Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan csillapítsam 3 éves kislányom lázát? fórum

Hogyan csillapítsam 3 éves kislányom lázát? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 3. 19:12

Sziasztok!

Volt delelott a doktorno. Virusos torokgyulladasa van a Vandinak. Ma is lazas volt. Eltarthat 4 napig is akar...

A tantum verde sprayt ajanlotta. Renelem haszanl majd!

Koszi mindenkinek a segitsget!

8. kisj
2012. szept. 3. 08:46

Hűtőfürdő a legegyszerűbb.

Berakod kellemes, kb testhőmérsékletű vízbe, majd azt szépen hűtögeted egy kis hideg vízzel.

Addig üljön benne, míg le nem megy a láza.

2012. szept. 3. 06:40
Én a csuklójára és a bokájára szoktam vizes zsebkendőt is kötni, aztán be a jó melegbe.
6. 111e183830 (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2012. szept. 3. 06:23

első sorban szirupok,de 3 évesen nagyon magas láznál már kaphat fél algopirint is


beadni a lázcsillapítót és nyomás a kádba legalább 15 percre

nem hideg vízbe!testmeleggel kezdünk és percenként pici hideget csurgatni hozzá

5. b81fcd1219 (válaszként erre: 4. - 2b2a4a10d2)
2012. szept. 3. 06:21

Nem nevetünk ki,de 1 óra és 1 fok az igen karcsú egy magas láznál.


Hűtőfürdő,vagy vizes lepedő ezek jóval hatásosabbak.

4. 2b2a4a10d2 (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2012. szept. 3. 05:50

Ki fogtok nevetni, de hatásos módszer.


Nyers krumplit nagy lyukú reszerelőn reszelj le. Nem szabad kinyomkodni, hanem úgy ahogy van pakold rá jó vastagon a talpaira, kötözd át gézzel - azért kell, mert ugye lefolyna róla - majd a lakásban létező legvastagabb zoknit húzd a gézzel bekötözött lábára. Egy óra múlva kerek egy fokkal fog a láza csökkenni.

2012. szept. 3. 05:48
Lehet, hogy csak az izgalom miatt van. :)
2012. szept. 3. 03:46
Egyebkent O azt mondja, semmi baja! Jo kedvu, magyaraz, mondja a magaet. Most probal aludni, de elegge rossz alvokaja van alapvetoen is.
2012. szept. 3. 03:44

Sosem volt meg eddig beteg a lanyom. Nem is nagyon tudom most a helyzetet "uralni"...

Tegnap du. kezdodott 37,3. Aludt ket es fel orat. Felebredt, 37,8 volt. Aztan estere felment 38,3- ra. Ekkor adtam neku elalvas elott Nurofent. Le is vitte szepen. Most fel oraja felebredt es 39,1 volt a laza. Adtam beki gyorsan Panadol szirupot. Most 38,3 lett.

Hogyan csillapithatom? Mi a teendom?

Holnap reggel kezdte volna az ovit szegenykem, nagyon varja!!! :-( de sajna ebbol nem lesz semmi mar... Viszem orvoshoz holnap, bar a mi dokink epp szabin van, de a helyettesitohoz elviszem. Koszi a segitseget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook