Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pilates vagy Callanetics? fórum

Pilates vagy Callanetics? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2008. szept. 29. 12:26

Igen, mindennap. Az igazság, hogy januárban elkezdtem hastáncolni... ami tökjól megmozgatott, és egyszer csak éreztem, hogy ez kevés nekem.... mééééég akarok mozogni. :o) ... akkor kezdtem el (áprilisban) a Calanetics-et. Valamikor régen, még szülés után egy rövid ideig jártam Calanetics-re, és amelyik gyakorlatok abból megragadtak , azokat csinálom este és reggel fél-fél órát, és persze a nyújtást.

Előzőleg mindig azt hittem, hogy én alapjáraton nagy darab vagyok... aztán most csak hülök-halok magamon... kiderült, hogy vékony hosszú combom van... vékony derekam... stb. :o)

367. 54fa740756 (válaszként erre: 365. - Ilviso)
2008. szept. 29. 11:30

Szia! A térdemmel nekem is vannak problémáim és amit a RR tornáról írtál, abban lehet valami. Nekem is van Rékától 3 dvd-m, amiből egy van, amit végig tudok csinálni, és én is gondolkoztam azon, hogy ez a csaj hogy a francba ilyen vékony, ha ilyen erős tornákat csinál? Mert iszonyatosan durvák az anyagai, az biztos. Lehet ő nem is ezeket csinálja :)))Mert a lábai szép véknyak, a feneke is pici, szóval tényleg nem értem.

Szálkásításra, alakformálásra a pilates és a callanetics az ideális tornák, már csak ízlés dolga, melyiket csinálod, mert én úgy tudom, mindkettő nagyon hatásos. Talán a callanetics gyorsabban hat, ezért szavaz mindenki rá. De a nyújtást mindenképpen végezd el a végén, a könyvben szépen le van írva, hogy ez nagyon fontos ahhoz, hogy az izmok szálkásodjanak is, ne csak erősödjenek.

2008. szept. 29. 09:37
Ne is add fel! :o) Én majdnem 42 évesen kezdtem el a Callanetics-et. Pár hónap alatt szebb formám van mint 25 évesen... csak pillázok időnként a tükörre. Reggel fél órát és este fél órát tornászom. Semmi ugrándozás... lihegés... szóval semmi aerobik-dolog. .... és eszméletlenül hasznos. Nem álltam mérlegre, tehát fogalmam nincs a kg-ok alakulásáról, de a testem hihetetlen változáson ment át. :o)
365. ilviso
2008. szept. 29. 09:26
sziasztok. én szerencsére vékonyabb csontozatú típus vagyok, emellett alacsony, szóval elvileg pont jó, ha nem engedem, hogy felszedjek. Olyan, aki bármi van, általában a hasára hízik. Március környékén elkezdtem egy RRéka tornát, s lassan éreztem, hogy iszonyúan fájni kezdenek a lábaim. túl erős a torna,s ezt megsínylette teljesen a lábam. a térdem megdagadt (holnapután megyek sportkórházba) és ha egy kicsit is többet gyalogoltam, elmondhatatlan görcsbe álltak az izmaim. nonszensz, mert most leszek 21, és eddig bármit csináltam az égegyadta világon semmi bajom nem volt. ráadásul vívtam, tehát a lábam mindig is jól bírta. gimnáziumban mindig cooper első stb. a belső combbal volt problémám ezért is kezdtem el a tornát. s azóta, amellett, hogy egész nyáron nem tudtam tornázni, a combomon erősödtek az izmok, ami nagyon nem kéne, hogy legyen, hiszen eddig feszes de izmos lábam volt az említett lábsport miatt. és a fenekem alatt megjelent egy kis pukli, ami szintén soha az életben nem volt. mivel alacsonyabb, vékonyabb típus vagyok, borzalmasan látványos. kérlek segítsetek nekem: szálkásítani szeretném a lábamat, a fenék alóli részt ledolgozni, s a feneket magát is formálni. mit ajánlotok? pilates vagy callanetisc? a futás mellett gondoltam, mert én többet soha nem veszek a kezembe aerobik/ RR tornát.. mi a leghatékonyabb az én esetemben? köszönöm a válaszokat előre is
2008. szept. 28. 19:19
Mint mondtam, én többet Alexandrázom, a callaneticset nemrég kezdtem el mellette. Az Alexandra Live anyagával, minden nap csináltam, kb. 3 hét után sokkal kisebb lett a fenekem, combom vékonyabb lett, még a vádlim is 1 cm-rel vékonyodott. Na és a csípő, innen ment le a legtöbb, több cm, már pontosan nem tudom, de fel van írva :P. Viszont egyáltalán nem keményedtem tőle, ezért kezdtem most el a callaneticset, úgy gondoltam, hogy így egy nap Alexandra egy nap callan lesz, de ha van időm és kedvem, megcsinálom mindekettőt. Én egy dolgot nem szeretnék, izmosodni, mert már van rajtam elég, a zsírt szeretném eltüntetni, ezért picit félek a callantól, nem szeretnék vastagabb lábakat, ezért kérdeztem, hogy vékonyítja-e őket.
363. Ciccke
2008. szept. 28. 17:31

Helló!

Én is kb. négy hete callaneticsezek, még nincs túl sok látható eredmény, de ennyi idő alatt nem lehet csodát várni.

Viszont bíztatásként leírom, hogy én már egyszer kb. 10 éve szuperül formába hoztam magamat vele, csak nem ennyi idő alatt, hanem kb. fél év alatt... Ja, és ami még fontos, én is a körte formámmal küszködök, és uonnan akarok lefaragni, ahonnan te!

Szóval kitartás, én nem adom fel!!!! ;-)

2008. szept. 27. 09:53

Szia, az a külsőcomb nem? Nekem meg épp onnan ment le a legtöbb!! Igaz én a könyvből csinálom, ahol négy gyakorlat van, de a callanetics mellett Alexandrázom is, sőt azt régebb óta csinálom.

Nekem is lenne egy kérdésem hozzád, mégpedig, hogy vékonyodott e a lábad? A combod milyen értelemben erősödött, izmosodott, vagy feszesebb lett? Mert az enyém vékonyabb lett, de ugyanolyan löttyedt mint volt, ez az én fő problémám. Én szeretném vékonyítani, de egyben feszesíteni is.

361. lex2008
2008. szept. 1. 12:37
Callanetics
2008. aug. 29. 08:07
Sziasztok. Beindult a munka, és fogytam végre valamicskét, most már 75 kg vagyok. Reggeli egy tejeskávé, ebéd olyan 14-15 körül, vacsi egy pohár tej, vagy még az sem. A suliban, ahol tanítok, nagyon jó testnevelő és gyógytornász szakemberek vannak, és lesz alkalmam velük, az ő irányításukkal szőnyeges tornára. Én már csak így hívom...callan/pilates/gyógytorna. A lényeg, hogy az izmokat erősíti, alakot formálja, tartást javítja. Puszi
2008. aug. 25. 20:52
mindkettőt ajánlom!
358. 54fa740756 (válaszként erre: 357. - Tifanny)
2008. aug. 24. 11:21
Tiffany, nekem is fáj a hátam a hajolgatásoktól, sőt még a Z üléstől is! Azokról a párnácskákról pedig hátul, az úszógumi alatt épp írnak a könyvben, hogy egy idő után a csípőgyakorlatoktól szépen leolvadnak.
357. Tifanny
2008. aug. 23. 20:35

Nekem az oldalra hajolgatások kicsit nehezen mennek, ezért én csak óvatosan csinálgatom!Mivel e gyakorlatok alatt nekem fájni szokott a hátam, illetve még a fent lévő karom is el szokott kezdeni zsíbbadni, vagyis inkább görcsölni!

A felülések pedig, remélem bejönnek.Amúgy igazából én úszógumi alatt,hátul a csípőmön levő párnécskákra gondoltam!

2008. aug. 23. 17:56

A csípőgyakorlatok a csípőt, feneket dolgozzák meg.

Úszógumira szerintem a hasizomgyakorlatok és a bemelegítő részben lévő törzshajlítások a jók. Én a könyvből csinálom, nekem dvd-m nincs.

Ja és tényleg nagyon nehezek de szerintem épp ezért hatásosak. Nézd meg Tracsi képeit, az ő úszógumijából rengeteget faragott le. A hasa pedig teljesen lapos lett.

355. Tifanny
2008. aug. 23. 17:51
A csípőgyakorlatok olyan nehezek!!!Nektek hogy megy?és aki csinálja, annak ledolgozta az "úszógumit"???Félek, hogy nem jól csinálom, és így semmi hatása sincs!
354. 54fa740756 (válaszként erre: 352. - Tracsi)
2008. aug. 22. 12:25

Hát kívánok sok sikert a továbbiakban is Tracsi!

A diéta nekem sem megy, mert imádok enni, főleg délután és este :)

Ma el is kezdem a callaneticset, mellette tornázom Alexandrával is, mert azt imádom és akkor kitartok, mert úgy látom megéri.

Köszi a válaszokat, puszi nektek, Kinga

2008. aug. 22. 12:21
nem tudom
352. Tracsi
2008. aug. 22. 12:18

Köszönöm a gratulációt! Kb. 3 hónapig csináltam rendszeresen és ez az eredménye. Hellyel közzel minden nap. Ami azt jelenti hogy voltak kihagyások de igyekeztem minden nap megcsinálni a napi adag tornát.

Sajnos most egy kicsit leálltam vele de mivel most jöttem vissza dolgozni metségemre legyen mondva kicsit zűrös az életem.

Még nem találtam meg a tornának való helyet! De már alakul és újra el akarom kezdeni.

Én már egyszer ennek a tornának a segítségével lefogytam közel 30 kg-t. Igaz most megint ennyit kell de a két éves fiam mindenért kárpótol!

Még nem találtak fel olyan diétát amit én hosszú ideig be tudtam volna tartani. Szóval csak figyeltem hogy mit egyek és innen a Hoxáról kaptam nagyon jó tanácsokat.

De még nem vagyok a végén de haladok a 65 kg felé!!

2008. aug. 22. 11:42

Húha, ez nem semmi!!!

idikek, abban, hogy feszesít biztos voltam, na de hogy fogyaszt is!!! a Tracsi képeit elnézve hihetetlen. Nekem van fölöslegem, nem sok, de attól féltem, hogy ha elkezdem csinálni, és nem zsírégető, nehogy vastagodjak, vagyis az izmaim, a zsír pedig ott maradjon. De Tracsi képeit megnézve tényleg zsírégető...Apropó, te diétáztál is mellette, vagy tornéztál mást is? És milyen gyakran csináltad, mennyi idő alatt érted ezt el?

Akármit is csináltál, gratulálok!

350. ildikek (válaszként erre: 348. - 54fa740756)
2008. aug. 22. 11:13

Szia én régóta csinálom, nekem egy hónap utána volt változás, igaz nincs rajtam felesleg,de mégis változott a testem és tényleg vékonyabb lett a lábam a fenekem is kerekebb és ami még jó,hogy feszesíti a testet. Nekem is nagyon sok fitness dvd-m van(Norbi, Réka, Alexandra, Katus tesók),mert imádok mozogni,de legtöbbet a super callanetics dvd-t használom, mert saját tempódban lehet végezni és nem szakad rólad a víz. A könyv nekem is meg van,de inkább vettem egy dvd-t is.

Van egy pilates dvd-m is, de azt vagy kétszer csináltam, nekem a callentics jött be.

349. Tracsi (válaszként erre: 348. - 54fa740756)
2008. aug. 22. 10:44

Ha segíthetek és ha hiszel nekem nézd meg a képeimet!

Ennyit használ!

Igaz hogy nem pörgős és lehet azt is mondani hogy unalmas ez a torna de ha bekapcsolsz egy kellemes zenét végig lehet csinálni!

348. 54fa740756 (válaszként erre: 347. - Ildikek)
2008. aug. 21. 20:01
Szia!Nekem megvan a könyv, de sajnos nem voltam elég kitartó, mert jobban szeretem a zenés, pörgős tornékat, így abbahagytam. Azt szeretném kérdezni -nem tudom régóta csinálod e-, hogy tényleg vékonyítja a lábat, emeli a feneket? Mert a könyvben döbbenetes fotók vannak, lovaglóizmot is a fotók szerint szépen lefaragja.Egyszóval milyen változások vannak és mennyi idő után? Ha tudom biztosan, hogy hatásos, honlnaptól megint elkezdem és kitartok :)
347. ildikek (válaszként erre: 346. - 54fa740756)
2008. aug. 21. 19:25
Szia én csinálom. Ha tudok segítek.
2008. aug. 21. 14:17

Sziasztok már senki nem jár erre?

Loras15, ha nem okoz nehézséget, attól még használ a torna, én úgy tudom, hogy a Pilates inkább alakformáló, az izmaidat mindenképp megmozgatja, még akkor is, ha ez neked már könnyen megy, ez annyit jelent, hogy erősödtek.

Nekem viszont a callanetics-szel kapcsolatban lenne kérdésem, van még itt valaki, aki csinálja?

345. Loras15
2008. aug. 16. 18:16
Sziasztok! Én Pilatest tornázom dvdk-re amiket a pilatesagi.hu-ról rendeltem.Körülbelül 3 hónapja csinálom ,de már elég könnyű.Az lenne a kérdésem hogy ha most már egyáltalán nem okoz nehézséget a torna, attól még használ?:S Vagy inkább tornázzak másra?
2008. aug. 12. 20:30
:) Én mint új felhazsnáló ( 17, Fiú ) a Norbi update 1 -es diétát ( -10 kg/hónap) és a callaneticset csak ajánlani tudom. Ez a kettő együtt csodákra képes :P Szerintem a 90 napossal az ember csak kínozza magát, Norbival viszont ehetsz, jól lakhatsz, és finom ételekkel karcsúsodhatsz. Jó a sültkrumplit -legalábbis számomra- semmi sem helyettesítheti, de azt veszem észre, hogy már nem is kell. Csak Norbi Update 1-es termékeket, ill azokat az élteleket, italokat fogyasztom, amelyeket norbi enged. Oh és hozzá kell tennem, hogy sok fogyókúrás módszert kipróbáltam, de egyiksem hazsnált sajnos. Talán most vagyok életemben először "vékony" vagy,, hogy pontosabb legyek, "normális" testsúlyú. Hála a Callaneticsnek és Norbinak. :P Jahm és midnenkinek kívánok eredményes fogyást, ill. szép vékony alakot. ........... UI.: Még írok! :)
343. Tifanny
2008. aug. 11. 21:26
Én amiket olvastam a diétáról,akik sikeresen végigvitték,azok tartották a súlyukat.Bár ehhez hozzátartozik, hogy nem teljesen ugyanahhoz az étrendhez kell visszatérni, mint amit a 90 napos előtt követtek.Mert szó ami szó, valamitől csak elhíztak, és hiába a sikeres fogyás,ha megint ugyanúgy esznek mindenfélét, bármikor.Ezeket ne vedd rossz néven, csak nagyon sok jót olvastam a diétáról, és én is most akarom elkezdeni és az, hogy te mondod, hogy neked nem vált be, kicsit elbátortalanított.
2008. aug. 11. 14:47
Tifany, én 90 napossal minden mozgás nélkül adtam le 12 kilót. De mikor újra rendesen ettem, vissza is jött. És elég sok 90 naposól hallottam ezt.
341. Tifanny
2008. aug. 11. 14:22

Lenne egy kérdésem,szerintetek a 90 napos diéta + callan/pilates biztos változást ígér?Vagy ez lehet a titkos csodamódszer?:D

igazából már egyszer belefogtam a diétába, de sajnos nem sokáig bírtam ennyire megválogatni a kajákat.(szétválasztani) Jó lenne ismét nekifutni,de majd csak 20.-a után, addig ugyis lesz még 1-2 összeröffenés és bizti nem tudnám visszafogni magam :P.Addig meg marad a callan.

340. Tifanny
2008. aug. 11. 14:02

Egy hete már a könyv felé sem mentem.Ismét felütötte a fejét a régi hibám:feladtam.

De ma ismét neki ugrok, csak azért is!

339. Gyerzsi (válaszként erre: 338. - 2cb2af252b)
2008. aug. 11. 13:11
Ha pocit akarsz lefaragni, akkor a callan a legjobb módszer! Nekem 2,5 hét alatt 7 cm ment le a derékbőségemből :). Nem tudom Dvd-d van-e vagy könyved, szerintem a Dvd alapján könnyebben megtanulhatók a gyakorlatok.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook