Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyaki sérvműtét - Nyíregyháza fórum

Nyaki sérvműtét - Nyíregyháza (beszélgetős fórum)


20. Timilight (válaszként erre: 19. - Csikil4ny)
2015. dec. 2. 11:39
Dehogynem, meglehet. A doki nem kényszerít műtétre. De nekem már ki volt szakadva, állandóan zsibbadt a karom, meg fájt, nem csak a karom, hanem a vállam is. Kezelések nem segítettek, azt meg, hogy a csigolyáimat pakolgassa valaki, na én meg azt nem akartam. Inkább a műtét. De szerintem ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Viszont én úgy gondolom, ha időben vagy kezelve, tehát pl. időben megműtenek, akkor a gyógyulás is hamarabb sikerül. Nekem a doki 3 hónap táppénzt mondott, de én szűk másfél hét után mentem dolgozni. Igaz, irodai munka, de akkor is. Hamar felépültem, és azóta sincs semmi bajom.
2015. dec. 1. 19:11
Azt mondjátok műtét nélkül nem lehet megúszni a nyaki sérvet? Én még nagyon-nagyon reménykedek, de néha nem látok más kiútat....
18. Timilight (válaszként erre: 17. - Baniágnes)
2015. dec. 1. 19:09

Nagyon szívesen :)

Természetesen várom a jelentkezésedet az eredményekről!!!

2015. nov. 30. 19:24

Kedves Timilight,


köszönöm szépen a választ. Bejelentkezem az

orvoshoz.

az eredményről beszámolok.

Nagyon hálás vagyok az információért.

Üdvözlettel: Ágnes

2015. nov. 26. 19:58

Kedves Ágnes!

Én egyetlen dokit ajánlok Fehérváron, mégpedig dr. Lencsés Tamás doktor urat. Ő idegsebész. A rendelőben (Szent György Kórház-rendelőintézet) be tudsz hozzá jelentkezni, nem túl sok a várakozási idő. Sajnos magánrendelésére nem tudok telefonszámot. Én először reumatológiára mentem, na ott heteket kellett várni, mire bejutottam, aztán kezelések, amik semmit sem értek, míg aztán saját magam elmentem a doktor úrhoz. Igaz, hogy kb. 2 hónapot kellett várnom az mr-re, de legalább megkérte a vizsgálatot, ahol kiderült, hogy mi a bajom. Nem kényszerített a műtétre, de nem sok választásom volt. Azóta sincs semmi bajom, szerencsére!

Kívánom, hogy minél előbb megszabadulj a fájdalmaktól! Timi

15. baniágnes (válaszként erre: 5. - Timilight)
2015. nov. 26. 18:58

Meghirnád kihez forduljak - az orvos neve -

Székesfehérvárott? Köszönettel Ágnes

2015. nov. 26. 18:55

67 éves vagyok. Évtizedek óta fáj a fejem, "eszem" az erős fejfájás csillapitókat. Most, nemrégiben

lányom - aki külföldön él - azt irta, hogy zsibbad

a lába és fáj a háta a fizikai megerőltetéstől

kezdtem el kutakodni, s kettőnk net-olvasta után

nyilvánvalóvá vált, hogy sulyos nyaki gerincsérvben - neki deréksérve van -

szenvedek! Gyakran zsibbadt korában is kezem lábam, de mindig

elmult - nem figyelmtem erre a tünetre. Minden áldott

nap késő délután megfájdul a fejem, kenegetem a nyakamat, a fájdalom kisugárzik a karomra. A lábam ritkábban zsibbad el. Két alkalommal fordult elő,hogy kórházba kerültem az elmult néhány évben ilyen tünetek miatt, de ekkor nemcsak zsibbadás - haláleset,stressz miatt történt - hanem mulni nem akaró remegés is urrá lett rajtam.

Másnap haza engedtek mindkét alkalommal, s soha

senki egy árva szót nem szólt nyaki gerincsérvről

MR-ről vagy CT-ről. A háziorvos használhatatlan

négy éven át kezelt Legalon kurával, amikoris a

krónikus májgyulladásom - a gamma gt érték alapján -

elérte a tizszerezést - vettem rá, hogy a - hematológiára utaljanak. Három évig kezeltek - mult év januárjáig, akkor gyógyulttá nyilvánitottak.

Idén került ki, hogy autoimmun beteg vagyok,

három havonta kell visszamennem a kórházba

infuzióra - s szedni a gyógyszert, hogy ne támadják meg a rendetlenül müködő immunrészecskék a vesét, vagy a gyógyult májamat.

Most készülök a háziorvoshoz, hogy rábirjam

CT vagy MR vizsgálatra, vagy hogy utaljon be ideggyógyászhoz, hogy kiderüljön, milyen mértékü a

nyaki sérv. Minden tanácsot szivesen fogadok, különösen, hogy Székesfehérvárra hivatkoznak a

megosztók, itt ezek szerint sikerrel mütik a

rászorulókat. Remélem erre nem lesz szükségem. Üdv. Ágnes

13. Timilight (válaszként erre: 12. - Klacso)
2015. szept. 30. 19:28
Engem Székesfehérváron műtöttek. Én egy hétig voltam bent, utolsó nap a varratokat is kiszedték. Én nem fogom kivetetni a lemezt, hogy őszinte legyek, ilyen eszembe se jutott.
12. Klacso (válaszként erre: 7. - Timilight)
2015. szept. 30. 18:51
köszönöm szépen a válaszokat !És meddig kellett ben maradni a kórházba?És te kiveteted a lemezt ?Hol műtöttek? hát nekem nyaki sérvem van és egy gerinc sérvem is,amire azelső műtét után fogunk a sebésszel visszatérni! Engem az OKITI -ba fognak műteni!
11. Timilight (válaszként erre: 10. - Klacso)
2015. szept. 30. 15:40
Szia! Nekem is ugyanez volt, nyakamnál műtöttek, bár nekem csak egy lemezem van. A vágás kb. 7 cm volt nekem, de nagyon nem is látszik. Megpróbálják valamelyik nyaki redőben vágni, így, ha már gyógyul, még észrevenni is nehéz. Nekem novemberben lesz 1 éve, hogy műtöttek, abszolút semmi panaszom, és alig látszik valami a nyakamon. Na jó, az igaz, hogy, bár rendesen forog a nyakam, azért fejkörzést én nem nagyon merek csinálni, bár lehet, hogy semmi baj nem lenne belőle. Ha van még kérdésed, írj nyugodtan!
10. Klacso (válaszként erre: 7. - Timilight)
2015. szept. 30. 15:24
Szia!A nevem Klacso István !Olvastam a cikked a mútétről,remélem minden rendben azóta!?Viszont lenne egy pár kérdésem ezzel kapcsolatosan,én jelenleg 2 nyakisérvel várakozom a műtétre ,közölték ,hogy elölről mútenek engem is viszont 2 db porckorongot kivesznek beültetnek helyette valamit,és lemezekkel rögzítik a csigolyákat!nálad is ilyen kaliber volt?Hány cm vágást ejtettek a nyakadon ?Kicsit darálok!Köszönöm a válaszaid !
9. Timilight (válaszként erre: 8. - Vikyci)
2015. márc. 3. 14:52
Rendben :)
8. Vikyci (válaszként erre: 7. - Timilight)
2015. márc. 3. 14:51

Köszönöm!

Ezt átküldtem a nővéremnek, ő érdeklődik, csak ő nincs itt regisztrálva.

Majd jelentkezem még, ha kérdése lenne :-)

7. Timilight (válaszként erre: 6. - Vikyci)
2015. márc. 3. 14:15
Kb. másfél órás volt a műtét. Elölről műtenek, tehát a nyakadnál vágnak. Nekem kb. 5 hónapja zsibbadt már a karom, az mr kiszakadt gerincsérvet mutatott ki, mely nyomta a gerincvelőt és az ideget. Emellett nagyfokú meszesedésem is volt. Én úgy gondolom, időben műtöttek, nem vártam vele túl sokat, a diagnózis után bő egy hónapra meg is műtöttek, így én nagyon hamar felépültem. A doki három hónap táppénzt "ígért", én két hónap után már mentem vissza dolgozni. A műtétre vennem kellett egy gallért, ami a nyakra való, és ezt 6 hétig kellett viselnem. Először nagyon furcsa volt, de amikor kezdtem elhagyni, akkor meg hiányzott :) Miután felébredtem a műtét után, egyáltalán semmi fájdalmam nem volt és azóta sem zsibbadt a karom, szóval én nagyon örülök, hogy nem odáztam el ezt az egészet. Igazából a legelső nap és éjszaka volt rossz, nem kelhettem fel, cső lógott a sebből, mozogni se tudtam egyedül. Másnap kivették a csövet, és már fel is kelhettem, innentől már könnyebb volt. Ha érdekel még valami, kérdezz nyugodtan :)
6. Vikyci (válaszként erre: 5. - Timilight)
2015. márc. 3. 13:27

Huh, az sajnos nagyon messze van.

De amúgy írnál pár sort a műtétről?

Mennyi ideig tartott? Utána mennyi idő volt a felépülés?

2015. márc. 3. 13:21
Szia, nekem volt, de Székesfehérváron műtöttek.
4. Misaki Itó (válaszként erre: 2. - Tavasz007)
2015. márc. 3. 12:15
Az nem azt jelenti,hogy nem létezik:)
3. ancsika688 (válaszként erre: 2. - Tavasz007)
2015. márc. 3. 12:12
Pedig van,nyaki gerincsérv a neve.
2. tavasz007 (válaszként erre: 1. - Vikyci)
2015. márc. 3. 11:22
nyaki sérvről még az életben nem hallottam
2015. márc. 3. 08:51

Sziasztok!

Olyanokat keresnék, akik Nyíregyházán estek át nyaki sérv műtéten.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook