Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egy hete nincs vacsora. Megéri tovább szenvednem? :) fórum

Egy hete nincs vacsora. Megéri tovább szenvednem? :) (beszélgetős fórum)


28. Liala
2012. aug. 14. 14:42
A válaszom nem. Egy joghurtot nyugodtan megehetsz. Egyébként mozogj, sportolj, mozogj! Különben feleslegesen csinálod.
27. AlBundy (válaszként erre: 25. - Kessszi)
2012. aug. 10. 12:32

Szerintem nagyon nem helyes amit csinálsz... Nem csak azért fogsz éhezni, mert keveset eszel, hanem mert nem juttatsz be elegendő makrotápanyagot a szervezetetbe.

[link]

26. 04d410066e (válaszként erre: 25. - Kessszi)
2012. aug. 9. 22:32
Nekem egy hét alatt szokott összeszűkűlni a gyomrom. A refluxom miatt csináltam néha 3 hétig diétát. De szerintem ennyi sport mellett ez tök kevés. Ha egész nap otthon ülnél, akkor okés, de ez nem normális. Plusz nekünk azt mondta az edzőm, hogy senkinek sem ajánlja a no vacsit, azt mondta, minimum egy nagy adag fehérjeturmix pl. tejbe keverve, akár pluszban egy kevés csirkemell zöldséggel, különben könnyen megeshet, hogy izomból fogyunk. (A lényeg, hogy vacsira ne legyen szénhidrát.) Fehérjét viszel be eleget ennyi sport mellé? Ha nem, könnyen fogyhatsz izomból ennyi sport mellett. Azt meg ugye nem akarjuk...
2012. aug. 9. 21:53

Sziasztok.

Köszönöm, hogy ennyien írtatok, tanáccsal láttatok el. :)

171 cm vagyok, 70 kg. Több mint 10 éve sportolok (röplabda), és teniszezem, de utóbbit csak egy évig csináltam. Van rajtam izom, nem csak háj, de a kihagyás miatt most felszedtem jó pár kilót. :(

Ma ettem két puffasztott rizst, egy darab kakaós jó reggeltet (nem egy csomagot, hanem egy darabot), ebédre pedig levest, majd főzeléket. Ez volt a mai evészet. Délután edzettem, futottunk 5 km-t, erősítettünk, mire hazaértem, majdnem összeestem. :(

Nagyon éhes vagyok, de nem ettem. 3-kor ebédeltem, tehát azóta semmi kaja.

Tudom, nem a legjobb módszer ez, de abban reménykedem, hogy összeszűkül a gyomrom, és este már nem fogok annyira éhes lenni.

24. AlBundy (válaszként erre: 23. - 04d410066e)
2012. aug. 8. 10:25
Szerintem ezt csak azért találták ki, hogy drasztikusan szemléltessék, hogy a reggeli ugyanolyan fontos, mivel legtöbbeknek a reggeli kimerül egy kávéban és ez nagyon nagy hiba...
23. 04d410066e (válaszként erre: 22. - Odzsika)
2012. aug. 8. 10:13
Én mindenhol azt hallom, hogy reggelizz, mint egy király... Vagy ez nem igaz?
2012. aug. 8. 09:44
bele van kalkulálva az étrendbe, az a reggelim.. msát nem is eszek ebédig..
21. 04d410066e (válaszként erre: 18. - Bcicus)
2012. aug. 8. 09:30

Valamennyi szénhidrátra szüksége van, ha ilyen keményen edz, nem?

Jó, mondjuk én vékony vagyok, és nem fogyózom, de ha 2-3 edzésem van egymás után este, akkor benyomok köztük egy kis marcipánt, na az tömény cukor, vagy simán szőlőcukrot eszek, mert úgy jobban bírom.

Akkor fogyizóknak tényleg nem fér bele délelőtt a gyümölcs? Szerintem aki sokat sportol, több energiára van szüksége. Én májusban kezdtem el aktívan újra sportolni. Többet eszek, mégis lement rólam 2 kiló, miközben a karom pl. láthatóan vastagabb (izmosabb) lett, ami miatt megkérdezték már, hogy híztam-e. :S

20. AlBundy (válaszként erre: 18. - Bcicus)
2012. aug. 8. 09:28

Gyümölcs egészséges (jó esetben), délelőtt nyugodtan lehet (sőt kell) enni, csak bele kell kalkulálni az étrendbe.

Este viszont már nem kéne enni...

2012. aug. 8. 09:27

Megint azért van itt homály némely esetben..

Mondjuk erre a kérdésre: "Mennyi idő után sikerül szerintetek fogynom? Mennyi idő elteltével látszódik majd rajtam? :)" nehéz is jót válaszolni..

Mit sportolsz? Mennyi kiló vagy most, vagy inkább mennyire vagy zsíros, milyen magasságod mellé?

Elhagytad azt a sok szemetet már fél siker, normális kajától ennyi sport mellett nem fogsz hízni/fogyni is fogsz.

Erősítés => egyél sok-sok fehérjét 2-2,5 gramm/tskg naponta (ha kivitelezhető). Sok futás => nem tudom mikor van edzés, de után még egyél 1x rendesen. Nem egy adag csülök pékné módra, hanem kis szénhidrát és fehérje.

Én még pár éve hosszabb kihagyás után visszatértem a csapatomhoz. Minden változtatás nélkül nyári edzőtáborban fogytam egy hét alatt 5 kilót, szóval ne parázz lemegy az...

Nem eszel rendesen, hamarosan olyan szinten kezdenek el leépülni az izmaid, nem lesz erőd edzeni..

18. Bcicus (válaszként erre: 17. - Odzsika)
2012. aug. 8. 09:21
tömény cukor
17. odzsika (válaszként erre: 15. - Bcicus)
2012. aug. 8. 08:44
miért nem kéne gyümölcs délelőtt? én csak azt reggelizek.. délben meg ebéd.. 5kor vacsi.. bár tény h nem változott a súlyom 1,5 hete mióta elkezdtem :(
2012. aug. 8. 08:34
Egyél este még párolt zöldséget és korpovitot.ha sportolsz,kell még valami estére is.
15. Bcicus (válaszként erre: 1. - Kessszi)
2012. aug. 7. 23:04
délelőtt nem kéne ennyi gyümölcs, és este is kéne enned valamit.
2012. aug. 7. 21:00
Köszönöm ! :)
2012. aug. 7. 20:57
ha 5 után nem eszel az jó, már ha 8kor alszol. Elalvás előtt 3 órával ne egyél. ez ha este 10, akkor még este 7kor belefér egy kevés, főleg fehérje, hús, hal, tojás, zöldséggel. :)
12. Cucicsillag (válaszként erre: 10. - Kessszi)
2012. aug. 7. 20:56

Par honap azert kell, ktartas!

Sok sikert!

11. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Kessszi)
2012. aug. 7. 20:55
Sztem ne kinozd magad! Edzes mellett vissza fog allni a sulyod a normal kerekvagasba:) Meg vannak olyan kajcsik, igaz nem tul sok, amit este is ehetsz...
2012. aug. 7. 20:53
Mennyi idő után sikerül szerintetek fogynom? Mennyi idő elteltével látszódik majd rajtam? :)
2012. aug. 7. 20:52
Nem koplalok, nem bírnám ki. Ez is nehezen megy, főleg az este. Edzések után nagyon kívánom az ételt, de inkább iszom helyette sok-sok vizet, amitől jobb lesz egy darabig.
2012. aug. 7. 20:50

Köszönöm, hogy írtatok! :)

Igazából amiatt kezdtem el "nem enni", mert hamarosan meccs lesz, és jó lenne, ha minél előbb lefogynék, hogy álljon valahogy rajtam a mez. :D

Egyébként cukros üdítőket (kólát főleg) rengeteget megittam, meg kenyeret is, volt, hogy este 10-kor még vajas kenyeret ettem. :/

7. Cippora (válaszként erre: 1. - Kessszi)
2012. aug. 7. 20:49
Szerintem ez teljesen rendben van,nyilván a nagy zabálások miatt,most ez nehezedre esik,de megszokod.Leírásod alapján nem tűnik úgy hogy koplalsz.Esetleg reggelire egyél update kenyeret vajjal,felvágottal,sajttal,zöldséggel,vagy tojással- én úgy vagyok vele,hogy nekem kell a kiadós reggeli,utána elvagyok kevésen is.
6. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Kessszi)
2012. aug. 7. 20:49

Tessék enni napi ötször.

Válassz egy követhető étrendet, diétát, aminek az energiaszükséglete is fedezi a mozgás melletti szükségleted, de mértékletes fogyást eredményez.

2012. aug. 7. 20:48

Szerintem egy fehérjeturmixot megihatnál vacsira nyugodtan. Ha már enni nem eszel. Meg ebédre nyugodtan egyél, amennyi jól esik. :) Ha este már nem eszel, akkor úgy is fogsz fogyni szerintem.

Bár nem szoktam fogyózni, a heti 4-5 edzés nekem is megvan, én ilyen kaján éhen halnék, az tuti.

2012. aug. 7. 20:47
szerintem nem kéne fogyóznod a mozgástól úgyis lefog menni ami felszaladt, elég ha a cukrosat elhagyod.
3. Kessszi (válaszként erre: 2. - Pemete)
2012. aug. 7. 20:47
Pont ezt felejtettem el megkérdezni. Egyelőre még nem érzem, hogy gyengébb lennék tőle, viszont félő, hogy a későbbiekben emiatt alig lesz erőm.
2012. aug. 7. 20:45
Edzés mellett biztos, hogy jó, ha ennyire lecsökkented a kaját?
2012. aug. 7. 20:43

20 éves lány vagyok, régebb óta sportolok (versenyszinten), viszon kihagytam 2 évet, és ellustultam, elhíztam.

Hétfőn visszatértem a csapatomhoz, jött a rengeteg futás, erősítés, amit alig bírtam megcsinálni, pedig régen könnyen ment. Akkor döbbentem rá, hogy ez így nem fog menni, fogynom kell!

Múlt hét péntek óta nem vacsorázom, ami azt jelenti, hogy én már 17.00 után semmit nem eszek.

Elhagytam az édességeket, az energiaitalt, üdítőket, csak vizet iszom. Sok-sok zöldséget, gyümölcsöt eszem a délelőtt folyamán, illetve puffasztott rizst, korpovit kekszet. Az ebéd délután 14.00-kor van, akkor eszem főtt ételt, amit anyukám csinál, persze fele adagot, mint eddig.

Azt hallottam, hogy az nem jó, ha éhezünk, és én nagyon éhezem, még ebben a melegben is.

Valamit nem jól csinálok?

Szerintetek ha így folytatom tovább, mennyi idő alatt sikerül visszanyernem a régi alakom?

Sosem voltam vékony, viszont látszódott, hogy sportolok, most meg...

Egyébként heti 5-ször edzem.

Előre is köszönöm a válaszaitokat! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook