Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vagyonmegosztás, devizahitellel kapcsolatos kérdésben tud valaki segíteni? fórum

Vagyonmegosztás, devizahitellel kapcsolatos kérdésben tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)

1 2
31. Lili74 (válaszként erre: 28. - 99279bb06f)
2014. jún. 19. 16:12

Nem is ez az ereder kérdés, hanem hogy ha több a hitel, mint 8 éve, azaz nagyibb a minusz, akkor abbol hogyan lesz plusz 4,5 milllio, amit kifizetek a férjnek a lelépésèrt? Na ez a része nem világos.

Ha van egy nagy tartozásom, ami csak nő, akkor szerény matematikai képességeimmel sem lesz abból pozitív, mert valójában a lakàs a banké, majd csak 20 év mulva lesz az enyém.

Amit kifizettünk a 8 év alatt, az kb olyan, mintha albérletben laktunk volna, csak a bank aztomatice szedi a pénzt, nem jàr a nyakamra személyesen.

30. Lili74 (válaszként erre: 27. - 99279bb06f)
2014. jún. 19. 16:06
Ezt tudom.
2014. jún. 19. 14:46

Próbálj velük kapcsolatba lépni, ők biztos tudnak segíteni tanáccsal, hogy merre lépj tovább.

[link]

28. 99279bb06f (válaszként erre: 26. - Lili74)
2014. jún. 19. 14:43

Ez az, ami miatt csődbe ment a fél ország, hogy felvettél egy bizonyos hitelt, hivatalos szerződésre, amit egyoldalúan módosított a bank! Így emelkedett meg az eredeti hiteled a duplájára. A ház (autó, vagy más) értéke viszont csökkent. És bizony a 11 millióból simán lesz 25 millió, mire kifizeted.

A lakás meg addigra már 5 millát sem fog érni! :(

27. 99279bb06f (válaszként erre: 24. - Lili74)
2014. jún. 19. 14:40

A közjegyzői okiratban benne kell ennek lennie, hogy milyen megoldások létezhetnek. Nekem benne van.

De készülj fel, ha módosítani szeretnél, hogy minden módosítás a banknál - pénzbe (százezrekbe) kerül!

26. Lili74
2014. jún. 19. 14:31

Ami engem aggaszt, ha mondjuk lemond, de előáll 4,5 milla követeléssel, akkor van 26 millióból egy 56 nm-es lakásom majd 20 év múlva?

Valahogy nehezen hiszem el.

25. Lili74
2014. jún. 19. 14:29

Voltam már sima bankfiókban, de üres szöveget nyomott az ügyintéző, fingsa sem volt.

Tudom, h nagyon kukák.

24. Lili74 (válaszként erre: 22. - 99279bb06f)
2014. jún. 19. 14:27

Igen, ezt értem

Amúgy úgy tudom, de lehet rosszul, ha az egyik fél lemond a másik javára a tulajdonjogáról és ezzel egyidejűleg a másik fél átvállalja a hitelt, akkor engef el a bank az adóskörből, ha a másik fél hitelképes.

Hogy most épp egy év mviszonyt néznek, v kettőt, ezt sem tudom.

Aztán lehet ezt is rosszul tudom, de nem tudok bemenni ma a bankba, pedig iszonyúan tudni akarom a lehettséges megoldásokat.

23. 99279bb06f (válaszként erre: 21. - E49241a632)
2014. jún. 19. 14:22
Bocs, nem neked, hanem a fórumindítónak címeztem! :)
22. 99279bb06f (válaszként erre: 21. - E49241a632)
2014. jún. 19. 14:21

- A bankra ne sokat számíts, örülj, ha olyan valaki ül ott, aki egyáltalán tudja, hogy mi az a jelzáloghitel. Na ez sarkosított volt, de a megtanultakon kívül egyetlen egy kérdésedre sem tud válaszolni az ügyintéző, csak fújja a bemagolt szövegét. A banki alkalmazottak nem az ügyfél érdekeit nézik, és nem megértőek.

- A tény, hogy ha valamelyiktek nem fizeti a havi törlesztőt, akkor elviszi a bank a házat - elárverezi (kb. a feléért) és a hátramaradó részt nektek ugyanúgy be KELL fizetnetek! Nincs semmiféle elengedés - esetleg futamidő hosszabbítás - de ez szerződés módosítás, vagyis több százezres költségei vannak.

- Lemondani nem lehet a fél részéről, csak abban az esetben, ha ki is fizeted! Ezt a közjegyzői szerződés tartalmazza - olvasd el. Viszont, ha előbb kifizeted, mint a futamidő - ezért is fizetned kell (nem tudom milyen címen), de valami kockázati dolgot.

- Eladni nem lehet annyiért, mint amennyire a bank "FEL"értékelte. Az eladás és a hitel közti különbséget ugyanúgy nektek kell kifizetni.


Sajnos nem látok más megoldást, mint megállapodni ügyvéd előtt, hogy aki marad, az fizesse a hátralévő részt. Ha a férjed marad, akkor majd ha a teljes hitelt kifizette, utána tudja a gyerekre íratni a házat, mert most nem lehet, ugyanis a bank tulajdona addig, míg nincs kifizetve a hitel!


A kormány által ígért segítségben meg nem hiszek, mivel eddig sem léptek semmit sem.

2014. jún. 19. 08:56

Hiába adnátok el, lakni nem lenne hol, a különbözetet még mindig vonnák tőled. Ha azt mondod, úgysem fizetne gyerektartást, megpróbálhatnál vele megállapodni, hogy lemondasz a gyerektartásról, ő viszont lemond a lakás ráeső részéről a gyerekek javára. Ha te egyedül tudod fizetni a hitelt, ez lenne a legjobb megoldás.


Egyébként ősszel beadnak egy törvényjavaslatot (erről biztos tudsz), talán csökkenni fog a törlesztő is.

20. Lili74
2014. jún. 18. 19:00
Már csak azért sem akarok, mert az egy dolog, hogy a hitelt ő fizette, de számtalan olyan időszak volt, amikor itthon henyélt, nem dolgozott, mellette azért ivott, én meg melóztam 2 helyen, fizettem mindent, plusz a kocsi hitelt is. Szóval nem fogom ezt mégegyszer eljátszani.
19. Lili74 (válaszként erre: 17. - Kriszti020)
2014. jún. 18. 18:59

Ezt én is ki tudom számolni, nem ezzel van a baj.


Alapvetően én nem akarok neki még fizetni kb 4,5 milliót plusz még vegyek a nyakamba 14-et, vagy még többet, azt a végén lesz egy 56 nm-es lakásom 20 millióért, akkor kell a francnak. Csak más lehetőségem meg nem nagyon van.

Ha én megyek, ő utit nem fizetni, engem meg elővesznek mint adóstársat. Ha nem lenne a két gyerek, valszeg szarnék bele, már rég leléptem volna, így viszont jobban járok ha én fizetem tovább, mert a gyerekeknek legalább egy állandóság van az életükben. Azért az albérletben nehéz, ott időről időre azért előfordul, hogy költözni kell. Tehát így relatíve jobban járok, de hogy még fizessek 4,5 milliót, nah az nem megy. Neki sem, de nekem sem, így még ez lenne a legjobb megoldás.

Nem a lakás miatt nem akar ő elmenni igazán, hosz 5 hónapra elment, hanem vissza akar szerezni, de nekem meg már ő nem kell!

No most egy lakáson belül így meglenni, hát nem leányálom. Meg amikor a 3,5 éves azt szajkózza, h apa sörösen jött haza. Aki alkoholista szülők gyerekeként nőtt fel, annak nem kell magyarázzam ez milyen. Én meg ki nem állhatom a piát.

18. Lili74 (válaszként erre: 16. - 31bc25d879)
2014. jún. 18. 18:51
Azin igyekszem, h menjen el. Tudod belefáradtam abba, h én fizessem a rezsit, a megélhetést, meg őr is én tartsam el. Persze hülye lenne elmenni, én meg egy címeres ökör voltam, amikor elhittem, h más ember lett, nem iszik, és egy hónap mulva továbbáll. Sajnos nem tanultam a hibákból a 12 eév alatt.
2014. jún. 18. 18:48
Tesómék amikor váltak ő költözött ki.És az együtt töltött idő alatt befizetett törlesztő egy részét kapta meg(talán a befizetett összeg felét.) és így a volt férjé maradt a lakás.de a hitelt nem vették le a nevéről.Számold ki a teljes összegből mennyit fizettetek be és annak az összegnek egy részét kell kifizetned neki.De egy jó ügyvédnek ezt pontosan tudnia kell.
2014. jún. 18. 18:45

A férjeddel nem tudsz megegyezni, hogy menjen el, hagyjon benneteket, váljatok el békében és tiéd a lakás? Azt írtad 5 hónapot éltetek együtt, menne egyedül is a hitel fizetése neked?

Mondjuk erre kevés az esély, gondolom hülye lenne ezt megtenni neked, eltartod, dolgozol, ellátod a családot, neveled a gyereket, háztartást vezetsz.

Valahogy meg kellene dumálni, hogy nem lesz adóssága, csak menjen...

Egy kolléganőm jár hasonlócipőben, azt akarta, hogy levegyék mint adóstárs, mert új életet akar kezdeni, új hitellel és addig nem tud felvenni, míg a neve szerepel, de a bank nem veszi le.

15. Lili74 (válaszként erre: 11. - 408020f45e)
2014. jún. 18. 18:36

Annyi pénzt nem fizet ki senki.

Most 14 a hitel, már pár millát befizettünk, úgy évi egyet tuti.

14. Lili74
2014. jún. 18. 18:35
Persze, bemegyek a bankba, bár kétlem, h a bankelárverezi. A hitelt fizetjük rendesen.
13. Lili74
2014. jún. 18. 18:34
Lakás, nem osztható sajnos.
12. Lili74
2014. jún. 18. 18:33
Nincs sok opció, ha eladjuk mondjuk 9 millióért, attól még a többi ottvan. A szüleim meghaltak, nem járható.
11. 408020f45e (válaszként erre: 3. - Lili74)
2014. jún. 18. 18:32

Szerintem be kell menni a bankba és a tényeket közölni kell. Gondolom zárolni fogják az ingatlant és árverésre bocsátják. Az új tulajdonos nektek kifizeti az eddig általatok befizetett összeget és vállalja, hogy a bank felé vagy egyösszegben vagy törlesztéssel kiegyenlíti a számlát. A banknak úgy tudom ilyenkor elővételi joga van, tehát utána az új vevő a banktól veszi meg. De az nagyon húzós változat, hogy az egyikőtök benne marad.

Nem akarok badarságot mondani, de a bankhoz sürgősen be kell menni. Ez tuti. Ők fognak majd megoldást mondani. Ha a ház nem választható le, a legtisztább megoldás az eladás. Szerintem.

2014. jún. 18. 18:28

Azért kellene eladni, kifizetni a hitelt és gyakorlatilag nulláról indulni. Tudom, hogy nem egyszerű. Még mindig jobb utána albérletbe menni vagy szülőkhöz mint most, hogy még a nyakatokon 14 milla tartozás.

Ez is szörnyű, közel 10 év alatt nemhogy csökkent még emelkedett a hitel. Ebbe tényleg bele lehet hülyülni még akkor is ha az ember normálisan, kiegyensúlyozottan él a férjével és mindketten dolgoznak.

Szerintem is menj be a bankba, és keress egy ügyvédet. Kell lenni valami megoldásnak.

2014. jún. 18. 18:25

Külön éltünk 5 hónapot, de nem változott semmit. Erre aznap este döbbentem rá, amikor visszafogadtam.

Most azon vagyok, h megszabaduljak tőle, de nem lesz egyszerű, első körben be kell adnom a válàst, de tudnom kell hogy is van ez.

A bankba is bemegyek.

2014. jún. 18. 18:22

Sajnos nem tudunk kifizetni 7-7 milliot.

Igen, szar a szitu, valóban.

Nem bírom elviselni, mert iszik.

2014. jún. 18. 18:20
Egyébként meg ha ilyen megbízhatatlan a férjed én nem hagynám rá a lakást mert tényleg leszarja és nem fog semmit fizetni, csak halmozza az adósságaitokat. Maradj te a lakásba, nehogy már te menj albérletbe a két gyerekkel.
2014. jún. 18. 18:13

Az nem játszik, hogy eladjátok a lakást, kifizetitek a hitelt és egyik jobbra, másik balra? Talán így járnátok a legjobban.

Nem vagy könnyű helyzetben, nem irigyellek.

Kitartást és türelmet kívánok.

2014. jún. 18. 18:06
Igen, a bank is lehet hátráltató tényező, tudom. Engem konkrétan a bírói gyakorlat érdekel.
2014. jún. 18. 17:51
Én bemennék a bankba megkérdezni, hogy mi újság ilyenkor. Már hallottam olyat, hogy a válási papír nem írja felül a hitelnél aláírt közjegyzőit és nem engedték, hogy az egyik fél kiszálljon a hitelből.
2014. jún. 18. 17:23

Ráadásul már csak azért sem mindegy a dolog, mert nagyon égető ez a kérdés, mert nem akarom ismét eltartani a férjem, így a hónap végén vagy ő megy, vagy mi.

Nekem sokkal nehezebb a helyzetem ha itthagyom a lakást, mert nem fogja fizetni a rezsit, vagy a hitelt, azt majd szépen levonják tőlem úgy, hogy én albérletben lakok a 2 gyerekkel, nekem is ki kell fizetnem a saját lakhatásom, a saját rezsim, stb, szépen a csőd szélére kerülünk, tehát sürgősen lépnem kell valamit, de mielőtt bármit is lépek, reális képet kell kapnom arról, hogy hogyan vannak ezek a dolgok.

2014. jún. 18. 17:19

Sziasztok!


Engem devizahiteles vagyonmegosztással kapcsolatosan lenne kérdésem, hogy hogyan is működik ez?

2006-ban vettünk egy ingatlant 9,9 millióért, fele-fele tulajdoni hányadban CHF hitelre. Most válunk, a devizahitelünk most 13,4 millió. Ha most elválunk és egyikőnk elmegy a lakásból, akkor a másiknak úgynevezett lelépési pénzt kell fizetni úgy, hogy a hitel még majd 4 millióval több?

Azért nem világos ez számomra, mert már beszéltem pár ügyvéddel, de mindegyik mást mond. Itt meg vagyok akadva. Mert ha mondjuk a férjem megy el és én még amúgy 4 milllával, vagy még többel fizetek ki többet a banknak, akkor azt nemigazán tartom reálisnak, hogy még neki is én fizessek mondjuk X milliót. Ez vica-verza érvényes, nála abból a szempontból, hogy örülhetek, ha egyáltalán majd gyerektartást fizet nemhogy még külön adjon pénzt.

Egyik ügyvéd pl aztmondta, hogy ez sima matek. Ha van mínusz 14 millió és azt osztom ketté, akkor az mínusz marad, így nem kell fizetni.

Kérem csak olyanok írjanak, akik ilyen cipőben váltak el, mert nem maga a válás az érdekes számomra, hanem a vagyonmegosztás.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook