Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rivotril, xanax és más benzodiazepinek-van remény a leszokásra! fórum

Rivotril, xanax és más benzodiazepinek-van remény a leszokásra! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
5691. gicus74
2014. febr. 1. 11:58

Sziasztok!

Én 7 éve szedem a rivotrilt 0.5 mg este 1-2 szem plussz mellé a valdoxant 1 hónapja borzalmas állapotban vagyok elegem van mindenből folyamatosan ideges vagyok. Egyáltalán nincs életkedvem. Lassan nem merek sehová sem elmenni. Aludni vagy nem tudok vagy nagyon nehezen és szinte 3-4 órát. Most a tél alatt kb 10 évet öregedtem borzalmasan érzem magam folyamatosan. Kérdezik is, hogy beteg vagyok olyan tört az arcom. (nem a napi 8-10 óra nyugodt alvástól van ez). De nem beszélek senkinek sem róla, mert nem értik meg.

Próbáltam letenni a rivotrilt, de nem megy pedig nem hat semmit, mert a 2 szemtől sem tudtam elaludni. Ez az mikor az ember már rászokott és gyenge ahhoz hogy letegye.

Most azon gondolkodom, hogy felkeresek egy pszichológust hátha segít.

Szerintetek mit tegyek???

5690. saca78
2014. jan. 28. 05:02

Sziasztok! Engem pár éve alaposan leszedáltak 700mg ketilepttel, és napi 6-8(!) mg rivotrillal. Egyszer ki akartam mászni ebből, és éppen olyan élethelyzetben voltam, amikor az életemet sem nagyon szerettem. Eldöntöttem, hogy inkább belehalok az elvonásba, de nem szedek többé ennyi gyógyszert. Iszonyú volt, és nagyon sokáig tartott. Sajnos nem szóltam senkinek, és nem fokozatosan hagytam abba a gyógyszerszedést, hanem egyszerre. Iszonyú beteg voltam, de végig csináltam otthon egyedül.


Azóta akármilyen nyugtatót kapok, semmi nem hat, így már fel sem írják. Emiatt kénytelen vagyok magammal kibékülni és kevesebbet idegeskedni, de talán épp ez vezet a gyógyuláshoz. Néha kicsit irigykedem, ha olvasom, hogy valaki egy szem frontintól, vagy xanaxtól megnyugszik, esetleg még aludni is tud, nekem ez sajnos így már nem sikerül.


Mindezek mellett örülök neki, ogy megszűnt a függőség. Soha nem gondoltam volna, hogy így hozzá lehet szokni egy gyógyszerhez.

5689. kotyesz (válaszként erre: 5679. - Ubi pretium)
2014. jan. 27. 14:48

[link] entalis-egeszseg__5173120-a-xanax-vagy-a-rivotril-az-erosebb -szer__oldal-1


Nem olvastad végig megjelöltem a forrást!

Nem raktam volna föl ha nem tartanám igaznak!

Nem vagyunk mi olyan buták, a legtöbben már a kezdetkor is tudjuk h függőség lehet (lesz) a vége olyan ez mint az alkohol csak másnaposság nélkül,!

5688. kotyesz (válaszként erre: 5682. - Sly001)
2014. jan. 27. 14:41

Nyugodtan vagdossad!

Úgy tudom a helex-sr ikertesója a xanax-sr-nak, én vagdostam (1/4-ig) igaz az áterem is javasolta.

5687. farah
2014. jan. 23. 15:14
Tudom, és sajnos neked a körülményeid sem túl rózsásak. De te küzdő típus vagy, nem törődsz bele, folyton a megoldást keresed.
5686. Sly001 (válaszként erre: 5683. - Farah)
2014. jan. 23. 13:48
Sajnos nem ment...
5685. farah
2014. jan. 23. 08:52
Sajnos nekem nagyon nehéz volt a leszokás. Valdoxant nem próbáltál alvásra ? Nekem nagyon bevált, és a szorongásra is használt. Igazából annak segítségével tudtam letenni a nyugtatót.
5684. ubi pretium (válaszként erre: 5680. - Farah)
2014. jan. 22. 15:09
Tettem már hosszabb időre,lassan,és tettem le egyik napról a másikra is.Ez utóbbit úgy képzeld el,hogy napi 5-6mg-ot szedtem,ami brutál sok,mégis letettem.Vasárnap még bevettem,hétfőn már nem.Szenvedtem,nem mondom,de 2-3 nap alatt túl voltam rajta.Csak sajnos az én problémámat más nem oldja meg,csak ha szedem ezt a vackot.Alváshoz szedem,nélküle alvásképtelen vagyok.
5683. farah (válaszként erre: 5682. - Sly001)
2014. jan. 22. 15:02
Tudom, erre mindig azt javasolják neked, hogy váltsd át simára.
5682. Sly001 (válaszként erre: 5680. - Farah)
2014. jan. 22. 13:44

Nekem is vannak elvonási tüneteim az adagom mellett, de nem növeltem már évek óta (6 éve szedem a benzót).

Viszont csökkenteni sem mertem, mert az enyém nyújtott felszívódású (Helex sr), amit nem lehet elvagdosni...

5681. farah
2014. jan. 22. 13:37
Melyik részével vitatkoznál ?
5680. farah (válaszként erre: 5679. - Ubi pretium)
2014. jan. 22. 13:35
Szerintem meg tényleg így van, és én sem laikusként mondom. Nálam is kialakultak a toleranciás elvonási tünetek, hiába szedtem a xanaxot, egyre rosszabbul voltam. Emelni semmiféleképp nem akartam, ezért nagyon lassan csökkentve, hosszú idő alatt hagytam el. Utána sokkal jobban lettem, nem szorongtam és nem voltak rosszulléteim. Az alvásom is rendbejött, amit szintén a nyugtató cseszett el (hosszú távú mellékhatása).Sokan mondják, hogy nyugodtan szedd évekig, akár életed végéig,ha szükség van rá, de kevesen gondolnak arra, hogy néha maga a gyógyszer tartja fönn a rossz állapotot.
5679. ubi pretium (válaszként erre: 5677. - Kotyesz)
2014. jan. 22. 13:30
Nagyon sok részével tudnék vitatkozni.És nem laikusként,hisz közel 10 éve szedem az említett hatóanyagú gyógyszert :( Ezt szerintem másoltad valahonnan,de kár volt,mert tele van ferdítéssel,butasággal.
5678. Sly001 (válaszként erre: 5677. - Kotyesz)
2014. jan. 22. 13:13
Ez tök jó, köszönjük, hogy megosztottad.
5677. kotyesz
2014. jan. 22. 10:47

Tolerancia és Függőség


Gyakran a benzodiazepinek hatásossága elmúlik az álmatlanság kezelésében pár hét alatt, a szorongás kezelésében néhány hónap után, és rángógörcs gátló hatásuk is csak néhány hónapig vagy évig tart. A hivatalos ajánlás szerint, a legtöbb esetben, a benzodiazepineket 2-4 hétnél több ideig nem szabad felírni.


Ezt a trendet, amikor a gyógyszer hatástalanná válik „toleranciának” nevezzük és számos problémát eredményez. Lehetséges, hogy kényszert érzel, hogy növeld a dózist – ez rövid távon lehet, hogy enyhíti a problémát. Azonban valószínű, hogy emellett a magasabb dózis mellett is kialakul a tolerancia. Lehetséges, hogy „Tolerancia Megvonásban” szenvedsz. Ez az a nagyon nehéz helyzet, amikor a megszokott módon szeded a gyógyszert, de elvonási tüneteid vannak. Egy újabb emelés a gyógyszeradagban lehet, hogy enyhíti ezeket a tüneteket, de nem valószínű, hogy tartós lesz. Szemmel láthatóan, mindkét szituáció fenntarthatatlan, és egy ponton a megvonás lehet az egyetlen életképes opció.


Ha valaki abba a szerencsétlen helyzetbe került, hogy kialakult a Relatív Megvonás, annak nem fog enyhítést hozni ha stabilizálja a dózist. Ha valaki elvonási tüneteket érez mielőtt elkezdené a csökkentést – úgynevezett Relatív Megvonási tüneteket – a legtöbb amit tehet, hogy ésszerű mértékű csökkentéssel elkezdi a megvonást. Ha már valaki elkezdte a fokozatos csökkentést és azután alakul ki a Relatív Megvonás, akkor már nagyon nehéz megállapítani, hogy azért szenved elvonási tünetektől mert túl gyórs a csökkentés, vagy azért mert kialakult a Relatív Megvonás. Ez egy szeencsétlen helyzet, a legtöbb amit tehetsz, hogy ésszerű mértékű csökkentéssel elhagyod a benzodiazepint.


[link]

5676. farah
2013. okt. 10. 12:06
Igazán nincs mit !
5675. 099c0bed40 (válaszként erre: 5674. - Farah)
2013. okt. 10. 11:54
Szia farah, azért köszi hogy gondoltál rám és írtál. :)
5674. farah
2013. okt. 10. 10:33
Ja ! Most látom, hogy már próbáltad. Amúgy meg helyesbítek : agomelatin. Én nem híztam tőle.
5673. farah (válaszként erre: 5671. - 099c0bed40)
2013. okt. 10. 10:21
Szia Eszter ! Valdoxant nem próbáltad még (agomelatonin)? Engem helyrehozott, én sem tudtam aludni nagyon sokáig. A szorongásomra is hatott, mert le tudtam tenni a xanaxot. Mostanában megint nem vagyok jól, sajnos lehet, hogy újból szednem kell majd. Állítólag a bolti melatonin nem tud áthatolni a vér-agy gáton, azért nem hat. Amúgy mellékhatása nem volt és elvonási tünetek sem, amikor abbahagytam.
5672. colanut
2013. okt. 10. 06:25
Sziasztok. A neurológusom VENLAFAXIN-t írt a fejfájásomra. Van tapasztalatotok? Félek, nehogy abba a csabdába essek, mint a frontinnal, hogy nem tudom abbahagyni.Elég egy nyomor is, nem szeretnék mégegyet a nyakamba, pedig borzalmasan fejfájós vagyok.
5671. 099c0bed40 (válaszként erre: 5670. - Kotyesz)
2013. szept. 17. 07:48

Szia, ezt is próbáltam ( ahogy szinte az összes gyógynövényes cuccot ami csak patikában fellelhető) és sajnos nem segített, egész éjjel bámultam a plafont. ( elalvási gondjaim vannak, napközben nem kell semmilyen bogyó)

Két hétig küzdöttem,hátha beáll, lehet tovább kellett volna, de addigra keresztbe álltak a szemeim a kialvatlanságtól, és össze-vissza bakiztam a melóban, nagyon negatívan hatott a napi teljesítményemre.

5670. kotyesz (válaszként erre: 5660. - 099c0bed40)
2013. szept. 16. 13:51
Szerintem a gyógynövény is segíthet ha nem is "minden" (pl. nervenpflege)
5669. kotyesz
2013. szept. 16. 13:49

Van remény. (a leszokásra)

Már jó ideje tök tisztán élek.

Nehezebb mint a pirulákat kapkodni, de megéri.

5668. Miss Angel (válaszként erre: 5667. - Miss Angel)
2013. aug. 25. 10:11
*én
5667. Miss Angel (válaszként erre: 5662. - Ubi pretium)
2013. aug. 25. 10:10

Hát ezért mondom h mindenkire másképpen hat...:)

mindenesetre valakinek a tanácsát érdemes lenne kikérnie,azért mondom hogy valakinek,mert most orvost nem akarok irni,mivel egy orvos nem hiszem hogy túlzottan támogatná,inkább lebeszélni próbálná talán és "terelné"másmilyen gyógyszerek irányába,természetgyógyászt esetleg írhatnék,de annál meg nem jártam soha,igy azt se tudom,hinnék e az egészben...

mindenesetre és még amit próbáltam,az a homeopátia volt,na az volt olyan nekem,mint amit írtál:mint a pez-cukor :)

5666. 099c0bed40 (válaszként erre: 5664. - Sly001)
2013. aug. 25. 08:42

Szia, nem tudom melyik melatoninra gondolsz, vagy hogy van-e egyáltalán több kzsterelési formája.

Én anno vettem a gyógynövény boltban bio-melatonint, az 3 mg-os volt, és állítólag egy hónap alatt hatnia kellett volna.

Szedtem 3 hónapig, de egyáltalán semmi hatását nem éreztem.

lehet hogy kevés volt a 3 mg, de lehet az volt a baj hogy nem olyan formátumú ami gyógyszernek minősül, nem tudom, maradtam a receptköteles altatónál.

5665. 099c0bed40 (válaszként erre: 5663. - Sly001)
2013. aug. 25. 08:38

Szia, igen, valójában antidepresszáns is, csak az alvászavarosoknál ki szokták próbálni, hátha bejön úgy hogy altat meg közben jó a depresszióra/szorongásra is.

Nekem úgy tűnt hogy bevált csak nagyon intenzíven hízni kezdtem tőle, ez az egyik leggyakoribb mellékhatása, így felfüggeszette az áterem.

5664. Sly001
2013. aug. 24. 22:48

Melatonin lenne az a természetes anyag, ami segít az elalvásban.

A melatonin az alvási ciklust irányító hormon. Megnöveli a REM-ciklus hosszát, és élénk álmokat eredményez, emiatt alvászavar ellen adják. Hat a test hőmérsékletére, és álmosságot okoz

5663. Sly001 (válaszként erre: 5651. - 099c0bed40)
2013. aug. 24. 22:46

Yarocen- hatóanyaga mirtazapine.

Nekem is írtak fel anno, de kidobtam a receptet, mert antidepresszáns volt ráírva.

5662. ubi pretium (válaszként erre: 5661. - Miss Angel)
2013. aug. 24. 15:31
Sztem meg gyenge.Sőt,még ezt sem mondanám,mert abban benne sejlene,hogy azért vmit mégis csak ér.De nem,ez annyit sem ér,mint egy pez-cukorka.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook