Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Xanax, Rivotril... fórum

Xanax, Rivotril... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
94. Guruljka (válaszként erre: 93. - Szőkelédi)
2018. nov. 17. 20:03
Meg, de kívülről nézve nem volt vészes. Átélni, no azt senkinek nem kívánom.
93. szőkelédi (válaszként erre: 92. - Guruljka)
2018. nov. 17. 19:54

Ezt csak az tudja aki ismeri ezt a kóros állapotot. Nem könyvből,vagy nem csak úgy ,hogy hallott róla,hanem átélte.

Hála Istennek én sem tudom mi az a magas vérnyomás pl ,ezért nem fogom senkinek azt mondani,hogy ne szedd a gyógyszert mert függő leszel,vagy drogos stb.

Vagy "minden fejben dől el"

vagy "akarni kell " és egyéb bölcs tanácsok.

Ahogy olvastam ,te is megjártad a poklot sajnos.

92. Guruljka (válaszként erre: 91. - Szőkelédi)
2018. nov. 17. 19:10

Bizony nem olyan!

Nem is értem, miért kezdtem szedni, illetve nagyon féltem a szorongásoktól.

Rémes időszak volt.

91. szőkelédi (válaszként erre: 90. - Guruljka)
2018. nov. 17. 19:06

Igen ,én is éreztem mikor van rá nagyobb szükség.

Ha nem kellett ,nem vettem be,csak vittem magammal.

De közre játszott a dologban,hogy szép lassan helyre került minden az életemben.

Sajnos sokan lesznek függők,nem tudnak megbirkózni a gondokkal rosszabbra fordul a sorsuk.

Ez azért nem olyan,mint egy nátha vagy influenza.

90. Guruljka (válaszként erre: 89. - Szőkelédi)
2018. nov. 17. 14:04

Én nem emeltem az adagot, de nagyon számon tartottam, mikor kell újabbat felíratni.

Aztán úgy hagytam abba, hogy volt még bogyó, de nem szedtem be. Előbb csak ritkítottam, aztán kezdtem elhagyni. Nem volt hosszú folyamat. Talán 1-2 hét.

89. szőkelédi (válaszként erre: 87. - Guruljka)
2018. nov. 17. 09:36

Akkor úgy mondom ,nem lettem függő ,nem emeltem az adagot, illetve le tudtam tenni.

Nem ment azért olyan könnyen...

88. szőkelédi (válaszként erre: 87. - Guruljka)
2018. nov. 17. 09:28

Először csak rivotril volt 3*1 ,de mivel 2 évig nem használt , szakorvos írt seropram tablettát mellé.

Nyáron nem volt szükség a seropramra,fél évente szedtem csak . Ezzel együtt ha javultam,már csak 2*1 rivotril,aztán már csak reggel.

Aztán már egyáltalán nem kellett a kedélyjavító,rivotril is csak 0.25 .Végül már az sem .

De ez évek alatt történt,tehát ahogy éreztem magam úgy csökkentettem.

Több mint 2 éve egyik sincs. Sajnos van aki egyre inkább rászokott , mellé még piál is .

87. Guruljka (válaszként erre: 84. - Szőkelédi)
2018. nov. 17. 01:17
Ezt hogy csináltad tényleg? Nem szoktál rá, de évek alatt hagytad el?
86. VersEmber (válaszként erre: 84. - Szőkelédi)
2018. nov. 16. 23:50
Miért érdekel, ha nem szoktál rá?
85. Guruljka (válaszként erre: 84. - Szőkelédi)
2018. nov. 16. 23:49

Én akkor elég gyorsan hagytam el a xanaxot, máér nem emlékszem, mi volt mellette a másik.


A leszokásról a második link szól nagyrészt.

84. szőkelédi (válaszként erre: 82. - Guruljka)
2018. nov. 16. 23:43

És a leszokás hogy működik ?

Jó ,hogy nem szoktam rá. Évekig kiírta az orvos ,meg sem kérdezte kell e egyáltalán.

Magamtól hagytam el lassan ,évek alatt .

83. szőkelédi (válaszként erre: 81. - Guruljka)
2018. nov. 16. 23:42

Érdekes,az SSRI(szerotonin visszavétel gátló)gyógyszert csak szakorvos írja fel.

Hála Istennek nincs már rá szükség,egyikre sem.

2018. nov. 16. 23:24

A benzodiazepinek csoportosítása felezési idejük alapján:


– ultrarövid (<5 óra) pl. Dormicum, Lendormin

– rövid (5-15 óra) pl. Xanax, Gerodorm, Signopan

– közepes (15-40 óra) pl. Rohypnol, Eunoctin

– hosszú (>40 óra) pl. Rivotril, Seduxen, Elenium


Tehát a 24 óránként bevett Rivotril elméletileg felhamozódik.

2018. nov. 16. 23:17

[link]


Ebben találtam, hogy:

"A szorongásos kórképek tartós kezelésére egyébként nem alkalmas, arra az agy szerotonin anyagcseréjét szabályozó gyógyszerek az alkalmasak. A Rivotrilt ezek mellett kell szorongásos roham esetén bevenni. Így nem okoz hozzászokást. A szerotonin anyagcserét befolyásoló gyógyszereket bármilyen orvos felírhatja, nem szükséges hozzá pszichiáter szakorvos!"


Egy másik cikkben:

"Ráadásul, a bizonyítékok szerint a benzodiazepinek néhány hétnyi rendszeres használat után már nem hatékonyak. Hatékonyságuk nagyrészét elveszítik a tolerancia kialakulása miatt. Ha kialakul a tolerancia, „elvonási” tünetek jelenhetnek meg annak ellenére, hogy a használó folyamatosan szedi a gyógyszert. Eképpen a tünetek, amiktől rengeteg hosszútávú használó szenved, a gyógyszer ellentétes hatásainak és a tolerancia miatt kialakult „elvonási” tüneteknek a keveréke. A Gyógyszerbiztonsági Bizottság és a Pszichiáterek Királyi Kollégiuma több közleményben hozta meg azt a következtetést az Egyesült Királyságban,

hogy a benzodiazepinek alkalmatlanok hosszútávú használatra és általánosságban véve csak 2-4 hetes időszakra lenne szabad felírni. "


Legalább is elgondolkodtató! Itt találtam:

[link]

80. Guruljka (válaszként erre: 73. - Szőkelédi)
2018. nov. 13. 17:41

Ehhez nem értek, nekem egy befőttes üveg a teásbögrém. Az a 6-7 decis.

Ha megiszogatok egy ilyen "bögre" bármilyen teát, attól még nem kell folyton kijárnom.

79. livepower (válaszként erre: 77. - Lillamami)
2018. nov. 13. 15:09
Én igyekszem egyidőben,a v.nyomás csökkentővel együtt bevenni a 2mg Rivotrilt,cca.. 18h-kor.. Lehet hogy nem jól időzitem ??
78. ab61752c45 (válaszként erre: 54. - 124637ff9b)
2018. nov. 13. 08:52
tökéletesen igazad van.mikor elkezdtem szedni nagyon sokat javult a kapcsolatom a körülöttem élőkkel,a munkatársaimmal.aztán a másik orvos csak csóválta a fejét,hogy írhatták föl nekem.a másik annyit ér,mint halottnak a csók,úgy hogy hagytam a fenébe.
77. Lillamami (válaszként erre: 66. - Livepower)
2018. nov. 13. 08:41
Én közvetlenül lefekvés előtt,és kb.15-20 perc múlva már alszom,éjszaka egyszer kelek fel(WC-re),de rögtön visszaalszom.Előtte volt,hogy 1-2 órát forgolódtam,és nem tudtam mélyen,pihentetően aludni.Szóval én nem akarom abbahagyni.Nekem többet ér,hogy pihenten ébredek.
76. fincsi5 (válaszként erre: 62. - Livepower)
2018. nov. 12. 18:56
Ha egy 30 éves, szülés előtt álló nő írta volna ezt, még talán el is fogadnám. D
75. 124637ff9b (válaszként erre: 74. - Szőkelédi)
2018. nov. 12. 18:54
Jól csinálod 😊
74. szőkelédi (válaszként erre: 72. - 124637ff9b)
2018. nov. 12. 18:53

Már csak magamnak hiszek 😀

Igen ,főleg fórumokon olvastam ezeket. Meg a "minden fejben dől el" ,"nem akarsz meggyógyulni" okosságokat. Tény,hogy nem szedtem volna ,ha nincs rá szükség.

De jobb volt szedni,mint összeesni az utcán gyerekkel együtt.

Nem lettem sem dinka,sem függő ,sem drogos. Sajnos évek kellenek a gyógyuláshoz.

73. szőkelédi (válaszként erre: 70. - Guruljka)
2018. nov. 12. 18:48
Akkor meg folyton pisilni kell 😂 persze sok mindent próbáltam már .Magne B6 valerianna citromfű tabletta ami kb jó is .
72. 124637ff9b (válaszként erre: 65. - Szőkelédi)
2018. nov. 12. 18:25

Jó sok városi legendát összeolvastál sajnos.

Szerencsére nálad azt a hatást fejtette ki, ami a célja. A többi hülyeséget meg kezeld nyugodtan kételkedve:)

71. 124637ff9b (válaszként erre: 62. - Livepower)
2018. nov. 12. 18:21

Látod, teljesen tökmindegy.

Mindkettő a központi idegrendszerre hat, mindkettőtől átalszod az éjszakát, ami feltétele a sikeres másnapnak. Tevékeny leszel, nem mosott ...r (elnézést, így mondják)

Akkor mi a gond?

70. Guruljka (válaszként erre: 69. - Szőkelédi)
2018. nov. 12. 18:13
Próbáltál jó meleg citromfű teát inni lefekvéskor?
69. szőkelédi (válaszként erre: 67. - Livepower)
2018. nov. 12. 18:12
Kezdetben 3*0.5 aztán évek múlva egyre kevesebb. Végül már csak 0.125, szerintem az már placebo volt . Több mint egy éve semmi. Nem tudom,hogy nálam elvonási tünet vagy maga a szorongás lépett fel ,miután abbahagytam. Éberen alszom mióta nem szedem,ez tény.
68. ab61752c45 (válaszként erre: 64. - Lillamami)
2018. nov. 12. 17:51
életemben nem olyan jól, mint amikor szedtem.
67. livepower (válaszként erre: 65. - Szőkelédi)
2018. nov. 12. 16:38
Azt gondolom hogy nálam az esti 2mg rivotril,másnap reggelre lebomlik. Semmi különös hatást nem érzek napközben !
66. livepower (válaszként erre: 64. - Lillamami)
2018. nov. 12. 16:33
Írod hogy jól alszol 1mg-től ! Te mikor szoktad bevenni,alvás előtt mennyivel ? Mert nekem sokszor úgy érzem,hogy kevés a 2mg.. De nem akarom emelni szándékosan..
2018. nov. 12. 16:12

Szóval az "átformálni"alatt értem azt,amit itt a fórumon olvastam. Rivotril tapasztalatok a címe ha jól tudom.

Van aki agresszív ,vagy nyomott lesz tőle, mások feldobódnak, felpörögnek. Gondolom az alapbetegség illetve az illető személyiség is befolyásolja kinek mit okoz.

Pl én energikus voltam tőle és nem szorongtam. De van aki egyenesen gátlástalan lesz ,az élő fába is beleköt. Tény,hogy ha kell szedni az nem függőség szerintem . Cigizni vagy inni nem kell,no az már függőség . Egyszer írt egy fickó a fórumra,hogy mi akarat gyenge ,függő , narkós ok vagyunk 😂😁 hát te már csak tudod.


Persze kiírja háziorvos is ,(enyém nem)van aki gyomorsav miatt kapta . Nem vicc.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook