Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pofátlan buktatás általános iskolában fórum

Pofátlan buktatás általános iskolában (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
385. szpeti74 (válaszként erre: 313. - Andi6020)
2013. jún. 24. 01:39
Én soha nem tudtam volna elképzelni, hogy a környékünkön veszélyes bűnöző él. Aztán néhány év múlva kiderült, hogy csak náhány lépcsőházzal arrébb lakott a móri gyilkos.... ( Gyk.: Akkor még városon laktunk!)
384. szpeti74 (válaszként erre: 310. - Spinneli)
2013. jún. 24. 01:36
Létező falu, létező tanárok, emberek és megtörtént dolgok.
383. szpeti74 (válaszként erre: 307. - A0c1361e44)
2013. jún. 24. 01:35
Itt ez úgy működik, hogy reggel ügyelets áll a kapuban és fel kell mutatni az ellenörzőt. Ha nincs nem mehet be a gyer, haza kell menni érte. Ebből adódik, hogy - kevés kivétellel- nem létezik, hogy ne legyen ott az ellenörző. Ha pedig ott van, akkor ......
382. szpeti74 (válaszként erre: 305. - A0c1361e44)
2013. jún. 24. 01:32
Megtette...
381. szpeti74 (válaszként erre: 221. - Kszb)
2013. jún. 24. 01:23
Nem problémásabb az átlagnál, csak nem az egyik helyi kisgazda(g) fia.
380. szpeti74 (válaszként erre: 130. - Spinneli)
2013. jún. 24. 01:14
Megtörtént, várjuk a fejleményeket!
379. szpeti74 (válaszként erre: 103. - 712a5d68c1)
2013. jún. 24. 01:07

"...jegyei alapján 1, 5-re állt és várták a fölfelé való kerekítést...."

Ez hol is van leírva??????

378. szpeti74 (válaszként erre: 83. - 52e9416b15)
2013. jún. 24. 00:58
Bementünk. Sőt! Többször kértük az Of-t, hogy írja be az esetlegesen elmaradt jegyeket. Sajnos, nem ért rá ilyenekkel foglalkozni! (ez volt a válasz!)
377. szpeti74 (válaszként erre: 63. - Bd55e3f068)
2013. jún. 24. 00:55
Osztályozóvizsga után még lehet beírni jegyeket a naplóba? Meghallgatnám a véleményed, én tudom bizonyítani, hogy megtörtént!!!!
376. szpeti74 (válaszként erre: 42. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 24. 00:48
Ez itt a legnagyobb baj! Mindenki csak arról beszél, hogy kötelessége! A mai világban már nem beszélünk jogokról és sokan nem is tudják az mi fán terem. Mi még tanúltunk a jogainkról és kötelességeinkről is. Ma már nem tanítanak jogokat csak kötelességeket. Véleményem szerint, ha egy gyerek állandóan csak azt hallja, hogy neki csak kötelessége van és nem tanúlja meg a törvényes jogait, akkor eköbb-utóbb jogot fog magának formálni bizonyos dolgokra.
375. szpeti74 (válaszként erre: 39. - 3b1a5ec920)
2013. jún. 24. 00:41
A helyzet az, hogy itt már arra is gondoltam, hogy azért volt ez az egész, mert egyre kevesebb a gyerek. Állítólag ennek az iskolának már nem sok van hátra és bezárják. Lehet, azért kellett az utolsó pillanatban buktatni 3 gyereket, mert kell a létszám jövőre!?!??!
374. szpeti74 (válaszként erre: 368. - F1e23b97ee)
2013. jún. 24. 00:38

A lényeg még mindig nem ez! Hibázott a gyerek, ez nem vita, de...

1., az átlaga akkor is kettes volt, amikor utólag beírtak még 2 db 1-est.

2., a "tisztel" tanár úr nem lehet hibás? Akkor miért beszélhettem én olyan szülővel akinek a gyereke reggelente orrvérzéssel, hasmenéssel indúl iskolába és aki már többször jelezte az igazgató felé, hogy gond van a tanárral!?!? Az igazgató válasza az volt, hogy ez volt a tanuló év mindenkinek. Majd talán jövőre jobban teljesít a tanár úr is.

Sajnos, van olyan helyzet, amikor a tanár hibázik...nem keveset.

373. szpeti74 (válaszként erre: 27. - 3b1a5ec920)
2013. jún. 24. 00:28
Ballagás 15-én lett volna, 14-én írták meg a bizonyítványt, 13-án hívott az Of. Elötte 2 héttel már javította a fiam a kétes jegyeket. Ha gáz vol tornából miért nem szóltak akkor??? Miért nem írták be az elmaradt jegyeket az ellenörzőben. Egyébként ezt év közben többször kértük és nem tették meg!
372. szpeti74 (válaszként erre: 22. - 3b1a5ec920)
2013. jún. 24. 00:23
Tudod, ez itt úgy működik, hogy a bevándorló fogja be a pofáját és türjön el mindent. Azért megnéznélek Téged, hogy meddig tűrnéd ha átvernek a boltban, postán, akárhol. Városban viszonylag normálisan, szabályosan mennek a dolgok, mert ott ha valakit átvernek vagy igazságtalaság ér, akkor tesz ellene. itt falun "ezer éve" azt tesznek amit akarnak, mert elhiszik, hogy a kie a pult mögött ül mindent tud és mindent jól csinál.
371. szpeti74 (válaszként erre: 18. - Bd55e3f068)
2013. jún. 24. 00:17

"Ket targybol bukott tovabbtanulas elott, es neked az faj, hogy ballagas nelkul kell megenni a kajat?"

Hol olvastál ilyet????? Szövegértés, helyesírás: 1-es! :)

370. szpeti74 (válaszként erre: 15. - 3b1a5ec920)
2013. jún. 24. 00:12
Gondolom, nem sok könyvet olvasol. Értelme sem lenne, szövegértésből 1-es!
369. szpeti74 (válaszként erre: 13. - 1fbc7619c9)
2013. jún. 24. 00:09
Ebben az iskolában az a szabály, hogy az ügyeletes áll reggekll a kapuban és nézi az ellenörzőt. Akinek nincs és nem bizonyítja, hogy esetleg valamelyik tanár beszedte, az nem mehet be. Haza kell mennie érte és utána mehet az iskolába. Itt ilyen nem létezhet, hogy azért nem írnak be jegyet, mert nincs ott az ellenörző. Sajnos, itt már a tanári lustaság is közrejátszik.
368. f1e23b97ee (válaszként erre: 364. - Szpeti74)
2013. jún. 24. 00:08

Én sosem voltam tornász alkat, mégis simán ellavíroztam általános iskolában és gimnáziumban is. Az egésznek az volt a titka, hogy becsülettel átöltöztem, és részt vettem a tornaórán.


A testnevelés nem egy olyan tantárgy, mint a matek, hogy aki az alapokat nem tudja ott az egésznek lőttek.


Magatokban kellene keresni előbb a hibát és utána a tanárban. Szülőként el kellett volna beszélgetni a gyerekeddel, hogy neki kutya kötelessége átöltözni, mert ez a feladata.


Persze könnyebb a tanárt szidni.

367. szpeti74 (válaszként erre: 4. - Zzmm)
2013. jún. 24. 00:04
Rosszabb bizony! Kiderült, hogy lehet tenni a dologért. A baj csak az, hogy még két gyerekem jár ebbe az iskolába és a szivatás nem fog elmaradni...
366. szpeti74 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2013. jún. 24. 00:03
Sokan félreérteték, nem a pénz miatt aggódtam. Elvették a fiamtól az ált. iskolai ballagás élményét! Mára már úgy néz ki, hogy ez volt a cél. Ne legyen ott a ballagáson! A kerekítést ez esetben valóban összekevertem. Elnézést érte!
365. szpeti74 (válaszként erre: 2. - 52e9416b15)
2013. jún. 24. 00:00
Mint azt írtam, valóban volt tantárgy amiből bukásra állta a gyerek és azt szépen javította is! Ballagás elött 2 héttel ha jól emlékszem!
2013. jún. 23. 23:58
Sziasztok! Mikor ezt a témát elindítottam, tudtam, hogy kapok hideg-meleget, de erre nem számítottam!Nem kell elhinni a sztorit, de ettől függetlenül igaz...sajnos. Ez van ma ebben az országban. Régen sem kaptak sok fizetést a tanárok, de becsülettel oktattak, átadták a tudást amit megszereztek. Ez a feladatuk, ezt vállalták. A mai tanárok között sajnos vannak akik isteneknek képzelik magukat. Már az elején leírtam dolgokat. Például azt is, hogy nem tagadom, hibás a fiam is, de a tényeken mindez nem változtat. Az átlaga 2-es, valóban beírtak utólag jegyeket a naplóba és valóban egy szadista állat a tornatanár.Nem is ezek miatt indítottam a témát. Tanácsot kértem és kaptam is, amit ezúton is megköszönök. A dolgok mennek a maguk útján és talán még egyszer lesznek itt olyanok, akik majd bocsánatot kérnek dolgokért. Mondom talám, mert az ő inteligencija szintjüket bőven meghaladja egy bocsánatkérés. Most pedig a téma elejétől elkezdek reagálni a hozzám intézett kérdésekre, felvetésekre, vádakra. Ezzel részemről a téma lezárult, ha valaki kíváncsi a fejleményekre, írjon egy üzenetet és szívesen megírom! Jó éjt mindenkinek!
363. EsztyMorgan (válaszként erre: 362. - Megi04)
2013. jún. 23. 22:25

Sajnos gusztustalan tanárok vannak. A szakma szégyenei az ilyenek. Tapasztalat.

Annak idején az öcsém általánosban otthon hagyta a felszerelését. Félévkor ugye változik az órarend - legalábbis akkoriban még így volt -, és ő még a régi órarend szerint pakolt be, ergo nuku felszerelés.

A tornatanár egy szál alsógatyában futtatta az öcsémet, de előtte le kellett hajolnia megfogni a bokáját a tanár meg valamivel - nem emlékszem mivel - a fenekére csapott. Öcsém sírva jött haza, és elmesélte a történteket. Apám tajtékozva ment be az igazgatóhoz és pont ott volt a tanár is. Apám békés ember de ezt a gennyet ott mindenki előtt felkente a falra. Ja még az egyest is beírta a naplóba. Ha csak ennyi lett volna, törődött volna vele a fene, de így.. az igazgató aztán kivizsgáltatta az ügyet: fegyelmi eljárást indított a tanár ellen és el is vették tőle az évre az összes óráját. Szóval igen: köcsög tanárok vannak. Az is előfordul,h egy gyerek hibázik, de aki zsinórban nem visz felszerelést... ott azért már nem CSAK a tanár a ludas.

362. megi04 (válaszként erre: 361. - EsztyMorgan)
2013. jún. 23. 19:01

Igazad van!Egy gyereknek vannak kötelességei,és ebbe beletartozik az is,hogy a torna felszerelését magával vigye!

Amikor a 2 nagy fiam iskolás volt,mindig is tiszteletre neveltem mindegyiket.Olyan nincs,hogy a tanár a hibás,és kész!

Most a "kicsi" jár iskolába,és egyik rökönyből a másikba esek!

Konkrétan megzsarolt a magyar tanár,hogy ha elengedem a gyereket kirándulni xy tanárnővel(akivel haragban van,mert az egyetlen aki vissza mert neki szólni,hiszen Ő a polgármesterasszony lánya)akkor a fiamnak 2es lesz az év végi jegye!

Én ezen nevettem.Elengettem a gyereket xy tanárnővel,a néprajz múzeumba.És mit ad Isten? A gyerekem 2est kapott magyarból! Minden másból 4est,2 hármast.Tudom mire képes a fiam,nem 5ös magyarból,az tény! De zsarolni? Egy tanár????

Igazgatóhoz nem mehetek,meg van kötve a keze!

Elhiszem,hogy nehéz egy tanárnak,mert elvettek tőle minden fegyelmezési lehetőséget.De azért...ŐK sem szentek!

Van nálunk egy férfi tanár.Ha nincs csend,fegyelem,akkor a gyerekeket felállítja,kéz magas tartás...Vagy féllábon állás.Fegyelem is van az óráján!!Pedig nem üti,nem gúnyolja,nem alázza meg őket.Csak van pedagógiai érzéke!Pontosan tudja,hogy ezért még a szülő sem tehet feljelentést,hiszen javul a gyerek állóképessége.Ha a gyereknek ez nem tetszik,akkor tanuljon meg viselkedni!:)

361. EsztyMorgan (válaszként erre: 339. - Anonim0001)
2013. jún. 23. 14:38

Friss regisztrációval marha hiteles vagy :))

Amúgy tanári szemétkedés ide vagy oda, egy diáknak kötelességei is vannak. Ebbe az is beletartozik, hogy egy tesi órára viszek felszerelést.

360. EsztyMorgan (válaszként erre: 304. - Szpeti74)
2013. jún. 23. 14:34
Én ezt nehezen tudom elképzelni még akkor is ha köcsög a tanár. Már elnézést...
359. Krisz42 (válaszként erre: 358. - Jamegabi)
2013. jún. 23. 14:30
Âllítólag fizetni kell,ha feleslegesen hívod ki.Az USÀban megbüntetnek,ha nem nyújtasz segítséget egy embernek,itt meg elérik,h minél jobban elvegyék a kedved a segítségnyújtástòl.
358. jamegabi (válaszként erre: 165. - 3b1a5ec920)
2013. jún. 23. 09:42
Mentőt simán nem lehet hívni? Ez nekem új, biztos azóta változott, hogy kb. két hete hívtam egyet egy parkban ki tudja mitől fetrengő kiskamaszhoz...
357. d71ef05a8e (válaszként erre: 352. - A0c1361e44)
2013. jún. 23. 07:55

Én pótvizsgáztattam olyan gyereket, aki négyből bukott, a poén, hogy át is ment mindenből, tehát nem ismételt évet. Legjobb tudomásom szerint pillanatnyilag nincs limit, akár 8-ból is pótvizsgázhat(na) bárki, más kérdés, hogy ennek nem nem sokan szoktak azért nekifutni...


Én kérvényről sem tudok, egyszerűen joga van hozzá.

356. d71ef05a8e (válaszként erre: 344. - Kszb)
2013. jún. 23. 07:52
én is pont ezen gondolkoztam.... ráadásul ennek csak az lett az eredménye, hogy míg az elején simán elhittem mindent, most már teljesen hitelét veszítette a fórumindító, és nem is a sztori miatt, hanem mert a nickjeivel hülyének néz minket.... ha a helybeliekhez is így viszonyul, akkor ott erősen hiba van benne is....
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook