Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cataflam csillapítja a lázat? fórum

Cataflam csillapítja a lázat? (tudásbázis kérdés)


30. bc257fd221 (válaszként erre: 17. - Antica)
2013. jún. 18. 07:32
A Contromal után mi jöhet még? Sosem szabad ilyen erős fájdalomcsillapítóval kezdeni.Mi van.ha komoly,erős napokig,hetekig fennálló fájdalom van?
2013. jún. 17. 16:53
nem
28. eandi78 (válaszként erre: 27. - Antica)
2013. febr. 15. 06:53
Pár éve egy doktornő cataflam cseppet javasolt a drága nurofen helyett. Azt mondta 25 mg-os (tabletta 50mg) adagban szedve csak olyan, mint a nurofen. Gondoltam ki is próbálom (már ha felírják egyátalán felnőttnek), de aztán láttam a betegtájékoztatót, hogy hűtőben kell tárolni és lemondtam róla.
27. antica (válaszként erre: 21. - Kszb)
2013. febr. 14. 23:33

Igazad van tényleg ugyan az, rosszul fogalmaztam meg !! De nem is lázra kell neki. Igaz, hogy nem fejfájásra való de csökkenti azt is. Amúgy meg a Cataflam is vényköteles. Én inkább írnék receptre egy 50 mg-os Contramalt mint egy

Cataflamot.

26. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Koppanya)
2013. febr. 14. 11:20
Amikor kicsik voltak a gyerekeim nagyon hatásosan csillapította a cataflam csepp a lázat. A doktornő mindig ajánlotta.
2013. febr. 14. 06:56
mert ha hőemelkedésem van pusztulnak a vírusok, bacik :)
24. eandi78 (válaszként erre: 23. - Koppanya)
2013. febr. 13. 22:49
Értettem mit írsz, csak azt nem értettem, hogy az miért jó neked:)
2013. febr. 13. 20:53

néhányan kicsit félre értettetek ,az volt a célom, hogy a fejfájásom elmúljon, de a hőemelkedésem megmaradjon :)


tramadolt ismerem...sajnos nem bírom


azért köszönöm mindenkinek!

22. eandi78 (válaszként erre: 20. - Antica)
2013. febr. 13. 19:00

Ha nekem szól hozzászólásod vége, akkor algopyrin és nurofen/algoflex használ és nem vagyok rá allergiás, szedem is ha nagyritkán kell. Flector csak azért van, mert 1,5 hónapja nagyon fájt a fogam és csak 1200mg-nyi nurofen után múlt el. Ezért kaptam flectort.

Gyógyszerforma és ár miatt jók nekem (contramal csepp, cataflam-v), de erősek, így inkább fizetek egy kisebb vagyont a nurofen non aqua-ért vagy elrágom az algopyrint:)

21. kszb (válaszként erre: 20. - Antica)
2013. febr. 13. 16:42
a Contramal és a Tramadol uaz a gyógyszer, csak más gyógyszergyár dobja piacra (mint a Frontin és a Xanax). A Contramal nem tramadol származék, hanem mindkettő ópiát származék, uhogy egyrészt hozzájutni se olyan könnyű (szerencsére), és nem is egyszerű fejfájásra valók.... no meg semmi közük a lázcsillapításhoz.
20. antica
2013. febr. 13. 15:17
A Contramalt gyakrabban alkalmazzák fájdalomra, tramadol származék az egyik legjobban bevált fájdalomcsillapító akinél nem okoz hányingert. A Cataflamot álltalába csontfájdalmakra, izületi gyulladásra adják, nagyon gyakori a gyomorfájdalom mellette, rendszeres szedése melett meg a gyomorvérzés. Mindkető erős gyógyszer de kis dózisban nem okoz nagy gondot. Lázra pedig egyik sem jó. Ha nem paracetamol, nem algopyrin akkor Algoflex még szóba jön.
19. eandi78 (válaszként erre: 17. - Antica)
2013. febr. 13. 15:02

Contramal nem erősebb a cataflam-nál? Nem szedtem még egyiket sem, nem tudom. Fogamra kaptam flectort(=cataflam), de szerencsére még nem kellett szedni belőle:)

Amúgy csillapít lázat cataflam. Már akinek. Panadol is csillapít, már akinek. Nekem nem használt, sőt még kiderült, hogy allergiás is vagyok rá, valószínűleg minden paracetamol tartalmú gyógyszerre:(

18. antica
2013. febr. 13. 14:50

Én a helyedben Algopyrinnel kezdenék, az lázat is csillapít és fájdalmat is. Ha nem hat megpróbálnék

valamilyen paracetamol tartalmú gyógyszert, mondjuk a Panadolt.

17. antica
2013. febr. 13. 14:46

Kipróbálhatod a Contramalt vagy a Nurofent is.

A Contramal nagyon jó fájdalomcsillapító csak van akinél hányingert okoz.

Az Algoflex, Nurofen szintén gyulladáscsökkentö, a fájdalmat jól szünteti de a lázra nem mindig hat.

De 1 tbl. Cataflamtól sem lessz semmi bajod ha nem szeded napi szinten.

16. antica
2013. febr. 13. 14:42

Kipróbálhatod a Contamalt vagy a Nurofent is.

A Contramal nagyon jó fájdalomcsillapító csak van akinél hányingert okoz.

Az Algoflex, Nurofen szintén gyulladáscsökkentö, a fájdalmat jól szünteti de a lázra nem mindig hat.

De 1 tbl. Cataflamtól sem lessz semmi bajod ha nem szeded napi szinten.

2013. febr. 13. 14:38
Csillapítja. A gyerekemnek csak ez jó lázra (mármint a csepp), a kalmopyrinben is van lázcsillapító. Az algopyrinben is. Konkrétan fejfájásra kérj fájdalomcsillapítót.
2013. febr. 13. 14:32
köszi kipróbálom
13. kszb (válaszként erre: 12. - Koppanya)
2013. febr. 13. 14:28
mindenkinek más válik be... nekem pld a Kalmopyrin a lázamat nem viszi le, de fájdalom csillapít... neked kell tudnod, h mire hogy reagál a szervezeted
2013. febr. 13. 14:23
37,8 a hőm és iszonyatsan fáj a fejem. Olyan fájdalomcsillapítot keresnék ami nem csillapítja a hőt.Tud vki ilyet?
11. Csipkerózsika (válaszként erre: 10. - Babszibobó)
2013. febr. 13. 14:12
Egyetértek, szerintem is - bár hathat rá - de lázcsillapítónak túl erős gyógyszer...
10. babszibobó (válaszként erre: 1. - Koppanya)
2013. febr. 13. 14:08
Csak lázra nem ajánlott szedni...hozzászokik a szervezet és amikor tényleg szükség van rá, mert PL: van egy olyan fájdalmas gyulladásos folyamat, hogy csillagokat lát az illető, akkor már nem fog hatni.
2013. febr. 13. 14:04
A Cataflam enyhíti a gyulladás tüneteit, pl. a duzzanatot és a fájdalmat, és a lázat is csökkenti, de nem hat a gyulladást és / vagy a lázat kiváltó okokra.
2013. febr. 13. 14:03

- Fájdalmas, gyulladásos izom-, ínsérülések (pl. rándulás, húzódások).

- Műtétet követő gyulladás és fájdalom.

- Fájdalmas gyulladásos nőgyógyászati állapotok, beleértve a menstruációs fájdalmakat.

- A gerinc fájdalmas szindrómái, fájdalmas nyak-hát szindróma, teniszkönyök és a lágyrész-reumatizmus egyéb formái.

- Súlyos, fájdalmas, gyulladásos fül-, orr-, és torokfertőzésekben az alapbetegség kezelésének kiegészítésére.

- Migrénes rohamokban a fejfájás csökkentésére, valamint a kísérő tünetek (pl. émelygés, hányás) enyhítésére.

A láz önmagában nem javallat a készítmény alkalmazására.

2013. febr. 13. 14:03
én ugy tudom hogy gyulladásésláz csillapitó,és fájdalom csillapitó is.De neten keress ráa betegtájékoztatót olvasd el.
2013. febr. 13. 14:02

A Cataflam az ún. nem szteroid gyulladásgátló (NSAID) gyógyszercsalád tagja. A nem szteroid gyulladásgátlók fájdalomcsillapító és gyulladásgátló hatással rendelkeznek.

A Cataflam az alábbi állapotok rövid távú kezelésére alkalmazható:

- Fájdalmas, gyulladásos izom-, ínsérülések (pl. rándulás, húzódások).

- Műtétet követő gyulladás és fájdalom.

- Fájdalmas gyulladásos nőgyógyászati állapotok, beleértve a menstruációs fájdalmakat.

- A gerinc fájdalmas szindrómái, fájdalmas nyak-hát szindróma, teniszkönyök és a lágyrész-reumatizmus egyéb formái.

- Súlyos, fájdalmas, gyulladásos fül-, orr-, és torokfertőzésekben az alapbetegség kezelésének kiegészítésére.

- Migrénes rohamokban a fejfájás csökkentésére, valamint a kísérő tünetek (pl. émelygés, hányás) enyhítésére.

A láz önmagában nem javallat a készítmény alkalmazására.

A kezelőorvos a Cataflam-ot más kórállapotok kezelésére is rendelheti.

2013. febr. 13. 14:02
Ez inkább fájdalomcsillapító.
2013. febr. 13. 14:02
énúgy tudom hogy igen. rá is van irva azthiszem.
2013. febr. 13. 14:02
Nem.
2. kszb (válaszként erre: 1. - Koppanya)
2013. febr. 13. 14:02

a Cataflam csepp igen

de sztem a tabi is hathat felnőttnél...

legalábbis van akinél igen

2013. febr. 13. 14:00
csillapítja a lázat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook