Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány napig volt lázas kisbabád oltás után és hogyan csillapítottad a lázát? fórum

Hány napig volt lázas kisbabád oltás után és hogyan csillapítottad a lázát? (tudásbázis kérdés)


8. csilla80 (válaszként erre: 7. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 29. 22:17

Koszonom!Hat... nem tudom eldonteni,hogy jobban van-e... :-((( most fektettem le,szegenyke nagyon nyugol,meg mindig nagy a laza...

Gyogyulast Nektek is!

7. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 6. - Csilla80)
2009. jún. 29. 21:50

Remélem, már jobban van a babád!:) Jobbulást Nektek!

Annyira furcsa, nyár van, jó idő és a környezetemben szinte minden kisbaba, aki az elmúlt napokban kapott oltást, beteg lett, de nem az oltás miatt...köztük a lányom is a 18 hónapos oltás után. Ő sem az oltástól lázasodott be (több mint 40 fokos láza volt)hanem egy vírus miatt, ami kisebesítette a torkát.:(

2009. jún. 29. 18:23

Koszonom,hogy valaszoltatok. Nem tudtam irni tegnap,mert az ugyeletre kerultunk... Mint kiderult nem az oltastol volt beteg,hanem tudogyulladasos szegenykem...


Azt hittem megbolondulok,mikor tegnap este bekapta az elso injekciot... :-(((

Semmi jele nem volt,de abszolut semmi,hihetetlen...

2009. jún. 29. 10:18
Orvos javaslatára én is adtam közvetlenül kúpot a lányomnak,igy nem lázasodott be.Oltás helyére pedig vizes borogatást tettem ,hogy ne csomósodjon be.
2009. jún. 28. 22:11
Amikor a lányaim oltást kaptak pici korukban, oltás után közvetlenül mindig adtam nekik egy adag lázcsillapítót, így nem lázasodtak be (orvos javasolta).
2009. jún. 28. 22:10

Ha oltás után lázas lesz a pici, kortól függően lázcsillapítót adhatsz neki. (Nem írtad, mennyi idős.) Germicid-c kúppal újszülötteknek, vagy Nurofen szuszpenzióval 1 hónapos kortól, vagy kúppal is, Panadol sziruppal 3 hónapos kortól. Még a hűtőfürdő is hatásos, (nagyobb gyerekeknek a legjobb) 39 fokos fürdővizet fokozatosan le kell hűteni testhőmérsékletűre. Orvosnak mindenképpen látnia kell, uis 72 órán belül kiüthet a hatóanyag, ezért lázasodik be.

Remélem, semmi komoly baja nem lesz.:)

2009. jún. 28. 16:32
Kisbabam,csutortokon oltast kapott... pentek reggelre lazas lett,ami meg most is tart... Haziorvosom az javasolta,hogy,ha estere nem megy 38 C ala vigyuk az ugyeletre...
2009. jún. 28. 16:31
Hany napig volt lazas kisbabad oltas utan es hogyan csillapitottad a lazat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook