Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rivotril, xanax és más benzodiazepinek-van remény a leszokásra! fórum

Rivotril, xanax és más benzodiazepinek-van remény a leszokásra! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
5571. colanut
2013. márc. 5. 12:39
Ha fokozatosan állok le, végig lesznek elvonási tüneteim?
5570. farah
2013. márc. 5. 12:08
Nekem szerencsére rendbejött az alvásom leszokás után, néha vannak rosszabb időszakok, amikor hajnalban ébredek huzamosabb ideig, olyankor meg is szoktam ijedni. Altatót is kaptam, de nekem nem használ semmit, benzo-alapú különben, lehet, hogy azért.
5569. 099c0bed40 (válaszként erre: 5566. - Farah)
2013. márc. 5. 09:07

Szia farah, igen, én is olvastam hogy teljesen megzavarja az alvási fázisokat, de ez talán még mindig jobb egy fokkal annál mint hogy az ember egész éjjel nézze a plafont vagy csak forgolódjon és egy szemlehunyást se aludjon.

Különben sokaktól hallom ezt a problémát ( hogy nem tudnak tőle aludni), úgyhogy biztosan van benne igazság.

Nekik még ott van az altató mint lehetőség, meg lehet próbálni, már nagyon korszerű hatóanyagúak is vannak forgalomban.

5568. 099c0bed40 (válaszként erre: 5560. - Colanut)
2013. márc. 5. 09:03

Szia, nem is szabad totálisan elvonni Magadtól, tőlem is nagy marhaság volt anno hogy nem fokozatosan csináltam.


Csak úgy tudom elképzelni Nálad a csökkentést hogy fél mg-ként mész lejjebb és lejjebb, és ezt a csökkentést is nagyon lassan csinálod.

Így van esélyed hogy hónapok alatt eljutsz egy alapszintre, igaz még így is lehetnek elvonási tüneteid, csak nem olyan durvák mintha egyszerre tennéd le.

Az ilyen nagy mennyiség csökkentése komoly erőfeszítéssel és nagyon nagy akarattal kell hogy párosuljon, drukkolok Neked hogy ennek ellenére sikerüljön!

Ha nagyon akarod menni fog, mennie kell, csak fejben döntsd el és az is fontos hogy utána ne "inogj meg" semmiképpen.

Üdv: Eszter

5567. 099c0bed40 (válaszként erre: 5561. - Ca6273a8a5)
2013. márc. 5. 08:55

Szia bogyóka, én csak ezzel tudok aludni, igaz kell belőle a 2 mg, mint már írtam.

Próbáltam sima altatót is egy ideig, ( Sanval) de az semmit sem hat még akkor sem ha duplát veszek be belőle. :(

5566. farah (válaszként erre: 5563. - Jak27)
2013. márc. 5. 08:52
Én is így jártam, alvászavaraim lettek tőle. Azért gyanakodtam a xanaxra, mert minél többet vettem be este, annál jobban nem tudtam aludni. Nem volt más választásom, mint a leszokás. Állítólag hosszú távú szedése tönkreteszi az alvásmintázatot.
5565. colanut
2013. márc. 5. 06:29
Aludni én is rosszul alszom, de ha le tudnám csökkenteni 3x0.5-re már nem érdekelne. Van valakinek tanácsa, hogy kezdjek hozzá az egészhez?
5564. jak27 (válaszként erre: 5557. - Nona47)
2013. márc. 4. 22:04
Köszönöm, hogy megosztottad velünk a történetedet. Nagyon sajnálom, ami veletek történt! Nálunk most a gyógyszer szedés is akadályozza egy újabb baba tervezését, de óriási erőt adtál azzal, hogy neked ilyen nagy dózist is sikerült letenned. És ez is mutatja, hogy akármennyire is nehéz, de NEM lehetetlen letenni. Azt megkérdezhetném, hogy azóta egyáltalán nem is szedtél semennyit sem?
5563. jak27 (válaszként erre: 5561. - Ca6273a8a5)
2013. márc. 4. 21:59
Nekem az egész dilim úgy kezdődött, mármint az is egy tünete volt, hogy nagyon rosszul aludtam. NApi kétszer 1 xanax sr-t kaptam(0,5 mg), és, hát, ha a napi 6 órás alvást elégnek lehet nevezni, akkor tudtam tőle aludni, de nekem ez az alvásmennyiség kevés. És mégis, mindig felevett a fene hajnal 4-kor, és semmi pénzért nem tudtam visszaaludni, pedig az akkor pirinyó babám hagyott volna, mert 7-ig legtöbbször fel sem kelt, én meg 3 órát szerencsétlenkedtem az ágyban... Úgy volt a dokival megbeszélve, hogy 1 hónap után az estit elhagyhatom, és tök durva, hogy miután csak reggel szedtem, sokkal jobbakat aludtam. :O
5562. Sly001 (válaszként erre: 5561. - Ca6273a8a5)
2013. márc. 4. 17:00
Én nem tudok tőle aludni,de azért,mert már megszoktam az adagot.Ha emelném,akkor gondolom jobban aludnék,de nem emelem.
2013. márc. 4. 12:35

Szeretném megkérdezni, hogy közületek, aki xanaxot szed, tud rendesen aludni esténként tőle? Mert én nem:) De félek, hogyha nem veszem be este, akkor még annyit sem alszom, mint így:)


Köszönöm!

5560. colanut
2013. márc. 4. 12:32
Hát kb 15 éve kaptam az elsőt fejfájásra, ma is ez a legnagyobb gondom. Ha jól emlékszem szép lassan emelődött az adag. Szerintem annyira hozzá szoktam már, ha nem venném be azt vennék észre rajtam. Nem egyszerre veszem be, hanem elosztva napi 5-6 alkalomra. Nem tudom hogy kezdjek neki, a totális elvonást képtelen vagyok megcsinálni. Nem akarok senkit terhelni azzal, hogy végig élje egy totális elvonás látványát.
5559. 099c0bed40 (válaszként erre: 5558. - Colanut)
2013. márc. 4. 07:02

Szia, nekem a legmagasabb dózisom napi 12 mg volt egy jó ideig, ekkor el is mentem addiktológushoz hogy segítsen lejönni, de azt mondta ez ambulánsan nem megy, befektett volna a kórházba elvonóra---mivel én is a melóhelyemet meg a családomat féltettem, nem vállaltam a 3 hetes detoxot, gondoltam inkább itthon magamtól leteszem.

Szerencsém lehetett, mert sikerült, mégpedig úgy hogy nem fokozatosan, hanem egyik napról a másikra raktam le ( talán az is számít hogy én mindig este szedtem be egyszerre azt az irdatlan mennyiséget ahhoz hogy aludni tudjak)

Majdnem egy éven át bírtam egyetlen bogyó nélkül, akkor sajnos jött egy lelkeg annyira nehéz időszakom, mikor visszanyúltam érte.

Nagyon nagy kár volt, tudom, annyit viszont sikerült elérnem és szigorúan betartatnom magammal hogy évek óta max. 2 mg-on tartom az adagom még akkor is ha semmit sem hat és nem alszom tőle.

Nappal nem kell szednem mert elvagyok nélküle, sokszor nehezen ugyan, de megy.


Colanut, megkérdezhetem hogy Te mennyi idő alatt jutottál el eddig a mennyiségig,( gondolom fokozatosan kellett emelned mert egy idő után hozzászokik a szervezet ) és hogy csináld azt, hogy a munkahelyeden nem veszik észre amikor "le vagy szedálva"?

5558. colanut
2013. márc. 4. 06:27

Nona mág mindíg ámulok. Ém 15-20 mg-ot szedek naponta, de nem tudom hogy kezdjek hozzá.

1x megpróbáltam a teljes elvonást egyedül, gondolom tudod mi lett. 3 napig bírtam, de azt hittem meghalok. Szerintem epilepsziás rohamaimm is lehettek, a hangyamászás érzés pedig az őrületbe kergetett.

Nem akarok senkit bevonni a leszokásba, mert sajna olyan helyen dolgozom, hogy ha kiderül tuti kirugnak. szüleim meg idősek.

5557. nona47
2013. márc. 2. 14:07
a legkeményebb menetelése volt életemnek az biztos.de annyira akartam azt a babát a tragédia után, hogy bármire képes voltam!tudom mi az, hogy jön a gyomorszorító remegés, amikor úgy érzed, hogy nem vagy ura önmagadnak, remegsz, hogy bevegyél belőle.Tudom mi az, hogy úgy érzem, reménytelen!de olyankor mindig a kitűzött célra kell gondolnod!hirtelen letenni nem is szabad, mert szívmegállást idézhet elő.az azért jó a leszokásnál, hogy a frontin és a xanax is van 0.25mg-os kiszerelésben, mert ha akárcsak 1mg-ról indultok, akkor jöhet egy szem 0.5.ős és 1 szem 0.25-ös fél szem 0.25-ös, vagy 3 és fél szem 0.25-ös a lényeg,hogy le tudtál menni 0.875mg-ra. azt szeded egy hétig arra rááll a szervezet minden szenvedés nélkül, legfeljebb az első éjszaka nehezebben alszol el.a következő héten megint elveszel 0.12,5 mg-ot és máris lent vagy 0.75-ön és ezt így folytatod.folyamatosan de mégis kapja a szervezet a csökkentett dózist, így már nincs remegés pánik. amikor a 0.12,5nél jársz, vagyis a 0.25mg-os felét veszed be, akkor azt kell csinálni, hogy csak minden 2.nap veszed be.ez a biztos recept.ha jön a szorongás, remegés nem kell rögtön a bogyóért kapni.menj ki a levegőre, vagy állj ki az ablak elé és szívdd be jó mélyen, pár perc és elmúlik a gyógyszer utáni vágy.nagyon nagy kitartás kell hozzá. én végigcsináltam, tudom, hogy milyen alattomos szer ez.nem véletlenül van a xanax Amerikában a droglistán.sok erőt csajok!
5556. Sly001 (válaszként erre: 5555. - 099c0bed40)
2013. márc. 1. 15:52
Sajnos ez TÉNY.Nincs olyan szer,ami helyettesítené a benzókat.
5555. 099c0bed40 (válaszként erre: 5551. - Sly001)
2013. márc. 1. 06:28

Szia, hát sajnos nem, pedig én tisztességgel és nagy reményerkkel végigittam a gyógynövénybolt egész nyugtató, idegregeneráló illetve lazító teakeverék-készletét, hátha valamelyik kicsit is hat.

Ennyi erővel vizet vagy limonádét is ihattam volna, annyira semmi hatása nincs ezeknek a szereknek miután az agy hozzászokott a maga megszokott bézédé adagjaihoz. :(

5554. 099c0bed40 (válaszként erre: 5550. - Nona47)
2013. márc. 1. 06:24

Mona, nagyon kemény Nő lehetsz az biztos, mert a 30 mg az még nekem --a hajdanán "nem kispályás" nyugtatószedőnek-- is elképesztő mennyiség.

Az gondolom hogy a Sors a lehető legjobbkor küldte neked a kisfiadat aki miatt ilyen rapid módon le kellett tenned mind a gyógyszert mind a piát, és gratulálok hozzá hogy meg tudtad csinálni!

Remélem azóta is jól vagy, és eszedbe se jut bevenni egyetlen hülye nyugtatót se.

Le a kalappal Előtted!!!!!

5553. colanut
2013. márc. 1. 06:09

Szia. Minden elismerésem a Tiéd. Nekem Édesapám halála indította el a lavinát és nyár óta érzem ez már durva nálam. Szeretnék megszabadulni a béklyóból, de nem tudom hogy csináljam. Ha nem szedem készen vagyok.

Üdv: Cola

5552. Sly001 (válaszként erre: 5550. - Nona47)
2013. febr. 28. 21:16
30 mg???
5551. Sly001 (válaszként erre: 5547. - 099c0bed40)
2013. febr. 28. 21:14
Igazad van,benzó szedése mellett vagy helyett már semmi hasonló dolog sem hatásos...(citromfű,homeopátia,stb...)
5550. nona47
2013. febr. 28. 20:37
én letettem teljesen, pedig kemény dolgon mentem át, meghalt a 19 éves fiam.élni sem akartam,de a sors akaratából még itt vagyok.én eljutottam a napi 30! mg xanaxig plusz pia. aztán a temetés után 4 hónappal megtudtam, hogy terhes vagyok.azonnal le kellett tenni, de mivel elhagyni egyszerre nem lehet, azt mondta a főorvosasszony, hogy max.2 mg-ot szedhetek, de azt hetente fél mg-mal csökkenteni kell.most már tudom, hogy mit érezhetnek a drogosok ha leállnak a szerről.remegés, pánik, gyomorszorítás, izzadás, sírás..de letettem nem egészen 2 hónap alatt. született egy 4650grammos egézséges kisfiam aki most 9 éves, okos ügyes tünemény.csak akaraterő és hatalmas kitartás kell hozzá.a remegés, pánik elmúlik, higgyétek el, csak jó mély levegő és hangosan kimondani:erősebb vagyok mint te! én mindenkinek sok erőt kívánok a leszokáshoz, mert ezek alattomos drogok, amik beépülnek a szervezetbe, teljes függőséget okoznak.de le lehet tenni!!!
5549. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 5546. - 325d3a7c83)
2013. febr. 28. 20:18
A címben szereplő gyógyszereket nem helyettesíti.Olyan,mintha vizet innánk sajnos.Bár én már letettem a gyógyszert,és nyugtató teát iszom.Ez talán jó este lefekvés előtt.De köszönő viszonyban sincs a gyógyszerekkel.
5548. _Dina_
2013. febr. 28. 20:15
Nekem a citromfű tea nem igazán hatott! Viszont két hét alatt sikerült letennem a napi egy 0,5ös xanax srt! Fél évig szedtem!
5547. 099c0bed40 (válaszként erre: 5546. - 325d3a7c83)
2013. febr. 28. 19:50
Készségesen elismerem hogy jó azoknak, akik még nem szoktak rá a kemikáliákra, helyettük sajnos literszámra ihatja az ember, nem hat. ( saját tapasztalat)
2013. febr. 28. 19:43
Ha elfogadtok tőlem egy tanácsot, igyatok citromfű teát.Ezek a gyógynövény teák nagyon jó nyugtatók!Én szívből ajánlom:)
5545. Sly001 (válaszként erre: 5543. - Vikul)
2013. febr. 28. 19:25

Akkor most a napi adagod 0,5 mg Xanax sr,amit két részletben veszel be?

Miért nem szedsz helyette akkor sima Xanaxot,napi kettőt a 0,25-ből?

Az sr felezése mellett kevesebb az elvonási tünet?

5544. malvina
2013. febr. 28. 18:21
Malvina,,sziasztok,,én,0,25,xanx naponta 2x reggel,és este,és este Lamolep 25mg-ot és igy nincs szorongásom,,de én sem megyek még boltban,sem miota,,ezeket a gyógyszereket szedem,,De nagyon szeretnék ezekröl a gyogyszerekröl le mondani,, de nem is tudom hogyan kezdjem el!!!! Segitsetek??? Köszike!!
5543. vikul
2013. febr. 20. 07:38

Szia Sly001

Én napi 2db 0.5 xanax sr-t szedtem. Azt követően 1db-1db sima 0.25 xanax reggel és délben este 0.5 xanax sr-t 1 hónapig. Most meg a 1db napi 0.5 sr-t felezem reggel és este.Ezt két hete teszem. Nem mondom, hogy könnyű mert még mindig elvonási tüneteket okoz, de ezt is megpróbálom sima xanax-ra redukálni és így tovább. Remélem menni fog. A testvéremnek is sikerült és nekem is tudom csak tényleg hatalmas erő kell hozzá.Nem szabad megijedni.Én úgy állok hozzá, hogy ezek az elvonások elmúlnak csak hinni kell benne.

5542. _Dina_ (válaszként erre: 5541. - Sly001)
2013. febr. 19. 11:29

Na igen eltérő! Nekem azt mondta egy hét alatt simán eltudom hagyni! Egy hétig felezem, majd elhagyom! Egy kicsit túlzott vele...!

Először én is azt hittem, hogy akkor nem marad meg az sr hatás! Ugye attól a kék fedőrétegtől sr, olyan anyagból van amit a gyomor nem bont fel olyan gyorsan (?), vagy valami ilyesmi! És azzal hogy felezed, még rajtamarad az a réteg, de viszont nem az egész gyógyszert fogja borítani, így gyorsabban fog hatni! Eleve kettétörni is nehéz volt!

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook