Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csináljak, rájöttem, hogy a szomszéd kislány, lop? fórum

Mit csináljak, rájöttem, hogy a szomszéd kislány, lop? (tudásbázis kérdés)

1 2
2011. aug. 5. 17:15
Én tuti felvenném, szembesíteném a tettével, a szülei előtt, visszakérném olyan állapotban a cuccokat, amiben ellopta, ha nem tudja, megtéríttetném a kárt. Én nem foglalkoznék azzal, hogy hány éves, meg se a szomszéddal, lesz---m ,ha az én cuccaimról van szó! Nem vagyok jószolgálati otthon, meg nem gyerekcsíny, mintha egy almafáról venne le egy almát, érték az érték, te is pénzért vetted! Most még ezek a kis dolgok, póló., lázmérő, pár év múlva meg már a pénztárcád???? Ne azt nézd, hogy szomszéd, hanem hogy a tied, és már ezt is bünteti a tv.!
2009. ápr. 10. 22:10

Lehetek undorító?

Gyámügyisek...

Mert így nevelődik egy újabb számkivetett a társadalom szélére. Ennél talán az intézet is jobb..

2008. máj. 8. 14:03
Szinte nég én is gyerek voltam amikor ráhöttem hogy egy unokahúgom rendszeresen lopott tőlünk (értékes ásvány- és érmegyüjteményemet fosztogatta).Nem szóltam a szüleinek, nem akartam senkit kelletlen helyzetbe hozni, az unokatesómmal leültem és megbeszéltem a dolgot és azóta nem volt semmi gond!
2008. márc. 12. 11:31
Elöször talán utánna néznék, miért is lop. Lehet, hogy éhezik? Ha így van, segítenék neki, ha nem, akkor én is megkérném, hogy ne jöjjön többet.
2008. márc. 10. 16:48
Nálunk egy rokon gyerek lop,egyszerüen megkértem udvariasan hogy ne jöjjön hozzánk!Ennyi!A saját lakásomban nem fogom elzárni az értékeket!
29. 53cc09e608 (válaszként erre: 28. - LoLiNa)
2008. márc. 10. 11:31
Azt ,hogy a gyerek éhezik , és nincs ellátva rendesen valóban jelenteni kellene ..nem még beleúgni abba a gyerekbe ,hanem tenni érte ,hogy a társadalomban biztonságban tudjon Ő is felnőni ! Mert nem született tolvajnak Ő sem ,de az élet körülményei rákényszerítik !
28. LoLiNa
2008. márc. 9. 07:30

ha nem látják el rendesen, szólni kéne az illetékeseknek!

Nem rájukhagyni...

Mért nézik el az emberek az ilyet? nem is régi eset, hogy éhenhalt egy gyermek... holott volt aki tudta mi történt , de nem lépett senki!

Én bizony szólnék!!

2008. márc. 9. 02:21
Tobbet nem engednem a lakasomba. Attol meg segiteni es tamogatni lehet, de 10 evesen mar tudnia kell, ha mashonnan nem, az iskolabol, hogy lopni bun.
26. 53cc09e608 (válaszként erre: 25. - Rea69)
2008. márc. 8. 19:53
Sok ilyen családdal volt dolgom !De már most egy van akinek segítenünk kell ...,de mi páran összeálltunk,közös a segítség .
25. Rea69
2008. márc. 8. 18:26

Ez igy van, napokig nem eszik.De sajnos nemcsak Őt, hanem még sokszor még a szülőket is mi "tartjuk" el.A párom már besokalt, de én akkor is sajnálom a gyereket.

Ha hiszitek, ha nem, még a tv-t is mi adtuk nekik, hogy a gyerek este, ha a szülök dolgoznak, ne unatkozzon.

Bár melóznak a szülők, de semmi látszata, letiltás, fizetéskor kánaán, utánna napokig még kaja sem.

24. 53cc09e608 (válaszként erre: 20. - Rea69)
2008. márc. 8. 14:38
Azért borzalmas ,mit él át az a szegény gyerek ..aki éhezik ! Rendes tőled ,hogy adsz Neki enni ,de mi van ha Te is elfordulsz Tőle ..Napokig nem eszik ??
2008. márc. 8. 08:30
íén tutira elbeszélgetnék vele, úgy finoman.
2008. márc. 8. 07:44
Csak, hat persze, hogy jon ahoz valaki, hogy egy csaladba ilyen szinten beleavatkozzon, megha jogos is, sajnos. Ha a tanara vagy a gyermekorvos magatol nem lat semmi furcsasagot ebben a csaladban, akkor halott ugy.:(
2008. márc. 8. 07:43
Jaj, micsoda ugy! Ugy ertem szegeny kislany! Tudom, nem kellene a "lopost" sajnalni, de hat akkor meg van az oka, sajnos, hogy miert lop. Esetleg meg a tanarat vagy a korzeti orvost lehetne beszervezni az ugybe. Nem a lopas miatt, hanem az elhanyagolas miatt. Hatha az az alap problema. Lehet, ha gondoskodnanak rola, nem lopna.
20. Rea69
2008. márc. 8. 07:26

Rászántam én többet is lo percnél, de semmi, higgyjétek el. Igen, a lányom is szeret vele lenni, és nem utolsó sorban nagyon sajnálom a kislányt, mert sokszor ha én nem adok neki enni, napokig nem eszik.

Ezért is borzasztó nehéz helyzet.Ráadásul a szülőknek lehet beszélni itélet napig, akkor sem tesznek semmit.

De majd csak kiokoskodok valamit.

19. 53cc09e608 (válaszként erre: 18. - E71af41436)
2008. márc. 7. 09:14
Most mentem el visszaolvasni és szomorú is lettem ,milyen szülök lehetnek !!!!!!Ha ők sem foglalkoznak vele ,a gyerek csak elfog kallodni ,mindenki számkivetettet csinál belöle . szegény gyerek Őt sajnálom most ,mert lehet akkor csak azért teszi ,mert felakarja hivni magára a figyelmet ! " Én is vagyok ,én nem számitok senkinek ?" Azért... én mégis rászánnám a tiz percet .
18. e71af41436 (válaszként erre: 17. - 53cc09e608)
2008. márc. 7. 09:04
itt lentebb a kérdés kiírója említette,hogy a szülők annyira nem törődnek vele,hogy bár szem előtt volt az ellopott tárgy,a szülők tudomást sem vettek róla.nekem viszont megér egy veszekedést az,hogy a sajátot úgymond védjem.
17. 53cc09e608 (válaszként erre: 16. - E71af41436)
2008. márc. 7. 08:47
És ha szólsz a szülöknek ,az lehet vitát fog szülni vagy veszekedést ,az nem megoldás ,meg nem ismerem a szüleit ,lehet tudnak is róla , mert Nekem azért feltünne ,hogy a gyerekem valamit hazahoz ! De egy gyerk még nem úra a tetteinek 10 évesen sem . És ki tudja lehet betegség is nála . Tudom nem aza dolgod ,hogy más gyerekét neveld ,de az is lehet ,hogy a Te gyereked szert vele játszani ,igy ha nem megy többet az a Te gyerekednek is fájhat!Én rászánnám azt 10 percet .
16. e71af41436 (válaszként erre: 15. - 53cc09e608)
2008. márc. 7. 08:43
nem tudom.én biztos,hogy nem azzal foglalkoznék,hogy más gyerekét neveljem.elsőre szólnék a szülőnek,másodjára pedig nem engedném a lakásba.
15. 53cc09e608 (válaszként erre: 14. - E71af41436)
2008. márc. 7. 08:17
Nem biztos ,hogy tudja ,lehet nem tanították meg neki ,vagy éppen nem is tudja ,mit cselekszik ,mert elöfordulhat ,hogy kleptomániás .Nagyon sok ilyen beteg van ,csak nem mindig derül ki ,azok akaratlanul lopnak és nem is tudja mit cselekszik .
14. e71af41436 (válaszként erre: 13. - 53cc09e608)
2008. márc. 7. 08:10
egy 10 éves gyerek már tudja,hogy ami másé azt nem viszem el titokban.
13. 53cc09e608 (válaszként erre: 12. - Esztella100)
2008. márc. 7. 08:04
Szerintem nem jó ötlet ,mert lehet nemtudja a gyerek ,hogy amit tesz az rossz ,ezért nem szabad kirekeszteni .
2008. márc. 7. 08:02
Ne engedd be a lakásodba.
2008. márc. 7. 08:00

Szerintem ,ülj le vele és beszéld meg ,hogy nem helyes ! De ne alázd meg ,mert az a továbbiakban nagyon kifog hatni rá !

Ha utána is lop ,akkor mond Neki többet nem mehet hozzátok !

2008. márc. 6. 23:10
Nem kell beengedni a lakásba,egyszerű.csak az jöhet be,akit én beengedek,főleg,ha enyves a keze.Kifelé menet megnézni mi van nála,és ha lopott,na most majdnem leírtam valamit,el venni a kedvét a lopástól.
2008. márc. 6. 21:44
Hát igen. Mi lesz azután.A szülőknek? Valószínűúleg az sem tünne fel, ha a saját gyerekük tünne el.Sajnos nem igazán foglalkoznak vele.Már beszéltem a kislánnyal, elsirta magát, és otthagyott.Azóta felém sem néz.
2008. márc. 4. 15:27
Ez elég gáz. Szerintem is jobb minél hamarabb tisztázni. Én a gyerekkel beszélnék először kedvesen, inkább hátulról "becsapva", lehet magától szólja el magát. Ha tagadja, de te biztosra tudod az igazat, akkor menni kell a szülőkhöz. Aztán???...
2008. márc. 4. 14:16
Lehet, hogy először a gyerekkel kellene beszélni, talán az is hatásos lenne.
6. Ada12 (válaszként erre: 5. - Rea69)
2008. márc. 4. 14:14

A Szülőknek fel sem tűnik, h honnan van ott egy ismeretlen játék?



Valóban kényes téma, de ne várj vele, ha 100%-ra tudod, h Ő volt, ülj le a Szülökkel és beszéljétek meg. Addig amíg megvan az a játék.


Mást is láttál? Mást is elvitt?

2008. márc. 4. 14:11
igen, sajnos megláttam náluk, de nem mertem szólni egyenlőre a szüleinek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook