon.
55. Channa* (válaszként erre: 51. - Michelle.r)
2015. aug. 1. 05:55
Szerintem is máshogy látnánk. Erre próbáltam én is rámutatni....
54. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Icuska538)
2015. júl. 31. 15:44
Mintha az én gondolataimat és múltamat fogalmaztad volna meg, bár nekem csak egy gyermekem van, és tulajdonképpen én váltam el, de a többi minden stimmel!
53. andi6020 (válaszként erre: 1. - Gaiha)
2015. júl. 31. 14:56
Én meg egyre több olyan sztorit hallok, hogy anyuka lelép, és apukával maradnak a gyerekek.
52. michelle.r (válaszként erre: 48. - Gaiha)
2015. júl. 31. 14:03
Nem volt övönaluli. Ez is árnyaltabbá teszi a képet. Ezek szerint neked a saját példádból is látnod kellene, hogy az emberi kapcsolatok jóval bonyolultabbak annál, minthogy anyuka két mondatban elpicsogja, hogy az a szemét elhagyta őt.
51. michelle.r (válaszként erre: 1. - Gaiha)
2015. júl. 31. 13:49

Nem tudjuk. De minden ilyen esetben szívesen meghallgatnám az apuka verzióját is. Bizonyára árnyaltabb lenne a kép.


Ki tudja mi derülne ki?

50. 2c5f60da64 (válaszként erre: 48. - Gaiha)
2015. júl. 31. 13:22
Ok. Annyit ehhez, hogy én sosem mások kapcsolatához viszonyítom, hogy az enyémben durva dolog történik-e, vagy az ami történik, nem durva, hanem az a durva, amit én annak érzek, gondolok. Persze most nem arról beszélek, amikor már a rendőröknek kell beavatkozni...
2015. júl. 31. 12:53

Nem tudom mi vezérel egy férfit arra hogy elhagyja a gyermekeit vagy gyerekét, de biztos hogy említésre nem méltó ember az ilyen. Megcsinálja a gyereket majd lelép. Bár ott a másik oldal, hogy a nőnek is tenni kell szerintem azért hogy ez ne következzen be. Sok nő szerintem a gyermek születése után elhanyagolja a párját a baba miatt vagy már kisgyerek miatt, teljesen átszellemül és ez kényszeríti a férfit a távozásra. de ez csak az én elméletem .


Közben olvastam a topicindító sztoriját is ahhoz csak :

Tényleg most miért kellett Forever Happynek (bocs ha rosszul írtam) ezt most ide kiírnia, mert bár elég durva a történet, ha ők képesek voltak megoldani és azóta boldogok akkor nem kell savazni , mert szerintem is minden kapcsolatban van hiba, ha nem is ekkora de most mindent lehetne szidni.csak tipikus magyar szokás a "bezzeg te" "te ne dumálj" hozzáállás...

Meg miért ez a dolga Forever Happynek? Nem értem ezt most. Gaiha megkérdezett valamit erre ő most belerúgott egy jókorát hogy más is lássa mit hibázott , ez meg kicsit ovi.. . Ezt lehet csak én látom , de nem bántásképp tényleg

48. Gaiha (válaszként erre: 47. - 2c5f60da64)
2015. júl. 31. 12:43
ennél sokkal bonyolultabb és összetettebb volt akkor ez a dolog , nyilván nyersebben leírva mindenkinek megbotránkoztató amiért nem hibáztatok senkit jelenleg. de ez már eléggé a múlt és nem igazán gondolom ha a mi kapcsolatunk ne adja isten véget érne , nem ez lesz az oka. történnek durvább dolgok is kapcsolatokban csak vagy nem kerül nyilvánosságra itt vagy egymás előtt se, aztán az elfojtás lesz a végzete az egésznek. FH -tól meg durva övön aluli dolog volt ezt most közszemlére tenni , hiába hogy mások által is megtekinthető még , de akkor is. Ez a topic nem róla és nem is rólam szól, csak egy sima téma minden hátsó dolog nélkül.
47. 2c5f60da64 (válaszként erre: 24. - 3d787b167a)
2015. júl. 31. 12:38
:) uh, ez a sztori csak vicc. Jobb, mint egy szappanopera. A fickó családban maradt, minden lánytesó meg volt neki, és a lány is... pasija van először, aztán félrelép, de csak kicsit... :) őrület ez. De nem unatkoznak az biztos.
2015. júl. 31. 12:34
Akkor ne hozzon össze gyereket, ha nem jó a kapcsolata. Ezek felelőtlen, gerinctelen emberek.
45. Idhikai (válaszként erre: 39. - 408020f45e)
2015. júl. 31. 10:36

... ez kicsit szélsőges nézet. Ha egy férfi kilép-lelép nem jelenti azt okvetlenül, hogy nem gondoskodik a gyermekéről.

Szerintem meg, ha úgy rendeltett volna, hogy mindenki ugyanazzal a párral élje le az életét, akkor sziámi ikrek élnének a földön.

44. b90a0aeed7 (válaszként erre: 42. - B90a0aeed7)
2015. júl. 31. 10:06
Ja meg figyeli a többértelmű mondatokat is ...:D
43. b90a0aeed7 (válaszként erre: 24. - 3d787b167a)
2015. júl. 31. 10:05
Azt hittem egy darabig,hogy FH a saját párkapcsolatait taglalja. Nem láttam az idézőjelet:S Meg is lepődtem egy pillanatig .
42. b90a0aeed7 (válaszként erre: 27. - Gaiha)
2015. júl. 31. 10:01
Neki itt ez a dolga.
41. gyöngy:) (válaszként erre: 11. - 3d787b167a)
2015. júl. 31. 10:00

Szerintem a szakdolgozatához gyűjti az anyagot.

Ha lesznek jó gondolataid, azt beleírja, oszt' hírös leszel!

40. gribedli*** (válaszként erre: 24. - 3d787b167a)
2015. júl. 31. 09:41

:D


Good job, Watson!

39. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Gaiha)
2015. júl. 31. 08:58

A fórumindítódban egyetlen szóba kapaszkodnék: ösztön.

Aki képes elhagyni a családját, legyen az férfi vagy nő -mert erre is van sok példa, az elsősorban ösztön lény. Nem mondanám gondolkodó embernek, felelősségteljes embernek vagy érett embernek.

De ha körül nézünk az állatvilágban, ott sem mindenütt hagyja el a hím a nőstényt a párzás után. Sok faj családban neveli fel az utódait, közösen gondoskodnak róluk, sőt felváltva melengetik őket.

Az ember, a tápláléklánc csúcsán, már képes a tudatos gondolkodásra. Ezért várható lenne a felelősségérzet az utódai iránt.

De ez nem mindenkinél fejlődik ki. Gyakran meg sem tanulják. Mert bármennyire is furán hangzik, ezt a családok kötelessége megtanítani a gyerekükkel. Felelősséget vállalni a saját tetteiért. Felelősséget érezni azért, amit teszek. Mindenki emlékszik biztosan a saját életében olyan esettel, amikor gyerekkorában valami rosszat csinált és megpróbálta mentegetni magát. Az okos szülő ilyenkor leül a gyerekével és lekezd vele beszélgetni, hogy megtudja mi is az ok. (ordítás, szidás, mások hibáztatása helyett) De a felületes szülő az egyszerűség kedvéért, kényelemből, elfogadja, hogy más a hibás, felmenti a saját gyerekét még akkor is, ha ő volt a hibás a gyerek szépen megtanulja, hogy ki lehet bújni a felelősség alól, ki lehet beszélni, nem is kell parázni. Később így áll hozzá mindenhez.

-Ha valami nem úgy alakul ahogy nekem jó, lépek!- Más hozott ebbe a helyzetbe, más a hibás, más vállaljon érte felelősséget!

Az ilyen emberek valóságos időzített bombák. Nem lehet tudni, hogy mikor, hogyan fognak bizonyos dolgokat gondolni. Ha egyik nap így gondolja, a másik nap lehet éppen másképp.

Ez a fajta mentalitás egyáltalán nem függ sem kortól sem iskolai végzettségtől, sem nemtől.

Csupán az illető személyiségének érettségétől.

38. Channa* (válaszként erre: 26. - Gaiha)
2015. júl. 31. 08:54

Ezek után jól vagytok?

Ugye ez most csak vicc?

Na, ezek miatt történnek ilyen dolgok.

Azt hiszed, hogy minden rendben van, megszülöd a gyereked vagy esetleg még csak terhes vagy és a pasidnak eszébe jut az a május....

Csoda, hogy lelép?

Nővéreddel alszik, majd veled?

Fujj! El nem tudom képzelni, hogy a húgom pasijával ágyba bújjak.....

37. anya4005 (válaszként erre: 34. - Channa*)
2015. júl. 31. 08:51
Ha valaki APA akar lenni,szerintem kb. fél pillanat alatt "lenyeli a békát",ha nem az elképzelései szerint alakul a gyerek neme! :D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook