Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Családi adóalap kedvezmény visszaigényléssel kapcsolatos kérdésben segítenétek? fórum

Családi adóalap kedvezmény visszaigényléssel kapcsolatos kérdésben segítenétek? (tudásbázis kérdés)


28. pidiko (válaszként erre: 27. - Bea0124)
2013. febr. 5. 20:24
elvileg az kell csak én úgy tudom
2013. febr. 5. 20:19

Ildikó az adó bevalláshoz kell a gyedről papír?

Csak mert nem tudom hogy vihetem-e már a papírom.Nekem a munkáltató utalja a pénzt.Ő tőlük meg is jött a papír ma elméletileg az kell csak nem?

26. pidiko (válaszként erre: 24. - Bea0124)
2013. febr. 5. 13:16

na megnéztem

igen apa kapott vissza mert vivi után csak születésétől igényeltük a családi adókedvezményt és amit nem kaptunk meg arra az időre amíg a pocakomba volt azt visszaigényeltük.

25. pidiko (válaszként erre: 24. - Bea0124)
2013. febr. 5. 13:14
hú jó kérdés megkeresem megnézem.
2013. febr. 5. 13:09
Rendben.Majd írok.Ti tavaly kaptatok vissza pénzt ha jól emlékszem.Ugye?
23. pidiko (válaszként erre: 22. - Bea0124)
2013. febr. 5. 12:24
sajna nem tudok én se segíteni gőzöm sincs mi ez a papír. jobb ha rákérdezel ahogy azt tetted is. Kíváncsi vagyok mit válaszolnak majd. Írd majd meg.
2013. febr. 5. 12:18

Köszi Ildikó most megkerestem a googleba őket és írtam mailt.

hát kíváncsi vagyok.

Igazából azt sem tudom hogy igényeljem-e vagy sem.

Meg a II.Kitöltendő kizárólag változás esetén hogy mikor következett be?Most itt mi a változás?Ha esetleg nem kérem vagy az hogy terhes vagyok?


Tudom nagyon gáz vagyok,de remélem azért írnak vissza mailt hogy mit hogy merre.Ezen mégcsak dátum sincs hogy meddig kell leadni de valahol mintha azt olvastam volna hogy van határidő.

21. pidiko (válaszként erre: 20. - Bea0124)
2013. febr. 5. 11:59
ilyen papírt én is kaptam gőzöm sincs mi ez én kitöltöttem amit ki k ellett rám vonatkozóan és vissza küldtem
2013. febr. 5. 11:47

Sziasztok!

Újabb év újabb kérdések :-D

Megint ugyan az a problémám.De most én fogom elvinni a bevallásom szakemberhez.

Nagyon kíváncsi vagyok hogy fogunk-e valamit kapni vissza de őszintén szólva én már nem reménykedem.Habár nem értem pl.hogy a sógornőm hogy kaphatott vissza lóvét...

A jelenlegi helyzet hogy van egy lassan 19hós fiam és 25-26hetes kismami vagyok.Gyeden vagyok.65000ft kapok.Párom minimálbérre van bejelentve.

Szerintetek most sem fogunk semmit sem kapni?

Van valaki még ilyen helyzetben van?Amúgy párom kőműves egy Bt.-nél dolgozik.


Kaptam papírt a Coop-ERG BT.-től

Nyilatkozat a gyermekgondozási díjban részesülők jövedelempótlékának továbbfolyósításához.Komolyan mondom nem tudom már ki-e töltsem és ha igen akkor hogyan.Én igénylem nem igénylem?tiszta ?


Ja a papír végén ez szerepel.

eZ a nyilatkozat nem helyettesíti a családi kedvezmény érvényesítésére szolgáló adóelőleg nyilatkozatot!


Tudom tiszta hülye vagyok ilyen dolgokhoz.De ettől a cégtől még soha nem jött papírom :-(

2012. jún. 20. 20:49
Köszönöm szépen azért még próbálkozom ha jár akkor nem hagyom ha nem legalább meg nyugszom,hogy kellően utána jártam.
2012. jún. 20. 19:43

szia! annyit javítanék, hogy szerintem az adóbevalláshoz nem kell semmi mellékletet beküldeni, azt csak beadjátok, az önellenőrzést. az igazoló dokumentumok csak akkor kellenek, ha adóhatósági ellenőrzést kaptok, ill. annak kell, aki csinálja a bevallást.


Valakit kérjetek meg, hogy segítsen önellenőrizni. pontosan nem is tudom, hogy van-e díja (önell.pótlék)...

2012. jún. 20. 19:14

Kisfiam tavaly született 7.hó 14.-én.

Így ezzel nem lenne probléma.

2012. jún. 20. 18:11

szia! remélem érthető lesz, amit írok


úgy vannak a kedvezmények, hogy 2011.ben havi 12.100,-ft adójóváírást lehetett igénybe venni idén már nincs), DE minden kedvezményt max a fizetendő adó összegéig.


Tehát ha te mondjuk (az össezegek csak példák!!!) 100.000ft adót fizettél volna tavaly, akkor a kedvezményeket max. addig veheted igénybe. Olyan nincs, hogy 100.000,- a fizetendő adó, és te kedvezményt amit igénybe veszel az 125.000,-ft, ezért te visszakérsz még 25.000,-ftot.

Addig van a kedvezmény, hogy szja-t ne fizess semmit, de nem kérhetsz vissza többet.


A párod igénybe veheti a családi adókedvezményt, ha a férjed, vagy igazoljátok, hogy ő a gyerek apja. (nálunk nem a férjem, ezért csak a gyerek születése után az anyakönyvi kivonattal igazoltuk.) Bár így utólag elég húzós (megnézik, hogy 1 hónappal később ki kér tőlük pénzt :))) , de önellenőrzést beadhat szerintem.

15. pidiko (válaszként erre: 14. - Bea0124)
2012. jún. 20. 15:40
Nekem a párom igényelte a családi adókedvezményt
2012. jún. 20. 15:25

A kompenzációt én kaptam.

Ez ügyben meg direkt kértem úgymond szakember segítségét

Meg azt nem tudom hogy ha én nem is de a párom nem igényelhetné?

Ő nem vett igénybe semmit sem.

Tudom tiszta hülye vagyok:-D

13. pidiko (válaszként erre: 12. - Bea0124)
2012. jún. 20. 14:50
Ezt nem értem a családi adókedvezmény mindenkinek jár nem? a gyed kompenzáció nem jár mindenkinek
2012. jún. 20. 13:59

Sziasztok.

Közben fel hívtam az apehot és azt a tájékoztatást kaptam hogy nekem nem jár,mivel igényeltem az adójóváírást akkor igényelhettem volna (mind kettőt)ha magasabb lett volna a jövedelmem.Szóval így jártam.

Maradtak bennem kérdések de már mindegy a lényeg hogy nem kapok.

2012. jún. 20. 13:55
Egyszerűbb ha bemész, viszel minden papírt és segitenek a NAV-nál.
10. pidiko (válaszként erre: 8. - Bea0124)
2012. jún. 20. 13:52
Szia nekem nem kért igazolást a nav most bevalláskor egy nyomtatványt töltöttünk csak a bevallás mellé amit már írtam neked priviben
2012. jún. 20. 13:35

Szia! Nekem elfogadták a terheskönyvemet


abban benne van a terhesség kezdete, és a 91.naptól lehet igénybevenni a családi adókedvezményt.

Már abban a hónapban is, amikor a 91.napot betöltötte.


De ezt kinek akarod bemutatni? Mert a NAV csak ellenőrzésnél kéri, a bevalláshoz (önellenőrzésnél) nem kell.

2012. jún. 20. 12:18

Vagy is ha úgy veszem könyvelő:-)


Na hívott anyós és mondta hogy a dokitól kell beszereznem igazolást hogy mikor töltöttem be a 3hónapot.

Ez tényleg kell hozzá?-anélkül nem lehet?

Csak azért kérdem mert ha nem muszály nem ugra-bugrálok fölöslegesen.

2012. jún. 19. 19:31

Köszönöm nem nem könyvelő csinálta.

És nem a párom hanem én igényeltem.

Köszönöm a segítséget.

2012. jún. 19. 18:33

Szerintem ha az edóhivatalhoz ha bemész ügyfélfogadási időben, akkor segítenek.

Előtte telefonon meg tudnak annyit mondani, hogy jár-e vissza. Ha a férjed igényelte, akkor valóban nem.

Nekem az jár vissza, amennyi adóelőleget tavaly év közben levontak, mert nagyon kicsi keresetem volt. De azt sem szabad veszni hagyni, ha jár!

2012. jún. 19. 18:13

szia! Nem könyvelő csinálta az adóbevallásod? nem mondta, hogy miért nem veheted igénybe az adóaalap kedvezményt?

pl. nem lehet, hogy a férjed igénybe vette? (nálunk így volt)

2012. jún. 19. 13:22
Sziasztok köszönöm bocsi a buta kérdésért de nem vagyok jártas benne de azt hogy kell?
3. nemmaci (válaszként erre: 1. - Bea0124)
2012. jún. 19. 12:39
a mostani bevallásodban tudtad volna érvényesíteni, ill még tudod is, ha korrigálod.
2. silk
2012. jún. 19. 12:37
Csinálni kell egy önellenőrzést és beküldeni NAV-nak..Ha tényleg jár, ne hagyd!
2012. jún. 19. 12:35

Sziasztok.

Tavak voltam kismama és későn adtuk be az igénylést és mondta a csaj hogy egyszerűbb lenne hogy ha idén vissza igényelem.

Nos aki csinálta az adóbevallásom azt mondta 2000ft körül jár vissza.Hiába mondtam neki hogy nekem jár vissza a baba után ő meg volt győződve hogy nem.

Vagy nem értette miről beszélek.

Nos mit lehet tenni már nem fogom vissza kapni sohasem?-vagy még lehet kitölteni és el küldeni vagy jövőre lehet vagy akkor sem már?

Légy szíves ha valaki tud segítsen.

Előre is köszönöm a válaszokat.


Remélem érthető miről beszélek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook