Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korai petefészek kimerülés fórum

Korai petefészek kimerülés (beszélgetős fórum)


13. Shanee (válaszként erre: 8. - Agee85)
2015. dec. 17. 19:22
Nem.
12. agee85 (válaszként erre: 11. - Norcuska 82)
2015. dec. 17. 15:19
Én ma voltam kontrollon az FSH szintem lement 64-ről 14-re áprilsi óta amit rohadtul nem értek mert semmilyen kezelést nem kaptam. Szóval most mégis azt mondták hogy egy próbát megér a dolog. Mire számíthatok szerintetek? Ki milyen kezelést kap lombik előtt? HRT-t?
2015. dec. 16. 15:48
Nekem is 0,1-0,2 körüli az AMH-m 30-as FSH-val kiegészítve. Tüszőérésem nekem is van (zsákbamacska, hogy van-e benne petesejt) és a nyálkahártya is vastagszik, szóval ezek megvannak alacsony AMH mellett is. Nálunk már csak a petesejt donáció jöhet szóba, de még az is rizikós most, mert endometriózis is van a méhemben...
10. agee85 (válaszként erre: 9. - Brigitta0805)
2015. dec. 16. 14:39
Köszii!
9. Brigitta0805 (válaszként erre: 1. - Agee85)
2015. dec. 16. 10:33
Talán nézz utána a Dhea nevű szernek. Szendi Gábor Tények-tévhitek oldalán,és ajánlom még ezustmacko.blogspot.hu oldalt is, nagyon hasznos infókat olvastam ott! Drukkolok neked!!
8. agee85 (válaszként erre: 6. - Shanee)
2015. dec. 16. 09:59
Shanee! Nem is kaptál semmilyen kezelést?
2015. dec. 16. 09:58
Köszönöm. Még bizakodó vagyok... Csak amikor a doki meg se próbál segíteni rajtam, akkor az kicsit el tudja venni a kedvemet...
6. Shanee (válaszként erre: 3. - Agee85)
2015. dec. 16. 09:44

Én 38,5 éves voltam, mikor 0,1 alatti lett az AMH-m. Nekem is azt mondták, spontán, de még lombikkal is kizárt, hogy teherbe essek. Fél év múlva spontán sikerült. Az már más kérdés, hogy a baba csak a 20.hétig maradt velem.

Szóval ne add fel, az AMH-t nagyon befolyásolja a stressz pl.

Kitartás! :)

2015. dec. 16. 09:38
Még fiatal vagy, hogy lemondj saját gyerekről és már is egyéb megoldásokon gondolkozz. Próbálkozz más orvosoknál, más véleményeket is halgass meg. (más orvos, más tapasztalat)
4. agee85 (válaszként erre: 2. - 3b097083af)
2015. dec. 16. 09:25
A baba :)
2015. dec. 16. 09:25
Elsőként a saját történetem írnám le. 30 éves vagyok 2 éve már járok vizsgálatokra, mert a fogamzásgátló abbahagyása után nem állt helyre a menstruációm... Először még csak azt mondták a gyógyszer miatt, majd ha kiürül a szervezetemből. De sajnos nem így lett, 1 éve jött a diagnózis korai petefészek kimerülés. Az meg mi? Hogyan? 29 éves vagyok, az nem lehet. Aztán újabb kivizsgálások AMH szint 0,1 alatt :( Maradt a meddőségi központ. Én Tapolcára mentem az volt legközelebb nekem, de nem kecsegtettek semmi jóval. Dr Török Attila szinte le is mondott rólam, semmi esélyem szerinte csak petesejt adományozással. Viszont a családban nincs olyan aki megfelelne a feltételeknek. Szóval vagy a lombik vagy örökbefogadás szerinte. De amikor megvizsgált valami nem stimmel. Az eredményeim ellenére volt tüszőérésem és a méhnyálkahártya vastagsága is ösztrogéntermelésre utalt. Újabb vérvétel, AMH szint nézés, eredmény holnap. Kíváncsian várom most mi lesz!
2015. dec. 16. 09:17
Mi sikerulhet?
2015. dec. 16. 09:15
Sziasztok! Egy olyan fórum elindítása a célom ahol a korai petefészek kimerülés problémájával küzdő nők megoszthatják tapasztalataikat, érzéseiket, küzdelmüket stb. Legyen ez az oldal egy segítségnyújtás azoknak akik még csak most szembesültek a problémával és nem tudják mitévők legyenek (sajnos erre a betegségre konkrét magyarázat nincsen mitől alakul ki), tapasztalatcsere ki, mit, hol tapasztalt és nem utolsó sorban remény mindenkinek hogy sikerülhet!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook