Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Róbert Károly Magánklinika lombikosaival beszélgetnék fórum

Róbert Károly Magánklinika lombikosaival beszélgetnék (beszélgetős fórum)


2017. márc. 29. 22:18
Sziasztok!Na ma szerelmes lettem.Annyira cuki.Igazi érzelgős kis anyuka lettem.😊❤Össze vissza kalimpàlt már és teljesen kis emberi arca van meg ujjacskái.Szóval anyukák és leendő anyukák azt hiszem hogy ez mindenért kárpótol.Minden nehézségért és nehéz pillanatért.Bármikor újra csinálnám ezért.😊
506. gasopis (válaszként erre: 496. - Babus123)
2017. márc. 29. 19:40
köszi. azóta sokkal jobban vagyok, örömmel tűröm ezeket fránya görcsöket :) Alig várom már a hétfőt, első UH
505. Babus123 (válaszként erre: 502. - Rosequartz)
2017. márc. 29. 19:04

Én sok olyat olvastam neten,akiknek inszemmel sikerült,úgyhogy minden lehetséges!Hajrá! :)

Háát ahogy Nyuszòk mondja,sztem ez mindenkinek nagyon nehéz.Kb én úgy vettem csak rá magam,hogy ha az a két opción van hogy vagy így vagy sehogy, akkor az így a kevésbé rossz opció. Persze lehet várni is és tuti h a másodiknak is neki fogunk futni természetesen,hátha, viszont a doki elmagyarázta hogy az életkor is mennyire növeli az esélyeket,ha fiatal vki. Úgyhogy mi arra jutottunk h ezt ki kell használni,hogy még jók az esélyeink és nem reménykedni évekig valamiben ami ilyen bizonytalan h összejön-e. Persze a második baba elött jóval tuti újra próbálkozni kezdünk természetesen,meg egészséges életmód,aviva meg mindent kipróbálok,adok neki ismét egy esélyt:)

504. Nyuszók (válaszként erre: 499. - Fannikutya)
2017. márc. 29. 16:59
Fannikutya mi újság a picurral? Minden rendben?
503. Nyuszók (válaszként erre: 502. - Rosequartz)
2017. márc. 29. 16:59

Bízzunk benne, hogy sikerülni fog, és nem kell meghoznod ilyen döntést.


Nem fogok hazudni, nekem nehéz döntés volt. Kb egy hónapig miután megtudtam, hogy lombikkal megyünk tovább azon járt az eszem, hogy akkor most az én gyerekemet egy kémcsőbe fogják kikeverni? Mi van ha valami baja lesz, mert itt ott tárolják? és a legrosszabb, az az érzés volt, hogy miért akarok én keresztbemenni a természettel, és megerőszakolni a saját testemet. De aztán lecsillapodtam, és mostmár kb semmi sem érdekel, csak legyen babánk és egészséges legyen. Az hogy ő hogyan ő milyen úton kerül hozzánk már lényegtelen.


Véleményem szerint ezen gondolatokkal sokan viaskodnak.


Nálam most a köv lépés a fagyasztott embriók, most azon agyalok mindig, hogy nem fognak ők ottan károsodni a nagy hidegben? Szegénykéim ottan hogy fázhatnak, ha csak abból indulok ki, hogy én milyen fázós vagyok, bár a férjem bírja a hideget, szóval remélem rá hasonlítanak :-) Tudom hülyén hangzik, de én most valahogy nagyon sokat gondolok rájuk, és ragaszkodom is hozzájuk, remélem majd ők is hozzám.


Egyébként rosequartz azon plusz vizsgálatokat amiket írtál, hogy nem tudod megcsináltasd-e nekem most ajánlotta az orvosom, de azt mondta csak azért mert tudja hogy úgyis előbb utóbb olvasok róla és akkor meg fogom kérdezni. Túl nagy jelentőséget azért nem tulajdonít bnekik, mert amiket azok kimutatnak azok ellen a lombik alatt már alapból védekeznek. pl a Clexane vérhígitó pont azért kell szúrni már előőt alatt és utána is, hogy a trombózis veszélyt kizárják. Az ölősejtekre is mondott valamit de azt nem tudtam megjegyezni. Szóval nekem azt ajánlotta ha az ngem megnyugtat csináltassam meg, de túlságosan előrébb nem fog vinni. (persze lehet ez is egyéni probléma függő, nálunk olyan nagy problémák nincsenek)


Na, de szorítuk ezerrel, hogy az inszem sikerüljön!!!!!!!!

502. rosequartz (válaszként erre: 500. - Fannikutya)
2017. márc. 29. 14:09

Köszi szépen :) Háááááát, még reménykedem... igazából nekünk komolyabb probléma csak férfi oldalon derült ki. Ezt próbáljuk most nagy erőkkel kezelni. Talán segít, talán nem. Még adok neki esélyt, aztán meglátjuk. Nem tudom, Ti hogy voltatok vele, de nekem nem könnyű meghozni a lombik döntést (még)

Neked boldog babavárást :D

501. Babus123 (válaszként erre: 499. - Fannikutya)
2017. márc. 29. 08:41
Hajrá,hajrá!:)
500. Fannikutya (válaszként erre: 497. - Rosequartz)
2017. márc. 29. 08:33

Szurkolok neked hogy sikerüljön az inszemináció.Én sajnos sok pozitív példát nem ismerek akinek így sikerült így nem vagyok a módszer nagy híve de az biztos hogy sokkal kíméletesebb mint egy lombik.És nagyon remélem te leszel az első pozitív példa akit így megismerhetek.A Vass dokit a neten néztem ki anno hogy a téma szakértője és eddig nagyon pozitívan alakult minden vele.

Ja és üdv a csapatban!😊

499. Fannikutya (válaszként erre: 488. - Babus123)
2017. márc. 29. 08:30
Sziasztok!Én ma megyek 12-re.Utána jelentkezem mi volt.Most volt egy pár más dolog a családban ami teljesen elvonta a figyelmem.De most újra a babára koncentrálok amennyit csak tudok.Ma okosabbak leszünk a genetikai után.😊Írok majd!
498. Babus123 (válaszként erre: 497. - Rosequartz)
2017. márc. 28. 16:38
Szerintem 2-3 héttel elötte ha telefonálsz akkor lesz idöpont tuti:)
497. rosequartz (válaszként erre: 495. - Babus123)
2017. márc. 28. 15:58

Köszi Babus, Nyuszók és Lujza hogy válaszoltatok :)


Ezeken túl vagyunk már: hormon (alap női, SHBG, DHEA, cortizol), egyéb vérvételek, HIV panel, Torch panel, spermiogram, inzulinrezisztencia+pajzsmirigy (ezek kezelve vannak), lisztérzékenység, rákszűrés.


Mivel kicsit kivagyok, megkérdeztem a dokimat, hogy még mit javasol. Azt mondta, hogy egyelőre nem indokolt, de nézhetünk még trombofilia panelt+NK ölősejteket is... Ezen még agyalok, mert jó drága. De mondjuk lombik előtt megnézetném azért.


A válaszaitokból azt szűrtem le, hogy akkor kb júliusban kellene elmennünk konzultációra. Mennyivel előtte érdemes telefonálni, azaz mennyire leterhelt a Vass doki, ezt tudja valaki?


Nagyon köszi a bíztatást, remélem azért, hogy sikerül az inszem, de megnyugtat, ha látok előre egy tervet :D

496. Babus123 (válaszként erre: 494. - Gasopis)
2017. márc. 28. 14:03

Szia!

Örülök,hogy felhívtad az orvost és hogy szerinte sincs baj. Nekem ilyenben hál' Isten nincs tapasztalatom egyenlöre. Kitartàs! Pihenj sokat,az nem árthat;)

495. Babus123 (válaszként erre: 489. - Rosequartz)
2017. márc. 28. 13:56

Szia!


Kb beültetésig egy hónap a stimuláció,persze ez egyénre szabott,lehet kicsit több v kevesebb. Plusz KB egy hónap a vizsgálatok,ha nincs friss lelet úh kb ezekkel kell számolni. De reméljük neked erre nem lesz szükséged,mert sikeres lesz az áprilisi!;) Sok sikert és köszi!;)

494. gasopis (válaszként erre: 493. - Nyuszók)
2017. márc. 28. 13:55
Felhívtam az orvosomat :) . Azt mondta semmi gond (nagy adag Utrogestant szedek, erre való), pihenjek az első UH-ig, ami hétfőn :)
493. Nyuszók (válaszként erre: 492. - Gasopis)
2017. márc. 28. 13:36

Szia! Én úgy tudom előfordulhat kisebb hasfájás, és akár vérzés is (volt olyan ismerősöm aki első 3 hónapban a menstruáció ideje alatt vérezgetet, valamilyen értéke nem volt jó,azt kellett nála pótolni).


Orvosodat mindenképpen hívd fel, mert ez tényleg sokminden lehet, és nehogy probléma legyen.


Majd jelentkezz, hogy hogy vagy, és mik a fejlemények!!!!!!!

492. gasopis
2017. márc. 28. 10:41
Sziasztok! Köszi, hogy tagjaitok közé fogadtatok! És rögtön kérdeznék is: a terhesség első heteiben normális-e a folyamatos menstruációs görcsőlés? Néha szűnik, nem teljesen folyamatos. Viszont mellette icipici mintha egy-egy csepp vér is lenne naponta..ez még elfogadható, volt-e már ilyen valakinek?
491. Nyuszók (válaszként erre: 489. - Rosequartz)
2017. márc. 28. 09:33

Szia!


Igen az a lényeg, hogy milyen eredményeid vannak és azok mikoriak.


Valamint Vass doktor augusztusban mindig elmegy egy hosszabb szabadságra, a magánrendelőjében akkor van egy hosszabb 2-3 hetes leállás, ezt is bele kell kalkulálni. De ezt ő mindig kellő időben jelzni, és úgy alakítja a dolgokat, hogy megfelelő legyen.

490. Lujza82 (válaszként erre: 489. - Rosequartz)
2017. márc. 27. 20:14

Szia rosequartz,

Szerintem ez attól is függ, hogy vannak e friss 1 éven belüli vizsgálati eredményetek.

A hormonpaneles vérvételi eredmények (3-ik napi 22-ik napi vérvétel, hív panel,) a rákszűrés egyéb mintavételek eredményei azok úgy egy hónap alatt vannak meg. Nekem ugyan nem Vass doki az orvosom, de ha most sem fog sikerülni nyár elején, akkor ősszel már én is hozzá fogok menni.

2017. márc. 27. 17:18

Sziasztok Lányok! Már egy ideje olvasgatlak Titeket, és gondoltam most billentyűzetet ragadok.


Mi lassan 2 éve próbálkozunk, és ha minden igaz, áprilisban megejtük a 3. inszemet. Én közben már a következő lépésen agyalok, hogy ha esetleg lombikra kerülne sor, melyik intézetbe menjünk.

Valamiért ez tűnik nekem szimpatikusnak, és kinéztem a Vass dokit (meg az andrológusunk őt ajánlotta). Az lenne a kérdésem, hogy ha mondjuk szeptemberben szeretnénk lombikot, nagyságrendileg mikor kell az első konzultációra bejelentkezni, hogy kapjunk időpontot, plusz a szükséges vizsgálatokkal is meglegyünk?


Köszi szépen!


Egyébként drukkolok minden kedves sorstársnak! Szerintem minden lombikos ROCKSZTÁR! :D


Szép napot:)

2017. márc. 26. 19:29
Fannikutya,holnap mész,igaz? :) Várjuk a fejleményeket!;)
487. Lujza82 (válaszként erre: 485. - Nyuszók)
2017. márc. 23. 12:56
Már at is megnyugtató ha tudod, hogy mikor folytatod. Már én is várom, hogy menjek a dokihoz, én ápr. 5-én megyek és kiváncsi vagyok mit mond, hogy milyen protokoll lesz, mi lesz a menet stb. Akkor már kicsit nyugodtabb lennék én is.
486. Babus123 (válaszként erre: 485. - Nyuszók)
2017. márc. 23. 12:25
Szuper!!! Örülök,hogy megnyugodtál kicsit és hogy bíztató hìreket kaptál! Minden rendben lesz,mi itt szorítunk,tudod!;)
2017. márc. 23. 12:03

Sziasztok! Ma voltam Vass doktornál. Mostmár kicsit jobban érzem magam. Sikerült viszonylag megnyugtatnia.


Azt mondta így hogy rendes ciklusomban lesznek a fagyi babócák visszaültetve lehet hogy nagyobb esélyeim vannak. (valakinél ez válik be, mert pihent a szervezete, és nincsenek benne plusz hormonok)


Ja és szerinte rakjuk vissza mind a 4-et, ha mind felébred, mert akkor támogatják egymást, és 4-es terhesség az elmúlt kb 20 évben nem volt, szóval emiatt ne izguljak. Mondtam nekem már mindegy hány babóca lesz csak legyen. Na jó 4 azért kicsit sok lenne, de reálisan nézem a dolgokat és az tényleg esélytelen. De ha ennyi kell ahhoz, hogy a befutó meglegyen akkor hajrá.


A céldátum a májusi ciklusom. Addig pedig most le kell foglalnom magam. (bár annyi munkám van, hogy ezzel nem lesz gond)


Nagyon örülök, hogy az itteni eddigi kismamáink szépen haladnak előre! hajrá lányok!

484. Nyuszók (válaszként erre: 481. - Fannikutya)
2017. márc. 23. 11:56
Nagy nagy gratula :-)
483. Babus123 (válaszként erre: 482. - Lujza82)
2017. márc. 23. 08:52

Igen,a következö cél hogy sikeresen leteljen az a 14hét:)

Köszi!!:)

482. Lujza82 (válaszként erre: 480. - Babus123)
2017. márc. 23. 05:18
Szia Babus, örülök a jó hírnek :) egy mérföldkő kipipálva :)
481. Fannikutya (válaszként erre: 480. - Babus123)
2017. márc. 22. 22:24
Jaj de szuper hírek!Nagyon örülünk!😊❤Tökéletesek a méretek is.Nagyon jó!Igen eléggé nehéz ez a "vàrakozás" de azt hiszem az ember onnantól hogy eldöntötte babát szeretne mindig csak vár valamire.😊De ezek jó várakozások.Tudom ilyenkor milyen lassan megy az idő.A lényeg hogy jól vagytok.😊
480. Babus123 (válaszként erre: 477. - Fannikutya)
2017. márc. 22. 22:04
Na,megvolt!:) 5hét 5napos,2mm és minden ok eddig:). Még korai h a szívét is halljuk azt mondta,de mintha láttunk volna vmit hullámozni már:) Jaj,de megkönnyebbültem. :)Viszont 3 hetet nem tudom hogy bírok ki h újra menjek:) köszi csajok!
479. Fannikutya (válaszként erre: 472. - Szofi81)
2017. márc. 22. 21:47
Szofi81,nekem ma kezdődött a 12.hét.29-én lesz a genetikai vizsgálat.Azt már várom meg tulajdonképpen hogy ujra lássam.😊Remélem minden rendben lesz.De hát biztos...😊Te dolgozol?
478. Fannikutya (válaszként erre: 470. - Nyuszók)
2017. márc. 22. 21:44
Nyuszók!Remélem tényleg jobb kedved van már.Holnap mész Vass dokihoz ugye?A kis babód meg várják hogy rájuk kerüljön a sor.Mesèlj majd mit mondott a doki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook