Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pilates vagy Callanetics? fórum

Pilates vagy Callanetics? (beszélgetős fórum)


8. Mókica (válaszként erre: 7. - Cskata)
2006. szept. 30. 00:23

Szió:)


Te használtad azt a rugalmas karikát? Milyen tapasztalatod van? Használ? Csak mert én itt kint élek az USA-ban, és múlkor láttam a boltban,elég kedvező áron, gondolgoztam ,hogy megvegyem e, de eggyáltalán nem ismerem...

Mennyire segit a külső,belső combi formázásában? Vagy esetleg még mire lehet használni?

Ez hasonló lehet mint a gumiszalagos gyakorlatok, a mély izmokat formázza, feszesiti?

Előre is köszi a segiséget:)

Puszi

7. cskata (válaszként erre: 6. - Danica)
2006. szept. 29. 23:55

:) biztosan tetszeni fog, ha sikerül eljárnod majd vhová! Én két helyre is jártam, a második volt a tutibb - igazán "gyilkos" volt, de hatásos!:)) Ott már speckó pilates-gyűrűt is használtunk a gyakorlatokhoz (ez egy kb. 50 cm átmérőjű rugalmas karika, amit hol a térded között, hol körülötte, hol a bokádnál vagy a karodnál kell össze-össze nyomni).

Esetleg ha több torna lehetőséget is találsz, akkor javaslom, hogy azt a helyet válaszd, ahol ilyen v. ehhez hasonló eszközt is használnak a tornához! Tapasztalatom szerint ezzel hatásosabb!

6. Danica (válaszként erre: 5. - Cskata)
2006. szept. 29. 23:44
Szia Cskata! Köszi az ötletet, találtam több lapot is a pilátessel kapcsolatban, és egy kérdezz-felelek rovatban megkérdeztem. Várom a válaszukat. Hátha...
5. cskata (válaszként erre: 4. - Danica)
2006. szept. 29. 22:10

Szió! Szentendrén sajnos nem tudok ajánlani, én szegedi vagyok, itt tudnék többet is..;)

Neten rákerestél már esetleg? Hátha..:)

2006. szept. 29. 20:06

Sziasztok! A sógórnőm a pilates tornára jár, és neki nagyon bejött.

Tudnátok segíteni abban, hogy SZENTENDRÉN van-e? Köszike!!!

2006. szept. 24. 21:55

Sziasztok!

Nagyon ajánlom a Callanetics-et!!!

Nekem már 10óra után lapos lett a hasam !Egyszerűen fantasztikus!!

2006. szept. 20. 21:44

Szia!

Szerintem nagyon hasonlóak egymáshoz, mindkettő mélyizomtorna, apró, lassú mozdulatokkal.. Callanetics-et önállóan, könyvből csináltam pár évvel ezelőtt, pilatesre pedig több, mint 1/2 évig jártam tavaly - de nem tudnám egyértelműen megmondani, hogy melyik a jobb.. Mostanában a pilates valamiért népszerűbb, felkapottabb.

Hatékonyak, viszont a "kötelező" gyakorlatsorok miatt - szerintem - viszonylag rövid idő alatt unalmassá válhat mindkettő...

2006. szept. 20. 21:28

Sziasztok!

Szerintetek melyik a jobb? Két kedvelt gimnasztikai feladatsor, mely Amerikát meghódította! Kíméli az izületeket és formál közben! Kíváncsi vagyok a véleményetekre!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook