Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ráckevei kismamák fóruma fórum

Ráckevei kismamák fóruma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2010. szept. 6. 13:44

Sziasztok


Megjöttem végre, az a helyzet hogy hétvégén volt egy kis lakásfelújitás, ami szerdán folytatódik. Ugyanis a wc és a fürdöszobánk még nincs felujitva. Ma meg egyedül vagyok Renivel és föztem is mig aludt.A suliba még nem igazán volt lecke, mától kezdik meg a tanulást igazán. Délután lesz szülöi még nem biztos hogy tudok menni. Ha apa haza tud jönni hamarabb akkor megyek. Nálunk a homeós dolgokból a kúp jött be, föleg mikor oltást kaptunk, megnyugtatta és nem volt lázas.

404. Kippy (válaszként erre: 403. - Sulawesy)
2010. szept. 6. 13:21

Amúgy, ennyi volt a fellángolásom a homeo irányába. Kikerestem ezeket, aztán pá!

Anyum nagy homeós, na de amikor menopausás gondjait akarta vele megoldani és nem történt semmi, csak sikerült elküldenem az Istenhegyi klinikára. És láss csodát: Minden super azóta.

Persze, bizonyára vannak hatásos cuccok kicsi bajokra. Na, de akkor én inkább illóolajat szagolgatnék pl. nyugtalanság esetén. Tényleg!! Azt még megpróbálhatjuk. Ártani nem lehet vele. Hogy ez miért csak most jut eszembe. ÁÁÁÁ Telózok apának!!


Andi! Csak nem leckét írsz a gyereknek előre???????


Ja, és Gréta tegnap elhúzta a földön fekvő Bufit a fülénél fogva vagy 15 centire. Olyan édesek voltak. Ez a hülye kutya még élvezte is. Schnucki meg közben halandzsázott neki nagyokat!!


Ééééés:

Õszi Babymarkt Babaruhabörze és Gyerek Expo

Szeptember 18. Szombat 8-16 óráig

Hungexpo A pavilon III. kapu

2010. szept. 5. 21:46

Hali!

Mi próbáltuk homeós cuccot, semmi...

Álmatlanok az éjszakák, zombi vagyok :D


Andi, nálatok mizu? Mivel kezdték a tanulást a suliban?


Csóközön, elteszem magam holnapra :D

402. Kippy
2010. szept. 4. 12:13

Bocsi. Nem vagyok egy homeos, mert azt mondják ugye, ha nem talál tünetet, akkor okoz.

Nem tudom. Lehet, hogy ki kellene próbálni.

401. Kippy
2010. szept. 4. 12:11

Fogzás és homeopátia

2007. január 07.

A tejfogak áttörésének folyamatát nevezzük fogzásnak. Ez általában 6 hónapos kor körül

kezdıdik, és a 3. év végéig tart. Sok babánál csak az elsı fogak megjelenése okoz problémát,

és a következı fogak áttörése (a helyi ínypirosodáson és hangulatváltozáson kívül) nem okoz

tüneteket. Ugyanakkor jó néhány kisgyerek és szüleik életét megkeseríti a fájdalmas íny, az

ingerlékenység, az éjszakai nem alvás, a hasmenés. A fogzási problémák megoldására

kétségkívül az egyik leggyakrabban alkalmazott szer a Chamomilla, de sok csecsemınek nem

alkalmas. A tünetek gondos megfigyelése és mérlegelése segít a megfelelı szer

kiválasztásában. Néhány általános szempont a homeopátiás szerek alkalmazására:

A homeopátiás szerek kétségkívül mellékhatásmentesek, illetve ha nem megfelelı a

kiválasztott szer, legfeljebb nem hat. De! A rendszeres adás áthangolja a szervezet mőködését.

Semmiképpen ne használja rendszeresen és megelızésképpen. A tápszerbe kevert

homeopátiás gyógyszer ellenkezik a szerek alkalmazhatóságával, ugyanis közvetlenül a

szájba kell tenni azokat, vagy egy kevés szénsavmentes ásványvízben (ne csapvízbe, ne

teába) elkeverve. Az üvegbıl kivéve ne érjünk a golyók felületéhez, és az elkeveréshez ne

használjunk fémkanalat. A homeopátiás golyócskák ugyanis a felületükön hordozzák a

hatóanyagot, és így érzékenyek minden beavatkozásra.

A tejfogak áttörésének folyamatát nevezzük fogzásnak. Ez általában 6 hónapos kor körül

kezdıdik, és a 3. év végéig tart. Sok babánál csak az elsı fogak megjelenése okoz problémát,

és a következı fogak áttörése a helyi ínypirosodáson és hangulatváltozáson kívül nem okoz

tüneteket. Ugyanakkor jó néhány kisgyerek és szüleik életét megkeseríti a fájdalmas íny, az

ingerlékenység, az éjszakai nem alvás, a hasmenés. A fogzási problémák megoldására

kétségkívül az egyik leggyakrabban alkalmazott szer a Chamomilla, de sok csecsemınek nem

alkalmas. A tünetek gondos megfigyelése és mérlegelése segít a megfelelı szer

kiválasztásában. Néhány általános szempont a homeopátiás szerek alkalmazására:

Chamomilla

Ha a fogzás ingerlékenységgel jár (ez nagyon igénybe veszi a környezetét), az arcnak csak

egyik fele piros, hideg borogatásra a tünetek javulnak, melegre rosszabbodnak, és inkább éjjel

jelentkeznek, a sírás éles, hangos, csak az nyugtatja meg a kisbabát, ha felveszik, hasmenés

kíséri, általában spenótszínő. Adagolás: D30 félóránként (vagy gyakrabban 5-10 percenként -

D6-D12) 1-1 golyócska, max. 6-8 adag.

Belladonna

Ha az egész arc forró és piros, sokat iszik, melegre javul és lefekvéskor jelentkezik, ha felül

vagy felkel a gyerek, a tünetek csökkennek. A láz is felszökhet. Gyakran aktív és a láz

ellenére sem elesett. Adagolás: D30 félóránként (vagy gyakrabban 5-10 percenként - D6-D12)

1-1 golyócska, max. 6-8 adag.

Aconit

Ha lázas, zöldes, vizes hasmenés és hányinger is lehet, ha nyugtalan és sír, sokat iszik,

melegre rosszabbodik, az ablak kinyitására, friss levegıre, alvástól javul. Adagolás: D30

félóránként, (vagy gyakrabban 5-10 percenként - D6-D12) 1-1 golyócska, max. 6-8 adag.

Arsenicum alb.

H lázas és kimerült, kevés szagtalan hasmenés is lehet, a fej meleg, a végtagok fáznak és

fájnak (ezeket melegen, szárazon kell borogatni), éjfél után jelentkezik, hideg italok hatására

rosszabbodik. Adagolás: D6-D12 félóránként, vagy gyakrabban 1-1 golyócska, max. 10 adag.

Magnesium phos.

Ha bélgörcsök jelentkeznek, a has puffadt, melegre, vagy meleg fürdı után a tünetek

javulnak, éjszaka, hidegre vagy a jobb oldalán fekve a tünetek rosszabbodnak. Adagolás: D6

vagy D12, 5-10 percenként 1-1 golyócska, max. 10 adag.

Calcium carb.

A gyerek szomorú, indítékszegény, savanyúan izzad, nedves a párna, savanyú a széklet,

hidegre rosszabbodik az állapota. Adagolás: D30 félóránként (vagy gyakrabban 5-10

percenként - D6-D12) 1-1 golyócska, max. 6-8 adag.

Cina (kina)

A tünetek nagyon hasonlóak a Chamomillánál leírtakhoz, a csecsemı nagyon izgatott,

állandóan fel kell venni, ringatni kell, folyamatosan mozog, arca izzó vörös, sokszor szintén

csak az egyik oldalon. Adagolás: D30 óránként 2-3 golyócska.

Kreosotum

A tünetek nagyon hasonlóak a Chamomillánál és a Cina-nál leírtakhoz, nagyon nyugtalan, a

hasmenéses széklet maró és erısen bőzös, a végbél környéke vérbı és felmaródott, az íny

kékesen duzzadt. Jellegzetes tünet, hogy az áttört fogak gyorsan szuvasodnak vagy fekete

foltosak. Adagolás: D30 négyóránként 2-3 golyócska.

Rheum

A csecsemı nagyon erısen savanyú szagú, a hasmenéses széklet is savanyú és maró, nagyon

nyugtalan és nyőgös. Adagolás: D30 naponta háromszor 2-3 golyócska.

Silicea

A baba székrekedésre hajlamos és a fogai is nehezen törnek elı, gyakori a lázas hörghurut,

panaszosan, beletörıdötten sír, nem ingerlékeny. Adagolás: D30 naponta háromszor 2-3

golyócska.

Mercurius solub.

A nyelv duzzadt, ha vannak fogak, azok benyomata a nyelv szélén megmarad, a fogzást erıs

nyáladzás és szájszag kíséri, a forró és hideg ételek is rosszabbodást eredményeznek, az

ágymelegre is rosszabbodnak a tünetek. Adagolás: D6 vagy D12, 5-10 percenként 1-1

golyócska, max. 10 adag.

Fontos! Ha a baba hány vagy hasmenése van, sápadt és gyenge, azonnal hívjunk orvost.

400. Kippy
2010. szept. 4. 12:11

Fogzás idején hangulatváltozások, nyűgösség, kevés és éber alvás keserítik meg az anyukák és a babák életét. Pedig van mód a fogzás tüneteinek kordában tartására homeopátiás szerek segítségével.

Sok gyerekorvos a mai napig a Dentinoxot javasolja a fogzásos problémákra, de ez önmagában nem elég, hiszen a gél csupán helyi fájdalomcsillapító (Lidocaint tartalmaz), maximum pár percre enyhíti az íny feszülését, az igazán kellemetlen problémákat, mint pl. hogy a baba nem tud elaludni, éjszaka többször fájdalmasan felsír, a nyál kimarja a pofiját stb. nem oldja meg.

A fogzás járhat hőemelkedéssel és hasmenéssel is, de ezeket általában nem a fogzás maga okozza, hanem éppen fordítva: a baba beteg lesz és a lázas folyamat segíti elő a fogak áttörését.


Akármilyen homeopátiás szert ne alkalmazzunk a babánál, bár ezek szerencsére nagy gondot nem okozhatnak, viszont ha nem megfelelő homeopátiás bogyót adjuk a babának, annak hatása nem fog érvényesülni. Fontos tudni azt is, hogy a homeopátiás szerek áthangolják a szervezet működését, ezért lényeges a megfelelő alkati szer kiválasztása.


Hogyan add be a homeopátiás bogyókat a babának?

Amíg nem tud szilárd ételeket enni, rágni, addig egy műanyag kanálban (a homeopátiás szerek fémekkel nem érintkezhetnek!!!) egy kis vízben oldd fel a bogyókat! A teljes feloldódáshoz tapasztalataim szerint legalább 10 perc kell. A feloldás után rögtön add be, ha előre elkészítesz több adagot, a később beadott adagok már nem lesznek hatásosak.

Amikor már tud nyelni, akár oda is adhatod neki a bogyókat egyenként, hogy szopogassa el. Rágni nem szabad, de az nem baj, ha egyben lenyeli.

...

399. Kippy
2010. szept. 4. 08:09

Szia! Én nem tudok tanácsot adni, mert én is 2óta ébren vagyok. Gréti nyöszörög, dobálja a lábait és magát. Arra gondoltam, talán fáj a poci vagy megálmodja a nappali dolgokat. Nem tudom én sem.

Nekem szerencsére nem sír fel, mert végig mellette vagyok. Este 7 kor már koki, és alvás van. Ugye, mivel ez megy már jó pár napja én is vele fekszem, mert tudom, hogy ezt az időt tudom csak alvással eltölteni. Minden éjjel 2 körül kezdi, és minden reggel 5 körül kel. Fáj a hátam, a nyakam és a fejem. Vonszolom magam. Most alszik. Ilyenkor Hoxázom és kikapcsolódok.

Különben nem is magunk miatt vagyunk ki, hanem hogy mi lehet a baj. Amúgy, egy kissé megnyugtat hogy Artinál is ez a szitu. Tehát valami korszaki téma van a levesben.


Gratula a fórum 400. h.sz. -ához.


Pussssz

2010. szept. 4. 07:07

Jó reggelt!

Hát el sem hiszem, hogy már 400 :D


Remélem mindenki jó van. Az éjszakáink rendületlenül sz@rokk... Artúr ha felébred visít, mint akit nyúznak. Már van úgy, hogy mellém veszem, ott viszonylag jól alszik, de ez sem általános. Mellettem húzni szokta a lóbőrt negyed 9 ig, most meg 3/4 7 óta ébren...

Olyan szép volt az az időszak, mikor végigaludta az éjszakát... Ezeket most nem szeretem.

Jön a foga? Jön a hideg? Csak találgatok, mert a foga sem akaródzik igazából....


Hulla vagyok, mert nappal meg nem tudok aludni vele. Sőt eddig legalább kétszer aludt 2- 2,5 órát, most visszatért a 40 perchez :S


Ti??

Andi, nálatok Reni, hogy alszik???

Gréti?

Használható tanácsot szeretnék!!!!!No meg aludni :D

2010. szept. 3. 14:01

Sziasztok


Még tetszik neki a suli, most azon bánkódik hogy máris hétvége van. Remélem eltart ez a lelkesedés egy pár évig. Mondjuk az oviba is ugyanigy szeretett járni. Még én sem vagyok a 400.hsz.

396. Kippy
2010. szept. 3. 10:54

Hahó!! Hol vagytok?

De én akarok lenni a 400. hsz!!!!!!!

Lehet, hogy írok még egy két feleslegesen buta dolgot és megvagyok.

395. Kippy
2010. szept. 3. 07:38
Andi!!! Milyen véleménnyel bír a csajszid a suliról? :)
394. Kippy (válaszként erre: 393. - Andi2379)
2010. szept. 2. 11:52

Akkor nem marad más, mint hátradőlni és kiélvezni ezeket a csodás éveket, amíg ilyen "kicsik" még a gyerkőcök.

Mindíg 2 gyereket szerettél volna? Ezt az életet álmodtad meg magadnak?

Jaaaaaj olyan jó volna, ha egy kicsit könnyebb volna a megélhetés. Akkor bizonyára 2-3 gyerek szaladgálna körülöttünk. Na, nem baj. Engem ez az egy kis pelenkás is hihetetlenül boldogá tett. Megbékélek szerintem ezzel az egyes számmal.

Bár, azt jósolták Anyukámnak egyszer hogy 2 gyerekem lesz...:) Lehet, hogy nem rajtam fog múlni? Hihi


Gréti megváltoztatta a napi menetrendünket. Most nem 8tól alszik, hanem már reggel 7-től. Így a reggeli levegőn való alvásnak lőttek. Azért olyan korán még nem megyek le. Szerencsére megoldható a gondom, ahogyan frissül a levegő. Egyszerűen kinyitom a felöltöztetett babára az ablakot. Nekem nem kell órákat mennem, halahatok itthon. Őt meg nem ébresztik fel a kutyák és az üvöltő gyerekek. Akkor csináltam ezt, amikor pinduri volt még, télen.

Hu, már megint mennyit írtam. Bocsi, csak most van időm. Ééés sül a sütőben az ebéd, apa meg mindjárt haza ér. Délután kicsit remélem el lesz G.vel, mert akkor tudok vasalni.


Pussssz Neketek csajok, és Art'!

393. andi2379 (válaszként erre: 391. - Kippy)
2010. szept. 2. 08:43
Mi az iskola otthonost választottuk, remélem jól. Fél hét körül ébresztem, én meg hatkor kelek. Van hogy Reni is ébreszt ilyen korán. A suli kb. 15 percre van innen sétálva. Reni általában délelött alszik változó hogy mikor délután meg van ugy hogy nem is alszik. Igen jó hogy itthon vagyok, emiatt kaptam már egy pár beszólást hogy akkor miért van /lesz/ egész nap suliban. Hát remélem jó lesz. Reninek már 8 foga van, ha még nincs több mert mindig titokban bujnak ki. Biztos hogy kibujik nálatok is hamarosan Sulawesy.
392. Kippy (válaszként erre: 390. - Sulawesy)
2010. szept. 2. 07:34
Biztos is, hogy jön. Lesz mivel rápróbálkozni a cicin. :) Édesem..
391. Kippy (válaszként erre: 389. - Andi2379)
2010. szept. 2. 07:32

Na, akkor ezen is túl vagytok már. Már nincsen miért izgulni. Miért, mikor kell kelni (indulni), és eddig mikor volt kelés reggel? olyan jó, hogy otthon vagy, így nem kell abba a csúnya napközibe járnia. Ebéd is otthon van, igaz?

Reni mikor alszik dél környékén? De, nincsen messze a suli remélem.

390. Sulawesy (válaszként erre: 388. - Kippy)
2010. szept. 1. 21:28

Hóhahó!


Sehol egy fogacska sem!!! :) Majd jön!


Andi: Gratula az első naphoz... Jah, jah még élvezi :D Reméljük így is marad!

Kíváncsi vagyok, hogy mivel kezdik a tanulást, én már nem is emlékszem...

2010. szept. 1. 21:01

Sziasztok


Hát túl vagyunk az elsö napon, izgultunk nagyon, de viszonylag jól sikerült.

A lényeg hogy Adriennek nagyon tetszik, csak a korán kelést kellene megszoknunk gyorsan. Holnap már valószinü hogy elkezdik a tanulást, de csak délig vannak a héten. Majd meglátjuk hosszutávon milyen lesz. Mindenesetre furcsa nagyon hogy már suliba jár.


jó éjt

388. Kippy
2010. szept. 1. 15:42
Szóval, Sulaw. Mi van a fogacskával?
387. Kippy
2010. szept. 1. 15:42

Rákapott a kanálra, de úgy ahogyan a cicire szokott. Kiskutyázott a kanálra. Meghammantom!!!!!!!Ez minden vágyamat felül múlta!!!!


Imádok mindenkit!! :)))


Sulaw: mi fog a fogacskával???

386. Kippy (válaszként erre: 383. - Sulawesy)
2010. szept. 1. 11:56

Természetesen örömmel fogadjuk a gratut.


Mivel tengeted az időtöket, így tanulás nélkül? Bizonyára nagy hiányt szenvedsz e-végett. :)


Mi voltunk ma kint egy kicsit, tipegni. Nem akartam többre, mert nagyon fúj a szél. Sőt szerintem hétfőn, amikor 3 órát aludt a babakocsiban délelött és nem tudtunk feljönni, én megfázhattam egy cseppet. Szóval, szép lassan. Délután is lemegyünk egy 20 percre kocsi nélkül szerintem.

385. Kippy (válaszként erre: 384. - Andi2379)
2010. szept. 1. 11:52

Persze, hogy türelmetlen vagyok, amikor azt képzelem hogy vitamin és vas nélkül él gyerekem, ha nem eszi meg. :)


NAAAAAAAAAAAAAAAAA?????SULIII??

384. andi2379 (válaszként erre: 382. - Kippy)
2010. aug. 31. 19:30

Gratulálok

Mondtam hogy idö kérdése, Reni is ezt csinálta. Csak mi vagyunk egy kicsit türelmetlenek.


puszi

383. Sulawesy (válaszként erre: 382. - Kippy)
2010. aug. 31. 18:19
Gratula Grétinek!!! :D
382. Kippy
2010. aug. 31. 17:28

Történelmi pillanathoz érkeztünk!!!

Gréti kapálózva, örömmel fogadta a délutáni falatokat. ÉÉÉÉs még a szájacskáját is kitátotta, úgy várta a kanalat.

Én annyira, de annyira örülök. Pedig, pont ma próbáltam feladni egy kis időre az egészet. Tuti megérezte, és berezelt, hogy ezentúl min fog akaratoskodni. :O))))))

381. Kippy (válaszként erre: 380. - Andi2379)
2010. aug. 31. 12:55

De, a legjobb amikor minden áron hozzá szeretne nyúlni a puncihoz, ami persze tiszta kaki. :O))))


A 2már jó szám.

380. andi2379 (válaszként erre: 379. - Kippy)
2010. aug. 31. 12:04
Nálunk is igy volt naponta 4-5 kakis pelus volt, most már napi 2 körül járunk, változó ez is.
379. Kippy
2010. aug. 31. 12:02
Illetve sokat kakil...:O)))))))))))))
2010. aug. 31. 11:53

Sziasztok


Nagyon ügyes a kislányod Kippy ha már lépeget. Igen számolunk, föleg Adrienn nemtudom hogy fog aludni az éjszaka. Mi nem szenvedtünk a foggakkal szerencsére, de a dentinox tényleg jó. Na meg milyen idö van ez is megviseli szegényeket.

377. Kippy
2010. aug. 31. 11:42

Az előző kérdésekre nem is válaszoltam. Pótlás:

G. inkább lépegetni szeret és ülni. A hozzátpáplálás még mindig nem egy elfogadott téma nála. De, azért kezdi feladni az ellenállást. Rátaláltam a sült sütőtök 1 perc párolása után összemixeleve a banános tejpéppel, avagy a "Wooow, hmm nyami nyami" nevű kompozícióra, amit szinte minden gusztustalankodás nélkül elnyamizik. Viszont 2 napja szenvedés van. Valószínűsítem, hogy a foga. Dentinoxal való bekenés után nyugi van. Ma reggel annyira fájhatott szegénykémnek, hogy teljesen belefeszült, sőt meg is karmolta a nagy szenvedés közepette a nóziját, ami vérzett. így anya teljes sokkot kapott a rémülettől. Tegnap éjjel 1kor le és fel mászkáltam vele a szobában, mert u.ez volt a szitu. És ma nem alszik!!! 5:40 től van ébren. Ez óta kb. össze. 40 percet alhatott eddig. Ez is jó hatással van rá. :O(

Hát, röviden ennyi. De, ha ráadom a csudacipőt és lépkedhet, akkor nagyon boldogan mosolyog.

376. Kippy (válaszként erre: 374. - Sulawesy)
2010. aug. 31. 10:43

Valóban. De, nekem tetszik.

Szerintem nem kell aggódnod. Jó meleg napok lesznek még.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook