Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama klub, nemcsak kismamáknak fórum

Kismama klub, nemcsak kismamáknak (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
55347. Kókusz87 (válaszként erre: 55346. - Lindus..,)
2020. jan. 1. 21:18
Hát én mondjuk nyàr közepén. Július végére vagyok kiírva. Nekem evidens volt, hogy magánrendelésre járjak. Már êvek óta van orvosom, akihez éves szűrésre jártam. Nagyon elégedett voltam vele, így nekem az volt a természetes, hogy terhesgondozásra is hozzá fogok járni.
55346. Lindus..,
2020. jan. 1. 19:28

Sziasztok!

Van olyan kismama aki nyár végén szül?

Fizetős orvost erdemes választani,vagy simát?

55345. zsu8923
2013. máj. 27. 17:50

Kedves lillenet!


Már elég rég jártam az oldalon. Gondoltam, megírom neked az utóbbi hónapok történéseit.


Tavaly novemberben sajnos elvesztettem egy újabb babát spontán vetéléssel, :-( Orvosi beavatkozásra szerencsére nem volt szükség. Viszont azóta sem sikerült teherbe esnem. egy ideig szedtem méhpempőt a Hipp natal mellé ( ezt a mai napig szedem). A méhpempőt kb egy hete abba hagytam. egy ideje még külön folsavat is szedek. Jelenleg azon gondolkozom, hogy elkezdek magne B6-ot szedni napi egyet.


Ha ez a novemberi vetélésem nem lett volna elég, december közepén kiderült, hogy növérem 6 hetes terhes, bár örültem neki, azért még frissen élt bennem a vetélés. Azonban január közepén sajnos tesóm elvesztette a kisbabáját. Kiderült, hogy nemsokra rá, hogy megállapitották nála a terhességet, elhalt a baba :-(. Az orvos nem értette, hogy miért nem lökődött le hamarabb. 16 órán belül kétszer kellett szegény műteni.


Veled mi újság?

55344. lillenet (válaszként erre: 55343. - Juvielf)
2013. máj. 25. 20:45

Nem lesz az olyan hosszú:)

Biztos, hogy babát vársz, ennél többet pedig akkor sem tud majd mondani, mert a petezsák még olyan picurka, hogy alig tapintható/látható.


Gratulálok!:)

55343. juvielf (válaszként erre: 55342. - Lillenet)
2013. máj. 23. 20:10
Így van! Azóta teszteltem még párat, tegnap már erős két csíkos lett. Illetve voltam dokinál, aki annyit mondott, hogy jelenleg gesztációs gyűrű kialakulása van folyamatban és 3 hét múlva menjek vissza. Sosem volt még ilyen hosszú 3 hetem sztem... :)
55342. lillenet
2013. máj. 22. 23:09

Sziasztok!


Juvielf: szerintem a halvány csík is biztos, legalábbis ez a tapasztalatom:) De lehet mára már tudod is a biztos eremdényt:)


Erzsebet: sajnos nincs ötletem, csak annyi, hogy ne belakmározás legyen, hanem inkább többször kevesebbet evés és ne rögtön igyál hanem picit később. Hátha ennyi is beválik... Kitartást!

55341. b.erzsebet
2013. máj. 22. 17:50
: SZIASZTOK! 2-3hete mult el a folyamatos hanyingerem sajnos epet hanytam addig remes volt (16hetes vagyok) de most meg van hogy jo izuen belakmarozok es az utolso falat utan iszok egy kortyot es kijon minden igaz 2szer fordult elo de nagyon kellemetlen mert utana enni sem tudok es a gyomrom is ures maradt :-( miert van ez, mar most valogatos a pici? :-) Kezdo kismama reven varom a tippeket tanacsokat KOSZONOM!!!
55340. juvielf
2013. máj. 17. 13:12

Sziasztok!



Ma teszteltem reggel egy Lily nevezetűvel, majd kb. 30 perccel ezelőtt a Gabriel típusúval. A feltöltött képek alapján ez jelenthet babát? Nem tervezett baba lenne, de szívesen várnánk rá.



Az utolsó havim ápr. 22-én volt (5 napig). Nagyjából 25-26 naposra ált be a ciklusom a gyógyszer abbahagyása után. És május 2-3-án voltam együtt párommal.



Köszi előre is a válaszokat, tapasztalatot. Másnak is jelent meg ennyire halvány csík?

55339. kzsuzsu
2013. máj. 9. 10:41

Kedves Kismamák,


Keresek olyan kismamákat, családokat, akiknek lenne kedve egy fotózáshoz.

Portfólió bővítés céljából készíteném a képeket, tehát teljesen ingyen megcsinálom, cserébe azért, hogy pár kép felkerülhessen a készülő honlapomra. Természetesen a képeket odaadom és bármire fel lehet használni :)


További szép napot!

55338. b.erzsebet (válaszként erre: 55337. - Anya4005)
2013. máj. 7. 13:40
Nagyon szepen koszonom a valaszodat megyek is es vegre befestem!!!
55337. anya4005 (válaszként erre: 55336. - B.erzsebet)
2013. máj. 6. 23:29

Szia!

2 egészséges fiam van,a hajam pedig kékesfekete. Terhesség alatt is festettem folyamatosan. Arra kell csak odafigyelni,hogy ne egy 3 m2-es fürdőben,hanem egy jól szellőző helyen csináld,mert a belélegzett anyagok lehetnek károsak. Anno ezt a háziorvosommal és a védőnővel is megbeszéltem,ők javasolták,hogy így nyugodtan csinálhatom.

55336. b.erzsebet
2013. máj. 6. 11:15
: Sziasztok meg szeretnem kerezni a velemenyeteket hogy terhesseg 3honapjaban vagyok es minden fele velemenyt olvastam mar de mi a valos azy meg mindig nem tudom! Szabad hajat festeni terheseg alatt vagy nem?! En elsosorban azt hallotam hogy 3honapos korig nem ajanlot de olvastam olyat is hogy semmi jelentosege meg persze olyat is hogy art a babanak! Sajnos nekem nagyon toredezett a hajam es 2havonta szoktam frissiteni a festessel ezert is szeretnem ha kapnek egy konkret valaszt. Elore is koszonom!!!
2012. szept. 23. 17:49
Sziasztok! kérdezni szeretnék egy dolgot töletek várom a válaszotokat! 1 éves kis fiaimmal és férjemmel Olaszországba mennénk 2 hónap múlva.És repülövel menénk valaki már utazott kicsivel repülön?Kicsit félek hogy fognak reagálni a repülöhöz. Kérlek írjatok :) köszönöm
55334. b7c4891703
2012. aug. 22. 17:27

Kedves fórumozó anyukák/apukák, kismamák/kispapák :)


Jelenleg szakdolgozatomat írom, melyben szeretném felmérni a Szülők általános ismeretét az égési sérülések otthoni ellátásával kapcsolatban.

Szeretnélek megkérni Titeket, ha tudtok segítsetek.

A kitöltés önkéntes és anonim módon történik, és kb. 10 - 15 percet vesz igénybe.


Az ív az alábbi linken érhető el:

[link]


Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket :)

55333. zsu8923 (válaszként erre: 55331. - Lillenet)
2012. júl. 7. 13:10

Szia!


Köszönöm, jól vagyok, kicsit nehezen bírom ezt a nagy meleget, csak annyit megyek ki a lakásból, amennyit muszáj, meg sok folyadékot iszok.

Igen már elkezdtünk próbálkozni, remélem, hogy hamar sikerül. Már több mint 1 hónapja szedem az elevitet.

Veled mi újság?

55332. Wira
2012. júl. 7. 12:11
Sziasztok!Én 5 hetes kismama vagyok, már nagyon szerettünk volna babát tavaly is, de sajnos volt egy elég nagy műtétem ciszta miatt, akkor azt mondták valószínű ezért nem jött eddig össze a baba. Most elkezdtük újra a babaprojektet és elsőre sikerült! Nagyon boldogok vagyunk.Már van szívhangja is.A sárgatest nem látható így hüvelykúpot használok, de azt mondta az orvos nem kell aggódni.Gondoltam, hogy valahol elkezdek fórumozni és ez volt a legszimpibb. Szép Napot mindenkinek! :)
55331. lillenet (válaszként erre: 55330. - Zsu8923)
2012. júl. 6. 22:34

Szia!


Hogy vagy?

Hogy bírod ezt a nagy meleget?

Akkor ebben hónapban indul újra a próbálkozás?:)

Drukkolok nagyon!

55330. zsu8923 (válaszként erre: 55329. - Lillenet)
2012. jún. 12. 10:50

Kedves lillenet!


Nagyon megható az idézet.


Köszönöm.

55329. lillenet
2012. jún. 11. 23:41

Megtaláltam amit még márc.ban említettem:


"Nem enyhítette semmi az asszony bánatát, s világra hozta végre második fiát, az apa boldog lett újra: "Fiú"-kiáltozott, de örömében akkor senki sem osztozott. Kimerültem hevert a nő, a lelke tompa, hisz majdnem belehalt a gyötrő fájdalomba, szíve nem a jövevényt: az elhaltat szerette, "Angyalom a sírban, nem én fekszem ott helyette"!-így zokogott, midőn az újszülöttet ölelte... de ím akkor az imádott, ismert hangot hallotta lelke: "Én vagyok! De csitt"- S a gyermek az anyját figyelte.


Victor Hugo


A hideg futkos rajtam, olyan gyönyörű és fájdalmas a fenti idézet, de úgy gondolom, nem kitaláció és nem képzelgés, igenis visszatérnek...


Szívből kívánom Zsu, hogy tavasszal újra találkozhass vele!

55328. lillenet (válaszként erre: 55326. - Kisbeeka)
2012. jún. 10. 23:18

Szia,


pocakosoknak vagy anyukáknak is?

55327. lillenet (válaszként erre: 55325. - Zsu8923)
2012. jún. 10. 23:18

Szia kedves Zsu!


Örülök, hogy jelentkeztél, és bocsánat, hogy ilyen késve reagálok, nagyon sok volt a munka az elmúlt hetekben, mindig csak halogattam az írást és tessék, most szégyellem magam.

Más téren minden oké velem/velünk, köszönöm kérdésed:)

Vitaminok közül nekünk dr.Lenkei Gábor neve alatt futó készítményekről vannak nagyon jó tapasztalataink, bár nem babavárós időszakból. De sok mindent próbáltunk és az egyetlen volt, aminek valóban éreztük hatását és borzasztó laborlelet is javult tőle 2 hónap alatt sokat (családban volt rá példa). Szóval ha gondolod, és belefér, olvasgass róla.

Nagyon drukkolok, hogy jövő hónapban sikerüljön a baba!

55326. Kisbeeka
2012. jún. 10. 19:30

Sziasztok!


Kismamákat keresek kutatáshoz,amiben csupán egy negyedórás kérdőívet kellene kitölteni! :)


3X3000 Ft vásárlási utalványt nyerhetnek azok,akik kitöltik :)


Akit érdekel,küldje el email-ben (kisbeeka@freemail.hu) a nevét,email-címét,majd az általa megadott email-címre érkezik a meghívó a kérdőívhez.


Az adatok utána törölve lesznek a rendszerből,hacsak az illető nem szeretne több felmérésben részt venni a további nyeremények miatt :))


Mivel elég kis létszámú a felmérés,nagy eséllyel lehet nyerni :)

További részleteket email-ben elküldöm a jelentkezőknek! :)


Szóljatok másoknak is,akiket érdekelhet,ma/holnap lehet csak jelentkezni!

Köszönöm :)

55325. zsu8923 (válaszként erre: 55324. - Lillenet)
2012. máj. 31. 11:18

Kedves lillenet!


Kicsit régen írtam. Mi újság veled? Renélem minden rendben.

Én meg vagyok. Már a menzeszem is megjött ismét, csak még nem állt be. Elkezdtem egy kicsit felerősíteni a szervezetem, mr beszedtem egy adag Hipp natalt. Holnap kezdem el az elevitet. Júliusban ismét megpróbljuk összehozni a babát, remélem sikerül.

Ha van egy kis időd, írj.

55324. lillenet (válaszként erre: 55322. - Zsu8923)
2012. márc. 31. 23:19

Szia!


Megértelek.

Eszembe jutott egy idézet, megkeresem majd, nagyon passzolna a történetedhez, hátha picit erőt ad.


Köszönöm, én jól vagyok, baba szempontból most az a legfontosabb, hogy a meglévő részmunkaidős munka mellé (ami álmaim állása és pénze ha arányosan nézem:) ) olyat találjak ami annyit hoz a konyhára, hogy bátran elkezdhessük a babához tervezett biztonsági tartalék gyűjtögetését. Szóval most erre gyúrok, ha sikerül, év végén talán mi is próbálkozunk:)

55323. pirosribizli (válaszként erre: 55319. - Gabcciccus22)
2012. márc. 31. 17:14

Szia!


Nekem volt egy hematómám a hetedik héten,de szép lassan felszívódott nem volt gond vele!

De először nagyon megijedtem,mert pont a szikhólyag mellett volt.

55322. zsu8923 (válaszként erre: 55320. - Lillenet)
2012. márc. 30. 22:37

Szia!


Fizikailag jól vagyok, csak lelkileg nehéz. Már annyira szerettem ezt a babát, pedig még nagyon picike volt.

Most már arra várok, hogy a menzeszem jelentkezzen, jobb híjján ahhoz számoltam, amikor az injekciót megkaptam, így kb. ápr. 4-5.-ére várható. hát majd meglátjuk.

El fogok kezdeni zöld teát inni, mert azt hallottam, hogy az jót tesz baba project idején.

Májusban beszedek egy kúrányi Hipp natalt, ez egy gyümölcs koncentrátum, ezt kismamák szokták szedni.Majd júniusban pedig elkezdem szedni az Elevitet.

Veled mi újság?

55321. lillenet (válaszként erre: 55319. - Gabcciccus22)
2012. márc. 30. 15:52

Szia!


Gratulálok:)


Nincs ilyesmiben tapasztalatom, de azt olvastam legtöbbször felszívódik magától a terhesség alatt:) erre gondolj ahányszor csak eszedbe jut: felszívódik, minden rendben:)

És meglátod egyszer csak nyomát sem látja majd a doki:)

55320. lillenet (válaszként erre: 55318. - Zsu8923)
2012. márc. 30. 15:42

Ne haragudj, hogy csak most reagálok, olvastalak, de azt hittem már írtam...:O


Szóval pici jó hírt is kaptál, hogy mégsem fél évet kell várni...

Jobban vagy már?

2012. márc. 28. 12:11

Sziasztok!


Én 12hete+5napos kismama vagyok és van egy haematomám a burok mellett a méhszáj felé...érdekelne hogy valakinek van e esetleg hasonló tapasztalata?

köszi előre is:)

55318. zsu8923 (válaszként erre: 55317. - Lillenet)
2012. márc. 20. 16:14

Kedves lillenet!


Ma reggel voltam ultrahang kontrollon. az orvos már nem látta a magzatot és azt mondta, hogy felszívódott a szervezetemből, és kb 3-4 hónap múlva próbálkozhatunk ismét a babával.

Köszönöm a jókívánságod.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook