Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tanácsot kérnék egy igen egyszerű ügyben. fórum

Tanácsot kérnék egy igen egyszerű ügyben. (beszélgetős fórum)


27. Porc
2009. máj. 14. 13:01
Érdekelne, mi történt, hogy döntöttél...
26. spinneli (válaszként erre: 25. - 613c0e0120)
2009. máj. 5. 12:42

na, akkor semmi gond.

:)

25. 613c0e0120 (válaszként erre: 24. - Spinneli)
2009. máj. 5. 12:41
megírtam neki. :)
24. spinneli (válaszként erre: 23. - 613c0e0120)
2009. máj. 5. 12:33

nem értem továbbra sem, ha nem írtad meg, hogy el szeretnéd hozni, mit vársz?

Majd kitalálja?

2009. máj. 5. 12:18
Nem tudom elhozni őt végleg, mert itton van kutyi és macsi. Nehéz ügy, tudom, meglátjuk, mit reagál a kérésemre. Folyamatos cibálást nem szeretnék, de eddig bírtam, és szeretném látni a kis csöppséget, etetni, itatni, simogatni és lesni minden percét. Imádom! Csak ülök és nézem, ahogy ő néz engem.:) Jajj.
2009. máj. 5. 12:14

Ez tényleg nem tűnnik túl bonyolultnak, támogatom Kata ötletét, írd meg neki, hogy elhozznád Kamillát a hétvégére, és kérdezd meg mikor ugorhatsz be érte.

Ennyi.

2009. máj. 5. 12:09
Egy pasi miatt ne mondj le a kaméleonodról! De szerintem jobb lenne őt elhozni tőle. Sehogy se tudod megoldani?
2009. máj. 5. 11:44

Azt vártam, hogy leírja majd, mi van a kis Kamillámmal. Talán egy pár sort róla, hogy vedlik, eszik-e, jól van-e, nem kell-e az állatorvoshoz vinni, van-e elég eledele, mert ezt én fizetem.

Erre semmit sem írt. Igen, látom, hogy ő már egyáltalán nem akar tőlem semmit, ahogy én sem tőle.

Hm.. Igen, jelenleg jobb helyen van nála, és megbeszéltük, hogy hétvégenként nálam lehet és majd ő áthozza. És akkor egy hónap szünet, gondoltam, várok, meg aztán mindig volt program az új párommal.


Tényleg túl bonyolítom a dolgot, nem akarok én rosszat a Kamillának, én gondoskodtam róla több, mint egy éven át, én asszisztáltam végig az életmentő műtétjét, én sírdogáltam érte a munkahelyi wc-ben, csak én tőlem fogadta el a az eleségállatokat, egyszerűen nem tudok róla lemondani, és ide haza tényleg nem hozhatom.


Lehet, tényleg az lenne a legjobb megoldás, ha elengedném és ott hagynám nála. De hátha nem ír róla semmit, akkor hogyan nyugodjak meg?


Felnőtt emberek vagyunk, ő is, én is, ő már rég túl van a szakításon, semmi erejébe nem tellett volna írnia pár sort a Kamilláról.

19. sundance (válaszként erre: 16. - 613c0e0120)
2009. máj. 5. 11:43
Összekevered a fogalmakat! Nem kell rosszban lenni vele, de fogadd el, hogy nem beszélhetsz meg vele bármit, (leginkább semmit). Nem olyan rég szakítottatok, ebből rögtön nem lesz barátság. Talán később, évek múlva, de az sem biztos!
18. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - 613c0e0120)
2009. máj. 5. 11:34

Elöször is , mifele valaszra szamitottal ? ! Az tetszett volna , ha idegileg kiborulva a kegyeidet keresne ?

Nem irt ellensegessen , valaszolt a kerdesedre , nem ?

Hogy , mit csinalj ? Hat semmit , mit kene csinalnod , szerinted ?

Hogy mit irj ? Hat azt hogy , szeretned hetvegere a kis kameleont elvinni , mert ezt akarod , nem ?

17. Porc (válaszként erre: 12. - 613c0e0120)
2009. máj. 5. 11:25

Hát, ez egy vicces ügy, szerintem fogd fel Te is úgy. Az a gond, illetve a félreérthető, hogy az első levélben csak úgy érdeklődtél, feltehetőleg hetek vagy hónapok után először, és nem mondtad meg konkrétan, hogy el akarod hozni a hétvégére az állatot, így ő nem tudhatta, mit akarsz.

Pár tuti tipp:

1. Ne találgass. Tényleg nem tudhatod, benne mi zajlik, zajlott, lehet, hogy hosszú vívódás után túltette magát rajtad, és újra feltéped a sebeket, vagy ki tudja. Lehet, hogy új barátnője van, aki beleolvas a leveleibe, és ennyit mert írni, megjegyzem, ebben az esetben barátkozni se akarnék vele. Nem tudhatod, hogy pl. hogyan értelmezi a leveleidet, az is lehet, hogy alig várja, hogy újra közeledj hozzá, csak fél, akkor pedig szintén nem tisztességes a dolog. Szóval kedvesen, de őszintén. (Pl. én nem titkolám az új fiút.) Ha bunkón reagál, eggyel több ok arra, hogy ne akarj többet hallani róla.

2. Ahogy előttem is mondta már valaki, ha egy pasi életébe ilyen szinten beleszól az anyja, ebben a pillanatban adj hálát az Égieknek, hogy időben megszabadultál tőle, és ne is akarj belebonyolódni az életébe, megvannak a saját gondjaid. Gondolom.

3. A kaméleon. Ez egyfajta közös felelősség volt az életedben, ha jól értem, eredetileg a Tiéd, de most vagy még nála van. Döntened kell róla. Ha tudod és akarod vállani, vedd magadhoz állandóra. Ha nem, akkor mondj le róla, mert egyrészt ez az egyszer itt, másszor ott-ot az exed láthatólag nem akarja, másrészt valószínűleg ez az érzékeny állatnak sem tenne jót. Ezek nem okos és szívós kutyusok, amennyit tudok róluk, fontos az állandóság, állandó klíma pl, a szállítgatás és változó körülmények megviselhetik. Ha jól látom, az ex szívesen vállalta és tudja is gondozni, jobb neki nála. Ez nem egy gyerek, aki lelki sérült lesz mindkét szülője nélkül. És neked is jobb, ha nem maradnak ilyen fölösleges kötelékek. Tehát egyszer s mindenkorra tisztázzátok a kaméleon helyzetét, mert a hétvégenkénti hintapalinta nem fog bejönni. Majd az új sráccal lesz másik közös állatotok, ha itt lesz az ideje, ennyire kell felnőttnek lenni. Ha pedig nagyon a szívedhez nőtt, a Te dolgod, hogy megoldd a tartását.

4. Bele kell törődni, hogy ez a maradjunk barátok dolog az esetek túlnyomó többségében nem megy, és úgy látszik, a Ti esetetekben sem. Vedd tudomásul, és ne érezd emiatt rosszul magad, örülj, hogy vége, és ne erőltesd, ha láthatóan nem akarja.

16. 613c0e0120 (válaszként erre: 14. - Sundance)
2009. máj. 5. 11:23
Igen, ez a helyes kifejezés, érzelmileg még kötődök hozzá, hiszen életem legszebb időszakát adta nekem. (tényleg). De már nem szeretem, csak mint barátot. Szóval, picit furi rosszban lenni.
15. 613c0e0120 (válaszként erre: 13. - Mothertiger)
2009. máj. 5. 11:22

Én már kitöröltem a szívemből, ez már részemről sem volt szerelem. Utánam tetszett meg neki a másik lány, de már örülök neki, mert különben nem találkoztam volna a mostani párommal.

Ismervén magamat, furcsa érzés azzal az emberrel ilyen "rossz" viszonyban lenni, akivel eddig mindent megbeszélhettünk. Ezt nehéz picit kezelni, ettől függetlenül nem szeretem már.


Igen, a kis Kamillát tervezem, hogy elhelyezem majd valahova, de az még korai. A mostani párom már felajánlotta, hogy vigyem hozzá, de én nem szeretném még bizonytalanul cipelgetni, ezért most még jobb helyen van a volt páromnál. Ő is kertes házban lakik.

Az új párom most nézné meg, nagyon kiváncsi.


A maradjunk barátokat én el tudtam volna képzelni, minden vissza vágyás nélkül. Lehet én voltam túl naív, amikor azt gondoltam, a jó viszony megmaradhat akkor is, ha már mindketten más oldalán találtuk meg a boldogságot.

14. sundance (válaszként erre: 12. - 613c0e0120)
2009. máj. 5. 11:18
Elhiszem, hogy sajnálod, hiszen érzelmileg biztosan kötődsz még hozzá. De nincs már közöd, ahhoz hogy elérte-e a céljait vagy sem. Ezt jobb, ha mielőbb tudatosítod magadban, és akkor megkíméled magad egy csomó kellemetlenségtől.
2009. máj. 5. 11:15

Amúgy meg a kaméleon a tiéd, nem? Nála csak azért van, mert perpillanat nem tudod hova tenni.


Osztom Sundance véleményét: a "maradjunk barátok" -dolgot nem kell erőltetni.


Vagy a te számodra fontos? Talán még mindig nem tudtad a szívedből kitörölni őt?

Pedig aki melletted beleszeretett más lányba, nem érdemli meg azt a kicsi helyet sem a szívedben!

12. 613c0e0120 (válaszként erre: 11. - Sundance)
2009. máj. 5. 11:10

pedig ezt vártam. Az a baj, hogy sajnálom, mert nem jött neki össze a nagy terve. De már megírtam neki, hogy a Kamilla kell és kész. Persze egy tök kedves levelet írtam, semmi érdeklődés az ő irányába.

Meglátjuk.

2009. máj. 5. 11:02

Én nem értem minek kell erőltetni ezt a "barátok maradunk az exemmel" dolgot. Ha egy kapcsolat véget ér, elég ritka esetben fordul át rögtön barátságba. Azt elhiszem, hogy néhány évvel a szakítás után találkozik vele az ember és baráti hangvételben elbeszélget vele, de hogy azt várja valaki, hogy rögtön átalakul barátsággá, ez egy nagy hülyeség! Általában mindenkiben maradnak tüskék, vagy csak megpróbál távolságot tartani.

Szerintem egyszerűen közöld vele, hogy a kaméleont szeretnéd hétvégére és pont. Azt meg ne várd, hogy barátilag kiönti neked a szívéd, hogy mit hogyan ért el a kitűzött célokból. Majd egy pasi pont ezt fogja tenni a pár hónapja szakított exével!? Ugyanmár!

2009. máj. 5. 09:46

Nem tartok. Csak bánt is a dolog, mert én mindig igyekszem barátilag viszonyulni az emberekhez, erre pont az exemmel van gond, akivel nem kis időt töltöttünk együtt.. erre kiderül, hogy az anyja hatása alatt áll és még ellenem is fordult. De nem baj, mert megírom neki, hogy a hétvégén nálam tölti a kis csöppség a hétvégét. Meglátjuk, hogyan reagálja le.

Az új páromnak meg azt mondtam, hogy barátként váltunk el, semmi baj nincs köztünk.. nem szeretném, ha megtudná, hogy az exem ennyire bunkó

9. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 8. - 613c0e0120)
2009. máj. 5. 09:28

Ne haragudj, de miért tartasz egy olyan pasitól, akinek az számít, hogy anyuci mit mond? Ez egy értéktelen senki, aki nem képes felelősséget vállani a saját döntéseiért, anyuci kell hozzá.

Ha valamiben megegyeztetek, akkor tartsa magát ahhoz. Attól függettlenül, hogy anyucikája mit szól ehhez.:) Írd meg neki, hogy az új barátod is nagyon kiváncsi a kaméleonodra. És kész. Ne parázd túl!

2009. máj. 5. 09:11
Hát igen, ezt megpróbálhatom. Meg is írom neki az egyenes emailt, bízom benne, hogy majd "egyedül" válaszol.
2009. máj. 5. 09:05

Szia

Szerintem emailben ird meg neki hogy szeretned elvinni Kamillat hetvegen,es irja meg neked mikor menj utana.Varj 1-2 napot hogy valaszoljon,de ha nem valaszol fogd az uj pasidat es menj el vele a kameleon utan es kesz:)Ebbol latna azt hogy nem nyomulni akarsz hanem tenyleg a kameleon erdekel

(azert nem art egy pszihikai felkeszites az uj pasonak mielott magaddal viszed az exedhez)

2009. máj. 5. 09:02
Az új páromat meg meg sem merem említeni.
2009. máj. 5. 09:01
Bárcsak ilyen egyszerű lenne. Szerettem volna megpuhítani picit, nehogy az anyjának elmondja, az meg lebeszélje, hogy elhozza nekem a Kamillát. Ismerem, sajnos. :(
4. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 1. - 613c0e0120)
2009. máj. 5. 08:54
Szia, az üzeneted teljesen jó hangvételű volt. Barátinak mondanám, de semmiképp nem nyomulós. Írd vissza, amit itt írtál a kaméleonodról tárgyilagosan, hogy miért kéred el. Ennyi. Szerintem.
2009. máj. 5. 08:53

Gondoltál már az egyenes beszédre?


Szeretném elkérni Kamillát hétvégére, megoldható?

2. 318512f90e (válaszként erre: 1. - 613c0e0120)
2009. máj. 5. 08:52
és ha egyszerűen elmész hozzá és elhozod??? mindenféle veszekedés nélkül....ami meg lett beszélve, ahhoz tartsa magát
2009. máj. 5. 08:50

Sziasztok.

Február végén szakítottam az akkori párommal, picit tobb, mint három év után. Közös tervek, szóval komolyabb volt. Végülis rendben zajlottak a dolgok, közös megegyezés, mégis én voltam azt, aki szeretett, jobban szenvedett. Nekem nehezebb volt, bár nem tudom, ő miken ment keresztül. Volt egy lány, aki megtetszett neki, ennyit tudok.

Azóta már van új barátom, akivel nagyon jó az összhang, egy ideje már együtt vagyunk, meg tudunk beszélni egymással mindent, rengeteg helyen jártunk már és azt kell, hogy mondjam, beleszerettem! És fordítva is. :)


A gondom viszont egészen más:

Volt páromnál maradt a kis kaméleonom, mert ő kertes házban lakik, én meg most a szülőknél, belvárosban, ide nem hozhatom a kutya, macsek miatt. Úgy beszéltük meg, hogy a hétvégét itt töltheti nálam, mert akkor tudok rá vígyázni.(napi gondoskodást igényel)


Tegnap írtam neki egy hónap szünet után egy kedves emailt.


"Szia!


Érdeklődnék, hogy érzi magát a kis Kamilla? Tudnál írni róla pár sort?


És te hogy vagy? Sikerült már közelebb jutni a céljaid eléréséhez?


Üdv.

Tropicana (igazi nevemet írtam)


Erre az ő válasza:

Szia!

Jol van. En is megvagyok. Zajlik az elet... Szepen kozelitek a celokhoz.

Udv:

Péter


Ennyire semmitmondó válaszra nem számítottam. Elhiszem, hogy már ennyire tojik rám, de a Kamillát elkérném a hétvégére, mert a párom is kiváncsi rá és főleg nekem hiányzik.


Hogyan csináljam? Átgondoltam ezer és ezer verziót, de nem tudom, melyik lenne hatásos? Nem szeretném, ha azt hinné, nyomulok, viszont a baráti viszonyt jó lett volna fenntartani, de ő még erre sem hajlandó.


Mit csináljak? Mit írjak? Vagy..?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook