Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? fórum

Epeműtét után van valakinek panasza: Hasmenés? Hányás? Görcs? Ha igen mivel előzitek meg? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
800. Marott (válaszként erre: 799. - Zs200002)
2022. máj. 19. 13:28
Galmet-m próbáld meg!! Epeköves csoport a Facebook-on sok jó dolgot tudhatsz meg.
2022. máj. 19. 10:09
Sziasztok! Látom ez a kérdés már elég régi, de remélem lesz aki még elolvassa. :) Nekem pár hónapja volt epeműtétem és nekem is ugyanaz a bajom, mint ahogy a legtöbben írták. Délelőtti epés hasmenés (kb. 4x) diéta mellett, enyhe fájdalom a volt epém helyén. Eléggé elvagyok keseredve, ahogy olvastam, hogy van akinél már ez évek óta tart. Én babaprojektbe szeretnék belevágni és fogalmam sincs így merjek-e? Van köztetek olyan akinek epeműtét után is megmaradtak a panaszai és a terhességére nem hatott ki? Előre is köszi a válaszokat :)
2017. szept. 23. 08:22
Csütörtökön műtöttek, laporoszkópiával, pénteken távoztam a kórházból. Pénteken reggel epét hánytam, de az orvosomnak nem szóltam erről. Ma szombat van.Már pénteken hasmenést tapasztaltam , de ma reggel is egy adag puding után. Átállok a főtt krumplira , rizsre.. Étvágytalan vagyok. Kefirt nem ajánlanak, egyáltalán nem ! tejes dolgokat. Ezt most olvastam..Sárga a vizeletem , bőrömön nem látom a sárgulást, eddig. Büfögök a kiflitől is..Remélem elmúlik. Mozogni kell, hogy ne legyen összenövés..Igyekszem mozogni, bármennyire kellemetlen.
797. macliz (válaszként erre: 794. - Annazara1982)
2017. ápr. 24. 19:36
szia, nekem is ott szokott görcsölni a köldöktől jobbra kb 5 centire. lehetséges hogy a patkóbélen lévő vater papilla görcsöl, a záróizom amin keresztül folyik be a patkóbélbe az epe. nekem 2,5 éve volt az epehólyag eltávolítás de még érnek meglepetések sajnos
796. katybla (válaszként erre: 795. - Macilány)
2017. ápr. 20. 11:02

Szia. Fél éve volt a műtétem, én hülye nem fogadtam dokit, 2 hétig kínoztak a kórházban. Saját felelősségre hazajöttem, 2 nap múlva a sürgősségin kötöttem ki, amit ügyesen össze hánytam, zsibbadt mindenem, tolószékben vittek fel az osztályra. Egyből fogadtam egy orvost, aki az egyik rokonomat műtötte. Nem bántam meg.. Nagyon oda figyelt rám, akárhányszor mentem, mindig soron kívül behívott, így a tapasztalatom azt mondja, hogy szerintem hiba volt. Én is nagyon bánom, hogy az elején nem fogadtam, előbb túl lettem volna rajta.

Nekem nem volt görcsöm utána, néha sajog a helye, de nagyon ritkán érzek erősebb fájdalmat, az is kibírható gyógyszer nélkül.

Szerintem érdemes megnézetni, hogy mi a baj, nem hallottam még olyat (ettől függetlenül lehet, de nekem az orvos azt mondta nem lesz) hogy valakinek görcse lett volna, pedig kivették az epehólyagját.

2017. márc. 31. 11:27

Sziasztok!

Hétfőn volt a műtétem, tegnap délután az ismerős epegőrcs jelentkezett (nevezhetjük még így epehólyag nélkül?).... Algo+NoSpa a panasz kicsit egyhült, de nem szűnt meg, este újra rázendített, újabb Algo+NoSpa, megint enyhült, de nem szűnt meg... éjjel fél 1 a fájdalom erősebb volt mint valaha a műtét előtt 2 Algo+2NoSpa (műtét előtt is ez vált be) kb. 1 óra alatt lecsillapodott, később el is aludtam, reggel fájdalom nélkül ébredtem. Felhívtam az operáló orvost, ha gondolom menjek be az ambulanciájukra, de marhára nem érdekelte a problémám... nem adtam hálapénzt... lehet hiba volt!?


Tapasztalt valaki ilyet?


Ui.: Nem vagyok lázas... mióta itthon vagyok 36,5 a hőm, ma 37,2... ha feljebb megy bemegyek...

2017. márc. 8. 12:12

Sziasztok!

Három hónapja műtöttek; vasárnap megittam egy kb. három dcl kakaót, azóta megint nem vagyok jól. Hányingerem van állandóan, fáj a köldökömnél, illetve az attól jobbra lévő rész, illetve a bordák közötti rész olyan, mintha valami húzódna össze.

Kaptam vitamininjekciókat, meg görcsoldót. Szerintetek mi ez, és mir vár rám? Nagyon kétségbe vagyok esve.

2017. jan. 18. 17:50

Sziasztok!

Új profillal vagyok fent.

A Facebook-on van egy nagyon jó kis csoport; Epekövünk volt nincs a neve, így keressétek, vagyis írjátok be akeresőbe,hogy Epekövünk volt, nincs.

Ha rám vagy kíváncsi, Facebook-om linkje fenn van az adatlapomon.

792. Karmolka (válaszként erre: 784. - LC52)
2017. jan. 16. 17:46
Köszi szépen. Végül megoldódott a dolog, 'hányás-hasmenés' vírus volt a ludas. Aggódtam nagyon, hogy nem jut haza Karácsonyra. Nem lehetett tudni, hogy esetleg az epeutak telítődtek vagy mi okozta a bajt. Olvastam, hogy ez is benne van a pakliban. 4 nappal ünnep előtt külföldön nagyon nem volt jó buli... Szerencsére túl vagyunk rajta.
791. Lkda (válaszként erre: 790. - LC52)
2017. jan. 15. 19:08
Szia! Engem is érdekelne a Doki címe, elküldenéd privátban nekem is?Köszönöm!
790. LC52 (válaszként erre: 789. - 0c0354cc5a)
2017. jan. 8. 10:54

oké

kereslek

2017. jan. 4. 20:52

Nlc, te írtad valahol, hogy van valami dél-alföldi doki, akinek szoktak olvasgatni ah onlapját és epeműtét utáni dolgokró is ír.

Nekem is légyszi küldd el légyszi ahonlap linkjét ne ide privát üzenetbe, mert azt ritkán nézem, hanem vagy keress rám Facebook-on Anna Szedresi néven vagyok fent, vagy írjál az alábbi e-mailcímre. szanna@chello.hu

Ha valakinek kérdése van, vag írjon ide, vagy Facebook-on megtaláltok Anna Szedresi néven, vagy a szanna@chello.hu e-mailcímen is elérhető vagyok.

2017. jan. 4. 20:49

Van egy nagyon jó Facebook-csoport Epekövünk volt, nincs, itt is lehet eszmét cserélni.

Nem tudom, hogy ide be szabad-emásolni a linket, ezért inkább nem másolom be,

de ha érdekel valakit, írjon rám Facebook-on. Anna Szedresi néven találtok meg, és én elküldöm alinket. Nem én hoztam létre a Facebook-csoportot, én csak megtaláltam.

A Facebook-on írjátok be akeresőbe, hogy Epekövünk volt, nincs, és kiadja a csoportot.

Nagyon jó kis csoport nagyon kedves emberekkel.

2017. jan. 4. 20:41

Sziasztok!

Engem egy hónapja műtöttek, sok étel nem megy még.

Üdv: Anna nicnevén napirai11

786. LC52
2016. dec. 31. 15:54

...................és még boldog új évet is!

:))))))))

785. LC52
2016. dec. 26. 11:32

Sziasztok!

Nagyon boldog,panaszmentes ünnepeket kívánok mindenkinek!

784. LC52 (válaszként erre: 783. - Karmolka)
2016. dec. 26. 11:32

Szia!

Az attól is függ mennyit evett a toros káposztából.Ha jól bepocakolt könnyen előfordulhat hasmenés,hányás akár évek múlva is.Nálam nem mindig az számít,hogy mit eszem,inkább a mennyiséggel van baj.Nem szabad jól lakni.Többször keveset.

2016. dec. 21. 07:42
Sziasztok! A férjemnek 11 éve volt epehólyag eltávolítása.Külföldön van, epét hányt tegnap többször.Előző este toroskáposztát evett. A 11 év alatt sosem volt semmi baj, a vérképe hibátlan. Az étkezések utáni hasmenést tudta kezelni, erről tájékoztatta az orvos még a műtét után.Valakinek hányásos tünete volt így évek múlva? Van rá gyógyszer esetleg?
782. juliemi
2016. nov. 16. 22:19
Köszönöm a segítségeteket!😃
781. 328e1b30ab (válaszként erre: 772. - Kzs75)
2016. nov. 16. 12:04
Nekem egyáltalán nem volt. De pár nap után el kell tűnnie.
780. 328e1b30ab (válaszként erre: 774. - Juliemi)
2016. nov. 16. 12:03

Ne irritáld a frissen műtött területeket! Minden ételcsoporthoz lassan, kóstolgatva szokasd vissza a tested. Ami problémát okoz,arra térj vissza egy hónap múlva!


Pl. műtét után öt hónappal a gomba evése után kellemetlen nyomást éreztem a hasamban, de rá egy hónap múlva már nem, és azóta sem.


Egy-két kortyot igyál, és figyeld a tested, hogyan reagál! Ha valami nem jó, akkor ne erőltesd.

779. 328e1b30ab (válaszként erre: 777. - Cs. Viki)
2016. nov. 16. 12:01

Veszélyes üzem egy operáció utáni diéta jelentőségét elvitatni, az olyan fontos a szervezet számára, mint a gyógytorna baleset után.


A szervezet pedig gyakran ad hibás jelzést arról, hogy mit "kíván". Erről csak ebben az országban nyolcszázezer cukorbeteg (azon részük, aki életmódbeteg lett) és egymillió alkoholista élete tanúskodik. Ők is csak ették-itták, amit kívántak és a szervezet jelzett.

778. 328e1b30ab (válaszként erre: 777. - Cs. Viki)
2016. nov. 16. 11:59

Elég "érdekes" hülyeségeket beszél az orvosod. Az epehólyag kivételével a szervezetnek át kell állni a folyamatos epecsöpögésre a májból, és a műtéttel megbolygatott területtel való emésztésre.


Egy év a teljes belső regeneráció. Addig pukkadásig sem ehet az ember, sőt, utána sem, mert meg lett rövidítve belül, és nem tesz jót.


Sőt, az étkezés kihagyása sem tesz jót többé, mert visszajöhetnek a kövek, csak már az epevezetékben alakulnak ki. Az epefolyadék be tud sűrűsödni és kövesedni ugyanúgy.


Mindenképpen javaslom a diétát még egy pár hónapig. Magam is tartottam majd fél évig. Ennek (is) köszönhetően soha, semmi bajom nem volt: sem fájdalom, sem hasmars, sőt, tiltott ételek sincsenek.


Veszélyes egy műtét ut

777. Cs. Viki (válaszként erre: 776. - Juliemi)
2016. nov. 16. 09:40
Szerintem már nyugodtan ehetsz gyümölcsöket. Az én jelenlegi orvosom azt mondja, diétázni is teljesen fölösleges a műtét után, hiszen a probléma forrását megszüntették. De ha bátortalan vagy, akkor először mindenből egy keveset egyél, aztán meglátod, van-e tőle gondod. Ja, és szerintem azt egyél, kívánsz, mert szerintem a szervezetünk remekül jelzi, hogy mire van szüksége :) .
776. juliemi (válaszként erre: 775. - Cs. Viki)
2016. nov. 16. 07:34
Köszönöm a válaszod! Majd kisèrletezgetni pár korttyal. Gyümölcsökkel mi a helyzet? Eddig párolva ettem. Mandarint ettem nyersen, mást nem mertem mèg megpróbálni.
775. Cs. Viki (válaszként erre: 774. - Juliemi)
2016. nov. 15. 21:33

Szia!

Szerintem műtét után kb. 3 hónappal már nyugodtan ihatsz keveset. Nekem azt mondta a dokim, hogy töményet nem nagyon lehet, hanem inkább sört igyak, de egyiket sem szeretem, így nem próbáltam. Bort viszont ittam néhány héttel a műtét után és semmi bajom nem volt tőle, az igaz, hogy csak nagyon keveset. Azt javaslom, hogy ne az ünnepek alatt próbáld ki, hogyan reagál rá a szervezeted, inkább előtte, fokozatosan és mértékletesen. Egészségedre :) !

774. juliemi
2016. nov. 14. 22:55
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy alkoholos italt ki mikor ivott először műtèt után? Okozott valamilyen panaszt? Műtèt előtt nèha ittam bort,kèt hónapja műtöttek,azóta nem mertem semmi alkoholista inni. Jönnek az ünnepek, merjék inni pár kortyot vagy mèg ne?
773. LC52 (válaszként erre: 772. - Kzs75)
2016. okt. 30. 21:44

Nekem ilyen problémám nem volt. A műtét után fájt a jobb vállam,azt mondta a sebészem,hogy a levegő befújástól van.Pár nap és elmúlt.


Két éve műtöttek.Hasmenésem azóta tart.

Mindenképpen jelezd a dokinak,ha nem múlik.

772. kzs75
2016. okt. 27. 20:27

Meg tudnátok írni, hogy meddig volt nektek levegő a laparoszkópos műtét után?

Nekem már 2,5 hete volt a műtét, de még mindig nagy mennyiségű szabad levegő van a hasűrben.

Sürgősségin megvizsgáltak, nincs gyulladásom elvileg és a hasi röntgen sem mutatott ki perforációt, így azt mondták, várjak türelemmel, nem tudják megmondani mikorra szívódik fel.


Eléggé félek, ráadásul ma már hasmenés, hányinger is van, és a hasam is fáj.

2016. okt. 21. 13:10

Lc52!

Szerintem már egy jó ideje inkább LC műtéteket végeznek, mert talán az kockázatmentesebb, mint a hagyományos, és a felépülés is gyorsabb. Viszont gondolom, emiatt nincs statisztika arról, hogy melyiknél milyen arányban fordul elő. Viszont a gyógyszer nem új dolog, csak nálunk megszüntették a gyártását, tehát szerintem a probléma hamarabb is létezett, amikor még csak hagyományos módon műtöttek.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook