Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pulmonológus Drnőnek hálapénz helyett:szilva, meggy, barack, som, szeder lekvár+szilva pálinka?Szerintetek fog neki örülni?Nyiregyházán? fórum

Pulmonológus Drnőnek hálapénz helyett:szilva, meggy, barack, som, szeder lekvár+szilva pálinka?Szerintetek fog neki örülni?Nyiregyházán? (tudásbázis kérdés)

1 2
35. bibity
2015. dec. 20. 18:01
Ahh, 6 éves fórum, hihi..
34. bibity (válaszként erre: 5. - 0e9445d7ac)
2015. dec. 20. 17:57

Ja, látom, hogy saját! Én most karácsonyra elég drágán vettem vidékről házi szilvalekvárt, és annyira értékelem, hogy napi 1-2 teáskanállal eszek belőle, hogy soká kitartson!


Szerintem nagyon sokan értékelik a házit ebben a mai mű világban, bár az Drnőt ugye nem ismerem.

33. bibity (válaszként erre: 1. - 0e9445d7ac)
2015. dec. 20. 17:54
Ezek házi készítésűek? Annak manapság nagy értéke van! Talán, még jobban is örül neki, hiszen ilyet boltban sem kaphat!!
32. 0e9445d7ac (válaszként erre: 31. - 1366d1807f)
2009. okt. 1. 20:31
Köszi.Köszi.Köszi.
31. 1366d1807f (válaszként erre: 30. - 0e9445d7ac)
2009. okt. 1. 18:59

Látod, van még, aki jobban örül a saját készítésű dolgoknak, mint a pénznek. A pénz az olyan személytelen. De ha eszi a lekvárodat, almádat, akkor közben rád gondol.


Örülök én is, hogy sikerült örömöt szerezned a doki néninek!

2009. okt. 1. 17:43
Sziasztok.Ma voltunk vissza.NAGYON ÖRÜLT a drnénink a kis(nagy)csomagnak Az üvegekre még raktunk almát.Igy tele lett egy bevásárló fonott kosár.Láttam az arcán a meghatódottságot.Szeintem jó ötlet volt.Köszi mindenkinek a hozzászólász.Üdv mindenkit.Andi.
2009. szept. 29. 13:42

Az én doktor nénim nem fogad el pénzt!!! Ritka az ilyen becsületes, lelkiismeretes orvos. "Hálából" én is saját készítésű befőtteket, lekvárokat, dekupázsolt dobozokat, foltvarrás terítőket stb. adok neki és nagyon boldog. Azt mondta, hogy ez neki sokkal többet jelent, mint ha pénzt adnék neki.


Úgyhogy nyugodtan készítsd a pakkot.

28. tenkne_helga (válaszként erre: 27. - Jency83)
2009. szept. 29. 13:26

Kedves Jency!

Először is sajnálom édesanyádat és aki szerette sok erőt kívánok!Itt a fórum nyitó kérdésére válaszoltam és tényleg mindenki a saját életéből merít és írja le a véleményét.Az egészség nagy kincs és sok ember bármit megadna,hogy felépüljön,egészséges legyen!Ha vissza olvasod a hozzá szólásomat,akkor azt is írtam,hogy mindenki döntse el,hogy ki mit "ad".Sokan még azt sem mondják fapapucs!!!Én az előre oda adott pénzzel nem értek egyet!Sajnos sok ember,szerintem neked nem kell mondanom,meg sem köszönik,hogy ápolták,meggyógyították!

27. jency83 (válaszként erre: 25. - Tenkne_helga)
2009. szept. 29. 13:08

Talán pont azért írtam, mert voltam olyan helyzetben!Egészségügyben dolgozom ápolónőként és nem azért, hogy fényezzem magam, hanem mert ez a puszta valóság, hogy a betegekkel a nővérek vannak effektíve a nap 24 órájában...

Továbbá...végignéztem Édesanyám leépülését, majd a halálát...a hálapénz nem segít a daganatos megbetegedésen, sőt semmilyen megbetegedésen sem. Aki meg csak azért viselkedik jól a beteggel, mert kapott valamit...nos szíve joga...de szerintem felháborító!Mi is szoktunk kapni a munkahelyen ezt-azt, de én ettől függetlenül teszem a dolgom, nem teszek különbséget beteg és beteg között. visszatérve Anyumra, volt, hogy Ő akart adni az orvosának csak már nem volt olyan állapotban, hogy odaadja neki és természetesen megtettem a kívánságát, DE az orvosban volt annyi, hogy ne fogadja el, azt mondta nekünk most nagyobb szükségünk van rá!Sajnos ritka az ilyen!

26. milka74 (válaszként erre: 8. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 29. 12:46
Igen,"ez" a munkája!Ne keverd össze avval a "hála pénzzel" amit sokan még akkor adnak az orvosnak,mikor még nem is csinált semmit!!!Aki hálául ad pénzt,ajándék kosarat,ki amit tud avval nem "rontják" el az orvosokat!Sőt!Ez kb. olyan,mikor ha jól dolgozol megdicsérnek!
25. tenkne_helga (válaszként erre: 23. - 0e9445d7ac)
2009. szept. 29. 12:33

Kedves Andi!

Először is jobbulást kívánok a gyermekednek és jó egészséget!Aki azt írja,hogy nem adna sem hála pénzt,sem semmi féle ajándékot az orvosnak,mert ez a dolga az még hál istennek nem volt olyan helyzetben,hogy bármit oda adna,csak mentsék meg a gyermekemet,férjemet stb...

Ha egy orvos megmenti,megműti a szeretett személyt,akkor a család hálás azért amit tett és mindenki megköszöni a saját belátása szerint.Azt azért ne felejtsük el,hogy sok ember még azt sem teszi meg,hogy megköszöni az orvosnak amit tett!!!Pedig az nem kerül semmibe!!!

Andi!Biztosan szívesen fogadja majd az orvos az ajándékot,mert szívből jön!!!

24. andi6020 (válaszként erre: 10. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 29. 12:19
?
2009. szept. 29. 11:56
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat.Mostmár sokkal magabiztosabban készítem neki a csomagot.Azt elfelejtettem,hogy egy üveg mézet is gondoltam oda rakni.Még egyszer köszi mindenkinek....
2009. szept. 29. 11:56

Én is fogok neki venni valamit, csak nem tudom mikor kéne ha egész életemben ő fog kezelni. Amikor nyugdíjba megy? Mert ha most adnám hátha onnantól elvárná és nem lenne olyan jóságos.

Nem akkor kell venni amikor befejeződik az együttműködés? Pl amikor a gyermek elkerül másik doktorhoz?

21. enikö (válaszként erre: 10. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 29. 11:55
tényleg??????
2009. szept. 29. 11:54
Szerintem igen. Én a dokinőmnek sütöttem otthon egy tepsi sütit, és annyira meghatódott, hogy még puszit is adott. :) A legjobb barátnőm is orvos, és azt mondta, hogy a legjobb hálaajándék, amit eddig kapott, egy gyöngyvirág illatú öblítő és egy parfüm volt. Jó érzésű emberek örülnek minden ajándéknak. :)
2009. szept. 29. 11:53
Március óta járunk hozzá eddig nagyon rendes volt.Mint írtam már mütötte a gyerekem.Ezt szeretném megköszönni és csak igy tudom most ebben a nagy válságban.Falun élünk és minden ami megterem azt elrakjük télire(mármint a lekvárok).Ezért gondoltam erre.
18. anbene
2009. szept. 29. 11:53
Ha nem kell neki, majd elajándékozza, vagy elisszák a családban. :)))
17. Marjann (válaszként erre: 9. - Jency83)
2009. szept. 29. 11:51
Én is hálapénz ellenes vagyok. Vagyis a "kötelező" hálapénz ellenes. Egy orvos ne a pénzért, ajándékért gyógyítson! Ugyanakkor szerintem természetes, hogy ha valaki sokáig van kórházban és kedves vele az orvos, akkor hálás neki és igyekszik valami ajándékot adni. Én biztos jobban örülnék a házi lekvároknak, mint egy borítéknak :)
2009. szept. 29. 11:51
Szerintem örül neki
2009. szept. 29. 11:51

Szerintem igen, sőt, sokkal szimpatikusabb ajándék, mint a hálapénz!


(A házipáleszt, házi lekvárt kéretik nem leszólni!)

2009. szept. 29. 11:51
Szerintem nagyon kedves gesztus! Különleges figyelmesség. Biztosan örül majd neki és emlékezni is fog rátok!
13. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 11. - Enikö)
2009. szept. 29. 11:50
miért milyen vagyok, mesélj! Te biztos nagyon tudod ebből a két mondatból amit leírtam!
12. Marjann (válaszként erre: 5. - 0e9445d7ac)
2009. szept. 29. 11:49
Keresztanyám orvos volt (nyugdíjba ment). Hosszan kezelt embereket, akik bizony hálásak voltak, ha megmentette az életüket. Nem tudom hálapénzt mennyit kapott, de nagyon sokszor hoztak neki tojást, tyúkot, sőt még festményt is (el is jött a bácsi lánya ellenőrizni, hogy kitette-e őket:D). Mindig nagyon örült az ilyesfajta ajándékoknak, amit nem is csodálok! Városban különösen nagy kincs a házi termény!
11. enikö (válaszként erre: 8. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 29. 11:49
szerintem az olyanoktól mint te nem is várja el...:)
10. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 7. - Enikö)
2009. szept. 29. 11:48
Bocsi, de azt a gyümik is pálinkák, csak felsorolás hogy milyen.
2009. szept. 29. 11:48

Szia!

Én nagyon hálapénz ellenes vagyok!Mert elvégre az a dolga, hogy segítsen a rászorulóknak, a betegeken stb...erre tette le az esküjét!Szóval szerintem bőven elég, még sok is. Persze, ha szeretettel adja az ember az más, csak a lényeg, hogy nem muszájból tegye...de ezt a fajta gondolkodást nem 1 meg nem 2 év lesz, mire kiverjük az emberek fejéből, hogy nem kell adni!Csak az a baj, hogy sokan attól félnek, hogy, ha nem adnak, akkor nem törődik majd vele.Ha valóban ez történik(márpedig sajnos megtörténik), akkor orvost kell váltani!

2009. szept. 29. 11:47

a gyümi oké, esetleg ajéndékkosárban még néhány hasznos élelmiszer. Én ilyesmit adnék. De miért kell neki valamit adni? Ez a munkája nem?

Elrontjátok a dokikat tisztára a mindenféle ajándékozással. Az enyém nagyon rendes, pedig sose kapott semmit hosszú évek alatt.

7. enikö (válaszként erre: 4. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 29. 11:47
bocsika de te az összes felsoroltakból csak a szilva pálinkát jegyezted meg????
6. 0e9445d7ac (válaszként erre: 4. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 29. 11:47
Nem nézem iszákosnak de híres a Panyolai szilva pálinka és azért gondoltam...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook