Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pilates vagy Callanetics? fórum

Pilates vagy Callanetics? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2009. márc. 13. 09:38

Kedves Fórumtársak!

Következzék az én történetem.

1990-ben és 1993-ban születtek a gyerekeim. Az elsővel 27, a másodikkal 30 kilót híztam. 1993-ban találtam rá a callanetics könyvre. Ekkor 3 hónapos volt a lányom, és mindkét szülésem császár volt. (Még ebben az esetben is nyugodtan neki lehet állni, mert nem tudja megterhelni a testet, ugyanis nem tudod olyan erősen és mélyen csinálni a gyakorlatokat, hogy az elején, hogy az problémát jelentsen.) 1-2 hétbe telt, amíg egyáltalán pontosan megértettem a feladatokat. Általában reggel 5-kor keltem (akkor még nyugalom volt és általában kétnaponta tornáztam. Két és fél hónap alatt 25 órát tornáztam.Az eredmény, mert a táblázatot azóta is őrzöm, a következő volt. Nyakbőség 38-ról 33 cm, mellbőség 103-ról 99-re, derék 90-ről 82-re, has 107-ről 93-ra, csípő 116-ról 102-re, comb (felül) 69-ről 61-re, comb (alul) 49-ről, 45-re, vádli 43-ról 38-ra, boka 24-ről 23-ra, súly 85-ről 79 kilóra. Ezután már kevésbé intenzívebben tornáztam és még lement a súlyom 75 kilóra. Az ezt következő esztendőkben ez lett a max. súlyom. Általában 70-72 között szoktam lennei. De ennyi voltam főiskolás koromban is, ami nem ma volt. Mostanra úgy alakult (42 éves vagyok), hogy kb. 78 kiló lettem és valahogy szétesett a testem. Nem tudom értitek-e, de olyan mintha már nem tudná valami rendesen összetartani. Így mát február elején újra nekiálltam. A százas ismétlést mindenből meg tudom csinálni, de nem könnyű. Most is hajnalban tornázom, nekem kb. 70 perc. Ha ennyi nincs, akkor az Ágipilates (a haladó DVD) csinálom, Abból össze tudok rakni egy negyven perces programot, amiben nyújtás is van, egyébként a, ha azt DVD-t végécsinálja valaki a kargyakorlat kivételével, az is kb. 70 perc. Egyébként az eltelt 15 évben is tornázgattam, de olyan inenzíven azóta sem.

Na egyszóval a callanatics egy csoda, egy varázslat. Senkit se riasszon vissza a sokszori ismétlésszám (és muszáj is elérni azokat, nem lehet annál kevesebbel megelégedni), mert mindenért kárpótol a hatás. Ja és szeressétek a testeteket, akárhogy is néztek ki és becézgessétek torna közben, mert úgy sokkal jobban "engedelmeskedik". Minde mellett soha nem fogyókúráztam a kalsszikus értelemben, soha semmilyen módszert nem próbáltam ki, kivéve a kínai zsírégető teát és az almaecetet. És néha-néha van olyan időszak, hogy a kenyeret nagyon mérsékelem. (helyette korpáskeksz, az tuti még szalonnával is.)

Egy kicsit hosszúra nyúlt a történet és még sok mindent is tudnék mesélni, de majd legközelebb.

Kitartást mindenkinek!

487. kelenia
2009. márc. 12. 11:57
Ami nagyon jo szerintem az az uj Agipilates dvd a Piletes 13. Jol vannak osszerakva a gyakorlatsorok es kellemesen atmozgat!
486. 52fd553855 (válaszként erre: 483. - C4cd20e0ca)
2009. márc. 12. 06:07
Szia.Hol tudok ilyet nézni,vagy hova lehet elmenni?Tv,Cd stb...
485. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 483. - C4cd20e0ca)
2009. márc. 11. 21:26
A call. is nyújt, mondhatnám balerina alkatot tud csiszolni az emberből, ha elég kitartó.
484. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 470. - Tracsi)
2009. márc. 11. 21:24

Sziasztok!


A callanetics-ből nekem is az első, - kék könyv - van meg, abból tanultam mindent.


Én is naponta szoktam csinálni (bár most, a kicsi fiam mellett néha sajnos kimarad:( ), amúgy 4-5 alkalom után szembetűnő a változás (ezt valaki másnak a kérdésre volt a válasz).

483. c4cd20e0ca (válaszként erre: 479. - 52fd553855)
2009. márc. 11. 21:05
Szia! Én pilatesezem rendszeresen, mondjuk nekem nem kifejezetten a hízás a célom :D Az a tapasztalatom, hogy a pilates inkább nyújt, feszesíti az izmokat, nem olyan "izomépítő" jellegű. Inkább alakformáló. Az biztos, hogy sok olyan izmot is megmozgat, amit más torna nem igazán. Szerintem egy próbát megér, hogy Neked hogy működik. Én nagyon szeretem, és nem csak azért mert alakformál, hanem mert ellazítja az egész testet, megmozgat mindent!
482. Tracsi
2009. márc. 11. 16:50

Ja egyébként cseréljük!

Irigyellek a gondjaid miatt!!! :-)))

481. Tracsi (válaszként erre: 479. - 52fd553855)
2009. márc. 11. 16:49

Én a callanetics től fogytam. A Pilatest mégnem próbáltam. Szerintem biztos hogy formálódni és alakulni fogy és mivel erősödsz így az izmaid nagyobbak lesznek. Talán ettől lehet több a súlyod!

De gondolom díjbírkózó nem akarsz lenni!!!

:-)

480. Tracsi (válaszként erre: 478. - Fef600b7b6)
2009. márc. 11. 16:48

Hát ezzel világ életemben problémáim voltak!

Igazából megpróbálom a szénhidrátot visszafogni (nekem az a mumusom)

Sok gyümölcs és zöldség.

Ami segít az a paradicsomlé!

Nagyon jó zsírégető és ha nagyon éhes vagy elveszi az étvágyat és eltelít!

2009. márc. 11. 14:13
Sziasztok.Segítségre lenne szükségem.Hízni szeretnék,mert 49 kg vagyok és a pilates-t ajánlották mert ettől a mozgástól sikerülhet.Edzenem kell ahhoz ,hogy hizzak!!Számomra furcsa megállapitás,de ez van.Tehát megpróbáljam??
478. fef600b7b6 (válaszként erre: 477. - Tracsi)
2009. márc. 11. 14:02
Szia Tracsi! Szeretném megkérdezni, hogy a callanetics mellett tartasz valami diétát? Ha nem akkor miket és mikor eszel? Köszi...
477. Tracsi (válaszként erre: 476. - Csicsó70)
2009. márc. 11. 13:55

Ha csinálod akkor mindenféleképpen meglátod a változást pár alkalom után hidd el!!!

Ha már érzed a jótékony hatását az csak erősít abban hogy folytasd.

Ha fárattabb vagy az is jó ha csak egy egy gyakorlat sort csinálsz meg.

Mondjuk a hasizmot meg a nyújtást!

Csak csinálni kell és használni fog hidd el! :-)

476. Csicsó70 (válaszként erre: 474. - Tracsi)
2009. márc. 11. 12:41
Én is úgy kezdtem, hogy 3 nap egymás után minden nap csináltam, aztán hétfőn valahogy úgy éreztem, hogy "nem kívánom". De tegnap megint megcsináltam, és nagyon jól is esett. Ha valaki mondja esküszöm nem hiszem el, hogy pár alkalom után sokkal jobban érzem magam. A vállam, a nyakam a hátam nem fáj. És nekem ez nagy csoda, mert a gerincem elég tropa. Nekem nagyon jót tesz a lelkemnek is és remélem hamarosan a testemnek is))
475. Tracsi (válaszként erre: 473. - 2bc7365ec9)
2009. márc. 11. 08:08
Igazából ha a teljes programot csinálod akkor heti 3-szor is elég! De igazából az órák száma számít hogy mennyiszer csináltad. Ahogy időd van rá úgy csináld de minél több órát tudsz csinálni egy héten annál hatásosabb!
474. Tracsi (válaszként erre: 472. - Csicsó70)
2009. márc. 11. 08:06

Sajnos most egy kicsit rosszabbul nézek ki mint a második kép!!! :-(

A lényeg hogy ahogy elkezdem csinálni a tornát azonnal észrevehető!

Igazából én minden nap csináltam és ezért volt ennyire látványos az alakulás!

De ha az ember már elért valamit utána lehet ritkábban is csinálni!

A lábgyakorlatok mindig nezezebbek egyrészt mert jobban meg vannak terhelve másrészt amíg a hasizomra az ember néha néha gyúr a lábunkat csak menésre használjuk. És a nyújtás egyébként is nehezebb és fájdalmasabb még az erőgyakorlatoknál is.

2009. márc. 9. 09:18
Sziasztok! Ki szeretném próbálni a callaneticset. Az lenne a kérdésem, hogy milyen gyakran kell tornázni, hogy az eredmény se maradjon el? Köszi
472. Csicsó70 (válaszként erre: 471. - 2cb2af252b)
2009. márc. 8. 13:10

Szia Az a baj, hogy nekem pont az ilyen lassú torna jó, Réka és egyéb ugri-bugri nem mert a sérveimnek nem tesz jót.(((


Tracsi, néztem a képeidet nagyon ügyesen csináltad))) Most mennyi szünet volt? És a formád maradt, vagy amíg nem tornáztál volt valami visszaesés?

Akkor majd rágyúrok a "kék könyvre" is. Amúgy a 100-as ismétlésekre még gondolni sem merek, bár van amiből már megy. És amit nagyon furcsállok az az, hogy hasizomból megy, a láb és comb nyújtsokból viszont nem. Hát elég puding vagyok, de innen szép nyerni.

Sziasztok

471. 2cb2af252b (válaszként erre: 468. - Csicsó70)
2009. márc. 8. 09:25
Szia! Nekem volt gondom a lábgörcsökkel, ezért változtatnom kellett a gyakorlatokon, illetve gyakorlatok közben szünetet tartani. Richtofit Sport krém is jó lehet. Most tornát váltottam, Rubint Rékára ugrálok, nem annyira unalmas és nincsenek görcsök.
470. Tracsi (válaszként erre: 468. - Csicsó70)
2009. márc. 8. 09:05

Hello!

Én annyit tudok mondani hogy a dvd jó de ha megveszed az első (kék) Callanetics könyvet abban sokminden le van írva segítség.

Én onnan tanultam meg ezt a tornát és hidd el hogy megérte!!!!

A lábgörcs szerintem csak azért van mert még nem szoktál hozzá ehhez a mozgáshoz.

Szerintem ne az egész programmal kezd hanem először csak fokozatosan kevesebb ismétlés számmal. Én most kezdtem megint és először egy hétig csak fele ismétlésszámmal jövő héten már 100 helyett 75-t csinálok és csak harmadik héten emelem az adagot 100-ra

2009. márc. 7. 18:58

Sziasztok!

nem volt idom beleolvasni meg nagyon a forumba, de kesobb visszaolvasok.

EN ket hete jarok Pilatesre, heti 3 alkalommal egy egy orara.Nagyon tetszik, ez az elso sport ami nagyon bejon, es ahol azt vettem eszre, h jol esik amit csinalok, es alig varom a kovetkezo napot h menjek.

Az a furcsa nekem, hogy minnel tobbet megyek annal inkabb kifaradok..Az mitol lehet?az is meglehet, h elejeben lattak h kezdo vagyok es konnyebbeket tornaztak, most meg vezetnek a surejebe?

Leirna nekem valaki, hogy mi az a Callanetics?koszi es mindenkinek jo tornazast..

468. Csicsó70 (válaszként erre: 467. - C4cd20e0ca)
2009. márc. 6. 17:21
Naaa, az első megmérettetésen túl vagyok. Kicsit nehézkes volt több dolog miatt is. Az egyik hogy még annyira figyelnem kellett a dvd-t aztán magamat, és szerintem sok pozicíó nem is úgy sikerült(((( Valahogy olyan idétlennek éreztem magam amikor a medence kiemelést csináltam Vagy talán nem is jól csináltam? Na mindegy majd lesz ez jobb is. Ja, igen még egy fontos dolog. Valaki a régebben írta, hogy a gyakorlatok közben a lábát húzta a görcs, na ez nálam is így volt(( Tud valaki tanácsot adni??? Ja és a hab a tortán az 5 évesem volt, aki ott sertepertélt körülöttem, mert új volt neki is az élmény...))))
467. c4cd20e0ca (válaszként erre: 466. - Csicsó70)
2009. márc. 6. 13:46
Sok sikert! :) A Pilatest különben próbáltad? Nekem a hátfájásomat elmulasztotta, mondjuk az nem gerincsérv....
2009. márc. 6. 13:28

Sziasztok!


Teljesen "szűz" vagyok a témában. Már 1-2 hete elkezdtem olvasni a hozzászólásaitokat, és gyorsan eldöntöttem, hogy kipróbálom a callaneticset. Meg is rendeltem a Ditrói Mária féle alapprogramot és ma meg is érkezett. Ebédidőben hazaszaladtam, behoztam a munkahelyemre és gyorsan bele is kukkantottam..))))Neki állni azért nem mertem.. oooo.

Nagyon jókat írtatok róla és én is nagyon várom hogy délután el tudjam kezdeni. Kicsit félek, mert én gerincsérves vagyok, sőt már egyszer meg is műtöttek rá, de remélem menni fog.

Mindenkinek minden jót, nálunk most süt a nap és talán jobbkedvűen állunk neki ...)

465. Tracsi
2009. márc. 6. 12:20

Sziasztok!

Nekem a callanetics az életemet változtatta meg.

Most megint ezzel próbálkozok.

Még ugyan csak az fele ismétlésszámmal de már csinálom és nálam már ez is nagy szó!

2009. febr. 28. 11:58

Én is callaneticsezek leginkább a lábamon látszik a változás, a hasamon annyira még nem inkább a felső részén, meg végül is mindenhol látszik, de egy kérdésem lenne...

A narancsbőrt ezzel a tornával el lehet tüntetni??

463. d4ae7d0bb0 (válaszként erre: 425. - 01c8755c79)
2009. febr. 26. 10:25

Én is ugyanígy működök:) Soha nem reggelizek, mert ha ez mégis bekövetkezik, délelőtt már kopog a szemem az éhségtől és alig bírom ki az ebédig.

Viszont reggeli nélkül simán kihúzom 14-15-ig.


A folyadékra viszont nagyon oda kell figyelnem, mert keveset iszom. Minden reggel odakészítek 2l vizet, amit kötelező meginnom a nap folyamán. És ez csak a minimum, amit meg kéne inni...

2009. febr. 26. 10:19

Sziasztok!


Én csak a callanetics-et próbáltam, évekig csináltam, döbbenetesen jó hatású!!! Gyönyörűen tonizált (és hosszú) izmokat lehet vele elérni, jól fogyaszt, vékony alkatúakat viszont szépen gömbölyít (nekem erre volt szükségem). Csak egy gond van vele (amit pont megjegyzett már valaki), hogy uncsi, monoton. Kitartás kell hozzá, de ha az eredményre gondolok, megéri...



Pilatesről eddig csak hallottam innen-onnan, de ez is érdekelne, szerintem hasonló elemekből állhat, mint a call. Vagy rosszul gondolom?

2009. febr. 25. 15:50

Sziasztok!

Én mindenkinek csak ajánlani tudom mindkettőt. Szeptember óta járok heti két alkalommal tornázni ahol a kettőt elegyítve tornázunk. Az eredmény már egy hónap múlva jelentkezett s azóta is folyamatosan mennek le a kilók. Igaz az evést is visszafogtam de én biztosan állítom, hogy a torna nélkül nem fogytam volna s arról nem is szólva, hogy azóta három mérettel kisebb ruhát kell vennem. Vettem dvd-t is, hogy otthon tornázok de mindig valami közbe jön (gyerekek, férj, lustaság). Szerintem ha valaki tényleg kitartóan csinálja biztos, hogy nem marad el az eredmény. Mindenkinek sok sikert hozzá!

2009. febr. 24. 19:53

Sziasztok!

Én már 3 éve fogyozok különböző diétát próbáltam ki kisebb nagyobb sikerrel mellette minden este szobabicajoztam és tornáztam de nem igazán akart látványosan megváltozi az alakom.Sikerült 10kg tól megszabadulnom de még kb 5kg tól szerettem volna megszabadulni,de ez nem ment, amikór rá találtam a callanetics tornára és a kék könyvet letőltöttem és elkezdtem tornázni,mivel már edzésben voltam egy kicsit könnyebb volt és én két hét után észre vettem, hogy a derekemon a csipőmnél kisebb lettem .Kb egy hónapja csinálom igaz a mérleg nem mozdúlt igazából nagy diétát nem csinálok normálisan étkezem de nekem bejött, csak ajánlani tudom másoknak is csak kitartás kell és megjön a várva várt siker,az alakod formálodik valóban átalakúl, én ezt tudom elmondani KITARTÁS

459. 70b8b94025 (válaszként erre: 457. - C4cd20e0ca)
2009. febr. 23. 17:50
küldtem üzit
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook