Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítséget szeretnék kérni egy összetett öröklési ügyben, tudnátok tanácsot adni? fórum

Segítséget szeretnék kérni egy összetett öröklési ügyben, tudnátok tanácsot adni? (tudásbázis kérdés)

6. anikko (válaszként erre: 5. - Gne2)
2010. jún. 19. 22:02

semmi. Szerintem haszonélvezeti joga így is van neki, csak nam vagyok benne bitos. Na mindegy majd kiderül.

Köszönöm mindenkinek

5. gne2
2010. jún. 19. 21:59
A férjnek van tulajdonrésze a házban? Esetleg ha felújításokat végeztek anyukádék, akkor az értéknövekedés fele őt illetheti, merthogy a házasságuk alatt történt.
4. gne2 (válaszként erre: 2. - Anikko)
2010. jún. 19. 21:56
Ha ti vagytok az örökösök, akkor ti örökölitek az adósságot és a javakat is (amennyiben elfogadjátok).
2010. jún. 19. 21:54
Elsősorban mindig az egyenesági leszármazott örököl.
2010. jún. 19. 21:46

Édesanyám testvére elhunyt. Az örököse édesanyám, aki egy hónapra rá szintén elhunyt. Hivatalosan nem vált el a férjétől, de 4 éve külön éltek. Én vagyok az örököse és a 2 bátyám. Édesanyámnak volt 2 hitle, melyek összesen maximum 1 milliót érnek. Volt egy háza is ami minimum 3 milliót ér, de a házat a házasság kötés előtt szerezte.

Kérdésem: A férjének milyen joga vagy kötelezettsége van? Amit édesanyám örökölt a testvérétől az tényleg visszaszáll az édesanyjukra?

Előre is köszönöm a segítséget!

2010. jún. 19. 21:46
Segítséget szeretnék kérni egy összetett öröklési ügyben

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook