Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek érdemes Nyíregyházán használtruha boltot nyitni? fórum

Szerintetek érdemes Nyíregyházán használtruha boltot nyitni? (beszélgetős fórum)

1 2
34. Bri*
2010. okt. 23. 13:37

Szerintem elég sok turi van már Nyíregyházán. Az a baj, hogy egy-kettő (ahol darabáras cuccok vannak) drágább, mint az üzlet (és itt nem kínaira gondolok). A Product helyén kilóra megy a dolog, ott érdemes nézelődni, de a Pázában ugyanannak a cégnek darabáras a turija, szerintem nagyon drága. Aztán majd elkövetik azt a hibát, hogy az összes jó cucc megy a Plázába.

Szerintem próbáld meg valahol Nyíregy környékén. És tényleg legyen jó minőségű és reális árú. Akkor megéri.

33. Tütter (válaszként erre: 32. - Tigris1971)
2010. okt. 21. 13:01

Végül is sajnálom, tudom milyen nehéz itt bármit is találni. De boltot nyitni, amikor az embereknek egyre kevesebb pénzük van, nem nagyon éri meg...

Egyre többen élnek fizetéstől fizetésig: mindenhol csökkentik a béreket, elveszik a kiegészitéseket. MIlyen területen keresgélsz állást? Az a baj, hogy lassan már csak területi képviselőket, meg pénzügyi tanácsadókat keresnek mindenhová.... Sehol semmi normális munka... :((

32. Tigris1971 (válaszként erre: 31. - Tütter)
2010. okt. 21. 10:31
Egyetértek,szerintem se nagyon éri meg,végülis ha menne nem zárnának be ennyien.Nem csinálhatja mindenki ennyire rosszul.
2010. okt. 21. 07:56

Szia4 Én nem vágnék bele a helyedben. Sorra zárnak be a turik itt. Nézd meg az egészségügyi fősulival szemben: állandóan változnak az üzletek: hol turi, hol pékség, aztán megint turi, és mind bezár. Ha nem vagy elég nagy, nincs nagy árukészleted, és nem vagy olcsó, nem lesz akkora forgalmad, hogy meg tudj belőle élni. A legforgalmasabb a két gyerekturi volt, szintén az egészségügyinél. Ott állandó volt az ember, sok jó ruhadarabbal, és mégis bezárt mind a kettő...

Óvatosságra intelek, nagyon drágák a bérleti dijak is..

A Jósában is most zárt be egy, egy másik nyilik, nagyon sok a turkáló a városban.

30. t.Ili (válaszként erre: 25. - Zsanci79)
2010. okt. 20. 23:56
Ne várd meg a tavaszt,mert mások elhappolhatják a piacot.Inkább hamarabb,mint később ne!
29. supin (válaszként erre: 24. - Zsanci79)
2010. okt. 20. 15:44

Jajj!!Ez épp hétfőn volt nálunk.

ha láttátok volna...mennyi érdeklődő volt. A kultur adta az előteret ingyen az árusnak...

a mérleg nem müködött,de saccoltak és így is ment ,mert tiszta árú volt...na ez csak 1200 volt kilója mert kabátok voltak zömében.

28. supin (válaszként erre: 26. - Zsanci79)
2010. okt. 20. 15:40

Persze...számít a külső is...a körítés...meg kedvesség.

Csupán vizzsaváltás nincs...ez ki is van írva.

27. supin (válaszként erre: 25. - Zsanci79)
2010. okt. 20. 15:38
Jól látod..Sikerélmény..,hogy jót találunk..és kilós...
2010. okt. 20. 15:34
Ja, és felénk úgy árulják, hogy ki van vállfázva a tényleg jó árú, de kilóra megy. Szerintem ez a legjobb megoldás.
25. zsanci79 (válaszként erre: 22. - Geranna7)
2010. okt. 20. 15:31

Komolyan????

Akkor én mit fosok, hogy nem fog menni, mert nálunk még egy sincs..És körbe vagyunk lőve 10 km-en belül 3-4 kistelepüléssel.

Darabáras szerintem sem jó. Lehet ugyanannyira jössz ki kilósan is vele, vagy minimálisan olcsóbban, de az mégis a turi feeling...szerintem

24. zsanci79 (válaszként erre: 17. - Gigi80)
2010. okt. 20. 15:29

bEÍROD, HOGY HASZNÁLTRUHA NAGYKER, ÉS MILLIÓT KIDOB.

Nagyon körül kell nézni, nagyon felmentek az árak, krémet én nem is venném, mert szinte annyiért tudnám csak eladni.

Azért mérlegelni kell. Én meg a gyerekruhák felé tendálok, mert szerintem az nagyon keresett.

Igen, a teszen tudsz kistételben, nagytételben vásárolni, mindent.

Ha jól kifogod, duplájáért, triplájáért el tudod adni.

Amúgy kereskedekmi végzettség kell a bolthoz, neked, vagy az alkalmazottadnak.

Működési engedélyre már nem kell várni, be kell jelenteni az önkormányztanál, külömböző illetékek, stb., de ott mindent elmondanak.

Mi még mobilturiznánk is, sok kistelepülés van a környezetünkben, szerintem lehet az mégjobban megérné.

23. zsanci79 (válaszként erre: 19. - Cumma1)
2010. okt. 20. 15:25
De van, csak kiesünk nagyon a főutcától.
22. geranna7 (válaszként erre: 21. - Cumma1)
2010. okt. 20. 15:24

Nálunk kb 12 ilyen üzlet van. 8000-es kisváros..

De ide jönnek a legtöbben. A darabos már drága és nem éri meg megvenni...Mégis van hasznuk,így kilóra is...

Számít,hogy hány vásárló van. Ez angol árú...

21. cumma1 (válaszként erre: 16. - Geranna7)
2010. okt. 20. 14:57
A turiba ahova járok, darabra adják. Aztán ami nem megy el nekik, a helyi közösségi házban 1 hónapban egyszer megint kiteszik kilósnak. Szerintem nagyon jól megy nekik!
20. cumma1 (válaszként erre: 17. - Gigi80)
2010. okt. 20. 14:55
nyiss rá új fórumot :)
19. cumma1 (válaszként erre: 11. - Zsanci79)
2010. okt. 20. 14:54
Garázsod nincs?? Azt is be lehet rendezi esetleg
18. cumma1 (válaszként erre: 10. - Tigris1971)
2010. okt. 20. 14:54
Darabra veszem a ruhákat
17. Gigi80
2010. okt. 20. 14:36

bocs hogy bepofátlankodok a témátokba!

Csak szeretném kérdezni,hogy hol lehet beszerezni a ruhákat?Ötlet szintjén nekem is felmerült már hogy nyitok egy turit,mert nálunk csak egy van az is vállfás és szerintem drága,na meg ritkán van árucsere.

Ha tényleg eljutnék oda hogy nyissak egy durit ,merre induljak el?

Milyen engedélyek kellenek?Végzettség kell hozzá?


Én minden fajtát árulnék hogy az emberek pénztárcájuktól függően tudjanak válogatni.Jó a legolcsóbb kategóriát kihagynám,de azon felül lenne minden a krém minőségik.

Ötletek?

2010. okt. 20. 14:08

Felénk az működik a legjobban amelyiknél van bála-bontás nap. Ez itt kedd..8-óra-kor...van..

És nem darabra megy,hanem súlyra...

2000 Ft-kilója.

15. geranna7 (válaszként erre: 5. - 9bbaa658f2)
2010. okt. 20. 14:02
Igen! Erre gondoltam!:))
14. Tigris1971 (válaszként erre: 13. - Zsanci79)
2010. okt. 20. 13:42
Hú!Te már nagyon beleástad magad a témába.Le a kalappal.Megyek utána nézek ennek a tesz vesz-nek.Kíváncsi vagyok.Még soha nem vásároltam ruhát a neten.Ott darabra adják?Magánszemélyek?Olyan áron,hogy még utána mi is tovább tudnánk adni haszonnal?Érdekes felvetés,soha nem gondoltam volna,hogy nagykereknél nem éri meg gyerekruhát venni,bár én inkább felnőttben gondolkodom,nálunk nagyon telített a piac gyerekruhával.
2010. okt. 20. 13:21

Igen, csak én attól félek, hogy 8 ezer főre menni fog e? Na de 4 db kínai bolt van nálunk, szinte egymás mellett, ők is megélnek...Van 2 bababolt, ők is megélnek.

Haszonkulcs? Attól függ, hogy mennyiért, és milyen minőséget tudsz beszerezni. Nálunk 2800-3000 Ft körül van kilója, vagy darabáron, de én azt nem szeretem, de nyári ruháknál úgy kell árulni, mert azoknak nagyon kicsi a súlyuk.

Ez az én véleményem.

A teszvesz egy aukciós oldal, ott szoktam vásárolni én is a fiamnak. Szerintem gyerekruhát érdemes onnan beszerezni, mert azok minden nagykernél drágábbak mint a felnőtt cucc.

Én már vettem nagyobb csomagot, nagyon szép árut kaptam. Átverni annyira nem tudnak, valamilyen szinten le tudod ellenőrizni, hogy milyen minőséget árul, mert előtte meg kell nézni az értékeléseit, és ha negatívos, akkor nem kell tőle vásárolni.

Én már eléggé átgondoltam, utánanéztem. Ez amúgy egy nagy meló szerintem. Mostmár nem nyitom meg, csak tavaszra, vagy majd őszre, mert év eleje amúgy is halott. Meg vissza kell mennem dolgozni, de a cégnél vannak gondok, ezért gondolkodom. Hát előbb is eszembe juthatott volna ez a dolog.

Hú kicsit hosszúra sikeredett

2010. okt. 20. 13:09
Oké!Bíztassuk egymást!Vajon mekkora haszonkulccsal lehet eladni a ruhát?Mi az a tesz?Gondolod,hogy ott meglehet szabadulni a maradéktól?Szerencsés vagy,ha még nálatok nincs ilyen bolt,a helyedben egy percig sem gondolkodnék a nyitáson,konkurencia nélkül nyert ügyed van.Bezzeg nálunk,minden utcában kettő.
2010. okt. 20. 13:00

Szia!

Én is most gondolkodom egy bolt nyitásán. 8 ezres kisvárosban, még nincs ilyen bolt.

Igazság szerint félek belevágni, pedig tőlünk 20 km-re lévő városban 5!! db van egy utcában, és mindenki megél.

Bukni nem bukhatok sokat, max bérleti díj, meg ilyen járulékos költségek, mert a ruhát besz.áron, vagy kicsivel alatta el lehetne adni, főleg a teszen.

Én bíztatlak, bíztass Te is!

Azt azér érdemes az elején kiszámolni, hogy kb. mennyi bevétel kell egy napra, vagy hétre, az mennyi ruhát jelent, hogy meg tudj élni belőle.

10. Tigris1971 (válaszként erre: 8. - Cumma1)
2010. okt. 20. 12:29
Kilóra vagy darabra veszed a ruhát?
2010. okt. 20. 12:26
Minél olcsóbb annál jobban fog működni...
2010. okt. 20. 12:22
Én kisvárosban lakok, minden baba-ruhabolt bezárt, tarolnak a turik és használt ruhák. Kisfiamnak szinte csak ott vásárolunk. 7-8 hós korig míg nem másznak nem tudják koptatni a ruhákat, szép és minőségi cuccokat szoktam neki negyede áron vásárolni. Én magamnak is szoktam használt ruhákat venni. Nincs azzal semmi baj.
7. Tigris1971 (válaszként erre: 5. - 9bbaa658f2)
2010. okt. 20. 12:13
De honnan?
6. Tigris1971 (válaszként erre: 4. - Majkamano78)
2010. okt. 20. 12:12
Olyan sok ilyen boltot látok megnyílni,és pár hónap múlva bezárni,hogy teljesen bizonytalan vagyok.Félek,hogy én is így járnék,és rámenne az összes spórolt pénzem,de emellett meg nem igazán van más ötletem,mert ugye a mai világban munkát találni..
5. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 3. - Tigris1971)
2010. okt. 20. 12:11
Jó minőségű legyen megfizethető áron.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook