Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » POF = Korai petefészek kimerülés fórum

POF = Korai petefészek kimerülés (beszélgetős fórum)


1 2 3
44. d1b337c628 (válaszként erre: 43. - 24049cd40b)
2018. máj. 5. 15:41
Írtam privit.
2018. máj. 4. 19:19

Sziasztok!

Én 31 vagyok, babát tervezünk...és nem nagyon bíztatnak. AMH értékem 0,82 lett. Azt mondta a doki, hogy mintha 35-36-nak érezné a petefészkem magát. Állítólag a yam gyökér tud segíteni...van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?

42. d1b337c628 (válaszként erre: 40. - Pandi87)
2018. ápr. 24. 17:29
Mármint nulla az ereményed??
41. d1b337c628 (válaszként erre: 40. - Pandi87)
2018. ápr. 24. 17:29

Köszi. Nekem macerás, mert agorafóbiás vagyok (nem, alig vagy nagyon nehezen mozdulok ki itthonról).


Igen, tudom, hogy nagyon klassz és találtam is egy helyet, ahova talán el tudok menni.


Köszönöm.

40. Pandi87 (válaszként erre: 39. - D1b337c628)
2018. ápr. 24. 10:59
AMHt csináltatni egyáltalán nem macerás. Elmész egy magánlaborba és leveszik a vért, két nap múlva megjön az eredmény. Nekem 30 évesen pl. 0. Nagyszerű.
2018. ápr. 24. 09:01
Na és valaki hallott az AMH tesztről, netán megcsinálta? Ill. ismét megkérdem, hogy DM-ben kapható teszt nem rémlik senkinek?
38. simple (válaszként erre: 37. - D1b337c628)
2018. ápr. 23. 22:04
Nagyon szívesen. :)
37. d1b337c628 (válaszként erre: 36. - Simple)
2018. ápr. 23. 22:03
Köszönöm. :)
36. simple (válaszként erre: 34. - D1b337c628)
2018. ápr. 23. 18:35
premature ovarian failure
2018. ápr. 23. 18:35
Ezt érdemes megnézni: [link] .
2018. ápr. 23. 17:54
Minek a rövidítése a POF?
2018. ápr. 23. 17:51
Sziasztok! AMH vizsgálaton gondolkozom, de drága és macerás. A DM-ben évekkel ezelőtt láttam egy otthon elvégezhető tesztet. Bárkinek rémlik ilyen? Vagy képzelődtem?
32. Detty007 (válaszként erre: 31. - Bzmarti2)
2018. ápr. 18. 13:03

Szia! Kezet foghatunk. Nekem uez. Nálam 38 éves koromban kezdődött. Én is jártam a Táplálkozás beállitás csapatánál.

Viszont én sajnos NEM Fogyok, sőőőt hizom folyamatosan. Pm alulműködés (HAshimoto) és IR gyanú is van.

PM gyógyszert szedek csak (épp a 3.at)

Csontritkulást neked HOL állapitottak meg?

Ettől azért tartok.

Most kaptam Trisequens ösztrogén gyógyszert egy 10.endokrinológustól. Egyelre nem merem szedni.

44 éves vagyok és három éve már nincs mensim.

2018. jan. 11. 08:29

Sziasztok! Én 40éves vagyok és kb. 2 éve szinte alig menstruáltam. 2x gyógyszeres segítséggel hozták meg. Az első után hónapokra visszaállt, a második után (ami most augusztusban volt) csak 2x volt meg. Egyébként semmi menopauzás tünetem nincs, sőt az elmúlt időszakban jól tudtam fogyni is. Kezdődő csontritkulásom van, de mivel 10éve endometriózisom van (igazából jelenleg tünetmentes vagyok), Vszínű az okozta. Nálunk is a családban korai menopauza a jellemző, ezért is igyekszem kutatni a megoldást erre.

Tegnap jártam a Táplálkozás-beállításos Bartha Ákosnál, aki a leleteim alapján POF-et állapított meg. Gynexet és méhpempőt javasolt szedni és progeszteron krémet használni. Most ebben nagyon bízom, mert pszichésen is nagyon megvisel a tudat, nem érzem nőnek magam.. Mindenkinek sok sikert kívánok!

30. simple (válaszként erre: 29. - Channa*)
2017. okt. 13. 19:51
Köszönöm a választ.
29. Channa* (válaszként erre: 28. - Simple)
2017. okt. 13. 18:32
Nem, az állandó volt.
28. simple (válaszként erre: 25. - Channa*)
2017. okt. 13. 18:02
És amikor megjött, a mennyiségében volt változás? Kevesebb volt?
27. Negi
2017. okt. 13. 06:09
A nők lapján volt egy nagyon jó fórum, érdemes végigolvasni. Aztán csináltak egy facebook csoportot, amit már nem tudok milyen néven van.
26. Channa* (válaszként erre: 18. - Emily107)
2017. okt. 12. 19:46
A pajzsmirigytől is lehetnek fura dolgaink, pl. az izületi gyulladás is.
25. Channa* (válaszként erre: 15. - Emily107)
2017. okt. 12. 19:45

Ha az elejétől nézem, akkor nekem is így kezdődött.

33 évesen néha kimarad, majd minden második hónapban kimarad, majd már csak 3 havonta jött meg, majd évente 2x, aztán soha többet.

Akkor azt gondoltam, hogy én vagyok az egyetlen nő, akinek ennyi terhességi tesztet csinálnak:D, ugyan is akárhányszor elmentem a dokihoz, hogy megint nem jött meg, akkor terhességi teszttel kezdte, aztán egy idő után rájött, hogy felesleges, mert más probléma van.

24. Judit36 (válaszként erre: 23. - Andi.Bobi)
2017. okt. 12. 16:58

<3

Köszönöm, kedves vagy. Autóbaleset volt.

23. Andi.Bobi (válaszként erre: 20. - Judit36)
2017. okt. 12. 15:31

Ó istenem sajnálom...

Mi történt?

Sosincs késő,nálunk is milyen későn jött a kisfiúnk. Én 44 vagyok a férjem 50 lesz vasárnap.

ő a mi kis közös szerelmünk:)

22. emily107 (válaszként erre: 21. - Negi)
2017. okt. 12. 15:08

Az Aviva tornáról már én is sok jót hallottam.

Szerintem, mindenkinél másmilyen tünetekkel jön a klimax, van aki megússza ezek nélkül. :)

A barátcserjét is próbáltam és az L. klimax teát, pár hónapig jók voltak, aztán ugyanúgy kimaradozott a menzeszem. Lehet ismét meg kellene próbálni a barátcserjét. Egy tanulmány szerint, pajzsmirigy problémára is jó.

Nekem "csak" kimaradozik, mondjuk egy évben 2-szer, 3-szor nem jön meg, meg néha feszültebb vagyok minden ok nélkül. Hőhullám, egyéb panasz még nincs, remélem, nem is lesz. Köszi a hozzászólást! :)

21. Negi
2017. okt. 12. 14:41
Nekem néha volt hőhullámon éjszaka, arra szedtem barátcserjét és elmúlt.De szerintem ami még nagyon jó az aviva torna, amikor egy éve jártam, akkor mindig pont 28 napra jött meg és teljesen normális volt. Mondjuk én mást nem érzek,csak annyit, hogy rövidebb ideig tart a menstruáció és néha hőhullám. Nem hízom, nincsenek ráncaim, semmit nem érzek.
20. Judit36 (válaszként erre: 13. - Andi.Bobi)
2017. okt. 12. 14:33

Jaj, nagyon gratulálok a kicsihez :)


Én nem is igen gondolok erre, sajnos 4 éve elveszítettem az akkor 11 éves lánykám :((


Úgyhogy nálam lelki okok is blokkolták a teherbeesést.


Most viszont azt gondolom, kidolgoztam magamból, fizikailag rendben vagyok, most már mindegy, de az egészségem rendben :)


Aloe alapú, gyógynövényekből összeállított kiegészítőket szedek.

19. Andi.Bobi (válaszként erre: 18. - Emily107)
2017. okt. 12. 13:26

Köszi neked is minden jót!!

Kinéz a fórum..mindenki írja le a tapasztalatokat ,kinek mi vált be..

18. emily107 (válaszként erre: 16. - Andi.Bobi)
2017. okt. 12. 12:50

Akkor úgy látom, neked sem volt egyszerű ez a dolog. :(

Meg aztán valóban mindig jönnek ki az új dolgok (nekem most az ízületeim fájnak), úgyhogy mindig van miért aggódni.

Én is így tudok örülni a menstruációnak, mint te. :) Addig jó, míg van.

Szurkolok neked, hogy rendben legyenek a leletek, lehet, hogy neked valóban a szülés bolygatta meg a hormonjaidat és minden helyreáll, csak idő kell neki.

Ne idegeskedj te sem, majd ha újra dolgozol, biztos lemennek azok a fránya kilók is. :) Minden jót kívánok neked! És jó egészséget a kisbabának és természetesen neked is! :)

2017. okt. 12. 12:16

Kapszula nélkül rosszul vagyok azt elfelejtettem írni...de jobb mintha hormont kapnék. Lassan majd vissza kell mennem az orvoshoz,kíváncsi vagyok mit talál...

A családban is sajnos korán elmúlt,anyukám 39 volt,mamám is akörül..még szerencse hogy lett kicsim ennyi évesen. 8 évig vártunk rá....

16. Andi.Bobi (válaszként erre: 15. - Emily107)
2017. okt. 12. 12:12

Igen voltunk a nőgyógyász nál. Szülés után kb 4-5 hónappal megjött rendesen,csak állandóan rosszul voltam,hő hullámok sírás minden. Gondoltuk hormon vissza állás van. Aztán nem jött meg. Elmentünk az orvoshoz,csinált ultrahangot,meg vérvételt,meg mamografiára is kellett menni,mert már öt hónapja nem volt tejem és újra jött ha megnyomtam. Ott mindent rendben találtak. A vérvétel eredmény nem lett jó,minden eredményem a korai menopausában volt. Azt mondta várjunk fél évet lehet csak vissza állás van a szülés után. Nem írt fel semmit csak zsálya kapszulát. Aztán a párom a rádióban hallotta a hirdetést/bécsben lakunk/ dr. Böhm izoflavon kapszula,megvette nekem, én meg az interneten olvastam a barátcserje kapszulárol,mind kettőt elkezdtem szedni. Nagyon örültem mikor megjött:))

Most nagyjából rendben vagyok. Most váltottam egy másik kapszulára mert olcsóbb,a dm ben vettem annak is a neve izoflavon ,abban is növényi ösztrogén van,plusz még kálcium,meg b vitaminok. Tényleg jó,jobban vagyok.

Csak a hízas ne lenne..

Sajnos tornázni most nem tudok,mert sarkantyum lett,kaptam injekciót,talpbetétet,de fáj még. Meg a térdem is sajnos..

muszály lesz össze kapnom magam mert januárban le jár a gyesem,dolgozni kell mennem.

15. emily107 (válaszként erre: 13. - Andi.Bobi)
2017. okt. 12. 11:34

Szia!

Köszönöm a hozzászólást. Nekem az a gáz, hogy a rendszertelen cikluson kívül nincsenek klasszikus menopauzás tüneteim. Úgyhogy nem olyan egyszerű a dolog.

Te voltál orvosnál a korai klimax miatt? Kapsz hormonkezelést, vagy csak az étrendkiegészítőket szeded?

Gratulálok a babához és nagyon jó egészséget kívánok! :) Ui: Majd leadod a súlyfelesleget, biztos sikerülni fog. :)))) Szorítok!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook