Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek légyszíves! 9 éves kisfiam lázát nem tudom csillapítani fórum

Segítsetek légyszíves! 9 éves kisfiam lázát nem tudom csillapítani (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jan. 28. 10:35
Ja,bocsi,ha hányik akkor kúpozd.Adsz neki dedalonettát hányásra?És itasd sokat,nehogy kiszáradjon.Ha nem marad bent semmi,mert lent-fönt is jön,akkor 1-2 nap alatt kórház,mert kiszárad.
9. anyucika3 (válaszként erre: 3. - 325b42d966)
2011. jan. 28. 10:32

Algopyrinnel???Miért nem veszel lázcsillapítót?

Az Algopyrin nem sokat ér lázra.

Vegyél Nurofent,Rubophet,Amidozophent,Germicidet,vagy bármit ami lázra is használ.

Magas láz esetén kombinálva 2 óránként adhatsz kúpot és szirupot vagy tablettát+hűteni.

A hűtőfürdőbe meddig volt?Mert pl az enyémeknek kell jó 40 perc amire elkezd lefelé menni9 a hőjük.Én inkább vizes lepedőbe szoktam csavarni Őket,nyaktól talpig,homlokukra vizes ruhát.Ezt 15 percenként cserélem(jó hideg legyen)és 1-1 alkalommal legalább 4x cserélem le.

2011. jan. 28. 09:10

Az a legrosszabb az egészben kedves beírók, ha az anyuka elmegy a gyerekkel influenza tünetekkel a felnőtt- és germekrendelők ilyenkor nagyon tele vannak és még ott is nem csak az oktatási intézméyekben összeszedik könnyen a bacilust és még az is fertőz. Ablakot kinyitni nem lehet, mert akkor még rosszabb, de legalább a baktériumokat kiengednék valamennyire. A tévében mondják ne nagyon menjenek közösségbe, egyszerűen képtelenség, főleg, ha óvodás, v.iskolás.

Mindenkinek jóegészséget és mielőbbi gyógyulást kíván szeretettel: Ágnes

2011. jan. 28. 08:53

Most elég gáz az influenza...


Anyám, aki sose volt beteg, szerdán bement dolgozni, csütörtökön fájt a torka, pénteken meg már rohant vele apám a tüdőszanatóriumba, még mindig ott van... mint kiderült, mindenki halál beteg a munkahelyén is...


A gyerekeim is volta tüdőgyuszisak, ez fél nap alatt jött elő náluk... reggel még semmi, este kórház... Ezt csak azért írom, hogy ha kell, lássa inkább naponta 2x orvos..


Egyébként meg fog gyógyulni, szedni kell a gyógyszert...


A kicsi fiam is sokat volt lázas, és nehezen ment le neki, a kórházban már 11 hósan az algopyrint javasolták...ha már más nem ment

Valahogy ki kell sakkozni, hogy épp ahol kevéssé jön ki a dolog, ott adni a daedalont (kúp v. tabletta), és amikor az hat, akkor adni a gyógyszert...

Egyébként ilyenkor szokott az orvos injekciót adni...

2011. jan. 28. 08:18
Ami az én kislányomnál bevált hányás ellen: hideg kóla pici kortyonként. (Tényleg!!!) Egyszer előfordult, hogy nem hatott a kóla, akkor az ízesítetlen langyos kamillatea kortyonként volt a hatásos. A láz csillapítása mellett nagyon fontos, hogy ne száradjon ki! Lázcsillapításra hatásos lehet, ha 4 óránként más-más hatóanyagú lázcsillapítót adsz neki. (persze csak akkor, ha nem allergiás valamelyikre) Fontos még, hogy ne legyen nagyon bebugyolálva, és ne legyen rajta ZOKNI! (zoknival csökken a hőleadása), és persze ne idegeskedj, mert ettől ő is az lesz. Ha nem történik változás vidd be a Heim Pálba, ott mindig segítenek!!!! Remélem hamarosan jobban lesz!!!
2011. jan. 28. 08:16
Vidd el az ügyeletre! Ott lehet bent is tartják, ha a láza nem megy le! Jobbulást!
4. golyó68 (válaszként erre: 3. - 325b42d966)
2011. jan. 28. 07:58
Szia! nem vagyok épp doki, de elmondom mit gondolok. Ha hűtőfürdő nem használ, csak a bokáit és a csuklóit borogasd hidegvizes borogatással, gyakori váltással, és adjál neki sok-sok C vitamint, leviszi az is a lázat. Nem tudom megenné-e a kivit, citromot, narancsot, vagy tabletta formájában adodod, mindegy, ahogy, megtudod oldani. Jobbulást kívánok!!
3. 325b42d966 (válaszként erre: 2. - 17bf95899f)
2011. jan. 28. 07:45
tegnap voltunk dokinál,kapott gyógyszert de az is kijön belőle,algopirinnel csillapítom a lázát de semmi,és maripen extrát kapott .a legfontosabb a dokinak az volt hogy kedden mehet suliba,de ha jól van már hétfőn is.itt a hétvége és félek hogy mi lesz.
2011. jan. 28. 07:34
Én tuti dokihoz vinném!Nem csak H1N1 lehet,henm bármi más is ami veszélyes lehet.
2011. jan. 28. 07:31

9-éves kisfiam tegnap óta lázas ,köhög,fáj a torka,néha hány és hasmenése van,a lázát nem tudom csillapítani már mindent kipróbáltam,fürdő,gyógyszer stb,mit csináljak még?

szerintetek ez a h1n1?ha volt benne valaki légyszí adjatok tanácsot!köszönöm

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook