Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Saláta elkészítési tanácsok fórum

Saláta elkészítési tanácsok (beszélgetős fórum)


18. nefaria (válaszként erre: 17. - Cimpi)
2015. máj. 13. 09:40
Hmmm, tojásos galuska fejes salátával, nyamm. Tavaly óta nem ettem, azt hiszem itt az ideje :) Köszi hogy eszembe juttattad ;)
17. cimpi
2015. máj. 13. 08:12
fejessaláta egy kis salátalével meglocsolva, majd leönteni róla, tökmagolajjal moglocsolom.Imádjuk , főleg tojásos galuskához..
16. Mari20
2015. máj. 12. 16:43

igazán rndesek vagytok.

Mind kipróbálom


további szép napot kivánok

ha akad még nálatok bevált szivesen fogadom

2015. máj. 11. 08:54

Kicsit különlegesebb: a céklát nyersen lereszeled a kislyukú sajtreszelőn, hámozott édesebb almát kicsin/nagyon, ki hogy szereti. Só-bors-kömény, öntetnek pedig tartár. Ez utóbbi nálam olajmentesen készül, tejföl+mustár (én csak hamis majonéznek hívom), de sima natúr joghurttal is finom.


Sült/grillezett husihoz, rántott husihoz tálalható, vagy akár főtt tojással is nagyon finom, illetve a maradékot (ha van), a szendvics, pirítós mellé szoktuk enni reggelire vagy vacsira.

2015. máj. 10. 17:02

zöldsaláta, uborka, paprika, paradicsom, retek, hagyma, ezeket felvágni majd joghurt, kefir, pici tejföl, majonéz összekeverve öntetnek, feta sajt, bármilyen sült húst bele, vagy mellé, + apróra vágott petrezselyem és pirított zsemle kocka.


Szoktam még öntetként az előre megvásárolható zöldfűszeres, kapros, ezersziget, stb önteteket is.

Nagyon finom és kalória szegény, könnyű nyári étel.

13. 823a8a5ae7 (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2015. máj. 10. 16:07
Igen, ez is egy jó dresszing mézzel, de mi még pluszba teszünk bele egy szál kakukkfüvet. :)
2015. máj. 10. 15:22

én a legtöbbször ezt használom:

olívaolaj+balzsamecet+méz, só, bors

11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Tavasz007)
2015. máj. 10. 15:21
tescoban
10. tavasz007 (válaszként erre: 9. - 823a8a5ae7)
2015. máj. 10. 15:05
hát ki mit szeret, de hol lehet venni vörösbor ecetet?
9. 823a8a5ae7 (válaszként erre: 7. - Tavasz007)
2015. máj. 10. 14:15
vörösbor ecet illik a salátákhoz :)
8. globus (válaszként erre: 7. - Tavasz007)
2015. máj. 10. 13:36
Fincsiiii! Bár nálunk az almaecet nem jön be, mert büdös. Helyette citromlé.
2015. máj. 10. 13:17

Jegsalata, rukkola!!, paradicsom, lila hagyma, feta sajt, szotyi


Ontet: oliva olaj, citromos ecet

Citromos ecet kulonleges, neten lehet rendelni

Van mindenfele gyumolcsizben

De almaecettel is jo

6. 823a8a5ae7 (válaszként erre: 4. - 823a8a5ae7)
2015. máj. 10. 12:50
Ha jól le volt sózva az uborka, akkor só nélkül keverhetjük a joghurtot.
5. 823a8a5ae7 (válaszként erre: 4. - 823a8a5ae7)
2015. máj. 10. 12:46
Érdemes egy éjszakán át állni hagyni a hűtőben.
2015. máj. 10. 12:45

Saláták közül a tzatziki az, amiben verhetetlen vagyok! :) Imádjuk grillezett ételekhez. Az internettel az a baj, hogy minden ember másképp csinálja. De úgy, ahogy én szoktam, azt még a spanyol séf is imádta. :))


2 kígyóubi lehámozva

2 gerezd fokhagyma

1 csokor kapor

fél citrom leve

fél teáskanál cukor (elhanyagolható)

2-3 dl görög joghurt

1 evőkanál olíva olaj

só, bors,


Az uborkát lereszelem nokedli szaggató külső felén, vagy vastag lyukú sajt reszelőn. Miután végeztem, bele teszem egy szűrőbe, jól lesózom és hagyom fél órát állni. Amíg csöpög, megcsinálom a salát dresszinget. Elsőnek a joghurtot teszem egy tálba, és kevergetés mellett hozzá adagolok mindent a fenti alapanyagokból, kaprot jól össze vagdosom és a fokhagymát kés lapjával össze préselem, majd jól össze vágom nagyon apró kockákra. Még jobb ha fokhagymát lereszelem, esetleg fokhagyma préselőn keresztül át küldöm. Jól össze keverek mindent. Fél óra csöpögtetés után a reszelt uborkából veszek egy jó marékkal és kinyomom erősen a levét és bele teszem a joghurtos okosságba. Grillezett csirkemellhez, saslikhoz, barbecuehoz a legjobb mediterrán saláta. Próbáld ki, többen elkérték már tőlem ennek a receptjét, miután megkóstolták. :)

2015. máj. 10. 12:09

Ez talán segít:

[link]


[link]

2015. máj. 10. 11:55

régen tudtam, finomabbnál finomabb salátát elkészíteni, de mintha elfelejtettem volna


ha esetleg elérhetőséget ismertek, ahol alapoktól végig tanítanak, én annak is nagyon örülnék


hogy mit mivel jó (és nem) párotítani

olaj vagy öntet és milyen való hozzá


milyen husi illik vagy mi más hozzá


kezdeném a legegyszerűbbekkel


azt hiszen (most) nincs önbizalmam , és ezért nem működik a kreativitásom (ihletem)


aki szán rám időt megköszönöm

de emailban is örömmel várom a tanulni valókat: kreko.m@t-online.hu

2015. máj. 10. 11:50
Saláták elkészítésében ki tud segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook