Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közgyóggyal kapcsolatos kérdésben segítenétek? fórum

Közgyóggyal kapcsolatos kérdésben segítenétek? (tudásbázis kérdés)

1 2
32. gizus58 (válaszként erre: 30. - Kati szeged)
2017. febr. 28. 10:25
Át lehet vinni, csak év fordulókor emelik le a maradékot róla a Tb-től automatikusan.
31. rozsavölgyi (válaszként erre: 30. - Kati szeged)
2017. febr. 28. 05:29

Szia jó reggelt

Àtviheted a maradék összeget.

Nekem a kislányomnak van és van ugy hogy marad rajta 700-800 ft vagy több àtvihettem eddig

2017. febr. 28. 04:31
Sziasztok tudja valaki hogy a maradék összeget átlehet vinni a következő 3 hónapra vagy az elveszik
29. gizus58 (válaszként erre: 27. - Edó21)
2012. júl. 22. 15:59

A stroke egy nagyon alattomos betegség. Nem kell ahhoz inni, cigizni, teljesen egészséges ember is kaphat sajnos, bár mikor. Nagyon lassú a felépülés, és szinte mindenkinél marad vissza valami. Nagyon sajnálom,ez teljes embert kíván, az ápolás!Ha tornáztatod, azzal sokat segítesz rajta,hiszen, az izmoknak is kell a mozgás, nehogy elsorvadjanak.

csak egy ötlet, nem biztos,hogy nálatok ez kivitelezhető,de egy próbát megér.!Házi ápolót lehet igénybe venni, a háziorvostól kell kérni,hogy segítsen ebben. Nem tudom, hogy fizetős-e, vagy sem, de a napi tisztálkodásban, tornában,ellátásban segíteni tud a nővér!!Szociális indok alapján, azt hiszem, még azt az óránkénti 300 ft-ot sem kell kifizetni, amit egyébként kellene.Járj utána, hátha ez is segítség lenne.Kívánok neked sok erőt, és hogy megoldódjanak a gondjaid!!

28. Edó21 (válaszként erre: 26. - Gizus58)
2012. júl. 21. 18:09
Még azt elfelejtettem a betegségével kapcsolatosan, hogy nem ivott, nem dohányzott. Viszont elég sokat stresszelt az utóbbi években a munkájával kapcsolatosan(de ezzel nagyon sokan így vannak).
27. Edó21 (válaszként erre: 26. - Gizus58)
2012. júl. 21. 18:01

Épp akartam írni, hogy hány éves a férjem, de el kellett gondolkodnom rajta. 52 éves volt, 2010. novemberében kapott agyi infarktust. Az orvosok nem mondanak semmit, annyit közöltek, mikor elhoztuk a kórházból, hogy elvileg nem is szabadna neki élni. Csinos, jóképű, erős, fiatalos volt, nem nézett ki annyinak amennyi volt. A jobb oldala béna, súlyos apháziája van(nem tud beszélni, nem mindent ért meg, nem tud írni, állítólag olvasni tud-nem tudom), szerencsére azóta javult valamicskét, de így is keserves. Én foglalkozok vele, én tornáztatom, stb, mivel fejlesztésre nincs pénzünk, mert akkor enni sem tudnánk. Ezért is kérek így fórumokon tanácsot, mert mondhatjuk, hogy így többet meg tud az ember, mint egy hivatalban. A nap 24 órájában vele kell hogy legyek, nem lehet egyedül hagyni. Aki tudna segíteni, az sem segít. Néha úgy érzem, hogy megőrülök.

Én nagyon örülnék, ha még csak ezer ft-tal is megemelnék a keretet, csak attól félek, hogy csökkentik.

Itt a városban havonta 1-2-szer van az oepnek személyes ügyfélszolgálata, de egy: nem tudok órákra elmenni-órákat sorakozni, kettő: szerintem az ottani ügyintéző talán még annyit sem tudna mondani ezzel kapcsolatosan, mint amit én tudok, ott csak olyan általános ügyintéző lehet.

Néhányan azt hiszik, hogy sajnáltatom magam. Nem, mivel tudom, hogy vannak nálunk még rosszabb helyzetben lévők is. Csak azt akarom, hogy a férjem megkapjon mindent, ami jár, járhat neki, mivel egész életében dolgozott, gürizett. Én azt figyeltem meg, mintha ezek az emberek a társadalom számára már terhesek lennének, a hivatalokban is olyan immel-ámmal intézik az ügyeket.Akkor mikor az eset történt, azt mondtam, hogy nem kívánom senkinek azt, amit átélünk, de azóta eltelt másfél év, kaptam hideget meleget, és bizony kívánom jópár embernek, hogy kerüljön ilyen helyzetbe, mint mi, vagy a hasonló helyzetben lévők.

Azért köszi a sok hozzászólást, jól esett, uagyanis csak így tudok a külvilággal kapcsolatot teremteni.

26. gizus58 (válaszként erre: 24. - Edó21)
2012. júl. 21. 10:15

Még véletlenül sem hívják fel a figyelmet, ha valamit még meg lehetne igényelni!Ha te, magad nem ásod bele magad, és nem deríted ki, mélyen hallgatnak róla, csak hogy minél kevesebbet kelljen kiadni.Nagyon sajnállak benneteket, tudom mit jelent egy ágyhoz kötött beteg napi ápolása((

Próbáld meg, és add be a keretváltozásra a papírt.ha csak 2-3.000 ft -al többet kapnátok, már az is segítség lenne.

Nem tudom, hogy a férjed milyen betegség miatt van ágyhoz kötve, de valami alapítvány nincs, ami tudna egy kis segítséget adni??

25. Edó21 (válaszként erre: 22. - 3f5c7e70e6)
2012. júl. 20. 22:55
Látod, van mikor az sem jó, ha valaki tud dolgozni, és van keresete, mert esetleg, csak kisebb a jövedelme, és máris elesik mindentől. Szeretnék én elmenni dolgozni, de nem mehetek, mivel ápolásin vagyok, mellette 4 órát dolgozhatnék, de a férjem állandó felügyeletet kíván. Pedig nyomban mennék dolgozni, ha tudnék, és akkor a plussz gyógyszerekre a kereten kívül mindjárt meglenne a pénz.
24. Edó21 (válaszként erre: 23. - Gizus58)
2012. júl. 20. 22:48
Tudom, hogy majd mindenkinek nem futja a gyógyszere a keretből. De már nagyon megelégeltem, hogy a nyomorúságunkban csak az van(hivatalos dolog), amit én elintézek, kérek, kérelmezek. Ezért gondoltam, hogy utána járok ennek a felülvizsgálatnak. Azzal még nem veszítek semmit. A két év, a közgyógy lejárata majd jövő év márciusában, vagy áprilisában lesz. Mikor az ember intéz egy ügyet hivatalból, véletlenül se mondanák ám, hogy ugyan már, menjen ide v. oda, ez is jár v. az is. Nekem kellett kivakarnom minden szociális juttatást, ami a mi esetünkben jár v. lehet kérni. Elég a mi bajunk, meg a másoké is, akik ilyen hasonló, szomorú helyzetben vannak. Nehogy félre értsétek, nem akarom magunkat sajnáltatni, mivel nagyon is tisztában vagyok azzal, hogy vannak sokan, akik még rosszabb helyzetben, állapotban vannak. Próbálom ezzel is valahogy "vigasztalni" a férjemet. Ugyanis még a betegsége mellett, még súlyos apháziája is van. Igen a rendkivüli gyógyszerkeret 6000,-ft. Azt is megesszük, megeszi gyógyszerben, és még a betegsége mellett nem volt még semmi baja, szerencsére. Az itteni jegyző nem sokat ér, az elején fordultam hozzá segítségért, hogy mi jár az ilyen súlyos betegnek, hát én többet tudtam már akkor, mint ő. Nem hiszem, hogy meg tudná mondani, hogy csökkenhet-e esetleg a keret. De azért megkérdezem.
23. gizus58 (válaszként erre: 17. - Edó21)
2012. júl. 20. 18:13

Én,II.csoportú vagyok.Ezért jár betegség alapján a közgyógy nekem is.

ha ez a gyógyszer mostanában jött hozzá,és nem helyettesíthető mással, akkor szerintem próbáld meg, hátha emelik év közben a keretet. egyébként, ha jól emlékszem van egy olyan szöveg is benne, hogy redkívüli gyógyszerkeret, ami évi 6.000.ft, de ezt ne vedd 100% ra, csak úgy emlékszem.

Én sem jövök ki sokszor a havi keretből, de már én is úgy megyek a dokihoz, hogy van olcsóbb ,írja azt fel.

22. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 21. - Edó21)
2012. júl. 20. 07:35

Én elhiszem! A gyógyszer bármennyibe is kerüljön bármilyen betegség miatt, sok, drága! Szóval megértem a helyzetedet!


Az a legtisztább szerintem, amit alul is írtak, hogy a jegyzőtől kérdezd meg! Ha azt mondja csökkenteni nem fogják, akkor próbáld meg. És hátha!

Mennyi van még a két évből,amíg újra kell igényelni? Nagyon sok? Mert ha nem, lehet, hogy érdemes megvárnod?


Nekem is ahogy mondtam 6000 pár száz ft volt a keretem. Az egyik gyógyszerem csak 3000 ft-ba került, na ezt volt úgy, hogy csak minden másnap használtam, hogy ne kelljen minden hónapban vennem, mert nem telt ki. És akkor még hol voltak az esetleges időközi betegségek, pl. egy nátha vagy influenza. Erre is kellett gyógyszer és persze a keretből pénz.

Én már nem kaptam meg idén, mert a férjem munkahelyet váltott és több lett a fizetése.Csak hogy nem annyival több, hogy a gyógyszerek mellett még élni is tudjunk. Pedig pont abban a hónapban voltam kórházban, és csak abban a hónapban 15 000 ft-ba kerültek a gyógyszereim. De nincs mit tenni. Mivel én nem rokkant vagyok,ezért ha meghaladja azt hiszem a család egy főre jutó keresete a 28 000 ft-ot nem kapsz közgyógyót. Legalább is én így tudom.

21. Edó21 (válaszként erre: 9. - Gizus58)
2012. júl. 20. 00:28
Pan Dóra hozzászólása alapján Te nem vizsgáltatnád felül? Vagy kijössz a keretedből? Én csak azért vagyok rajta annyira ezen a dolgon, mivel nagyon kicsi a jövedelmünk, én ápolásin vagyok itthon vele(gondolhatjátok), és ahhoz képest nagyon sokat költünk még pluszban is a gyógyszerre.
20. Edó21 (válaszként erre: 11. - 3f5c7e70e6)
2012. júl. 20. 00:25
Akkor az mit szedhet, akinek 6000,-ft-nál nagyobb a kerete?
19. Edó21 (válaszként erre: 10. - 3f5c7e70e6)
2012. júl. 20. 00:23
Max havi 12000,-ft. Csak azt nem értem, hogy miért olyan titkos az a gyógyszerkeret megállapítása(zárt boríték, stb.).
18. globus (válaszként erre: 15. - Edó21)
2012. júl. 20. 00:22
Én ezt pont fordítva értelmezem... ha nem kedvezményesen, azaz Sz v. J-s gyógyszert általános jogcímen kapsz, akkor többnek kellene lennie a keretnek, nem? Hiszen így kell többet fizetni érte.
17. Edó21 (válaszként erre: 9. - Gizus58)
2012. júl. 20. 00:21

A férjemé is állandó, de szerencsére helyettesíthető, egy fontos gyógyszere van, ami nem helyettesíthető, a legdrágább, havi 6000,-ft. A közgyógyklerete 6840,-ft most. Ez a drága gyógyszer, csak pár hónapja van neki, mikor már volt közgyógya.Nála is a többi gyógyszer a legolcsóbb. És kijössz a keretedből?

Nekünk van még két gyógyszer, ami nem közgyógyos.

16. globus (válaszként erre: 13. - Edó21)
2012. júl. 20. 00:19
Sajna, van egy X keret, amelynél többet akkor sem kaphat valaki, ha tízszer annyit költ gyógyszerre. Ennyit tud adni az állam, pontosabban az önkormányzat. De tudtommal lehet kérni közgyógy mellett alkalmi gyógyszertámogatási utalványt, ezt talán valaki még megerősíti itt.
15. Edó21 (válaszként erre: 8. - Pan Dóra)
2012. júl. 20. 00:18
Ez idáig oké. Nekem van egy ilyen háziorvosi igazolásom, mivel a lányomnak az iskolában a szociális juttatáshoz kellett beadni, és a háziorvos azt adta, amit a közgyógyhoz szoktak. Ahogy már írtam, az oep-es nő azt mondta, hogy minden gyógyszernek van Sz v. J. jelölése. Ez a jelölés az igazoláson a rendeletre vonatkozó jelzés oszlopban van megjelölve.Az oep-es mondta, hogy ez a jelölés is mindig változik, kiveszik, vagy beteszik, így mondta: és ha pl. most nincs jelölve, és régen a megállapításkor volt jelölve, akkor az nem vehetik figyelembe, és ettől lesz kevesebb a keret.
14. Edó21 (válaszként erre: 7. - Globus)
2012. júl. 20. 00:11
Abban már nagyon spéci vagyok, hogy ugyanazon hatóanyagú gyógyszert keressek, mert vagy kivették a közgyógyból, vagy stb. Felmegyek az oep honlapjára a gyógyszerkeresőbe. Már én mondom meg a háziorvosnak, hogy melyik gyógyszert kérném, mivel van sokszor, hogy hiánycikk vagy egyéb. Én mindig el szoktam olvasni a gyógyszer tájékoztatóját is. Pl. az egyik gyógyszerénél le van írva, hogy pl. tilos grepfuitot enni, inni. Hát ezt nem mondta senki, pedig nagyon fontos. Ezt csak azért írom, mert a háziorvosunk elég rendes, de ő is azt mondta, hogy nem kell mindent elolvasni. Na éppen ezért én keresem ki a gyógyszert, és kérem a háziorvost, hogy pl. egy adott gyógyszernél van sokkal olcsóbb(mivel anyagilag elég szarul vagyunk) stb.
13. Edó21 (válaszként erre: 7. - Globus)
2012. júl. 20. 00:05
Nagyon köszönöm a sok hozzászólást. Ám még mindig nem egészen értem az egészet. A férjemnek alanyi jogon jár a közgyógy, mivel I.csop. rokkant. Elég baj ez nekünk, nekem, ráadásul még nagyon fiatalok is vagyunk. Jó az ő közgyógyát nem fogják elvenni, mert ő sosem lesz II- vagy III. csop. rokkant, mivel valóban nagyon beteg. Csak azt nem értem, hogy mitől csökkentik a közgyógy keretet, ha a gyógyszerek, vagy a hatóanyag ugyanaz, ráadásul még jött hozzá egy-két másik gyógyszer, amit hosszú évekig kell szedni(ha megéri), és a gyógyszerek is a legolcsóbbak a sok közül. Akkor hogy csökkenhet a közgyógy. Lehet, hogy lesz rá válasz, mert még nem olvastam el a többbi hozzászólást,(megyek sorba).
12. Pan Dóra (válaszként erre: 9. - Gizus58)
2012. júl. 19. 20:11
Nekem a jegyzőnk mondta, hogyha megváltozik a helyzetem, és állandó gyógyszerek kellenek, az orvosi igazolással (listával) menjek vissza hozzá, és akkor újraminősítik ezt az ellátást. Próbálkozz Te is a jegyzőtöknél!
2012. júl. 19. 19:21
De egyébként nekem is havi 6000 ft volt a keretem.
10. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 3. - Edó21)
2012. júl. 19. 19:20

Na! Hát ezért mondtam, hogy nem tudom, hogy így van - e, én így tudom.Látod, te jobban tudod!


Én még azt tudom, vagyis azt hiszem, hogy tudom, hogy most már maximum 6000 ft környékén van egy havi közgyógytámogatás. De ez sem biztos.


Hát...ezt neked kell mérlegelned. Megvárod míg felülbírálják maguktól és akkor jutsz ne adj Isten kevesebb támogatáshoz, ill. jó esetben ugyanannyihoz vagy többhöz, vagy kéred előbb és esetleg, ne adj Isten korábban kapsz kevesebb támogatást.

9. gizus58 (válaszként erre: 8. - Pan Dóra)
2012. júl. 19. 16:58
Az enyém is annyi, pedig állandó,és nem helyttesíthető gyógyszereim vannak, nagyrészben, mert speciális gyógyszerek.A többit már lecserélték a lehető legolcsóbbra.
8. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Edó21)
2012. júl. 19. 16:26

Nekem van közgyógyom, és a következőképp működik:

- évi 6000 a keretem, mivel nincsenek állandó gyógyszereim

- ha lennének, akkor a háziorvos készítene egy listát, igazolva, hogy ezt meg ezt kell szednem, és ez X Ft-ba kerül - ezt az igazolást a polgármesteri hivatalban kell leadni, és ott rendezik a továbbiakat

7. globus (válaszként erre: 1. - Edó21)
2012. júl. 19. 15:47

Ha időközben valamelyik szernél megszűnt az eü. emelt támogatás, akkor az általános jogcím szerinti összeget fogják a kártyáról levonni. Nem tudom pontosan, hány ezer Ft eltérésnél lehet csak kérelem frissítést beadni, ezt kérdezd meg.

Szinte minden gyógyszernek van közgyógyra adható változata, érdemes ezt a kórházban, szakrendelésen jelezni.

6. globus (válaszként erre: 2. - 3f5c7e70e6)
2012. júl. 19. 15:44

SZ és J jelű gyógyszerek:

bizonyos gyógyszerek kedvezménnyel írhatók, amelyeket SZakorvos, vagy annak Javaslata alapján háziorvos felírhat. Ez azt jelenti, hogy ez a kedvezmény neked, mint közgyógyosnak alapból jár (nem a közgyógy terhére, hanem állampolgári jogon!), és csak a maradék kisebb százalék kerül levonásra a kártyáról. Az ilyen gyógyszerek mellett a Háziorvosi kérelem közgyógyellátási igazolványhoz c. nyomtatványon fel kell tüntetni a javaslatot tevő orvos pecsétszámát, javaslat dátumát. Ezt így veszik figyelembe a kártyára töltött összegnél.

5. globus (válaszként erre: 4. - Gizus58)
2012. júl. 19. 15:40
Ez igaz, de így is kérheted a megszokott gyári nevű gyógyszeredet, és csak a különbözetet fizetni ki készpénzben. Adott esetben csak pár forint, de néha jóval több.
2012. júl. 19. 15:28

Nekem már 10 éve van betegség alapján közgyógyom,úgy hogy képben vagyok vele!A háziorvos valóban összeírja, hogy milyen gyógyszereket,és mennyit szed a férjed. Ezt küldöd el az OEp nek.

Igen ám, de ott a csavar, hogy az oep, nem annak a gyógyszernek alapján állapítja meg a havi keretet, , hanem a hatóanyagtartalom alapján,és abból is a legolcsóbbat!Nekem 4 éve még havi 12.000 ft volt a keretem, 2 éve lecsökkentették 6.000 ft-ra, pedig, semmi nem változott!!Nem tudom, hogy év közben érdemes-e felülvizsgáltatni, lehet, rosszabbul járnátok.Itt már nem a tényleges árat veszik alapul, hanem az azonos hatóanyagcsoportból a legolcsóbbat.Rettentően lecsökkentették a közgyógyra felírható gyógyszerek listáját!

3. Edó21 (válaszként erre: 2. - 3f5c7e70e6)
2012. júl. 19. 13:43
Nem egészen így van. A férjemnek 2 évre adták a közgyógyot. Azért akarom felülvizsgáltatni, mivel lehet ezt év közben is, csak a közgyógy lejárata előtt 3 hónappal nem lehet. Ha 1000,-ft-tal is változik a gyógyszer költség, akkor lehet kérni, Nekünk 5000,-ft-tal, de ahogy számodoztam min. 2000,-ft-tal nőtt. Ez a keretmegállapítás nem olyan egyszerű a mi számunkra. Nem úgy van az, hogy amennyi a gyógyszer költséged, úgy állapítják meg. A gyógyszerek a háziorvosi igazoláson meg vannak jelölve SZ-szel v. J-vel. (Sz, amit a háziorvos is kiírhat, J pedig az, amit csak szakorvos írhat, utána szakorvosi javaslat alapján a háziorvos is.) Nekem az Oep-es azt mondta, hogy amikor megállapították a gyógyszerkeretet, és egyes gyógyszerek Sz és J jelét levették(ezt így mondta- mivel ez is állandóan változik), akkor bizony csökkenthet a gyógyszerkeret is. Ez persze végül is ki fog derülni, mikor 2 év után felülvizsgálják hivatalból. Most 6840,-ft a keret, a tényleges gyószerköltségem pedig kb. 12000,-ft. Mikor megállapították a keretet, akkor sem futotta ki belőle a gyógyszerek, mivel mondtam a háziorvosnak, hogy egyes drágább gyógyszerek helyett nem lehetne-e valami olcsóbb(a gyógyszertárban felhívták a figyelmemet rá), mert már nem futja a keretből. Vannak olyan gyógyszerei is, amik nem mennek közgyógyra. Elég képben vagyok ezekben a dolgokban, ezért akarok utána járni, hogy érdemes-e futnom utána, vagy tán veszítenék még jobban. Amiket szed gyógyszer, azok állandóak és fontosak, és már a legolcsóbbak is, ki is jött a keretből, de jött hozzá janurában egy 4000,-ft-os gyógyszer, aminek még a dózisát is emelték havi adag felével. Nem tudom, jóg csinálnék-e magaunknak, vagy kitolnék magunkkal.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook