Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rossz fogak-örökletes vagy alkati adottság? Akik szintén sokat szenvednek! fórum

Rossz fogak-örökletes vagy alkati adottság? Akik szintén sokat szenvednek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
29. wmiki
2009. júl. 16. 08:35

étkezési hibák következménye

át kell térned a lúgosító nyers vegan étrendre

2009. júl. 15. 23:22
én már bánom h kicseréltettem az amalgámot...sorra megy tönkre a rágó aminek húzás a vége...a fehérre sok fog érzékeny ezt nekem mamondta egy orvos..
27. makrai.lilla (válaszként erre: 26. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 15. 23:21
miért mi van a másik oldallal?
2009. júl. 15. 20:20
Már egész jól megtanultam egy oldalon enni.
25. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 23. - Makrai.lilla)
2009. júl. 15. 20:17

Persze, a kajával is bevisszük főleg a halakkal amit annyira ajánlanak az omega zsírsav tartalma miatt. Hát emiatt meg éppen kerülni kéne.


Az SZTK-s fogászatot a tb finanszírozza? Én magam fizetem a tb-t 4500 ft havonta és egy éve mégcsak dokinál se voltam.

Vajon lehet fehértömést is, vagy a TB csak az olcsó amalgámot fizeti? Mert akkor inkább várok amig összegyűlik a pénzem magándokira.

2009. júl. 15. 18:53
Anyumnak már kamaszkorában tönkrementek a fogai, de apumé még ma is jók és épek. Nekem amíg kisebb voltam, sokat volt bajom velük. Van pár tömésem, meg 2 hiányom, igaz nem zavar. Aztán 3,5 éve volt egy fogműtétem. Úgy kezdődött, hogy lett egy nagy gennyel teli hólyag az egyik szemfogam gyökerén. Feldagadt a szám is, de reméltem, h majd elmúlik. Hát nem múlt el... Az orvos kilyukasztotta a hólyagot, aztán megműtött, cisztám volt, szerencsére nem rosszindulatú. Aztán mindkét fogamra koronát tett. Azóta semmi bajom, volt egy apró lyukam, azt betömte és leszedte a fogkövet. Nekem inkább a fogkővel van bajom, februárban voltam, de már megint lehetne mennem, pedig rendesen mosok fogat, sokszor többször is naponta. Úgy értem 2-nél többször:)
23. makrai.lilla (válaszként erre: 21. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 13. 09:28
az én bajom az h nincs is rá pénzem,szóval marad az sztka de ott meg tuti h elbasszák..
22. makrai.lilla (válaszként erre: 20. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 13. 09:28
hát nemtujdom.elhiszem h higany,mérgezö stb de a kajával is sokat beviszel hidd el...
2009. júl. 13. 08:50
Lehet hogy csak esetemben kopott el ilyen rövid idő alatt, mert lent olvastam volt akinek kibirt évtizedeket is. Biztos attól is függ hogyan lett megcsinálva. Pedig én vigyáztam rá, nem is az a baj hogy kiesett. Találni kell egy jó fogorvost, most teljesen tanácstalan vagyok kihez menjek. A múltkori drága volt és ezek szerint nem is végzett túl jó munkát, a többit meg nem is ismerem. Nehéz helyzet.
20. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 19. - Makrai.lilla)
2009. júl. 13. 08:46
Azt meg nem lehet mert ilyen sok már nagy károkat csinál az egészségedben. Szerintem az árát akkor is elköltöttem volna, max nem fogtömésre hanem gyógyszerekre meg egészséghelyreállításra. Akkor már inkább az okot szünetem meg, azzal többre megyek. Nálam nagyon megbontotta az egyensúlyt és az immunrendszert, így hosszú távon nem lehet egészségesnek maradni. Ma már a biológiai fogorvosok is elismerik az amalgám káros hatásait. Rengeteg írás van ról a neten. Én hittem benne.
19. makrai.lilla (válaszként erre: 15. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 12. 23:29

2-3év ???jesszus

inkább meghagytam volna a higanyt..

18. makrai.lilla (válaszként erre: 16. - D4464aaf8a)
2009. júl. 12. 23:27
nemis gyökérkezelték?
17. makrai.lilla (válaszként erre: 16. - D4464aaf8a)
2009. júl. 12. 23:27
attol félek énis ide jutok...és mióta nincs rágófogad ?
16. d4464aaf8a (válaszként erre: 13. - Makrai.lilla)
2009. júl. 12. 21:15

Nekem a felső fogsorom a korona, az alsóból viszont már hiányzik az összes hátsó(örlő) fogam...

Úgyhogy én már nehezen rágok...

Pl. Régebben többször ettem Raffaello-t, abban mandulamag van, ma már nem tudom elrágni a mandulát...


Szörnyű, hogy a kor előrehaladtával hogy használódik el a test...

15. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 10. - Makrai.lilla)
2009. júl. 12. 16:02

Én is a nehézfémmérgezéstől félve cseréltettem ki őket, és nem is alaptalanul gyanakodtam rá. Rettentő szarul voltam akkoriban, aztán próbáltam kivezetni a szervezetből nagyjából talán sikerült mert azóta sok minden helyrezöttyent. Fém-allergiám is volt. Erre azt mondták a nehézfémtúlterheltség egyik következménye. Sokat olvastam erről a neten és el is keseredtem rendesen, ami higany ugyanis az agyba került az már ott is marad :(

Most kb 3 amalgámom van még. Akkoriban nem tudtam hogy a fehér tömés élettartama 2-3 év. Utána tönkremegy és kezdhetjük előlről. Ráadásul ugye fúrnak is hogy kialakitsák a helyét és ha ez sokszor ismétlődik a végén elfogy a fog és nem is lesz mit betömni :( Nem tudom mi marad még.

Az arany biztosan tartósabb, de az ára...

2009. júl. 12. 15:42
Én kicseréltettem az összes amalgámtömésemet, a fehér fényrekötő tömésre, és nem bántam meg. Van olyan, ami már 16 éves és semmi baja. (Egyikkel sem volt soha probléma). Az amalgám viszont szó szerint "ette"a fogam, kopott el mellette. Egyébként a genetikában lehet valami, én is nagyon régóta kínlódok a fogaimmal, apukámnak is ilyen volt.
13. makrai.lilla (válaszként erre: 11. - D4464aaf8a)
2009. júl. 12. 09:35
ja nekem is az alsók mennek föleg tönkre..neked melyik van kihuzva,?
2009. júl. 11. 23:58

mennyi elütés:

"De persze"...

és nem forona, hanem korona

2009. júl. 11. 23:57

nekem az egyik legkiválóbb szájsebész mondta, amikor megkaérdeztem, hogy:

Hogy lehet,hogy van, Akinek 50 évesen is megvan az összes eredeti foga,, mert ismerek olyant, és hogy lehet,a hogy én, Aki rendszeresen ápolom a fogaim, már a felső fogsorom teljesen korona, (ragasztott), és az alsó fogaim is sorban mennek tönkre...

De persdze a felső fogsorom már huszon évesen lett forona, azután 14 év elteltével kellett koronát cserélni, mert ennyi idő alatt kopik el kb. a korona, és alatta kezdenek a fogcsonkok elrothadni...


Azt mondta, hogy nem attól függ, mennyit ápolom a fogaim, hanem genetikai beállítottság...

Nekem a Szüleim is fiatalon elvesztették az eredeti fogaikat sorban...

Ők beteges típusúak is, és én is ezt örököltem, hajlamom van minden nyavaját összeszedni, és sokat vagyok beteg...

10. makrai.lilla (válaszként erre: 9. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 11. 21:38
ja de akkoriban meg ez a higany mánia miatt cseréltettem ki..
2009. júl. 11. 21:36
Nekem is a fehér tömés mellett lyukadt ki újra a fog. Annyira kispórolták az anyagot. Van még néhány amalgám, azoknak igy 10 év elteltével sincs semmi bajuk. Szóval ez tényleg így van. Most sajnos megint mehetek. Meglepő hogy ilyen hirtelen jött, tegnap még semmi ma meg már nem tudok enni, csak jobb oldalon.
2009. júl. 11. 21:16

A rossz fogak biztos, hogy genetika:(

Ha valaki ilyet örökölt, akkor annak mindegy mennyit mos fogat.

Ismerek olyan embert, aki idősebb nálam, sosem mos fogat, ennek ellenére a foga gyönyörű ,fehérek, a szája nem büdös, és közel 45 évesen csak 2 foga hiányzik.


Nekem is jó fogaim voltak eddig, de most beindult. Én az amalgán tömést jobban szeretem, mert tartósabb. Van olyan tömésem, ami már 20 éves és még mindig jó, de a nem rég fehérrel (fényreköt) tömöt fogam megint lyukad ki.

2009. júl. 11. 20:58
A fogak minősége inkább genetikai adottság. A helyes fogmosás segíthet valamennyit rajta, de nem csak ennek hiánya okozhat fogszuvasodást.
6. makrai.lilla (válaszként erre: 3. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 11. 20:17
énis kicseréltettem mert a fehér szép de megbántam mert most lehet a fogaim bánják..
5. makrai.lilla (válaszként erre: 2. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 11. 20:15

jahnekem is szinte mind tömött de sokkal szarabb hogy azok is romlanak már ki is kelett júzni rágófogat és most a ásik is szarakszik...

gyökérkezlik ha sikerül jó,ha nem húzás,nagyonjó ...

2009. júl. 11. 19:43
Ismerős helyzet.Engem most műtöttek vele.
2009. júl. 11. 18:57
Nekem amúgy nagyon korán már kiskoromban elromlottak, volt is tavalyig vagy 16 amalgámtömésem. Aztán abból 10 et kicseréltettem fehér müanyagtömésre. Egy vagyon volt, de kellett mert nagyon káros az amalgám. Csak sajnos olcsó és strapabíró ezért nagyon elterjedt. A müanyaggal meg betömik egy vagyonért és két hét múlva megint lyukas :( Nincs valami tartós megoldás csak az a mérges amalgám?
2009. júl. 11. 18:54
Ugyanebben a cipőben járok. Maszek betömte 2 hónapja és most megint lyukas. Úgy fáj már két napja nem tudok enni :( Most megint egy vagyon hogy betömje aztán tart pár hétig. Őrület!
2009. júl. 11. 18:36
állandoan a fogakkal bajlódom,de már eljutottam oda h se pénzem se kedvem maszekra marad az sztk de sok jót nem várok,legutóbb is 30percig huzott vmit,beletörte stb..ez van...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook