Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rossz fogak-örökletes vagy alkati adottság? Akik szintén sokat szenvednek! fórum

Rossz fogak-örökletes vagy alkati adottság? Akik szintén sokat szenvednek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. júl. 18. 14:40
Ehhez képest a tartósítószer és társai tényleg legkevesebb. Meg talán a legkellemesebb is.
58. makrai.lilla (válaszként erre: 57. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 18. 14:39

de a gyümölcsök sem sajnos...

már semmi.

57. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 54. - D4464aaf8a)
2009. júl. 18. 14:37

Hát igen sajnos a húsba is most már mindenféle hulladékot beletesznek. Még középsuliban mondta valaki mikor párizsis szendvicset ettem hogy tehéntőgy meg bőr ilyenek is vannak benne. A májkrémkonzerven meg fel is van tüntetve hogy sertésbőr.

De ennyi erővel a pékségek termékei sem "tisztábbak" ezt itt olvastam egy fórumon akár még bele is pisilhetnek észre sem venni!


Hol van ilyenkor a fogyasztóvédelem??

2009. júl. 18. 14:30
mi tanultuk suliban:)
55. makrai.lilla (válaszként erre: 54. - D4464aaf8a)
2009. júl. 18. 14:29
hát igen,virsli és társai :)))
54. d4464aaf8a (válaszként erre: 49. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 18. 14:28

Ebbbe a fórumba kellene benézni:



Egy hentes döbbenetes vallomása


Itt le van írva, hogy mennyi adalékanyag van a készételekben...

Én, hacsak tehetem, mindent megfőzök én, a kész ételeket csak nagyon ritkán veszem...

53. d4464aaf8a (válaszként erre: 44. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 18. 14:25

Igen, ez így van...


Itt legalább le lehet írni úgy, hogy Mások kigúnyolnának, Akiknek,ha nincs problémájuk, örüljenek neki...

52. d4464aaf8a (válaszként erre: 38. - Makrai.lilla)
2009. júl. 18. 14:22
Rajt van a korona...
2009. júl. 18. 13:55
ja meg ez az állando fáradtság...
50. makrai.lilla (válaszként erre: 49. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 18. 13:55

na ja énis.nem véletlen h ennyi a sok liszt érzékeny ember,meg allergiás,régen nemvolt...


a cigányok sztem más kérdés,Ök genetikailag jól vannak összrekva :)


nekemis állando gyomor bajom is van már 6éve szedem a bogyót,és elvileg nem mulik..

2009. júl. 18. 13:52

Igen a modern életmód az elsődleges ok. Nem bírja a szervezet azt a sok szennyet amit kivülről kap nap mint nap, nem csoda hogy romokban az immunrendszer. Aminek 70% mint reklámokból tudjuk a bélben van. A cigánygyerekek tök egészségesek, mert kint vannak egész nap, mozognak nem ülnek a gép elött, nem tisztaságmániások, nem esznek mindennap mikrós műkajákat meg stb..

Vissza kéne téri a természetes dolgokhoz.

Én pl nehezen viselem az adalékanyagokat, tartósítószert, ízfokozót, színezéket, lisztjavítót, savanyúságszabályzót, E-ket élesztőt meg minden ilyet. Egyszerüen minden bajom volt tőlük.

Próbáltam minél egészségesebben és lúgosabban étkezni, csináltam candida diétát attól szépen javultam. Majd egy idő után elkezdtem visszatérni régi táplálékaimhoz, fehérlisztes élesztős cukros péksütemények, üdítők, rendszertelen étkezés és a tünetek ismét visszatértek. Most már tudom tényleg óriási szerepe van a táplálkozásnak életünkben.

48. makrai.lilla (válaszként erre: 47. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 18. 13:45

hát nekemis,ez év jan 1 e óta szinte minden volt már...tök szar,

csöstül jön a baj tuti.

47. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 46. - Makrai.lilla)
2009. júl. 18. 13:38
21 vagyok. Már régóta húzódik a dolog, csak középiskolás éveimben még voltak igazán körvonalazott tünetek és nem gondoltam hogy bármi gond lenne. Most már komolyabb jelzéseket kaptam hogy valami nincs rendben. Az egész egy egyensúlyborulással kezdődött valamikor. ez meg olyan mint a domino, az egyik nyavalya hozza magával a másikat, borul minden.
46. makrai.lilla (válaszként erre: 44. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 18. 10:00

hány éves vagy?

amugy egyre több embertöl hallom ezt h fiatal kora ellenére eléggé beteg,pl bnöm...Ö chron stb,de szenved iszonyat és egyszerüen nemud kijönni belöle...

sztem ez a modern kor stb...

45. makrai.lilla (válaszként erre: 42. - Wmiki)
2009. júl. 18. 09:58

nem nem csak az a lúgositás

de sokat

44. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 37. - D4464aaf8a)
2009. júl. 18. 09:30

Teljesen átérzem helyzetedet, mintha csak én írtam volna. Sajnálom. :(

Fiatal korom ellenére én szintén krónikus betegségekkel bajlódom olyanokkal is amik 80 évesen kéne előjöjjenek. Immunrendszerem nekem se nagyon van 3 évesen allergiás asztmás rohamaim voltak, hónapokig feküdtem kórházban intravénás injekciókat kapva hogy meg ne fulladjak. Aztán élethosszi gyógyszerre állítottak, ami után csőstül jött a baj, meg a mellékhatások. Még jobban lenyomta az immunrendszerem, most gyakorlatilag nincs olyan testrészem amire ne lenne panasz. A doki már csak röhög rajtam, mindig minden vizsgálat negativ én meg szabályosan haldoklom. Néha annyi erőm sincs hogy felkeljek. Munka? Álmodni sem merek róla!

Ahogy mondtad, manapság ha valaki párszor hiányzik másnap már nem kell bemenni..

2009. júl. 18. 09:15
Nekem nincs is bölcsességfogam :((
42. wmiki (válaszként erre: 32. - Makrai.lilla)
2009. júl. 18. 07:51
csak nyers növényeket eszel?
41. makrai.lilla (válaszként erre: 40. - Jázmin85)
2009. júl. 17. 14:12
á nekem sem fájtak,3 bölcsit húztak de mind ok volt, nekem a rágótól gyulladt be de hisz annak rendes gyökeres van,a bölcs- nek nem.
2009. júl. 17. 13:56
Sajnos nekem is rosszak a fogaim. Hogy örököltem e? Lehet. Anyukámnak a terhesség alatt mentek tönkre úgy, hogy 22 évesen koronája lett. Apukámnak 55 évesen is megvannak a fogai. Én elmentem még 6 éve sztk-ba. Ott jól megkínoztak, nem is a fájó fogamat tömték be, így elment a kedvem ettől. Felköltöztem pestre. Elkezdett úgy fájni a fogam, hogy már üvöltöttem a fájdalomtól. Kolléganőm ajánlott egy doki. Rettenetesen féltem, még a vérvételen is elájulok. De a doki úgy beadta a szurikat, hogy észre sem vettem. Körbe szurta a fogam, és nem egy helyre nyomta be mint a többi. A fogam nagyon pocsék volt. Már alig volt kívül pereme. Mikor megfogta szét is törött sajnos. Egy órán át húzta, fúrta feszegette, mire a gyökereket is kiszedte. 5 ezer forintért. Igaz 3 napig szenvedtem vele. De nagyon meggyötört, és gyulladt volt már az íny is. 2 hete pedig a jobb hátsó bölcsességfogam fájt. Kihúzta. Mondta ha akarom gyökérkezeli, de az úgysem hiányzik, húzzuk ki. 2 perc alatt kihúzta, az érzéstelenítőből extra adagot kértem:D 10kor húzta ki a fogam, még a fejem teteje is zsibbadt, és 4kor múlt el a hatása. 1 szem gyógyszert vettem csak be még aznap. Pedig állítólag a bölcsesség foggal szenved az ember. Páromnak gyökérkezelte a fogát. Ő is csak dícsérni tudja. Nagyon jó fej. Bátran merem ajánlani bárkinek.Budapesten dolgozik.Lelkiismeretes, jó fej doki, mindent elmagyaráz. Én nagyon bírom.
39. makrai.lilla (válaszként erre: 37. - D4464aaf8a)
2009. júl. 17. 12:11

igen ez szar ügy,sajnállak szegény...

nekem is sok bajom van sajna.

38. makrai.lilla (válaszként erre: 37. - D4464aaf8a)
2009. júl. 17. 12:10
de ha ki van szedve az ideg az nemjó mert onnantól kezdve bármeéyik letörhet...
2009. júl. 17. 11:40

Mint írtam, az összes fogam gyökérkezelve van, az összesből ki lett szedve az ideg, és igen, egy már 2 éve nyitva van, az is a középső metsző fogam után a következő, mögötte már nincs fogam...


Genetikai öröklés, hogy mindkét szülőmtől csak betegségeket örököltem, fiatalon tele vagyok krónikus problémával...


Mindkét felmenőmtől szív-és érrendszeri problémákat, daganatos problémákat örököltem...


Pont tegnap szembesültem azzal is, hogy hiába figyeltem oda világ életemben a vonalaimra, és étkeztem egészségesen, annyira krónikusan magas a vérzsírszintem is, és már a glükóz is emelkedett, hogy tegnaptól arra is gyógyszereket kell szednem a jöbőben...

PEdig a családból én vagyok az egyetlen, Aki világ életében tett is a vonalaiért...

Aztán a Háziorvos is mondta, hogy bizony, a genetika...

Mert még egy csontsovány embernek is lehet szív-, és érrendszeri problémája, vagy infarktusa, ez nem attól függ, hogy fiatal Valaki, vagy vigyáz a vonalaira, hanem minden genetikai...


És Kislány koromtól fogva gyenge az immunrendszerem...

Hát ez van, ezzel kell élnem...


A rengeteg problémám miatt nincs régóta munkahelyem...

Nem úgy van, mint a régi rendszerben...Ha Valaki beteg, manapság, azt ki kell rúgni, arra nincs szükség...

36. makrai.lilla (válaszként erre: 34. - D4464aaf8a)
2009. júl. 16. 19:51

jesszus de várj ezt nem értem,miért nincs bezárva a fogad ???


akkor egyik oldalon sincs meg a hátsó fogad ?5 6 7es ??

hogy eszel?


fájtak a húzások?nemis gyökérkezelték??

2009. júl. 16. 14:41
Lemaradt: sajna még a vattát sem viseli el a nyitott fogam...
2009. júl. 16. 14:40

ja... és persze, mivel két éve3 nyitva van a fogam, minden evésnél eltömődik, és itthon is vékony tűvel minden étkezés után ki kell piszkálni, ami belemegy...

Ezért sehol máshol nem tudok étkezni, vagy vinnem kell magammal a tűket is, aztán félrevonulni kipiszkálni...

33. d4464aaf8a (válaszként erre: 17. - Makrai.lilla)
2009. júl. 16. 14:39

Szia!!


Nem is tudom, azt hiszem, 2004-ben vesztettem el egymás után a hátsó fogaim...

De a felső ragasztott koronából is csak egy hátsó fogam van, a másik oldalon az utolsó koronát le kellett vágni, mert évek óta krónikus arcüreggyulladással az összes felső fogamból ki kellett szedni az ideget, van olyan fogam, amit 2 éve3 nyitva van, és hiába írtak fel különböző gyógyszerkombinációkat, amint bezárják próbatöméssel a fogam, (a koronát), azonnal feltelik gennyel, és fel kell szúrni...

És két éve nemt udták bezárni a fogam, azóta nyitva van...

Azt mondta a szájsebész, mivel úgy néz ki, hogy az is menthetetlen, addig maradhat bennt nyitva a fogam, amíg bírja az arcüregem, és ha nem működik, hogy bennt marad, akkor azt is le kell vágni, és el kell távolítani...

Mármint hiába csináltattam meg a felső fogsorom, ragasztott koronával, egymás után veszíten el azokat a fogaim is...

Ha azt is lszedik, akkor csak a 4 metsző fogam marad, aztán jöhet a protézis...

Fiatalon...

Hát ez van...

32. makrai.lilla (válaszként erre: 29. - Wmiki)
2009. júl. 16. 10:11
már ugy eszek egy ideje
31. makrai.lilla (válaszként erre: 30. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 16. 10:10

jaaa

á nekem is szar egyre szarabb 2os rossz,de ezek tömöttek..lehet jöhet a jó kis gyökérkezelés..gyülölöm..

30. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 27. - Makrai.lilla)
2009. júl. 16. 08:46
Hát ott lyukadt ki a fogam és rágáskor nagyon fáj, ezért próbálom kímélni amig be nem tömik.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook