Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Piroska és a farkas fórum

Piroska és a farkas (beszélgetős fórum)

2010. szept. 5. 09:31
Inkább a Piroska és a farkas, mint a sok elmebeteg, mesének a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető akármik, amikkel tele vannak a """mese"""csatornák...
2010. szept. 5. 07:09
A pszichológusok szerint igenis szükség van a Piroska féle mesékre, meg kell tanulni a félelmes elemeket is feldolgozni, levezetni. (4-5 éves kortól) De az mindenképpen fontos hogy szülő mesélje el és lehessen beszélgetni róla. Egyben tudatosítjuk is a gyerekben hogy ez csak mese és a valóságban nem így van. Amúgy nem feltétlenül kell a gyerekeknek még a mesecsatornát sem nézniük a horrorhoz, elég ha fél szemmel fél füllel pl egy tv híradót követnek amikor a szülők nézik. Ott lényegesen több félelmetes elem van mint bármelyik klasszikus mesében, ahol azért legyünk őszinték,a mese végére a rossz mindig elnyeri büntetését, a jó pedig a jutalmát. A klasszikus mesék nevelő, személyiségfejlesztő hatása óriási. Ne hagyjátok ki ezeket a meséket a mesélésből.
2010. szept. 5. 00:37
Egyébként a horrorról meg csak annyit,hogy inkább, a farkas egy meg Piroskáékat, mint hogy Hamupipőke apja mennyire törődött a lányával :(
2010. szept. 5. 00:35

Nem feltétlen a tudatosításon van a hangsúly, hanem azon, hogy ismerjék meg az eredeti mesét.

Szomorú, hogy ma már mindent átírnak. Legalább 3-4-5 féle Hamupipőkénk, Hófehérkénk és egyéb klasszikus mesénk van. Egyik mesekönyv így írja, a másik úgy, de egyik sem azonosan :(

8. bige (válaszként erre: 7. - Olgi1977)
2010. szept. 5. 00:31

azzal, ha Nélküled néznek mesét semmi baj. Enyémek is néztek.

...én azt tartom hatalmas butaságnak, hogy szegény gyerekeknek még ártatlanul azt hiszik, hogy jó ez a mese, és akkor tudatosítjuk bennük, hogy "nem, rosszul tudod. nem menekült meg a nagymama, nem csak bezárta a farkas, hanem jól megette"

2010. szept. 5. 00:24

Én is mást mesélek nekik. Nagy kedvenc az Anna és Peti, de annyi mesekönyvünk van, hogy szerintem sok felnőttnek nincs annyi könyve összesen-szégyen szemre.

És valóban, előfordult már, hogy nélkülem néztek mesét, de az vesse rám az első keresztet akivel ez még nem fordult elő. És épp azért nem néznek mesecsatornát, mert ott tényleg nem tudom mi megy

6. bige (válaszként erre: 1. - Olgi1977)
2010. szept. 5. 00:16
...de ezek szerint Te sem meséled a gyerekeknek, hanem leülteted őket a dvd elé, és azt sem tudod mit néznek...
5. bige
2010. szept. 5. 00:13

naja, meg a Jancsi és Juliska...

bocsánat, én nem szeretem őket...és amíg lehetett ki is hagytam ezeket a klasszikus meséket.

Találtam ezeknél értékesebbet.

2010. szept. 5. 00:04

Miért horror? Miért kell a klasszikus mesét megváltoztatni?

Akkor a Hófehérkét is változtassuk meg és ne halljon meg, és Csipkerózsika se aludjon olyan sokáig.

Neked lelki sérülést okozott a mese eredeti verziója?

2010. szept. 5. 00:03
Ha bezárja a kamrába,akkor nem olyan horrorisztikus.
2. bige (válaszként erre: 1. - Olgi1977)
2010. szept. 5. 00:01
miért kell Neked a horror?
2010. szept. 5. 00:00

A minap játszottunk az udvaron a 4 és 6 éves lányommal és két barátnőjükkel. Meséket jétszottunk el. Jancsi és Juliska után jött a Piroska. Én voltam a mesélő, a gyerkek játszották a szerepeket: Piroska, farkas, nagymama és a vadász.

Mikor a történetben odaértem, hogy a farkas hamm bekapta a nagymamát, a gyerekek letorkoltak, hogy NEEEM, bezárta a kamrába! Ők ezt látták dvd-n és hiába mondom, hogy az nem úgy van. Ez már a modern Piroska :(

Nem tud valaki valahol klasszikus Piroska mesét filmen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook