Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rossz "pót"szülő lennék? fórum

Rossz "pót"szülő lennék? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. dec. 15. 11:24

Az apjuk miért nem veszi ki a részét a saját gyerekei neveléséből?

Ha az egyik szülő ezt várja el, a másik azt, persze, hogy lavírozgatnak a gyerekek.


sikerült a vázlat írással megbirkózni?

2017. dec. 15. 09:40
Mindig az a rosszfej, aki nevel és elvárásai vannak, a jófej meg az, aki szinte csak aludni jár haza, mert keresi a kenyeret. Akár pótszülő, akár nem, bár a pótszülőnek mégis nehezebb dolga van, mert őt kötelező nem bírni is. Én ösztönözném a párodat, hogy vegye ki jobban a részét a gyereknevelésből, elvégre a saját gyerekeiről van szó.
4. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - Dominó123)
2017. dec. 15. 09:38

Szerintem ezeket a "nehéz" dolgokat, elvárásokat Apukának kéne megbeszélni a gyerekekkel, mert a

mostani fiatalok hamar odavágják, hogy "nem vagy az anyám, ne parancsolgass"

3. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Dominó123)
2017. dec. 15. 09:36
Teljesen igazad van. Nem vagy rossz szülő,hogy kèred tőlük ezeket.
2017. dec. 15. 09:33

Szoszerinti dirigalassal, folyamatos elvarasok hangoztatasaval valoban nem megy mar naluk sokra.

A "mosogass el" jobb lenne a segitenel elmosgatni?

Az "agyazz meg" helyett a megagyaznal es tarsai...

Nem felszolito modban, hanem kerdo-kero modban.

2017. dec. 15. 09:29

Sziasztok


Csak egy kiragadott részlet, ami alapján ezt el kéne dönteni...

Párom két gyerekét közösen neveljük...bár a nevelés jelentős része rám hárul...tanulás, fürdeni küldés, szoba takaríttatás -ergo pont én vagyok a rosszfej.

A kolléganőimtől megállás nélkül azt hallgatom, hogy mindent rájuk kéne hagyni.


15 éves kamaszok..új iskola, rossz jegyek, bukásra állás.


Nem várja el tőle senki a jó jegyeket, de hogy kezébe vegye a leckét és tanuljon azt szeretném.


ill. kezdődő csavargás..nem azzal van a problémám, hogy elmegy a haverokkal, hanem, hogy isten tudja hol jár...nem kértem mást csak egy üzenetet, hogy egy busszal később érkezik..


ezeket már szépen csúnyán a gyereknek elmondtuk, értelme kb semmi. És mindenki jön azzal, hogy mert kamasz és hagyjam szabadon...


na de csatangolni fene tudja hol? vagy megbukni? vagy hogy mindent csináljak meg helyette? pl takarítás kaja, mert ő lusta?


köszi

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook