Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rákos betegek hozzátartozói fórum

Rákos betegek hozzátartozói (beszélgetős fórum)


1 2
56. szöszi71 (válaszként erre: 55. - Channa*)
2018. júl. 17. 10:05
Köszönöm!
55. Channa* (válaszként erre: 52. - Szöszi71)
2018. júl. 16. 21:52

Sok erőt és kitartást.

Nagyon sajnálom a történteket.:(((😓😓😓

54. frauJost (válaszként erre: 52. - Szöszi71)
2018. júl. 16. 16:52
😢😢😢😢😢💜
2018. júl. 16. 14:33
Mindenkinek köszönöm a részvét nyílvánítást! :(
52. szöszi71 (válaszként erre: 44. - Channa*)
2018. júl. 16. 14:33

Szia!

Köszönöm!

Pont a születésnapját akartuk ünnepelni, elfújta a gyertyát, utána rosszul lett. Hívni kellett a mentőket, mert alig kapott levegőt és remegett. A sebészeten kötöttünk ki, ott benntartották, mert az eredmények alapján bélelzáródása lett. Másnap mentem a fiával hozzá látogatóba délelőtt. Akkor senki sem mondta,hogy délután ügyeletben megműtik. Hazamentünk ebédelni, de mire visszaértünk már a műtőben volt. A műtőből már úgy hozták ki, hogy mondták, soha nem ébred fel többé, mert mély altatásba tették a fájdalmak miatt és amíg a a szíve bírja addig fog élni. Felnyitották, de már a rák annyira elterjedt volt a hasában, hogy a belekhez hozzá se fértek. Július 6-ig bírta. Közel egy hétig volt gépeken, beszéltem hozzá és elengedtem. Mondtam is neki, hogy menjen, ne szenvedjen.


Én nagyon vacakul vagyok. Otthon félek.

Lett egy 7 hetes kiscicám, hogy ne legyek egyedül.

Hát...így vagyok. Nem könnyű....

51. 7de498a99a (válaszként erre: 42. - Szöszi71)
2018. júl. 13. 10:00
Fogadd őszinte részvétem.
50. Ilián
2018. júl. 13. 09:45
Őszinte részvétem, sok erőt kívánok neked!
49. Marott
2018. júl. 13. 09:18
Őszinte részvétem, azt hiszem neki így már könnyebb, ez a megváltó halál - sajnos volt benne részem - a családnak sok erőt kívánok.
48. Guruljka (válaszként erre: 42. - Szöszi71)
2018. júl. 13. 01:01
Szívből jövő részvétem.
2018. júl. 12. 21:22
Őszinte részvétem!
46. Ramcsika (válaszként erre: 42. - Szöszi71)
2018. júl. 12. 19:56
Fogadd őszinte részvétem! A Jóisten adjon Neked sok erőt ezekhez a nehéz napokhoz!
45. csikil4ny (válaszként erre: 42. - Szöszi71)
2018. júl. 12. 18:28
Őszinte részvétem!
44. Channa* (válaszként erre: 42. - Szöszi71)
2018. júl. 12. 18:12

Együtt érzek veled:(

Pont valamelyik nap gondoltam rátok...

Otthon volt vagy kórházba? Hogy volt az utolsó napokban? Tudtatok még beszélgetni? Tudta mi történik vele?

Te, hogy vagy?

43. frauJost (válaszként erre: 42. - Szöszi71)
2018. júl. 12. 14:46
Fogadd őszinte részvétem :-(
42. szöszi71 (válaszként erre: 41. - Channa*)
2018. júl. 12. 14:40

Szia!


Péntek reggel a párom megpihent. :(

Jövőhét csütörtökön lesz a temetése 11 órakor

Már nem szenved szegény, épp eleget szenvedett már.

41. Channa* (válaszként erre: 39. - Szöszi71)
2018. jún. 27. 18:54

Mi sokszor együtt bőgtünk...

Sajnos nem tudunk ez ellen tenni:(


Az is jó, ha meg elvan egyedül.


Kitartást!

40. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Szöszi71)
2018. jún. 27. 14:04

Szia Szöszi71!


Ezen az időszakon sajnos csak átvergődni lehet. Mi a tavaly csináltuk ezt végig, szeretett nagybátyámmal, aki apám helyett apám volt. Rossz volt látni, ahogy napról-napra rosszabb állapotba került.


Gyereketek van?


Amit tudok javasolni, ha elkezd a halálról beszélni hagyd neki, ne tereld el a gondolatait, csak ha látod, hogy nagyon megviseli. A legtöbb végfázisos betegnek az a legnagyobb szomorúsága, hogy senki sem akarja ezt a félelmét meghallgatni, borzasztóan nehéz, de ha neki segít...


Sok erőt és kitartást neked!

39. szöszi71 (válaszként erre: 38. - Channa*)
2018. jún. 27. 13:56

Szia!


Nálunk is ez van, mikor melyikőnk bőgi ki magát. Persze őelőtte nem szoktam, csak csendben magamnak esténként.


Mikor dolgozom napközben a párom fia szokott ránézni mikor kiállási ideje van a munkahelyén. A köztes időben míg haza nem érek pedig elvan egyedül. Addig jó míg ki tud járni a WC-be.

38. Channa* (válaszként erre: 37. - Szöszi71)
2018. jún. 22. 19:01

Jaj, Istenem!

Annyira sajnálom!

Az én férjem nem kapott morfiumtapaszt, de a lelkiállapotunk hasonló volt. Hol én, hol ő bőgte ki magát.

És ha dolgozol kivel van otthon a párod? El van egyedül otthon?

37. szöszi71 (válaszként erre: 36. - Channa*)
2018. jún. 22. 14:21

Szia!


Igen, ez a morfium tapasz. Sajnos észrevettem rajta, hogy már elég kába mikor ébren van és többet is alszik. Hát....változóan viseli ezt az egész helyzetet, hol jobban, hol kevésbé. Nagyon rossz neki, hogy gyengül és már egyedül nem tud lemenni a sarki kisboltba se ami ott van 2 percre tőlünk. Lassan épül lefelé és szörnyű ezt látni. Nagyon nehéz ez nekem is lelkileg. Általában egy hét amíg tudom tartani magam, majd kibukom, kibőgöm magam és akkor picit könnyebb. Elsejével munkahelyet váltok, ott a 8 órában le lesz kötve a figyelmem 100%-osan ami talán most jót is tesz, hogy napközben nem fogok tudni agyalgatni és gondolkodni. Nem lesz könnyű, de váltanom kellett, mert a mostani helyemen csak 6 órában alkalmaztak és az édeskevés ha egyedül maradok.

36. Channa* (válaszként erre: 35. - Szöszi71)
2018. jún. 20. 20:24

Szia!

Ez morfium tapasz, ugye?

Ha igen, akkor sajnos nem tudok jót mondani, mert emelik-emelik és egyszer csak már többet kába, mint tiszta...

Párod, hogy viseli az egész helyzetet? Most nem csak a gyógyszerre gondoltam...

35. szöszi71 (válaszként erre: 34. - Channa*)
2018. jún. 20. 11:23

Szia!

Tegnap elkezdte a párom a kemo tablettákat szedni. Szednie kell keddtől-szombatig, majd 2 nap szünet, hétfőn vérvétel kontroll, majd utána ha minden ok akkor megint 5 napig szedi, majd kontroll ismét és 2 hét szünet. Kíváncsi vagyok hogy fogja bírni és mi lesz.

Tegnap megint tapasz emelés volt, már 200-nál tartunk, reggel jobban érezte általa magát. Jó lenne beállna már több időre, nem kéne ilyen sűrűn cserélni.

34. Channa* (válaszként erre: 33. - Szöszi71)
2018. jún. 15. 19:31

Jaj, annyira sajnálom! És a legrosszabb az, hogy ő is tudja, te is tudod, de akkor sem beszéltek róla, mert minek...

Nem lesz könnyebb, pont annyira fáj...


Azért majd írd meg mi volt ma:(

33. szöszi71 (válaszként erre: 32. - Channa*)
2018. jún. 15. 12:31

Köszönöm!


Sajnos ma reggel megint be kellett menjünk az onkológiára. Tegnap óta nagy fájdalmai vannak minden tapasz és gyógyszerek ellenére. Jelenleg vért vettek, infúziókat kap és várjuk az eredményt. A doktornő a káliumszint esésre gyanakszik. Nagyon remélem, hogy csak az és nem kell műteni, mert akkor tudom, hogy a vég, onnan nem fog visszajönni. Nagyon félek! :(


A dokik nem sokat jósolnak már sajnos. A szervezetétől függ. Van még egy utolsó kemos esély, valami tablettás, hát....nem tudom. Az engedély megvan, de nagyon sok a mellékhatása annak is ahogy elmondta a doktornő.

Nem könnyű, nagyon nehéz.

32. Channa* (válaszként erre: 31. - Szöszi71)
2018. jún. 14. 19:33

Nem is tudom mit mondjak....

Kitartást!

Mit mondanak a dokik? Mire lehet számítani? Kemót kap?

2018. jún. 14. 10:36

Sziasztok!


A párom otthon van, a sebész csak ugyanazt tudta mondani amit eddig is, hogy a fájdalom ami van az alapbetegségből, áttétekből adódik. Én nem is bánom, hogy nem műtik, mert azt tuti nem élné már túl. Alig vártam, hogy kiengedjék a belklinikáról, ott nem voltam megelégedve az ellátással. Ahogy cserélgetjük a tapaszt 3 naponta és szedi a gyógyszereket hol elviselhetőbb, hol kevésbé elviselhető a fájdalom. Azt figyeltem meg, ahogy közeledik a tapaszcsere akkor fáj erősebben a hasa mikor már a hatás gyenge. A napokban már az étvágya is jobb, mint eddig, többet tud enni.


Mindenkinek köszönöm a bátorítást, hozzászólást. :)

2018. máj. 31. 00:04

Sok erőt kívánok, szörnyű időszakon mész keresztül, "örülj annak", hogy kap morfiumtapaszt.

Anyukám fél éve halt meg áttétes rákban és csak tablettás fájd.csillapítókat kapott.

Az evést se lehet erőltetni, a beteg érzi h kíván-e enni, ahogy láttam a szervezet egy idő után nem veszi be a táplálékot, nálunk a nemevés után 2-3 héttel halt meg. Való igaz megelőző céllal nem csinálnak sztómát, Anyukámnak női kismedencei daganata volt, elzáródott húgyvezetékkel, azon imádkoztam, h csak nehogy a bél is elzáródjon (erre volt esély) mert 1 áttétes beteg nem élne túl valszeg 1 ekkora műtétet. Szerencsére erre nem került sor.

A halála megkönnyebbülés/megváltás volt, megszabadult a szenvedéstől, utólag nem tudom h épp ésszel hogy tudtam végigcsinálni, neki sajnos 21 hónap volt, hogy kimondták h menthetetlen a halála előtt.

Sok erőt és kitartást kívánok, legyél minél többet mellette!!!

29. Channa* (válaszként erre: 28. - Szöszi71)
2018. máj. 30. 19:55

Konkrétat nem fognak mondani, mert nem tudnak.

Írtam, hogy az unokaöcsémmel kapcsolatban a doki azt hajtogatta, hogy 80% az esélye a gyógyulásra. Ezt 10 napig hajtogatta, a 11 napon halt meg:(


Gondolom a műtétet azért nem végzik el, mert a párodon már csak életmentő műtétet hajtanak végre, ezért várják az elzáródást:(

28. szöszi71 (válaszként erre: 27. - Channa*)
2018. máj. 30. 10:16

Szia!

Még mindig fáj a hasa. Ma meglesz a 3 havonta előírt kötelező kontroll CT, utána a sebészéhez viszik, hogy ő mit mond. Nagyon kíváncsi vagyok. Nagyon jó lenne, ha mondanának már valami konkrétat végre. Meglátjuk.....

27. Channa* (válaszként erre: 26. - Szöszi71)
2018. máj. 29. 19:31

Együtt érzek veled! Kitartást és sok erőt! Sajnos csak ennyit tudok mondani:(

A férjem meggyógyult, de nála is voltak ilyen mélypontok, így tudom mit éreztek.

Írj ha hazaértél, hogy mi történik!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook