Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy csillapítsam a magas lázat? fórum

Hogy csillapítsam a magas lázat? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. 425031217d (válaszként erre: 35. - 26c9a8950c)
2013. jan. 17. 08:40

Ez így biztosan kevés.

Esetleg ha + a csuklóra és a homlokra is teszel egyidőben.

2013. jan. 16. 17:07
Kipróbált népi technika még (a többi itt említett technika mellett), a nyers burgonya, vagy ecetes ruha talpra kötése. Mind a kettő lázcsillapító hatású.
2008. júl. 14. 21:30

Szia Ari vagy hogy érdeklödsz.a láza elmúlt.De reggel mikor megláttam a gyereket sirógörcsöt kaptam. annyira alergiás tünetei voltak fél arca bedagadva,lábai stb.borzalmas volt szegény,felkaptam rohantam az orvoshoz vele.Persze senki nem tudja,hogy mi baja,csak megy a találgatás.Gyógyszer allergia,vagy csalán kiütés vagy valami más.Holnap viszem allergia vizsgálatra.Hátha többet tudunk.

Kicsit -nagyon bosszant az orvosok "leszarom" viselkedése.

33. dus (válaszként erre: 32. - Lizabella)
2008. júl. 14. 20:59

Szióka!


Hogy vagytok? Hogy telt az éjszakátok? Hogy van a babád? Voltál vele ma a dokitoknál? Kaptatok valami gyógyszert? Remélem tegnap óta javult az állapot!


Szép estét mindenkinek.

2008. júl. 13. 18:55
Nem a mi dokink,ügyelet.:-(((Egy órát vártunk a dokira,majd közli,hogy semmi baj.
31. dus (válaszként erre: 30. - Lizabella)
2008. júl. 13. 18:53

Már ne is haragudj, de jó béna a dokitok! Mi az, hogy a 39,3 nem magas láz!!!!??? Az MAGAS!!!!

Hűtő fürdőztesd és próbálj meg neki adni egy fél Rubophent.

Nem irigyellek! Hosszú éjszakátok lesz!!! :((((

2008. júl. 13. 18:26
Itt vagyok.Azt mondta doki hogy 39.3 az nem magas láz.Nem adott semmit!Marha jó éjszaka elé nézünk.
2008. júl. 13. 17:54
Rubofen,ha az nem hat hideg vizes borogatás!Nálam mindig hatásos volt
2008. júl. 13. 17:08
Köszönöm szépen.
27. dus (válaszként erre: 26. - Sz.Marcsi)
2008. júl. 13. 17:06

Igen, tudom, hogy milyen beletuszkolni egy gyerekbe egy órán át kb. 1 deci teát! Nekünk is ez volt a baj, a kórházban infúzióra is kötötték!

Itatni kell, amennyit csak bele tudsz tukmálni!

Örülök, hogy javultok!

További jobbulást kívánok Nektek!

2008. júl. 13. 17:01
Nagyon ugy néz ki nekünk is bevált.Bár még mindig nagyon csunya a mandulája,de lényeg,hogy jobban van.A másikra egyáltalán nem reagált,hiába adtam be neki az egész üveget.Már így utólag bánom,hogy nem vittem elöbb vissza.Már fent állt nálunk is a kiszáradás veszélye.Le is lettem cseszve:(De szerintem te is tudod,hogy ilyenkor nem könnyű meggyözni a gyereket,hogy muszály inni.
25. dus (válaszként erre: 24. - Sz.Marcsi)
2008. júl. 13. 16:58

A Cefzil egy nagyon jó gyógyszer! Mi is kaptuk már, nálunk ez a leg-leg-legvégső eset! Amikor ezt kaptuk, kórházban voltunk tüszős mandula gyulladással, említett magas lázzal és kiszáradással!

Gyorsan, 3 nap alatt gatyába rázta a fiamat!

Nekünk javasolták mellé a Normaflort, mert akkor nem lesz hasmenése és az étvágya is jobb!

2008. júl. 13. 16:54
Cefzil.Még sose kaptuk,de beadtam a reggeli meg az esti adagot és mindha elvágták volna a lázat.Azóta iszik eszik és jól van.Amugy a láza 38.9 és 37.9között mozgott másfél hétig.Szörnyű volt.
23. dus (válaszként erre: 21. - Sz.Marcsi)
2008. júl. 13. 16:49

Szia.

Az én fiaim sem panaszkodtak(pedig a nagy már 7 éves), mégis amikor pénteken elvittem őket a dokihoz (lázasak voltak: 38,2), náluk is torokgyulladás állapított meg, Mi is új gyógyszert kaptunk, Suprax a neve. Eddig mi is Augmentint, Aktil Duo-t, Sumamed-et kaptunk, de most a doki ezt írta. Javulnak is tőle. Ti mit katatok?

2008. júl. 13. 16:46

Magas láz, priznic. A TELJES törzset be kell bugyolálni, kézmeleg vízbe áztatott, majd kicsavart törülközővel.

Ezt kb 5-10 percenként váltani. 5 ször alkalmazni. tehát kb fél óra.

kellemetlen. de ha ez se viszi le(rendkívül magas lázat ezzel szoktak lehúzni, még a kórházban is akár) Ezt a lázcsillapítóval együtt alkalmazni. ha nem viszi le, akkor DOKI!

2008. júl. 13. 16:45
Az én lányom se panaszkodott.Elöször ospan kapott de még rosszabb lett.Most kapott egy uj fajta gyogyszert és ma van az elsö lázmentes napunk másfél hét alatt.
20. dus (válaszként erre: 11. - Lizabella)
2008. júl. 13. 16:44

Szia!


Az én fiamnak 2 éves kora óta csak az algopirin (1/2 szem) viszi le a lázát. Hiába adtam neki Nurofent, Panadolt, Germicidet, Mexarent, nem volt semmi hatása! Előtte azért egy hűtőfürdőt is bedobtunk. Ha a hűtőfürdő megindította lefelé a lázat, fél szem Rubophent adtam neki. Az algopirin a legvégső megoldás, de a mai napig így húzhatom le a magas lázat. Görcse még szerencsére nem volt, de a legmagasabb láz eddig a 40,2 volt.

Ha nem tudod lehúzni, azért vidd el a dokihoz.

Remélem tudtam segíteni. Jobbulást kívánok!

19. lizabella (válaszként erre: 14. - Sz.Marcsi)
2008. júl. 13. 16:42
A torkára azt mondta,hogy csúnya adott is augmentint.Kicsit érdekesnek tartottam,hogy se egy köhögés,se egy panasz,hogy anya fáj atorkom semmit nem mondott a lányom.
2008. júl. 13. 16:42

normál hőmérsékletű kádvízbe ülteted,fokozatosan hűtöd le a vizet addig,amig nem kezd dideregni

majdaz egésztestét langyosvizes törölközőbe+kivül egy száraz lepedő,ne takard be!ha már meleg az alsó nedves,megint bevizezed

sajnos ez elég hosszadalmas magas láz esetén,de a leghatásosabb

gyógyulást nektek!

17. lizabella (válaszként erre: 16. - Madul)
2008. júl. 13. 16:41
Jó még majd jövök.
16. madul (válaszként erre: 13. - Lizabella)
2008. júl. 13. 16:40
Jobbulást! Majd írd meg h mi volt a dokinál!
15. lizabella (válaszként erre: 5. - Sz.Marcsi)
2008. júl. 13. 16:40
3 éves.
2008. júl. 13. 16:40
a lányom 3 és fél éves.Most volt elhuzodó mandulagyulladása.Csak a nurofen kup vitte le.Se a hütöfürdö se semmi.Megértelek.Nem baj ha nem eszik csak itast akár kortyonként.
2008. júl. 13. 16:40

Köszi azt is csináltam,csuklóra lábára homlokára.

Na akkor irány a doki.Köszi mindenkinek

12. madul (válaszként erre: 11. - Lizabella)
2008. júl. 13. 16:38
Nekem anyukám langyosvízes zsebkendőt kötött a csuklómra és a bokámra ilyenkor. Talán mág ezt tudom ajánlani.
2008. júl. 13. 16:36
persze ha kell hát kell,csak gondoltam van még valakinek valami tartalék ötlete.:-)
10. madul (válaszként erre: 9. - Lizabella)
2008. júl. 13. 16:35

Megértelek! :-(

De ha muszály...

2008. júl. 13. 16:34
Vissza viszem,mert ma még egy falatot nem evett,és nem is sokat iszik.csak sajnálom ha szurit kapna.
2008. júl. 13. 16:33
nem igazán tudom a technikáját.Nekem volt lázgörcsöm és félek igy neki indulni az estének.Mert 1.5 órája adtam kúpot és ülőfürdöt de ugyan olyan magas a láza.
7. madul (válaszként erre: 4. - Lizabella)
2008. júl. 13. 16:33

Ha én a helyedben lennék, és nem tudnám sehogy lehúzni a lázát, visszavinném a dokihoz.

Lehetséges hogy allergia okozhat ilyen magas lázat?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook