Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pofátlan buktatás általános iskolában fórum

Pofátlan buktatás általános iskolában (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. jún. 24. 20:44
tornagatya-cipo-zokni-polo; ha ennyit nem tud megjegyezni :(
2013. jún. 24. 20:38
A tanar felirja a tablara az elvegzendo hazi feladatot. Azt, hogy a tanulo atmasolja-e a fuzetebe vagy sem, nyolcadik osztalyban mar nem a feladata. Nesze neked didaktika :(
413. szpeti74 (válaszként erre: 411. - Zebracsikó)
2013. jún. 24. 20:30
Akkor ne követelje meg azt, hogy kötelezően kell venni leckefüzetet, amit csak kevés helyen árulnak, méreg drágán. Soha nem ellenörizte, akkor meg minek....???? Ezek szerint a tanár is dedós mert ilyet megkövetelt????
412. szpeti74 (válaszként erre: 410. - 3b1a5ec920)
2013. jún. 24. 20:28
Szerintem egy iskolai problémát tanár-diák-szülő közösen tud megoldani. Eddig itt mindenki azt hangoztatta, hogy én vagyok a szar, mert nem mentem be. Most akkor elmagyarázhatná valaki, hogy akkor most egyáltalán minek van a tanár???? Menjek be és vigyem neki a zsebpénzt, vagy ajándékkosarat? Minek megy tanárnak az olyan, aki kijelenti, hogy ő ugyan nem segít a végzős osztályának a továbbtanulással, felvételivel kapcsolatosan, mert neki arra nincs ideje. Vagy én vagyok a hülye megint és ez is normális??? Akkor ne csodálkozzunk azon sem, ha az orvos nem akarja megmenteni valakinek az életét, mert ő utál reanimálni.....
411. zebracsikó (válaszként erre: 409. - Szpeti74)
2013. jún. 24. 20:17
Vicc, amit írsz! Ne várd el egyik tanártól sem, hogy egy nyolcadikos leckefüzetét ellenőrzi. Ez már a gyerek dolga és felelőssége.
410. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 409. - Szpeti74)
2013. jún. 24. 20:10

Ez a keres also tagozatban elmegy, de egy nyolcadikosnal??? Kesz dedo!!

Ennyire nem lehet onallotlan... akkor nem a nyolcadikban van a helye!

Pisilni tud egyedul?

409. szpeti74 (válaszként erre: 405. - 3b1a5ec920)
2013. jún. 24. 20:06
Megtörtén, többször is. Olyan jelzést, hogy bukásközeli állapot állna fenn csak év vége felé kaptunk. Az igazsághoz az hozzátartozik, hogy voltak olyan problémák, hogy a gyerek nem készített házi feladatot. Ezt orvosolni akartuk azzal, hogy személyesen felkerestük az Of-t és jeleztük felé, hogy ha nincs beírva a házi feladat akkor nem tudjuk ellenörízni. Megkértük, hogy -ha már megkövetelte a 400 Ft-os lecke füzetet (másnál bevált egy 40 Ft-os kockás is)- legyen szíves ellenörizze le az óra végén, hogy a fiam valóban beírta-e a házi feladatot. Ő ettöl teljesen elzárkózott!
408. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 407. - Szpeti74)
2013. jún. 24. 20:02
Szted az a normális,hogy akkor kell?Már bocsi..Minek véded a gyerkőcöt..Ő a hibás,meg Ti:)nehogy már kettes tesi valami normál legyen :)Neveld meg,oszt csá:)
407. szpeti74 (válaszként erre: 403. - Kszb)
2013. jún. 24. 19:59
Megkérdezhetem, hogy hol olvastad azt, hogy a gyerek folyamatosan bukdácsol???? Nem írtam ilyet, mert nem is lenne igaz. Azt írtam, hogy 8. év végén 2 tantárgyból bukásra állt, de két héttel ballagás elött megkapta a lehetőséget és szépen javított. Idáig nem volt SOHA ilyen jellegű problémánk vele, még félévkor sem.
406. szpeti74 (válaszként erre: 402. - EsztyMorgan)
2013. jún. 24. 19:57
A két 1-est 17-én írták be a naplóba, amikor már megvolt a ballagás és a feleségem bement utánanézni a jegyeknek.
405. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 393. - Szpeti74)
2013. jún. 24. 17:52

Mennyivel egyszerubb lett volna, ha papa-mama-gyerkoccel harmasban bemenni az iskolaba, es elbeszelgetni a szaktanarral, igazgatoval, osztalyfonokkel a jegyeirol meg a csalanfutasrol. Szemtol szembe. Ez lett volna a legrovidebb, legegyszerubb ut a megoldashoz.

Ez igy ertelmetlen kibeszeles, sardobalas, altalanositas.

404. d71ef05a8e (válaszként erre: 401. - Krisz42)
2013. jún. 24. 11:44

Teljesen egyetértek, de hiába vázolunk fel egy ideális világot, sem a közoktatásban, sem az élet egyéb területén nem valósul meg sajnos az, hogy mindenhol a legodaillőbb emberek vannak. Nem jó, hogy így van, de így van.


Minden hivatásról, szakmáról lehetne fórumot nyitni: a postásról, aki arra sem képes, hogy egy nevet hibátlanul lemásoljon, a banktisztviselőről, aki számokat nem tud hibátlanul másolni, a pénztárosról, aki gyűlöli, hogy egész nap köszöngetnie kell az embereknek és lehúzni a vonalkódokat, az orvosról, aki rá se bagózik a betegeire, és a tanárról, aki nem tudja szeretni a gyerekeket.


Az én véleményem is az,hogy a fentiek közül ha a tanár nincs helyén, nemm tud azonosulni a hivatásával, rossz szakember és ráadásnak még aljas ember is, az rosszabb, mint ha a pénztáros nem vakkant egy köszönésfélét a vevőnek, hiszen a legdrágább kincseinket bízzuk rá, és ő ahelyett, hogy értékes munkát végezne, még árt is, egy egész generációnak akár.


Ettől viszont objektíven nézve teljesen hiábavaló elvárni sajnos, hogy csak az lehessen tanár, aki igazán arra hivatott, nincs az a szűrő, nincs az a rendszer, ami ezt hibaszázalék nélkül garantálná:(

403. kszb (válaszként erre: 393. - Szpeti74)
2013. jún. 24. 11:22

ne haragudj, de mit vársz egy fórumon? Ismeretlen emberektől, akik se téged, se a gyereked, se a sulit, se a falut, se a tanárt, se senkit nem ismer???? Tudod, azt szokás mondani, h messziről jött ember azt mond, amit akar. Előállsz egy alig hihető sztorival, és mondhatni azt várod, h mindenféle ellenérzés nélkül elhiggyük, és adjunk tanácsot, ne is kérdezzünk, csak támogassunk.... Ráadásul, csupán egyoldalúan ismerjük az egész történetet. Csak a te szemszögedből. Nyilván, ha más is meg lenne kérdezve a történet szereplői közül a dologról, kicsit más lenne az ő álláspontja.

Hogy őszinte legyek, én még mindig hitetlenkedve olvasom az egész sztorit. Én is kis faluban nőttem fel, tudom, h valóban bizalmatlanok az "őslakók" a "bevándorlókkal" szemben, de túlzásnak érzem a történetet, nme is kicsit.

Azt mondod, h semmivel nem problémásabb a gyereked, mint az átlag... nos, én ezt ott alapvetően megkérdőjelezem, h folyamatosan bukdácsol.... Egy átlagosan problémás gyerek, átlagos tanuló, és nem folyamatosan megbukó.....

2013. jún. 24. 10:39
Az én gyerekem még messze van az iskolától de az tuti,h az ő érdekében akár a tűzbe is mennék. Ha egy tanár ilyeneket művelne vele mint a fórumindító gyermekével én már rég nem szépen kértem volna, hanem megmondtam volna,h oké... de akkor feljebb viszem az ügyet. Azt meg még mindig nem hiszem el,h pár nappal a suli vége előtt hasra ütöttek és beírtak két egyest.. és ugye mégsem állt még ekkor sem bukásra mégis meghúzták.
401. Krisz42 (válaszként erre: 397. - D71ef05a8e)
2013. jún. 24. 10:13
Lehet,h nem mindenki szent,de a tanár emberekkel foglalkozik,nem kővekkel.Ha valaki nem képes a normális hozzáállásra,akkor ne menjen tanárnak.Kőfaragó is csak az lehet,aki ért hozzâ.Amikor gyerekeket tanítasz,az nagy felelősség.
400. bc257fd221 (válaszként erre: 399. - D71ef05a8e)
2013. jún. 24. 10:12
Nem olvastam Rejtőt,kimaradt az életemből!:)
399. d71ef05a8e (válaszként erre: 398. - Bc257fd221)
2013. jún. 24. 10:04
Ez szállóige lett volna Rejtő Jenő örökbecsű művéből, nyilván én sem veszem egy kalap alá a tanárokat a kőfaragókkal:)
398. bc257fd221 (válaszként erre: 397. - D71ef05a8e)
2013. jún. 24. 09:56
Sajnos az utóbbi időben nagyon felhígult a szakma,ha nem vesznek fel sehova megyek tanárképzőbe.Tőlük a társadalom a család elvárná a nevelést,tanítást,ezért nem venném egy kalap alá a kőfaragóval.A kőfaragó gyakorlatilag azt és úgy alkot amit akar.
397. d71ef05a8e (válaszként erre: 362. - Megi04)
2013. jún. 24. 09:49
Nem szentek, bizony. Ugyanolyan emberek, mint más, tele hibával, ki ilyennel, ki olyannal. Vannak köztük szakmailag kiválóak, és szakmailag nullák, emberileg kiválóak, és igazi aljas szemétládák. nem csak a gyerekkel szemben, hanem összességében nézve is. Sajnálatos, hogy nem kivételes hivatás ez, de ettől még ez az igazság. Amúgy viszont mindaz, ami rájuk igaz, igaz az összes többi emberre is, a kőfaragókra és balett táncosokra is....
396. a0c1361e44 (válaszként erre: 368. - F1e23b97ee)
2013. jún. 24. 09:13

A "mi" időnkben a felszerelés hiány, késés, stb. még el volt intézve 50 fekvőtámasszal vagy 2 kör futással, illetve nálunk az osztályfőnök bírkozó volt, így a fiúk mindig a szőnyegre mentek vele, de manapság ez máshogy megy. Ezért egyest adnak vagy igazolatlan órát. Mindkettőnek vannak hátrányai. Bukás, illetve az igazolatlan miatt a szülőt is meghurcolják.


Budapest: a barátnőm kisfia kicsit lassú, így az átöltözés lassan megy neki, tehát az 5 perces szünet nem elég neki, így késni szokott a torna óráról, így minden késésnél kap egy igazolatlant, amely következménye az lett, hogy az iskola jelentette a jegyzőnél, aki behívta a barátnőmet, illetve közösen (gyerek+anya) pszichológushoz kellett menniük. Nevetséges volt az egész. A barátnőm a jegyzőnek el is mondta, hogy örül a tanárok szabadságának, hiszen neki ilyen piti dolgokra nem igen van ideje, mert neki dolgoznia kell. A pszichológus körberöhögte a sulit, a tanárt és mindenkit, mert sem a gyerekkel, sem az anyjával nincs semmi gond, amiért ide kellett volna küldeni őket, valamint kiállította a határozatot is ezzel kapcsolatban. Azóta meg is változott minden. Már nem kap igazolatlant a gyerek, de azóta más gondja van. Kapja sorozatban az egyeseket és bukással fenyegették, mert 1 perc alatt csak 59 teljes felülést tud csinálni és nem 60-at. Persze nem buktatták meg, de az anyja be is ment a tanárhoz.


AZ én esetem: a fiam általános elsős volt és a fél éves értékelésbe beleírták, hogy sokat késik. Természetesen megkérdeztem, hogy mégis, hogy csinálja a gyerekem, amikor minden reggel fél 7-kor behozom a suliba és este fél6-kor jövök érte? Természetesen nem tudtak válaszolni a kérdésemre, így javították is az értékelést.


Tehát vannak érdekes esetek, de azok ellen tud tenni a szülő, ha akar.

395. a0c1361e44 (válaszként erre: 391. - Szpeti74)
2013. jún. 24. 08:55

Én ha úgy éreztem nem tudok eleget, akkor bementem a suliba és beszéltem a tanárokkal. Voltak olyanok, amiket helyretettünk. Pl. angol. A tanár imádta a bonyolult mondatokat és rossz jegyekkel fenyegetőzött. Én a gyerekemnek mindig egyszerű mondatokat "tanítottam" meg pl. egy bemutatkozásnál, hobbí elmesélésénél, stb.

Egy fogadó órán az angol tanár el is mondta nekem, hogy teljesen ki van akadva a gyerekemen és meg fogja buktatni, mert nem úgy mondja el, ahogy ő tanítja, hanem teljesen leegyszerűsíti, stb.

Amikor mondtam neki, hogy én mondtam neki, hogy egyszerű mondatokat használjon, egyből visszahúzta agyarait és természetesen nem volt semmi gondja. Én azt gondolom, hogy ha van egyszerűbb mondat idegen nyelven amivel épp azt mondom el, amit akarok, akkor miért ne használhatnám úgy?


Tehát, én azt javaslom, hogy majd a középiskolában nagyobb gondit fordítsatok a kommunikációra a tanárokkal Ne hőbörgés legyen, hanem beszélgetés, ne támadj, hanem segítséget kérj, ne te oktass, hanem oktassa ő a gyerekedet. És persze a gyereknek meg kell tanítani tisztelni a felnőtteket, tanárokat. A gyerek előtt nem hülyézni akkor sem a tanárt, ha valóban az, stb.

394. spinneli (válaszként erre: 384. - Szpeti74)
2013. jún. 24. 08:43

Akkor meg titeket, szülőket nem nagyon értelek.

Mindenki ül ölbe tett kézzel, és szörnyülködik, nem csinál semmit?

2013. jún. 24. 02:07
Részemről ennyi volt! Megtettem a szükséges lépéseket az ügyben. Aki segített anak köszönöm! Szerencsére voltak ilyenek! Azért ebből nekem származott némi tapasztalat is. Ha segítséget, tanácsot kér az ember, akkor számolkon vele, hogy kap pofonokat, kioktatást, stb. Sajnos amit kért, az csak elenyésző mennyiségben jön!
392. szpeti74 (válaszként erre: 350. - 1fbc7619c9)
2013. jún. 24. 02:01
Már ahol...
391. szpeti74 (válaszként erre: 346. - 712a5d68c1)
2013. jún. 24. 02:00
...és a szülőnek is vannak jogai. Pl. értesülni a jegyekről, időben tájékoztatást kapni ha gond van. Persze a tanárnak is vannak kötelességei......ááá, inkább nem írok példát. :)
390. szpeti74 (válaszként erre: 345. - Tücsimücsi)
2013. jún. 24. 01:57
Nem baj! :) Nincs ferdítés, egyből buktatták, kettes átlaggal és mehet pótvizsgázni!
389. szpeti74 (válaszként erre: 343. - 1fbc7619c9)
2013. jún. 24. 01:54
Mi még tanúltunk az iskolában mindkettőről. Az a baj, hogy ma már csak kötelezettségeket hallanak és egy idő után majd jogokat formálnak. Persze, azok már némileg öntörvényüek és jogtalanok lehetnek....
388. szpeti74 (válaszként erre: 342. - Krisz42)
2013. jún. 24. 01:51
A helyiek mindenre azt mondják "Mi már megszoktuk". Mi, a bevándorlók kevesen vagyunk ahoz, hogy az itteni "nagyhatalommal" felvegyük a "harcot". Azért próbálkozások vannak és kissebb-nagyobb eredmények is.
387. szpeti74 (válaszként erre: 340. - 712a5d68c1)
2013. jún. 24. 01:48
Vannak személyiségi jogok. Ha megígéred, hogy nem teszed közzé, szívesen megírom üzenetben, hogy ki a tanár, hol történt meg a dolog, stb. Ha közzé teszed, pereljenek téged!
386. szpeti74 (válaszként erre: 336. - 17aadc1082)
2013. jún. 24. 01:44
Itt csak az a hiteles, aki gyes-en, gyed-en van, netán nyugdíjas és itt unatkozik évek óta? Beszéltem sok emberrel a témáról és többen jelezték, hogy elolvassák, reagálnak a hsz-ekre. Mára már sokakat lebeszéltem róla....
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook