Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit ehetnek a rákos daganattal kezelt betegek?! fórum

Mit ehetnek a rákos daganattal kezelt betegek?! (beszélgetős fórum)


2015. febr. 6. 01:02
gyumolcs,zoldseg a legjobb.
2014. nov. 19. 12:59
Szigorúan ketogén étrend!
2014. nov. 19. 12:55

Az előttem szólóhoz még megjegyezném, hogy a kristálycukor is táplálja a daganatos sejteket, illetve tej fogyasztása sem javasolt. Helyette használjunk növényi tejitalokat (rizstej, zabtej).

A szója és szójakészítmények is tiltólistán vannak!

2013. ápr. 27. 22:01

Ajánlott élelmiszerek:



Gabonafélék: rozsból, tönkölybúzából és teljes kiőrlésű búzalisztből készült pékáru, tésztaféle (de csak az ajánlott napi szénhidrátmennyiségen belül, pl. napi összesen 2-3 szelet kenyér)


Húsok: tengeri hal, csirke, vad, borjú, marha


Termesztett gombák


Gyümölcsök: alma, kivi, grapefruit, bogyós gyümölcsök


Zöldségek: nagyon jó a zeller, brokkoli, sárgarépa, petrezselyemgyökér, cékla, uborka, savanyú káposzta


Tejtermékek: kefír, joghurt, sajtok (kevésbé zsíros fajták), túró


Magvak: mandula, lenmag, tökmag


Zsiradékok: vaj, olívaolaj, repceolaj, tökmagolaj



Nem javasolt:



Gabonafélék: búzalisztből készült összes termék, tésztaféle


Húsok: disznó, kacsa, liba, bolti pulyka (tele van antibiotikummal)


erdei gombák


Gyümölcsök: banán, datolya


Zöldségek: kelkáposzta, fejes saláta (a toxikus anyagok halmozása miatt) és minden, ami tapasztalat szerint puffaszt (lencse, száraz bab, sárgaborsó és minden hüvelyes ide tartozik)


Tejtermékek: nagyon zsíros- és penészes sajtok


Magvak: földimogyoró


Zsiradékok: margarin, disznózsír

13. ae12cc5be5 (válaszként erre: 12. - Ae12cc5be5)
2008. dec. 2. 12:33
Bocsánat, nov. 29-i adást akartam írni!
2008. dec. 2. 11:54

[link]


Játszd le a 22.-i adást, nagyon reménykeltő!


Jó egészséget Mindenkinek!

2008. jún. 20. 00:50
sziasztok.Sok segitseget, sot teljes gyogyulast talatok , az ongyogyitas teljes rendszere ,konyvbol mindez a taon alapul sok szerencset hozza es csak a Te akaratod kell hozza
10. napfenyvirag (válaszként erre: 1. - Tundicicca)
2008. jún. 18. 15:40
Szervusztok. Nagyon figyeljetek oda, hogy mit esztek, mert nekem is egy nagy mütétem volt, és ezt követően felszedtem l5 kg. Most mit nem adnék, ha le tudnék adni 5 kg-ot. Nem divatból, hanem azért, hogy könnyebb legyen a lábamnak.
9. szilvia71 (válaszként erre: 8. - Tundicicca)
2008. márc. 14. 09:39
Én is abban reménykedem hogy ezzel vége a rémálomnak! Ha meg szabad kérdezni a férjed mire műtötték és milyen kezelést kapott utána?
2008. márc. 14. 06:59
Sajnos,ez nem jó hír!!Reméljük,hogy ez nem fog bekövetkezni...
7. szilvia71 (válaszként erre: 6. - Tundicicca)
2008. márc. 13. 16:01
Az orvosok ezt szokták mondani,de hallottam már olyat akinek 10 év után jött elő megint ezt sajnos nem lehet tudni.
2008. márc. 13. 12:22
Okés!Ezt meg fogom nézni,hátha bejönne valami,mert nagyon félünk,bár még eddig nem találtak nála áttétet!De ugye,a teljes gyógyulás kimondásához 5 év kell! :((
5. szilvia71 (válaszként erre: 4. - Tundicicca)
2008. márc. 13. 10:01
Igen,ami nagyon zsíros és fűszeres azt kerülni kell.Sok főzeléket fogyasszon,az égett kenyér hajáról én is hallottam de hogy mi igazság van benne azt nem tudom. www.versenybenarakkal érdemes elolvasni ott szó van egy étrendkiegészítőről sok jót hallottam már róla és nem is olyan drága.Ha beütöd a termék nevét ott többet tudhatsz róla.
2008. márc. 13. 08:30
Értem!Gondolom az olyat is kerülnie kell,ami nagyon fűszeres?!Mert nekünk adtak egy papirt,hogy mit kell ennie,mondjuk hányingerre,de az rajta van a másik papiron,hogy nem eheti!Szóval a két lapon lévő ételek ütik egymást!Értitek?!Remélem!!Meg hallottam olyat,hogy az égett kenyérhéj is okozhat rákos sejtszaporulást,erről tudtok vmit?Köszi a segítséget!!
3. szilvia71 (válaszként erre: 1. - Tundicicca)
2008. márc. 12. 21:09
Szia Tündi! Kevés hús és sok zöldség,gyümölcs és hal.
2008. márc. 12. 20:15

Szia, Tündi!


Javaslom, feltétlenül keresset egy dietetikust! Lehetőleg onkológiai osztályról.

2008. márc. 11. 18:46
Sajnos a férjemet meg kellett műteni,mert rosszindulatú daganata volt,és azt mondták,kerülje az olyan ételeket,ami szaporíthatja a rákos sejteket!De mellyek ezek az ételek?Áttét egyenlőre nincs!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook