Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rivotril, xanax és más benzodiazepinek-van remény a leszokásra! fórum

Rivotril, xanax és más benzodiazepinek-van remény a leszokásra! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
5721. Maci80
2015. márc. 31. 19:31
Sziasztok!Az orvos csak azt hajtogatja,hogy szükségem van rájuk és nem lesz tőle semmi bajom,meg,hogy honnan szedtem ezt a rászokós hülyeséget.Amióta írtam van egy kis előre haladás.A Xanax SR-t kukáztam,kicsit nyugtalanított,de meg birkóztam vele,a Citapramot le vettem 5 mg-al,a xanax 0,5 szintén felezve.Az alvás nehezebben megy és néha kicsit nehéz de ki tartok.most ezt addíg csinálom míg rend nem lesz a fejemben,aztán neki ugrok a Wellbutrinnak.Mivel azt felezni nem szabad úgy kezdem,hogy minden másnap veszek be,aztán le teszem végleg.Meg látjuk,hogy viselem.Szedek Cal-Mag-ot,plusz este még Cinket,állítólag sokat segít.Beszámolok,hogyan haladok.
5720. 9c87c886db (válaszként erre: 5718. - Maci80)
2015. márc. 19. 12:33
mert itt mindenki orvos?
5719. 099c0bed40 (válaszként erre: 5718. - Maci80)
2015. márc. 19. 12:31

Szia, az a tanácsom hogy erre a kérdésre ne fórumokon várd a választ, hanem kérdezd meg a kezelőorvosodat, Neki pontosan kell tudnia.

Jobbulást!

5718. Maci80
2015. márc. 18. 14:44
Sziasztok!Írok hátha valaki segíthet egy kicsit.3 éves koromban már pánik rohamaim voltak,öröklődő betegség apai ágról.Amióta az eszemet tudom gyógyszert szedek,az itteni orvosok nem nagy segítségek.Ha azt mondom mellékhatás,függőség csak legyintenek.35 éves vagyok,xanax 0.5 napi kettő,Xanax SR 0.5 este,citapram 30mg este,kventiax 25 mg-ot már csak egy negyedet azt sikerült le húznom,reggel wellbutrin SR 150mg.Egy részétől meg kell szabadulnom,rendszeresek lettek a kínzó fejfájások és most még a szívem is össze vissza ver.Ezt mind a gyógyszerek számlájára írom.A kventiaxot le húztam,de hogyan tovább,melyikkel kezdjem és,hogyan?Tisztában vagyok vele,hogy nem hagyhatom el őket a betegségem miatt,de szeretném a legminimálisabbra lecsökkenteni.Köszönöm a válaszokat és a segítséget előre is.
5717. Sly001
2015. febr. 23. 10:28
Igen, Helex sr a neve. A hatóanyaga ugyanúgy alprazolam, csak egy speciális védőbevonat miatt nyújtott a hatása.
5716. vanjobb
2015. febr. 23. 08:17

Kérdésem lenne.

A Frontinnak van SR nyújtott hatású fajtája?

5715. Hold99
2015. febr. 17. 06:44

Én úgy tudom, gondolom, hogy van közvetve valamennyi hatása a fájdalomra. A nyugtatónak van izomlazító, izomrelaxáns hatása, így pl. az izomfeszülésből eredő fájdalmak (pl. csomók a hátban stb.)csökkenhetnek az által, hogy lazítja az izomot. Szorongásnak tünete lehet az izomfeszülés is. Ez összadódhat a szervi problémák okozta fájdalommal (pl. ferde gerinc, lúdtalp stb.)


A depresszió esetén fokozottan érezhetjük a fájdalmat, csökkenhet a tűrőképesség. Ezt állíthatja helyre az antidepresszáns.


Hangulatstabilizáló neurológia (nem lelki, az idegrendszer fizikai problémái) problémák okozta fájdalomra lehet hatásos.


Szeretnék, de nem tudok semmi okosat mondani erre a szitura. Az ismerős helyzet, hogy amíg a gondok megvannak, addig nincs jól az ember. Ráadásul a gyógyszerek a valós problémára adott normális, természets (nem eltúlzott)reakcióra nem hatásosak.

5714. Handika71 (válaszként erre: 5712. - Hold99)
2015. febr. 16. 22:19
8 hónapja járok pszichologushoz,de nincs sok eredmény:-(
5713. Handika71 (válaszként erre: 5710. - Hold99)
2015. febr. 16. 22:17
Kb 4 hete szedem ,szerdán megyek vissza a dokihoz.Nyugodtabb? Sajnos nem és nem is leszek amíg a problémáim megvannak :-( Rivotól alszom,bár néha nem nyugodtan másnap reggel kicsit kómás vagyok ,de aztán magamhoz térek. Viszont délben aludnom kell és órákat alszom. Egy kérdés? Ezeknek a gyógyszereknek,van fájdalomcsillapító hatása? ( fizikai fájdalmakra értem pl derék fájás)
5712. Hold99
2015. febr. 16. 22:10
Legjobb eredményt általában gyógyszer+ terápia kombinációval lehet elérni.
5711. Hold99
2015. febr. 16. 22:09
Sajnálom, hogy nem vagy jobban!
5710. Hold99
2015. febr. 16. 22:09

Nem vagy nyugodtabb? Elalvás/átalvásban segít? Hangulatod javítja?


Érdemes az orvosnak jelezni a tapasztaltod (ha eddig nem tetted), ha nem válik be ez a gyógyszer akkor változtathat az adagoláson vagy adhat helyette mást is.


Idővel a mellékhatások csökkeni szoktak. A hangulatjavító hatása pedig idővel/fokozatosan kifejlődik. A Cymbaltánál nem jellemző a szedálás/alvásigény növelés. Rivotrilnál viszont igen.

5709. Handika71 (válaszként erre: 5705. - Hold99)
2015. febr. 16. 22:03
Nem tudom mit kellene éreznem,azon kívül,hogy tompa alvós sokat alvós,kicsit szédelgős lettem .Cymbalta 60 mg Rivotil 2 mg negyed vagy fél este amit beveszek. Nem tudom mire számíthatok még,mit kell kellene éreznem.De sajnos nem vagyok jól nem vagyok a régi,persze történt sok dolog ami idáig vezetett.
5708. Hold99
2015. febr. 16. 22:00
Szívesen
5707. Hold99
2015. febr. 16. 21:00

Nem tudok tuti jó és konkrét tanácsot adni. Kérlek ötletként tekintsd, amit írok.


Szerintem ha szeretné megosztani a problémáit v. rossz érzéseit, akkor nem jó elterelni a gondolatit. Ha ez történik, akkor csalódottságot, dühöt érezhet. Ráadásul, ha eltereled a gondolatait, akkor nem tudja megosztani, ha valamilyen önveszélyes elképzelése van. De magadra is figyelned kell. Ha ez számodra túlzottan terhelő, akkor jelezd neki és zárd le a beszélgetést.


Szerintem kérdezd meg, hogy miben tudsz segíteni. Légy nyitott.


Szerintem néha sehogy nem lehet észrevenni, gondosan titkolja valaki a tervét, nehogy meg tudják akadályozni. De olyan is lehet, hogy konkrétan elmondja, hogy mire készül. Lehet, hogy célozgat rá, elbúcsúzik. Az öngyilkosság lehet egy hirtelen elhatározás is...


Ha mindenképpen szedni akarja, nem lehet lebeszélni, akkor jobb volna ha kisebb adagot szedne, vagy ezt az adagot több részletben venné be. Esetleg felezné v. negyedelné sé ha nem hat akkor venne be többet.


Érdemes visszajelezni neki, hogy megijedtél, amikor megtudtad, hgoy bevette a gyógyszert és megosztani vele, hogy aggódsz érte!


Legjobb az volna, ha orvoshoz fordulna és kérné, hogy állítsanak be neki valamilyen gyógyszert. Érdemes lenne beszélni vele, hogy miért nem szeretne orvoshoz v. pszichológushoz/terapeutához menni.


Érdemes lenne szakembert is megkérdezni erről. Neten van többvéle ingyenes lehetőség, ahol ilyen helyzettel kapcsolatban lehet tanácsot kérni. VAgy valamelyik telefonos lelkisegélyszolgálattól tanácsot kérni.

5706. Hold99
2015. febr. 16. 19:08

Szia!


Nagyon komoly ez a probléma, amit felhoztál! Legjobb az volna, ha szakember válaszolna, hisz igazán korrekt választ ő tudna most adni.


Van valaki, aki vele lakik és el tudja venni tőle (akár a tudta nélkül) a gyógyszert? Van valaki, aki egy háztartásban lakik vele és ha túladagolja a gyógyszert, akkor tud mentőt hívni? Jó lenne, ha valaki tudna rá figyelni.


Ha valaki még SOSEM szedett Rivotrilt, akkor a 2 mg az eléggé nagy adagnak számít. Ez nem veszélyesen nagy adag, csak "kezdőknek" ütős! Ismerek olyat, aki napi 8 mg-ot szed belőle, orvosi javaslatra. Leginkább nyugtató/álmosítő/szedáló hatásra lehet számítani. Ritkán, paradox hatás lép fel: izgatottság, dühroham, ingerlékenység, felpörgés.


Előfordulhat olyan, hogy valaki bevesz 2-4-6 mg-ot,ami önmagában még nem igazán veszélyes (nem valószínű, hogy egészségkárosodást okozna, valakit ennyivel még toxikológiára sem vesznek fel), de létrejöhet egy olyan hangulat, amikor az ember már nem tudja felmérni a tetteinek súlyát, nem érzékeli a veszélyt. Egy ilyen adag, nyugtató hatásánaál fogva bátároságot adhat ahhoz, hogy még többet bevegyen. Ugyanígy az esetleges paradox hatás/mellékhatás is veszélyes lehet, dührohamból is lehet gond....


Ha valaki túladagolja, akkor lehetnek komoly mozgáskoordinációs problémái, baleseti veszéllyel járhat, ha ilyenkor közlekedik.


A nyugtató túladagolás (egsészéges felnőttnél) legjobb tudásom szerint önmagában ritkán okoz egészségkárosodást v. halált. Ez a veszély jóval nagyobb, ha más gyógyszert is bevesz v. alkoholt/drogot fogyaszt.


Öngyilkossági gondolatot is fokozódhat.


Reméljük, hogy leginkább a jótékony hatása érvényesül rokonod esetében és megnyugszik tőle, esetleg alszik egy nagyot és utána jobb kedvvel ébred.

5705. Hold99
2015. febr. 16. 15:56

Gondolom a Rivotril hatását már tapasztaltad. Cymbalta is hatni szokott ennyi idő alatt, vagy legalábbis már van valamennyi hatása.


Tapasztalsz változást?

5704. Handika71
2015. febr. 16. 15:17
Sziasztok! Új belépő új gyógyszeres azaz még csak egy hónapja léptem a cipőbe.Cymabalta és Rivo ,várom a csodát.
5703. Hold99
2015. febr. 16. 09:51
Azt gondolom, hogy ha az alap probléma (ami miatt kezdte valaki szedni) megszűnt akkor a leállás is nehéz. Ha nem, akkor nehéz megkülönböztetni a megvonást az alapproblémától, gyakran összeadódik.
5702. Hold99 (válaszként erre: 5698. - Ihatebenzo)
2015. febr. 16. 09:47

Én mostanában nem szedek nyugtatót. EGy időben naponta szedtem, aztán alkalmanként. Nekem viszonylag könnyen ment a leállás, rövid ideig tartottak a megvonási tünetek.


Kérdés az, hogy szükséges e később újból szednem. Főleg az elalvási nehézség miatt kellett....

5701. ihatebenzo (válaszként erre: 5696. - Xxxgeorge)
2015. febr. 14. 21:53
Kíváncsi vagyok, hogy öt-tíz év múlva is leszarod-e... Látom nem egy Roche reklámnak készült, de azért az lett, hála a benned lévő cuccnak. Majd ha jön a fincsi relatív megvonás és ahhoz, hogy ilyen hangosan kacagva telibefsd, mehetsz majd 4,5,6...25-re, hogy ugyanekkora kedvvel élj. Milyen "szuper" kis cucc ez: A leírtad alapján egy érzelemmentes zombi lettél és még ezt le is tudod szrni... (de csak rivóval) Hajrá!
5700. Lullaby70
2015. jan. 23. 07:43
2015. jan. 23. 01:29
Üdv -Én 52 éves kb 4 éve szedem a rivót.20 éve kezdtem 0.25ös xanaxal.Valamikor a 2 mg kevés,akkor ráveszek egy rudotelt és ha ez is kevés egy lendormint.Nekem sajna 2 mg meg sem kottyan.A lendormin plusz ritkán kell bevenni,szükség eseténre.Munkahelyem van ,kipihenetlenül nem lehet bemenni dolgozni.Ha hajnalra meggyek pld.1/2 6 ra.4kor kelek és ha 2or még fent vagyok csak nyugtatót vehetek be.Ha délutános vagyok jobban kitudom magam pihenni.Szívrirmuszavar nekem kis volt.Kardiológián pszychiátriát mondtak.Miért?Mert mondtam nekik mit szedek.Gondolom másnak is harcolni kell.hogy a munkahely maradjon számlák stb.A rohanó életmódunk az ok.Nagyok az elvárások és az ember próbál megfelelni ennek.Régen ment a relaxáció,autóhipnózis ,de most valahogy nehezen megy.Megkerestem egy volt pszychológus kollégát.69 éves.Ő rosszabb helyzetben van mint én.Mondta tavaly "padlót fogott""Lendormin +eunoctin +sanvallal elszik.Lehet ,hogy sok de ha muszály,sajnos ez van.Ha vidékre is utazom szülőkhöz ,nem a helyemen alszom,a kutya ugat stb,2 mg rivo minimum kell.nem könnyű az élet,remélem a problémák megoldódnak.Mondják a sportot,nyelvtanulást stb.Belefáradtam.Egy idős 90 éves bácsi egész életében altatókat szedett.megöregedett.Most annyira keveset ver a szíve 50 köröl,hogy pacemakert kellett beépíteni neki.Én pld.Keringésjavítót szedek ,a galagonya hajtásvégből csinálok teát.Mivel volt ritmus kihagyás.orvos szerint ez kis idegességtől van.de roppant kellemetlen.régen jártam szaunába,tavaly egy ilyen után lett 110 a pulzusom.Éreztem nem bírom a a szaunát,össze vissza vert aszívem,ekkor vettem be a rudotelt éjszaka.reggelre mint akit agyonvertek,úgy éreztem magam.Orvos nézte a pulzust,"semmi probléma.Sajnos ezek a problémák inkább a gyermekorra vetíthetők vissza,az én gyermekkorom se volt rózsás.Unukatestvérem terrorban élt.gyerekkorában bezárták ,verték.50es korára cukor ,ideg minden kijött.Azóta meghalt.Szerintem a gyerekkor a probléma.Amikor tönkreteszik hozzá nem értők a gyereknevelést.Ez olyan mint a háza lapja ,ha jól van megépítve,stabíl lesz és erős.Ha nem ,akkor ingoványos,tartása bizonytalan.Nekem megvan Dr,Ligeti Anna menekülő lelkek,bescennelve.Ha bárkinek kell,átküldöm.Elnézést ha kicsit hosszúra sikerült volna.
2015. jan. 17. 10:22

Szia! (ezt a hozzászólásomat bemásoltam ide, ezért szíves elnézésed kérem!)


Mélyen együttérzek veled, 13 éve szedem ezt a "sátáni" gyógyszert. Többször próbáltam letenni, a felezés felezésével, pengével vagdosva, vizzel feloldással, minden alkalommal sikertelenül. Jött az erős szorongás, a mászásérzés, a "mindjártmegőrülök", a deperszonalizásió/derealizáció, minden "finomság" Az benne az őrületes csapda, hogy az elvonási tünete olyan, hogy rögtön be akarod venni. Külföldi szakemberek szerint a heroinról való leszokás ehhez képest gyerekjáték... Az orvosok legyintenek, felezzem egy darabig és ne nyivákoljak. Nem csak egy doki, az összes, akihez fordultam. Ezért van az, hogy a rivotril függők leginkább egymásra számíthatnak. Ven egy oldal a [link] itt sok segítő és hozzáértő cikket, fórumot választ találsz. Amit tőlünk nyugatabbra alkalmaznak az az ugynevezett clonazepam-diazepam (rivotril-seduxen kereszt), ami először, szép lassan átvált seduxenre, ami egy kis potenciálú benzodiazepim, "csak" a GABA receptorra hat, nem hat egyéb receptorokra (nem merülök bele jobban, ha érdekel valakit: [link] Utána a seduxent csökkenti nagyon lassan, ha elvonási tünet adódik, amikor már nem tudod felezni, nyolcadolni, akkor javaslatok vannak a vízzel való higításra/kapargatásra. Ami jó benne, hogy miközben a rivo-t csökkenti és seduxent növeli, eleinte összességében több hatóanyagot (benzodiazepint) veszel be, de azt már nem a lerakhatatlan fajtából, így minimalizálja a kibírhatatlan érzéseket. Tehát itt találsz egy táblázatot, ami bemutat egy napi 3 mg rivoról leszokást (kb 1-1,5 év), de elvonási tünet nélkül vagy legalábbis nagyon redukálva azt: [link] Én 7 évnyi próbálkozás után ezt az utat látom járhatónak. Most a seduxen felíratása okoz gondot, mert nem találok olyan orvost, aki van olyan nyitott, hogy ezt átlássa. Lelkiismeretlen, friss szakmai irodalmat nem olvasó robot a legtöbbjük. Már több éve itthon is megfogalmaztak nekik egy ajánlást, mit csináljanak és hogyan a rivotrillal, nem hallottam, hogy valaki megfogadta volna e díszes társaság közül... Ha tudtok dokit, aki ezt át- és belátja, kérlek, szóljatok, mert már tegnap kezdeném! Nagy kitartást és erőt kívánok! Zsolt

2014. nov. 25. 09:02

Én 16 évig szedtem a rivotrilt, napi 05 mg-t reggel.

Az idén a pszichiáterem besokallta, és el kezdett kisérletezni, már nem is emlékszem milyen gyógyszerekkel, de nem jött be. Maradt a xanax, napi 2x1 mg. Hát nem tudom, jót tettem-e? Minden esetre a xanax bejött. Ja nem a sima, hanem a SR jelzésű, ami "állitólag" azt jelenti, hogy 12 órát hat

5696. xxxgeorge
2014. nov. 25. 08:38
Nos,Rivotril tapasztalatom... 3éve szedem,pánikbetegség miatt.. Alattomos egy gyógyszer,az biztos,már ha annak lejet mondani,mert rz már drog.Elég pörgős életmódot éltem,és hirtelen felkapom a vizet...Amióta a Rivót szedem,könnyebbek a mindennapok. Leszokni..hahhaha...Hát nem egyszerű,nekem nem sikerült,pedig kiváltottam,elösször frontinnal,aztán Rilexel,ami egy új gyógyszer Amerikában,de már nálunk is kapható..Nem sikerűlt leraknom,mert ez egy olyan drog,ez a rivó,hogy borzalmasak a mellékhatásai,persze,ez ember függő. sok ismerősöm szedi rajtam kívül,de csak ideig-óráig tudják,abbahagyni..Az embernek el kell döntenie,ebben az országban,hogy valójában mit is akar,mert a nyomás nagy,a pénz meg kevés...Amióta visszavettem a pörgőős életemből,és itt nem a kábítószerekre értendő,utoljára 16évesen speedeztem,és most 34 vagyok,nem alkoholizálok,nem bulizgattam nagyon a rivo előtt sem,egszerűen,a sok pörgéstől,majdnem agyvérzést,strokot kaptam..ezért szedem a rivót. Hogy le kell e rakni?? Le a kalapom az előtt,aki ezt a vadállat gyógyszert le tudja rakni. Mint írtam,én két fajta gyógyszerel próbáltam,mindhiába.Pedig 3hónapig nem szedtem,amikor a frontinnal kiváltottam,és szintúgy 3 hónapig nem szedtem,amikor a Rilexel akartam kiváltani..A vége az lett,hogy folyamatosan kellett emelnem az adagomat,frontinból 10Mg-ig jutottam 1-nap,hogy ne jöjjenek a mellékhatásai a rivo elvonásnak,mert az akár 1 évig is eltarthat,szívritmus zavar,hirtelen vérnyomás kiugrás,pánik,félelem,levertség,izzadás,hőhullámok tömkelege,pedig nem vagyok egy beszari faszi..De mindhiába. A napjaim,ezalatt a fél év alatt,mikor le akartam rakni a csekély össz vissz napi 2 mg rivót,elviselhetetlenek voltak.A Rilexből,amire azt ondják,olyan,mint a Rivó,csak könnyebben el lehet hagyni,már korházi adagot szedtem,de mindhiába..Végül rájöttem,nekem ez nem megy...Az első próbálkozásnál,fogtam leraktam a rivót,és nem szedtem semmit. Mondanom sem kell 3 napig nem tudtam elaludni,elvonások,tömkelege,hát azt addig bírtam,rivó be 16 óra alvás,utána,semmi bajom nem volt...Kinek milyen az élete,mire visszaálltam a rivóra ismét 6 hónap után,el kellett telne 2 hónapnak,hogy elmúljanak a vonó tünetei.A legidegesíőbb a ritmus zavar volt. MIELŐTT MEGKÉRDEZNÉ VALAKI,IGEN,MAGÁN KLINIKÁN KIVIZSGÁLTATTAM MAGAMAT,vérkép,hibátlan,szív ultrahang tökéletes,EKG tökéletes,terheléses is,semmi baja a testemnek,kivéve,hogy ezek a gyógyszerek,az agyamat,megbuzerálták..Azóta 3 mg-ot szedek,ami túró,de mégiscsak 1mg-al több,mint leszokás előtt fél éve,és az adagot nem emeltem tovább,teljesen jól elvagyok vele,mint egynormális ember..Annyi szart viszünk be a szervezetünkbe,akár csak egy joghurtal,vagy ne is említsem cigaretta,alkohol,és az össze élelmiszer 80%-a,ami sokkal több mindent hazavág az életünk során,mint egy-két bogyó.. Én nekem 1NAGYON NAGY PROBLÉMÁM VAN VELE,DE ELFOGADTAM,HOGY NEM TUDOK,ÉS NEM IS AKAROK MÁR LESZOKNI RÓLA,LEGALÁBB VALAMI LENYUGTAT,ÉS JÓL ÉRZEM MAGAMAT A BŐRÖMBEN...EZ A LEGJOBB GYÓGYSZER,VAGY DROG,NEM TUDOM MINEK NEVEZZEM,HA PÁNIKBETEG,VAGY SZORONGÁSOD VAN,VAGY HA CSAK ELEGED VAN AZ ÉLETTŐL,MERT EZT ÚGY HÍVNÁM,LESZAROM TABLETTA...Pozitívumok:Vissza jön az élet kedved,tudsz mosolyogni,kapcsolatokat teremteni,nincs pánik,sőőőt,bátorságod megnő,minden téren,mert lazább vagy a rivótol.Tudsz aludi,ezáltal,a szervezeted kipiheni magát,és mehet a napközbeni edzés. Gátlástalanabb vagy a nőkkel szemben is,könnyebben megy az udvarlás.Nem félsz mesze menni az otthonodtól,nehogy rosszúl legyél,az ilyen dolgokat,leszarod,ha rivót szedsz.....SZÁMOMRA,EGYETLEN,ÉS ÓRIÁSI NEGATÍVUM,HOGY TÖNKREMENT A PÁRKAPCSOLATOM,AMI 8/5 ÉVIG TARTOTT,ÉS EZ A RIVÓ MIATT VAN...HA VALAKI BESZÓL,KIOSZTOD ÚGY,HOGY ÉSZRE SEM VESZED,HOGY A LELKÉBE TIPORTÁL KEMÉNYEN,EZT A PÁROMON IS ALKALMAZTAM,AZ ÉVEK SORÁN. A SZERETET MEGSZŰNIK,SAJNOS ELNYOMJA A GYÓGYSZER KŐKEMÉNYEN AZ ÉRZÉSEKET BENNEM,ÉS NEM TUDOM,HOGY SZERELMES LEHETEK E VALAHA,AMÍG RIVÓT SZEDEK....NEM TÖRTEM ÖSSZE,MIOR ELHAGYOTT,PEDIG OLYAN TÍPUS VAGYOK,DE HA VÉLETLEN,KIHAGYOM AZ ESTI RIVÓT,EGYBŐL VELE ÁLMODOK,ÉS SÍRVA KELEK...Ebben az esetben,beszedem a rivót,és 1 óra múlva elszáll a bánat...Rossz e ez a gyógyszer,vagy nem,nem tudom,de ha valakinek már elege van,ebből az országból,vagy szerelmi bánata van,vagy csak egyszerűen pánikbeteg,depressziós,abszolút ajánlom. DE,ne felejtsd el,hogy az érzelmeid,minden esetben elvesznek,még ha sok nagyokos azt mondja nem így van..Nézzetek magatokba,és rájöttök,hogy biztos volt,hogy azt mondták,amióta ezt a gyógyszert szeded megváltozál...Volt ilyen ugye?? :) Mindenki kivan,hogy hogyan tegye le,és kűszködik,de minek,az egész élet egy küszködés,pedig én havi 500.000-ft körül keresek,8 éve nem dolgozom,és mégis rivót szedek,mert kit érdekel,hogy milyen méreg.Egy túrórudi,vagy egy chipsz,pláne a cola,az nem méreg,mégsam okoznak könnyedséget az ember életében...Nem azért írtam ezt a bejegyzést,hogy rábeszéljek mindenkit a rivóra,de ha jobban érzed magad tőle,mit foglalkozol azzal mit viszel be a szervezetedbe,hisz minden méreg,ha nem vagy bio farmon,ahol egész nap csak répát,meg uborkát zabálsz...RIVO FÜGGŐ VAGYOK,ÉÉÉS,SOKKAL JOBBAN ÉRZEM MAGAM MINT ELŐTTE. NINCSENEK SZOMORÚ NAPOK,FÉLELEM,SE SEMMI... EZ AZ IGAZI LE..AROM GYÓGYI. :)
5695. kotyesz (válaszként erre: 5693. - Colanut)
2014. ápr. 29. 18:16

Elkezdhetnéd úgy szedni ahogy felírták és onnét indítani a csökkentést. Havonta 0.25- v. 0.5 csökkentés is nehezen megy de de nem teljes elvonás. Olvastam róla h. sokunk a szokott adagját is kevésnek érzi nála váltanak másra v. emelik az adagot. Idézet:

" Ezt a trendet, amikor a gyógyszer hatástalanná válik „toleranciának” nevezzük és számos problémát eredményez. Lehetséges, hogy kényszert érzel, hogy növeld a dózist – ez rövid távon lehet, hogy enyhíti a problémát. Azonban valószínű, hogy emellett a magasabb dózis mellett is kialakul a tolerancia. Lehetséges, hogy „Tolerancia Megvonásban” szenvedsz. Ez az a nagyon nehéz helyzet, amikor a megszokott módon szeded a gyógyszert, de elvonási tüneteid vannak. Egy újabb emelés a gyógyszeradagban lehet, hogy enyhíti ezeket a tüneteket, de nem valószínű, hogy tartós lesz. Szemmel láthatóan, mindkét szituáció fenntarthatatlan, és egy ponton a megvonás lehet az egyetlen életképes opció. "


[link]

5694. kotyesz (válaszként erre: 5693. - Colanut)
2014. ápr. 29. 17:54

Sokak tapasztalata h egyből leállni nagyon nehéz szinte lehetetlen, fokozatosan is érzed de nem vészes.

Azért kezdjük el szedni h ne kelljen leállni mert a család a munkahely diktál mindenki félne elveszíteni. De ha van párod biztos támogat , megértő és akkor a terhekből át is vehet.

5693. colanut
2014. febr. 10. 18:33

Egyszer már megpróbáltam leszokni, teljes elvonást csináltam. Az első 3 nap aszthittem meghalok, nem tudtam aludni, úgy éreztem letépném a saját bőröm, érzés kiesésem volt, meg talán egy két enyhe epilepsziás görcsöm is. Maga volt a pokol.

Úgy érzem a rabja vagyok a benzónak, a megoldhatalan problémáimból és az át nem aludt éjszakák szörnyűségéből menekültem szép lassan a benzó rabságába.

Szeretnék kilépni a fogságából, de nem tudom megoldani a napokig való kínlódást, a munkahelyem és a család miatt mindig valamennyire észnél kell lennem, nem tudok napokra elbújni.

Azt se tudom mennyit szedek, hiszen nem számolom, csak néha párat bekapok. Most hétvégén elszaladt velem a ló, hiszen úgy éreztem nem tudom elmondani a páromnak a problémámat és ez oda vezetett, hogy kora reggeltől dolgoztam, mint egy őrült a háztartásban,végkimerülésig,közbe be be kapkodva pár bogyót, smivel tudom, hogy akkor se tudok aludni rendesen, ha kifárasztom magam, este meg bevettem egy csomót, hogy tudjak aludni.

Na ekkor már teljesen elkeseredtem. Arra gondoltam, én így nem tudok élni, elmondani meg nem tudom a páromnak.

Fogalmam sincs hogyan állhatnék neki a fokozatos megvonásnak.

5692. kotyesz (válaszként erre: 5684. - Ubi pretium)
2014. febr. 3. 09:20

5684-es hsz,"Tettem már hosszabb időre,lassan,és tettem le egyik napról a másikra is.Ez utóbbit úgy képzeld el,hogy napi 5-6mg-ot szedtem,ami brutál sok,mégis letettem.Vasárnap még bevettem,hétfőn már nem.Szenvedtem,nem mondom,de 2-3 nap alatt túl voltam rajta.Csak sajnos az én problémámat más nem oldja meg,csak ha szedem ezt a vackot.Alváshoz szedem,nélküle alvásképtelen vagyok."


Kicsikét jobban szeretném azt a bizonyos fát megrázni: Nem beszélünk róla pedig kicsit jobban a közismeret része az alkoholfüggők viselkedése vagyis szinte mindenki tudja, és a legtöbben ismerünk is ilyet aki azt mondja ááá én nem vagyok alkesz most is 3 hétig egy kortyot sem ittam (más kérdés h előtte és miután bizonyított újra szinte naponta "beállt" és ha a szervezetünket úgy láttatjuk mint egy hóbortos szesz vagy drogfüggő gépezetet akkor be kell látnunk h egy cipőben jár mindkét ember. A lényeges különbség a megítélésben van. Ha gondjaid vannak és valamiféle italozásba kezdel ha szembe mész a környezeteddel akkor akár a legrosszabb végkifejletig is eljuthatsz de ha elfogadnak és segíteni akarnak neked akkor a gyógyszerezőkhöz hasonló pályát futhatsz be .

De a szertől (bármelyiktől) soha nem szabadulhatsz mert már megismerted és főleg ha gyógyszerről van szó bármikor úgy érezheted h tényleg szükséged van rá, és ha döntöttél akkor mindent meg fogsz tenni érte (vagy ellene)!

Valójában a párhuzamokat szerettem volna kicsit világossá tenni : drog(kábszer), alkohol, nikotin, altató/nyugtató mind ugyanazt teszik velünk.


Én pl. 7. éve nem dohányzom (reggeli köhögések stb.) de félnék 1 cigaretta elszívásától is mert 8 év nemdohányzás után 10 évig nem tudtam letenni.

Egyszer már játszottam vele, másodszor nem akarok.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook