Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ritalin - tapasztalatok fórum

Ritalin - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
72. marikati (válaszként erre: 71. - Tárnics)
2009. máj. 12. 21:13
Szia!Nagyon nehéz lehet a kislányod mellett az életed.Sok erőt kívánok hozzá!Az én fiam 16 évesen lett beteg.Narkolepsziás.Ő már 4 éve szedi a Ritalint.Így nagyjából tünetmentes és nem alszik folyton.Nagyon nyugtalanít,hogy hosszútávon mik lehetnek a következmények.Azért keresek olyan betegeket akik kénytelenek állandóan szedni ezt a gyógyszert.A narkolepszia is élethosszig tartó állapot.Üdv Kati
2009. máj. 12. 20:57

Sziasztok!

Van egy autista, időnként nagyon hiperaktív jelenleg 17 éves kislányom, aki sajnos egyúttal értelmi fogyatékos is.Képzelj el egy 60 kg-os óriás bébit, aki céltalanul rohangászik a lakásban megállás nélkül,közben mindent összetör, szétdobál,elpusztít maga körül, elsősorban a Te lelkedet. Nincs egy perc nyugtod sem, mert ön és közveszélyes. Több kárt csinál egy perc alatt, mint amennyi hasznot Te sokszor egy hét alatt.Autista lévén szinte semmivel nem tudsz hatni rá.Mentem fűhöz fához segítségért, számtalan gyógyszert kipróbáltam hiába. Hát így kerültem én kapcsolatba a ritalinnal, mint lehetőséggel,hogy élhető lehessen kislányommal az életünk. Ez volt kb 4 évvel ezelőtt. Emlékszem ,mikor beadtam neki a gyógyszert, utána fél órával (órát lehetett volna hozzá igazítani),elkezdett játszani,amit egyébként Ő nem szokott. Mindig konstruktív játékot választott legózott,vagy kockából épített.Mindezt hihetetlen jókedvvel tette.Nagyon boldog voltam.Végre lekötötte magát valami értelmes dologgal, s egy kicsit megnyugodhattam.Igen ám,de sajnos nem tartott sokáig a hatás. Utána még veszettebbül pusztított maga körül,még verekedett is. Egy idő után oda jutottam, ritalin nélkül teljesen elviselhetetlen volt. Egyre rövidültek a pozitív intervallumok,egyre többet,egyre sűrűbben kellett volna adni ahhoz, hogy ugyanazt a kedvező hatást érjük el nála. Figyelembe vettem a ritalin komoly egészségkárosító hatását is ,ezért úgy döntöttem,kb.fél év után, hogy abbahagyom a további adását.Azóta más terápiákkal próbálkozom, homeopátia,egyebek,váltakozó sikerrel.Utólag örülök,hogy nem mérgeztem a ritalinnal tovább gyermekemet.

üdv:Tárnics

2009. máj. 12. 19:48
Azok jelentkezzenek,akik betegségük miatt szedik és nem más célból!
69. marikati (válaszként erre: 67. - Cicaanya)
2009. márc. 19. 20:22
Én lennék a világ legboldogabb édesanyja,ha egy genetikai betegséget citromfűteával és beszélgetéssel meg lehetne gyógyítani.Hidd el egy éven keresztül orvostól orvosig jártunk az országban,de nem maradt más alternatíva csak a ritalin.Van más hatóanyagú gyógyszer is a világban,kis országunkban nem hozzáférhető.
68. gerna
2009. márc. 16. 21:52

Végre, hogy regiztél és felvilágosítottál mindenkit!

Kár, hogy azok nem írnak, akik Ritalin nélkül, hiperaktivitásukból eredő impulzivitásuk miatt a fiatalkorúak (vagy a felnőttek) börtönéből tudnának jelentkezni.

2009. márc. 16. 12:47

sajnos igazat kell hogy adja neked!

citromfű tea és elbeszélgetés,beszéd,és "BARÁTKÉNT" beszélni a gyerekezz!!! ha így nem megy akkor át vág!!!!

és nem árt, hogy egyszerre anya és barát legyél a gyermekkel!!

2009. febr. 14. 17:58

Nagyon elcsendesedett ez a fórum!Hova lettél Brekike

?És nem utólsósorban,hogy vagy?



,



,

2009. jan. 19. 21:36

Én is szedtem egy rövid ideig, vizsgák előtt stb.. felírta a gyermekpszichiáter.. nem akartam rászokni, nem is volt különösebb hatása.. nem voltam gyogyós.. mint ahogy be akartak skatulyázni. Én nem hiperaktív voltam/vagyok?/, hanem hipoaktív. Ez pont az ellentéte.

180fokos fordulat kell, elfogadni önmagunkat, nem akarni mindenáron megfelelni a társadalmi konvencióknak.. egyszóval megpróbálni NEM STESSZELNI. A szülőnek ebben óriási szerepe van! Pl ne akarja mindenáron "benyomni" a gyerekét a legjobb középiskolába, legmenőbb egyetemre.. Nem ettől lesz sikeres és boldog ember!!! Ezt követően tettem le a nyelvvizsgát - gyógyszer nélkül - és persze olyan magániskolába jártam, ahol alternatív módon foglalkoztak a gyerekekkel.. ma már dolgozom, és ezotériával foglalkozom mellette, ezt tanulom egy iskolában. Hát ennyi. Önelfogadás. Ja, még ezt is tanulom.:)

2009. jan. 19. 20:28
Bocsánat,hogy közbeszólok,de van tapasztalatom a narkolepsziával ill. a Ritalinnal kapcsolatban!Sajnos!Fiam 4éve,16éves kora óta narkolepsziás.Tünetei voltak-napi16-18óra alvás,állandó fáradtság,koncentrációs zavar,tanulási nehézségek.4-es tanulmányi átlag után több tantárgyból bukás,nappali alvásrohamok,melyek főleg monoton helyzetekben törtek rá.Először alvásmegvonásos EEG alapján kisrohamos epilepsziásnak titulálták.Epilepszia ellenes gyógyszer mellett enyhültek a tünetek,de nem múltak el.Alváslaborban történt vizsgálat egyértelműen kimutatta a narkolepszia meglétét.Ritalint szed,mert más alternatíva nincs.Ezt a gyógyszert csak az olyan doki írhatja fel akinek megfelelő jogosultsága van.Havonta ugyanazon a naptári napon kell menni kiíratni,mivel 30szemes.Nem mehetsz 5nappal hamarabb,mert azt feltételezhetik,hogy a fentmaradó pár szem tablettával esetleg visszaélsz,üzletelsz.Egyébként a fiam jól van,tünetmentes.Szegeden egyetemista,programtervező informatikát tanul ,igen jó eredménnyel.A RITALIN szedése ilyen esetben gyógyszer,önkényesen alkalmazva narkó.Így is benne van a pakliban,hogy évtizedek alatt rombolja a szervezetét,de nincs más alternatíva a narkolepsziásoknak.Brekike,szerintem Te nem vagy narkolepsziás,mert azt a vizsgálatok kim utatták volna.Talán az oltatófüggőség lehet a problémád.
63. 13a6fcd24f (válaszként erre: 62. - Martian)
2009. jan. 17. 23:11
igen, látja az eeg. De éln ezzel az infóval mire megyek?
62. Martian (válaszként erre: 53. - 13a6fcd24f)
2008. nov. 24. 14:32
ha nem aludtál, azt látja az eeg
2008. nov. 18. 21:26
Igazad van, pszichiáter írta fel.
60. gerna (válaszként erre: 59. - E475b894d7)
2008. nov. 18. 19:33
Pszichológus nem ír fel gyógyszert egyáltalán. Nem akarlak meggyőzni, nézz utána te magad.
2008. nov. 18. 19:10

Igen a pszichológus korrupt vagy amikor több heti adagot ír fel egy hátre akkor egyszerűen felelőtlen.

De sajnos ne is próbálj meggyőzni az ellenkezőjéről, mert csak a közvetlen környezetemben van három fő, akik "a hivatalos úton" lettek függők.

58. gerna (válaszként erre: 57. - E475b894d7)
2008. nov. 18. 06:20

Hogy írja ki az adagot csak pénzért, ha névreszóló engedély, dupla recept, kijelölt gyógyszertár előírás van? ebben az esetben hogyan lendít az ügyön egy 20ezres?

Én azt tudom elképzelni, hogy egy hivatalos gyógyszerszedő adja el a gyógyszerét, már kiváltás után. Homályosíts fel, milyen más lehetőség van még!

2008. nov. 18. 00:34

Méreg

A főhatása is veszélyes az eglészségre.

Többek életét és egészségét szétcseszte már csak a baráti körömben.


Csak példaként elmondom, hogy elég gáz amikor valaki remegő kézzel kiperkál egy húszezrest, csak hogy írja már ki a doki az adagot....


Aztán meg nem emlékszik a durvaságra és a gusztustalanságra, amit a gyógyszer főhatása alatt tett.

56. gerna (válaszként erre: 55. - 13a6fcd24f)
2008. szept. 27. 09:53
Hát szívesen a nincs mit... ha újabb ötletem lesz, szólok :)
2008. szept. 27. 09:39

Persze EEG, EKG, minden...

Aztán miután még hajnali háromkor sem t

aludtam, viszont harmadszor hozták az ágytálat, akkor ugy döntöttünk, ennek igy semmi értelme. Ráadásul már rohadtul fájt a fejem az altató hiányától, ugyhogy végre bevehettem és igy akkor aludtam alatatóval 5 óráig...De azt már nem moinitorozták, hiszen az altatóval való alvás nem mérvadó.

Engem az háboritott fel utólag, hogy semmi doksit nem adtak magáról az eeg ekg eredményekről.


Köszi az érdeklődésedet:-)

54. gerna (válaszként erre: 53. - 13a6fcd24f)
2008. szept. 27. 07:12
Azt is elmondhatnád, hogy nem aludtál. EEG is volt rajtad?
2008. szept. 27. 02:38
kedves gerna, januárban bejelentkeztem az alváscentrumba, aho kaptam időpntot júniusra. Akkor el is entem, és bár aludni nem tutam a gépek rajtam voltak. Az értékelésre szeptember 3re kaptam időpntot. az annxiból állt, hogy nincs szervioka a nem alvásomnak, nincs apnoe és akaratlanlábmozgás alvás alatt. Mindezt ugy, hogy nem is aludtam. Ott akkor hirtelen el is fogadtam, csak másnap jöttem rá, hogy végül is semmilyen eedményt nem kaptam, ugyhogy viszafogok menni és elkérem a vizsgálati anyagomat.
52. gerna
2008. szept. 26. 23:14
Breki! szerintem keresd fel az Alvásklinikát. Nyilván először az alvást kellene rendezni, attól van a nappali koncentrációhiány.
51. gerna (válaszként erre: 46. - 13a6fcd24f)
2008. szept. 26. 23:08
Hát Breki, ez a kettő nemigazán jön össze :( Álmatlanság és Ritalin, nem jó párosítás.
2008. szept. 26. 22:57
Homeopátiás készítményben is biztosan találhatsz olyant,ami esetleg segítene a tanulásban?Nem néztél utánna ilyen természetes "gyógyszereknek"?
49. 13a6fcd24f (válaszként erre: 47. - 0c97fbb607)
2008. szept. 26. 22:52

kööszönöm:-)

odo már próbáltam sok mindent, Gilkot, ginzenget, meg még mi tudom éne....teljes kudarc.

2008. szept. 26. 22:49

Ha nagyin törném magam, nyilván hozájuthatnék mindenféle gyógyszerkereskedőé által, de ezt nem vállalom. Már korbban is volt rá példa, hoyg egy álmatlanságeról fecserésző topikban irt hozzászülásomra jött egy levél, miszerint tuti bitos helyről tudna nekem szerezni barbiturátot,amolyan noxironos beütéssel. Vissza irtam neki, hogy kösz, de az orvosom a barbiturátot szigoruan megtiltota, mert kicsi a trápiűs, illetve halálos dózis közözz különbság.

Alapjában rendes beteg vagyok...:-)

47. 0c97fbb607 (válaszként erre: 46. - 13a6fcd24f)
2008. szept. 26. 22:45
Értem.
46. 13a6fcd24f (válaszként erre: 43. - Gerna)
2008. szept. 26. 22:40

csakhoíy nekem nagyon komoly iszomniában van...Ha igazoltan narkopesziás lennékfelirhatná, de akkor nehéz lenne megmagyaáznia a több éve tartóaltató szedést...


szóval, ha valaki tud segiteni, kérlek segitsen...mit tudom én neki a doki felirja, de nem meri móbeadni a gyerköcnek. Én szivesen átveszem. nagy szükségem lenne rá, hogy kialvatlanság hiányában tudjak koncentráltan tanulni.

2008. szept. 26. 22:38

"A Ritalin 10mg tablettát felnőttek esetében a narkolepszia - egy bizonyos alvászavar - kezelésére is használják.

A narkolepsziás betegek ismétlődő ellenállhatatlan napközbeni álmosságot észlelnek, az elégséges éjszakai alvás ellenére is. A Ritalin enyhíti a narkolepsziás betegek túlzott napközbeni álmosságát.

A narkolepsziát az orvosnak kell diagnosztizálni, az alvásminta felvétele után.

Forduljon orvosához, amennyiben bármilyen kérdése van a Ritalin hatásmechanizmusával vagy azzal kapcsolatban, hogy miért írták fel Önnek/gyermekének ezt a készítményt."



Tssék az indok!:))

Szerintem azért inkább ,próbáld meg nélküle,biztosan menni fog!:)

44. 13a6fcd24f (válaszként erre: 41. - 0c97fbb607)
2008. szept. 26. 22:33
nem, mert komolyan meg kell alapoznia a hiperaktivitás kórképét, és ezt 46 évesen nehéz igazolni,mint uj betegségt. Nekem ezt momdta-
43. gerna (válaszként erre: 41. - 0c97fbb607)
2008. szept. 26. 22:28
Narcolepsiában igen, ha előtte rendesen kivizsgálják.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook