Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pleomorph adenoma műtét után fórum

Pleomorph adenoma műtét után (beszélgetős fórum)


márc. 24. 11:46
Sziasztok!Április 9- én lesz parotis műtétem,pleomorph adenoma miatt.15x15mm- es.Eléggé parázok.Tudnátok a műtét utáni gyógyulásról írni?Fültőmirigy és állkapocscsont találkozásánál van.Még mindig sokk alatt vagyok.
2023. aug. 27. 22:01

Sziasztok!

Van még itt valaki?

2 hónapja tartó jobb oldali arcfájdalom miatt kezdődött a kivizsgálásom. Agykoponya MRI alapján neurológiai probléma nincs, pedig az összes orvos arcidegzsábát mondott.

Mindazonáltál, hogy nem haladt előre a dolog semmit, a fájdalom es a zsibbadás annál inkább, magán útón csináltattam egy nyaki ultrahangot.

Itt vették észre a jobb parotisban ezt a valamit..

A Kék golyóba irányítottak biopsziára , ami cisztát mutatott ki. Az orvosom , hál istennek egy fiatal,lelkiismeretes doki mem hagyta annyiban nyaki MRIre küldött,ami viszont már Pleomorph Adenomàt mutatott ki.

Kért még egy mintavétel, ezúttal vastag tűvel/az elsőnél is 2x szúrtak így is kevés volt az anyag/. Műtét biztos lesz , viszont a szövettan még 2 hét mire eredményt hoz.

Érdekelne , hogy fájdalmat, zsibbadást, illetve bármilyen problémát okozott nektek ez az elváltozás?

Kicsit félek, hogy esetleg máshol van a baj, mert doki szerint ez nem okozhat elvileg erős fájdalmat nekem viszont van. A nyaki MRI ezen kívül semmi kórosat nem mutatott ki.

2023. febr. 20. 00:30
bocsi még egy gyors kérdés,hogy érted az hogy a jobb oldalad elszállt teljesen?csak nyaktól felfelé vagy kezed lábad is?
2023. febr. 20. 00:13
hello.Xind érdeklődnék hogy vagy azóta?hol műtöttek és ki volt az orvosod?én 46 éves férfi vagyok és dr radvánszki ferenc főorvoshoz (budapest uzsoki) mentem el tavaly mert már nem bírtam elviselni a 14 éve tartó parotisgyulladásaimat(évente1-2 alkalom csak jobboldal)antibiotikum és eddíg még mindíg elmúlt,valahogy 6-8 hónapra.ő megpróbált egy endoszkópos vizsgálatot csinálni de nem tudta az eszközt eléggé felküldeni gondolom a sok gyulladás miatti hegesedések nagy szűkületet okoztak.akkor elküldött ct-re,ahol megállapították hogy egy nyamvadt 3mm-es nyálkövet(meszesképlet)látnak a parotis középső második harmadában.(legszarabb helyen állítólag).egyre makacsabban akar tisztulni és legalább tünetmentes maradni,én is a műtéten gondolkodom erősen,de nagyon betojva(az arcidegeimet féltem),mert már nagyon nehezen bírom hogy mindíg itt lóg a fejem felett mint egy rossz árnyék.sok kellemetlenséget okoz étkezésekkor úgy feldagad hogy én is szájzárat kapok és utána nehezen folyik ki amitől ugye begyullad és aztán már genny jön ki belőle.bocs hogy ilyen hosszúra sikerült és bocs az undi részletekért.remélem ezt még követed és tudunk beszélni.előre is köszönöm.üdv.
3. Xind (válaszként erre: 2. - Szti2)
2019. szept. 2. 14:12
Nekem totális parotidectomiám volt egy jó nagy pleomorph adenoma miatt.Be voltam ijedve nagyon.A műtét két és fél órás volt aztán egy csővel és egy jó nagy kötéssel ébredtem.Nekem sajna szájzáram lett ez nem mindenkinek van de az enyém komplikáltam volt mint egy sima parotis műtét,ez nehezítetté tette az életem két hétre.A jobb oldalam el szállt nem mozgott semmi azon az oldalon.4 hónap után szépen helyre állt persze fiziko és gógytorna minden mennyiségben.A vágásom nagy de szépen meg csinálták.Fájdalmam annyira nagy nem volt algopyrin egy hétig kaptam a kórházban utána már az sem kellett.
2019. ápr. 12. 14:18

Szia!

Remélem itt vagy még.

Műtét elött állok. Tudnál mesélni?

1. Xind
2019. márc. 13. 18:48

Sziasztok!

Gondoltam nyitok egy fórumot erröl.Műtétem elött át kutattam a netet magyar oldalakon semmit nem találtam róla.A gyógyulási fázisnál tartok erröl szintén semmi,így ha valaki műtét után van szívesen beszélgetnék a témával kapcsolatban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook