Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pszichiáter? fórum

Pszichiáter? (beszélgetős fórum)


14. 5e055bda17 (válaszként erre: 1. - Roppancska)
2010. aug. 12. 07:47

Szia!

Milyen állapotban kerültél pszichiáterhez? Ha már a depresszió alantas jegyeivel bírkóztál, a gyógyszer segítség lehet, az agy biokémiai rendszere a sok szorongás hatására kimerülhet. De...ha már egy kicsit jobban leszel, bele lehetne vágni pszichoterápiába, amely azokat az okokat boncolgatja, hogy vajon mi okozza a depressziót nálad. Ahhoz hogy javítani lehessen az állapotodon, változtatni kell a kiváltó okokon, ehhez kellene a pszichoterápia (is). A pszichoterápiát nem fogják állami rendelésen bevállalni:-( Azért mondták, hogy idő és pénz igényes, mert ha magánban elmész legalább 1 óra alkalmanként, és 8000Ft-tól kezdődik. Állami szférában, 3 perc alatt felírják a gyógyszert, és magyarul "kidobnak, talán megkérdezik hogy vagy.

A gyógyszereid alapján benne lehetsz a kátyúban, de lehet ezen változtatni. Sajnos, ha abbahagyod csak úgy a gyógyszert, szinte biztosra veheted a visszaesést....

Jobbulást kívánok Neked!

13. Clau26
2010. júl. 28. 15:46
pszichiátert mindenképp felejtsd el,mert nagyon sokat árthat neked az a sok sz.r amiket felír..mond el a háziorvosnak a bajodat és ő majd tudja..nekem is írt beutalót,mert nekem izomrángásaim voltak és állítólag ez idegi alapon működik,de én nem mentem el mert 2x volt ilyen és nem foglalkozok vele,most nincs időm rá,de a lényeg hogy nekem ő írta a beutalót
12. Clau26
2010. júl. 28. 15:43
nem is kell hozzá elmész a háziorvoshoz és ő beutal nem magánhoz..anyám se fizetett soha értük..
2010. júl. 28. 14:37
Az ügyeletről, ahova vittek az első pánikrohamom alkalmával, automatikusan hozzá irányítottak, és valahogy ott ragadtam. Tudom, hogy pszichológus kéne, de fogalmam sincs, merre induljak a keresgélésben, hisz pénzem sajnos nincs rá.
10. Clau26
2010. júl. 28. 12:12

ja anyám is pszichiáterhez járt.Eredmény:beszélgetés soha semmi,viszont folyamatos gyógyszerezés..ebből az következett hogy hozzá szokott a szervezete sanax és rivotril meg a hasonlókhoz..így 8x próbált meg öngyilkos lenni alkalmanként 100-150db tablettával


gyorsan felejtsd ezeket a bogyókat!!

2010. júl. 28. 12:10

miért jársz pszichiáterhez? annak ez a dolga hogy gyógyszerekkel tömjön..neked pszichológus kell ő az a szakember aki elbeszélget veled..ez kettőjük között a különbség..

sajnos tapasztalatból beszélek

8. homokóra (válaszként erre: 6. - Roppancska)
2010. júl. 28. 11:16
Abban biztos lehetsz:(
7. eddit (válaszként erre: 6. - Roppancska)
2010. júl. 28. 11:04

Szerintem Te tudod pontosan, hogy mi válthatta ki nálad....na, ezt kell megszüntetni :P

Ja, megírtam a privit.

2010. júl. 28. 10:50
Igen, én is úgy gondolom, hogy vissza kéne menni a gyerekkorig, és felkutatni, hogy mitől alakult ki nálam ez a betegség. Attól tartok, hogy ha abbahagyom a gyógyszereket (állítólag év végéig kell szednem őket), ugyanúgy visszazuhanok, mint ahol előtte voltam.
2010. júl. 28. 10:46

Hát mindenképp inkább gyökerénél fognám meg a problémát. Pszichológus, családállítás, egyéb terápia. Annyi alternatíva van még....

A gyógyszer csak ideig-óráig jó, ráadásul depressziónál pl az is lehet, hogy a gyógyszerektől jobban érzed magad, aztán pont ettől dőlsz a dugádba.

2010. júl. 28. 10:45
Menjen a fenébe, egyszerűen csak nem akar veled foglalkozni...mert nincs extra mani...addig le se sz@r...keress szerintem mást.
2010. júl. 28. 10:44
Így van, Citapram és Rivotril. Persze állami rendelés, sajnos nincs pénzem magándokira. Érdekelne, amit mesélnél, úgyhogy várom a privát üzenetedet!
2. eddit (válaszként erre: 1. - Roppancska)
2010. júl. 28. 10:43
Mikkel töm konkrétan??? Gondolom kedélyjavító + nyugtató, igaz? Tudnék mesélni.....ha gondolod, privátban elmondom.
2010. júl. 28. 10:42
Pszichiáterhez járok kb. 2-3 hónapja, de ahelyett, hogy elkezdené kezelni a problémát a gyökerénél, folyamatosan gyógyszerekkel töm (tudom, a tényfeltárás a pszichológus feladata). Az utolsó "kezelésnél" rákérdeztem, hogy nem lehetne-e inkább azzal foglalkozni, hogy miből indul ki a pánikbetegségem és a depresszióm, amire azt válaszolta, hogy az egy nagyon hosszú és költséges folyamat, de ha gondolom, majd megpróbálhatjuk. Szerintetek mit tehetnék? Nem szeretnék életem végéig gyógyszereken élni, amiknek ráadásul azért kellemetlen mellékhatásai (aluszékonyság, szexuális zavarok) is vannak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook