Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a 2mg-os Rivotril hatása? fórum

Mennyi ideig tart a 2mg-os Rivotril hatása? (tudásbázis kérdés)


1 2
56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - 820e00bff1)
2022. szept. 24. 22:12
Dettó. Megértelek. Sajnos nekem is van amire mindenki széttàrja a kezét és nem tud mit kezdeni vele.
55. 820e00bff1 (válaszként erre: 54. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 24. 22:09
Járok pszichológushoz ès pszichiáterhez is, mègis van olyan lelki problèmám, amin egyik sem tud segíteni.
54. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 53. - 820e00bff1)
2022. szept. 24. 21:27

Hát szívemből szóltál.

Sajnos az aki nincs benne milyen egy pánikroham, aki nem éli át nap mint nap az el sem tudja képzelni, milyen lehet. Én pl rettegek a hanyastol (emetofóbia) és ez pluszban rátesz mindenre egy lapáttal. Hiába beszélem ezt is at a pszichiáteremmel, nyilván meghallgat , de nekem hiába mondja, hogy ha jön a pánikroham és ez nálam nem a szívdobogásban, légszomjban merül ki, hanem erős émelygésben és ájulás érzetben attól rettegve, hogy épp hol hányom el magam vagy ajulok el. És bárki is hiába mondja, hogy ilyenkor gondoljak valami szépre, emlékezzek a nyárra mikor szép volt az idő és minden ott kint, nem segít, mert a tudat beszűkül és csak arra tudok gondolni, hogy úr Isten rosszul leszek. És ezt ha egy szem vagy kettő Rivotrilt beveszek 10 percen belül meg is szünteti a gyógyszer .

Szóval igen, van amikor hiaba tudod, hogy irrealis a félelmed , mégsem tudsz úrrá lenni rajta. És igen, mivel migrénes vagyok megcsináltattam a migrén piercingem és hat. Ha lenne a pánikrohamra piercing, akkor azt is megcsináltatnàm mert így élni pokol. Bár van Shenmen piercingem, és azóta azért javultak a mentális problémàim kissé, de az emetofóbiàm azt hiszem soha nem fog elmúlni és nálam ez a fő fő probléma , amit eddig egy pszichológus, pszichiáter nem tudott "meggyógyítani" csak gyógyszerekkel tünetileg kezelni.

2022. szept. 24. 19:13
Amúgy sokan nem hiszik, hogy valakinek kell a gyógyszer, ès kèsz . Nem lehet minden idegrendszeri problèmát a lèlek analizálásával kezelni. Van, amit ha századszor átbeszèlsz is, akkor is problèma marad. Hálás vagyok az orvostudománynak a jó gyógyszetekèrt,de mèg hálásabb lennèk, ha műtèttel tudnák kezelni az idegrendszeri problèmákat . Amit lèleknek nevezünk,az is az idegrendszeren keresztül nyilvánul meg, úgyhogy lehet neked derűs lelked, ha gyenge az idegrendszered.
2022. szept. 24. 18:40

Köszönöm a normális választ és valóban, én is annyi helyen olvasom és tapasztalom is hogy mindenre mindenkinek van egy "okos" megnyilvànulàsa csak az eredeti kérdésre nincs.

Most a terv az, hogy pár hétig amennyire tudom, mivel ugye alkalom szerűen szedem ezt a gyógyszert, ha nem muszáj, nem veszek be belőle és meglátjuk, ha mondjuk kettő,három hét múlva újra kell és nem leszek tőle rosszul, akkor valóban már sok volt és kellett a tisztulàs.

2022. szept. 24. 18:16

Szomorú, hogy ez a topik is elment más irányba, mint amilyen az eredeti célja volt - ahogy sok másik is.


A fórumnyitónak nem tudok érdemben véleményt írni, mert Rivotrilt még nem szedtem, de olyat tapasztaltam már, hogy hosszú ideig szedett gyógyszer nem okozott tüneteket, egy idő után pedig igen. Nem akarok okoskodni, de arra gondolok, hogy ilyen esetben talán a szervezet már telítődik vele, azért jönnek elő jobban a mellékhatások. Nem tudom, hogy így van-e, mindenesetre meg kellene próbálni vagy nagyon lecsökkenteni, vagy ha lehetséges, fokozatosan elhagyni, és ha akkor megszűnik a mellékhatás, akkor az okozta.

Lehetséges, hogy az orvos tudni fogja, de az se biztos. Sok mindent magunknak kell kitapasztalni.

50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Bichi)
2022. szept. 24. 16:01
És ha szánalmas roncs leszek sem a te bajod lesz , szóval igazából nem értem ezt miért hoztad fel.
2022. szept. 24. 16:00
Látom sokaknak nehéz az eredeti kérdésemre válaszolni. Nehéz felfogású emberek, pedig még Rivotrilt sem szednek....
48. Bless the child (válaszként erre: 46. - Bichi)
2022. szept. 24. 15:58
Miért keresne? Ő kiszolgálja az igényeit.
47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Bichi)
2022. szept. 24. 15:46
Teljesen jó a mostani orvosom. Köszönöm hogy aggódsz értem, nagyon megható 🤭...
46. Bichi (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 24. 13:24
Dehogy jöttél... Amúgy meg egyéb gyógyszerre is szükség lenne a reakciód alapján. Szóval keress egy másik orvost, ha nem akarsz egy szánalmas ronccsá válni...
45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Bichi)
2022. szept. 24. 00:56
Legyen igazad, ha te ettől jobban érzed magad. Látom, te meg a témáról "nem tudsz lejönni". Már mindenki túllépett rajta, te még mindig ezen rugózol. Függő vagyok? Te bajod? Nem. Akkor miről beszélünk? Na én itt "jöttem le" a témáról.
44. Bichi (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 24. 00:16
Erről sem fogsz lejönni ahogy látom, főleg, hogy te is gyógyszerfüggőnek tartod magad. Ez messze nem a néha bekapok egyet kategória... Egy normális orvos által normális adagolású gyógyszer mellett akár még jól is lehetnél, de OK, tudom, ez nem érdekel :D
2022. szept. 23. 21:31
🙏👏
42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Channa*)
2022. szept. 23. 21:31
Így van, én tudom. Köszönöm.
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Amaunet)
2022. szept. 23. 21:30
Továbbra sem kötelező olvasni ezt a fórumot 🙂.
40. Channa* (válaszként erre: 39. - Bless the child)
2022. szept. 23. 21:02
Igen, tudom.
39. Bless the child (válaszként erre: 38. - Channa*)
2022. szept. 23. 20:59
Van az a pillanat, amikor ki kell lépni egy adott beszélgetésből. Itt is eljött. Elég volt ez a pár üzenet váltás, hogy tisztán lehessen látni.
38. Channa* (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 23. 20:49
Pont egy szakember próbált segíteni. Na, de tényleg te tudod....
37. Amaunet (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 23. 20:39

Azt írtad két napja vannak ezek a tüneteid. Miért nem hívtad rögtön az orvosod?


Próbálgassál! Úgy szeded ezt az idegrendszerre ható gyógyszert, mint más a cukorkát.


Igazad van! Mindenki úgy baxa el az agyát, ahogy akarja. Csak ne vírnyogna közben!:D

36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Amaunet)
2022. szept. 23. 20:29

Péntek este és hétvégén senkit nem hivogatok. Egy órája vettem be egy szemet próbaképpen és most jól vagyok tőle. Lehet tényleg csak az volt a baj hogy éhgyomorra vettem be.

Ez pedig egy fórum, és azt kérdezek,amit akarok, valamit annak a válaszat fogadom el, aki mondjuk benne van a dologban és van tapasztalata. Nem lerakni akarom a gyógyszert, nem mást akarok szedni és nem is erre irányult a kérdésem. Aki meg nem tudja értelmezni a kérdést, annak nem feltétlenül muszáj válaszolni, ahogy nekem sem muszáj elfogadnom a nem kompetens válaszokat.

35. Amaunet (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 23. 20:16

Akkor hívd fel a dokidat és vele beszéld meg! Mit vársz egy fórumon?

Minden ember más, másként kezelik, más dózisokkal.


Mariska néni tapasztalataira vagy kíváncsi vagy a magad baján akarsz segíteni?

2022. szept. 23. 20:04
Ez nem baj. Ha nem kapok érdemleges választ , akkor miért kéne halálkodnom. Nem kötelező ám minden fórumtémàhoz odaböfögni valamit, csak hogy a szád járjon.
2022. szept. 23. 20:00
Milyen kedves vagy. Ja, nem
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - 820e00bff1)
2022. szept. 23. 19:50
Köszi amúgy , hogy te legalább megérted min megyek át! Itt sokan azt sem tudják miről adnak tanácsot.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - 820e00bff1)
2022. szept. 23. 19:49

Ez is lehet egy jó megoldás. Mondom, nekem az orvosom ajánlotta azt a módszert, hogy ezt a gyógyszert alkalom szerűen is lehet szedni, így nem szoksz hozzá és ha szükség van rá, mindig ugyanolyan hatásos lesz.

Hát majd meglátjuk hogy alakul ez az egész. Remélem tudom továbbra is szedni mert van felirva még két doboz és hát nem dobnàm ki , plusz tényleg ez segített az évek alatt a legtöbbet.

2022. szept. 23. 19:46
Èn úgy szoktam szedni,hogy ne szokjak hozzá vagyis hatásos maradjon, hogy a dèli adagot nem veszem be bizonyos napokon.De ez csak akkor működik,ha már règen szeded,mert telített a tested vele, így nem csökkenti komolyan a gyógyszerszintet, csak kicsit kímèli a testet.
2022. szept. 23. 19:39
Akkor köszi. Nem tudom hol, de nyilván igazad van. Szép estét neked.
2022. szept. 23. 19:33
Pont, hogy válaszoltam a kérdésedre.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - 820e00bff1)
2022. szept. 23. 19:31
De hát ez már a múlt, 32 évesen már túl vagyok rajta. De azért nőként az önbizalmam jól megtépàzta.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook