Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rájöttem miért utálok főzni: nem a főzést magát utálom,... fórum

Rájöttem miért utálok főzni: nem a főzést magát utálom,... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
47. Napsugár8 (válaszként erre: 44. - Amaunet)
2022. nov. 11. 17:22
Amikor kertes házban laktunk, mi is külön gyűjtöttük a krumplihéj ment a disznóknak, a karalábé, káposzta, hasonlók pucolásánál leesett dolgokat a tyúkoknak. Főtt kajamaradék kutyának, macskának, stb. A papírhulladékokat pedig nyáron az udvaron levő üst alatt égettük el, megmelegedett vele a mosóvíz. :))
46. Amaunet (válaszként erre: 43. - Miss Angel)
2022. nov. 11. 17:03
Akkor tényleg nagyon pici lehet...
45. Miss Angel (válaszként erre: 41. - Cicamica3)
2022. nov. 11. 16:36
nekem nincs 4 tagú családom és így se főzök minden nap,de még minden másnap se..mondjuk többnyire itthon se vagyok.
44. Amaunet (válaszként erre: 42. - Napsugár8)
2022. nov. 11. 15:42

Falusi konyhán külön gyűjtjük. A növényi maradék megy a tyúkok elé - hagy kapirgáljanak, a húsos dolgok a kutyának. Bár ő konzervben is kap minden nap húst, de ezeken is csámcsog egy kicsit.:)


A lényeg, hogy még főzés közben eltakarítom a konyhából, az asztalról és nem főzés után kell még külön idő arra, hogy rendet tegyek.

43. Miss Angel (válaszként erre: 40. - Amaunet)
2022. nov. 11. 15:42

közben folyamatosan takarítok,de az összefröcskölt bútorokat ,követ,csempét stb csak utána csinálom meg nyilván,néhány négyzetméteren minden más, ott minden a közvetlen közeledben van,kevés ami megússza épen.

ja és közben folyamatosan szellőztetni kell,télen is,mert ekkora helyen lefulladna az ember

42. Napsugár8 (válaszként erre: 40. - Amaunet)
2022. nov. 11. 14:54

Nálam a müa. kukazsák egy vödörben van, bármit pucolok (krumpli, zöldség, hagyma) leülök egy székre, a földön magam elé veszem a vödröt, és rögtön a zsákba hull a haja. Nem kell még az asztalt is takarítani utána.

Ha valami elcsöppen, kézügyben a felmosó, rögtön törülöm, nehogy elcsússzak rajta... törlőruha kézügyben egyszerre akár 3 is... ki lehet azokat mosni, a tűzhely sütőjének ajtaján szépen meg is száradnak.

2022. nov. 11. 13:15
Elmosolyodtam.Mennyi preciz ember.Az aki nap ,mint nap főz egy családra,min.4 tagúra és dolgozik is mellette, felnőtteknek főz,az tudna mesélni,hogy is van ez a nagyon preciz elpakolás,mosogatás,sűrolás,felmosás stb.
40. Amaunet (válaszként erre: 38. - Miss Angel)
2022. nov. 11. 13:01
Ezeket nem főzés közben takarítod el? Olyanokat, mint hagymahéj, nyesedék... addig van az asztalon, míg megpucolom, levágom. Ha kifröccsenne valami a mosogatóban mindig van tiszta kendő, vagy papírtörlő kéznél és törlöm le.
39. tien (válaszként erre: 30. - Globus)
2022. nov. 11. 12:55

:)

Bajban lennél az én férjemmel.

Töltött káposzta a mindene.

Nem szeretem készíteni én sem,kiszakad ,vastag ,nagy ,csúnya 😖

Most alternatív megoldás,töltött paprika!

38. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 11. 11:44

általában nincs gondom a takaritással rendrakással,sokat is csinálom,nálam mindig patyolat minden.


DE,:irtó kicsi a konyhám,ha főzök,sütök,utána egy fél napig kell dzsuvázni az egészet,ezt már én is utálom,ebből a szempontból jobb annak,akinek nagy konyhája van,mert úgy csak a közvetlen környezetedet kell rendberakni.Bár akkor se hálás feladat a zsírtól ,ételmaradékoktol,stb megszabadítani mindent,szóval együtt tudok érezni veled :)

37. Amaunet (válaszként erre: 34. - Globus)
2022. nov. 11. 11:31

Ezért is szeretek magam főzni. A konyha nem túl nagy, a közepén a konyhaasztallal. Ha körbe akarom járni ne legyen utamban senki.

Ha vendégség jön, akkor előtte való nap megfőzök mindent. Max. ami étel megkívánja, hogy frissensült legyen azt sütöm ki aznap.

Szeretem a munkámat megszervezni, az időmet beosztani és nem szeretem, ha "közbejönnek" dolgok.

36. Epresturmix (válaszként erre: 34. - Globus)
2022. nov. 11. 10:40

Ezért utálom a disznóvágást. És ezért nem okoskodik senki a konyhámban!!!!😎

Nem engedem!!!

35. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - 785c64a729)
2022. nov. 11. 10:19

Itt a dolog nyitja!

Amíg kertes házban laktam, és akkora konyhám volt, hogy akár 4 pár is keringőzhetett benne, a nagy vájlingot egy sarokban levő asztalra felraktam, és főzés közben minden mosatlan ott gyülekezett.

Panelben mini konyha: marad a mosogató, vagyis szinte abban a percben mosogatok = nem gyűlik fel, és ráadásul ugyanazt az edényt akár többször is előveszem egy főzés során. Étkezés utánra már csak az a tányér, evőeszköz marad, amiből ettem, és az a pár lábas, amiben főztem.

34. globus (válaszként erre: 33. - Amaunet)
2022. nov. 11. 10:19
Fúúú... eszembe jutott, régesrég disznóölésben voltunk anyósnál. Ott voltak férjemen kívül a lányai is. Hát amit műveltek, én egy percig nem engedném a saját konyhámban. Tegyél bele még sót, nem jó, nem kell liszt, azt előre külön meg kell főzni, vedd már le, keverd meg, ne kevergesd, az én káposztámból főzünk, ezt nem így kell stb. stb. Reggeltől estig belekotyogott mindenki a főzésbe, alig vártam, hogy vége legyen.
2022. nov. 11. 10:15

Szeretem minden fázisát. Vagy csak pozitívan állok a teendőkhöz? Nem lenne könnyebb, ha kényszernek érezném.


Lényeg, hogy egyedül legyek a konyhában és ne szóljon bele senki, hogy ezt ő másként szokta.

Összeszedem kamrából, fagyasztóból, fűszerekből azt, ami szükséges a konyhaasztalra és ha használtam, folyamatosan ürül le. A mosogatás is megy folyamatosan közben.

Mire végzek még a tűzhely is le van takarítva, nincs mosatlan és csak azok az edények vannak elől amiben maga a főtt étel van.

De ahogy említettem, ehhez ne legyen senki láb alatt.

32. l.luiselotte (válaszként erre: 31. - L.luiselotte)
2022. nov. 11. 10:04
Tehát ha FI talál olyan személyt, aki megérdemli a főzéssel járó procedurát, biztosan másképp áll az ügyhöz
2022. nov. 11. 10:02

Én csak a fiamnak főzök ( és magamnak ). örülök ha jó étvággyal megeszi, ez előzetes egyeztetés alapján loo %, és az efölötti örömöm felülirja a fáradságot. Különben én is csak olyat főzök, ami nekem is bejön.

Eszembe sem jut, hogy ne szeressek főzni.


Ez az elégedettségem és kötzelességtudatom azért a férjekkel nem működött.


Nekem soha nem segitett senki a főzésben.

30. globus (válaszként erre: 27. - Tien)
2022. nov. 11. 09:57

Nekem olyanhoz mindig van kedvem, amit szeretek.

Sőt, csak azokat főzöm. Amit utálok, pl. pacal, hal, halászlé, karfiol, töltött káposzta, azt egyenek ott, ahol akarnak :)

29. Ildi
2022. nov. 11. 09:35
Én a főzést is utálom😄
28. Kacsahercegno (válaszként erre: 23. - Epresturmix)
2022. nov. 11. 09:03
Szerintem ha megszokod, nem lehet olyan kényelmetlen, plusz szerintem csak a társasági eseményeken kellett kinézni valahogy. (De a Downton Abbeyből meg hasonlókból tájékozódom, szóval csak azért gondolom hogy nem lehetett olyan szar... Mondjuk lenne pár dolog ami hiányozna, de nem akarok túlságosan elkanyarodni a témától 😂)
27. tien
2022. nov. 11. 00:28

Kérdés: mit főzzek,mit ennél szívesen?

Válasz : nekem mindegy 😖


Hangulat főző vagyok.

Van mikor van kedvem , legtöbbször nincs.

Viszont enni kell!

2022. nov. 10. 23:29
Bevallom egyre jobban tehernek érzem a főzést ,sütést.Jó érzés amikor elém rakják az ételt,amit szeretek.A párom sokszor megteszi ezt,bár nem igazán szeret főzni,de igy még jobban értékelem ezt.Ha nem kényszerből főzök,sütök akkor lazábban fogom fel.
25. Cicamica3 (válaszként erre: 8. - Libikóka)
2022. nov. 10. 23:22
De jó lenne.
2022. nov. 10. 21:38
Én szeretek főzni. Sütni viszont nem. Mosogatni is szeretek, de azt utalom ha halomba all a tanyer. Ahogy mosatlan van, mosom el.
23. Epresturmix (válaszként erre: 15. - Kacsahercegno)
2022. nov. 10. 21:36
Ahol hordhatnád a fűzőt és nem férne a gyomrodba tőle egy tányér levesnél több. Tényleg ezt akarod?😉😀
22. Epresturmix (válaszként erre: 17. - Soufflet)
2022. nov. 10. 21:33
Nincs már meg???? Úgy tűnt ezzel jól megvagytokn!
2022. nov. 10. 18:40
Én imádom az egész folyamatot: eltervezni mit szeretnék készíteni, milyen hozzávalókat veszek, elmenni a boltba a zsákmányért, megfőzni/megsütni/összeállítani a kaját, rendet rakni utána a konyhában... csak nagy az izgalom hogy vajon jól sikerül-e, főleg a sütemények : )
2022. nov. 10. 18:27
Nem baj, én sem szeretek. Ha lehet kibújok alóla.
2022. nov. 10. 18:17
Vásárolni szeretek csak sajnálom h fogy a pénzem 😅 nekem az a bajom vele h ott vagyok órákat 10 perc alatt elfogy és utána megint órákat pakolok, szóval abszolút megértelek 😉
18. Soufflet (válaszként erre: 17. - Soufflet)
2022. nov. 10. 17:00
Most egy hulye viszonyban vagyok. Ideje pasit talalni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook