Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pilates vagy Callanetics? fórum

Pilates vagy Callanetics? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
338. 2cb2af252b (válaszként erre: 335. - Gyerzsi)
2008. aug. 8. 06:52
Szia Gyerzsi! Én évekig 45 kiló voltam, és nagyon érzem a + 10-et. Érdekes, de szülés után rögtön leadtam a plusszokat- délelőtt szültem, este már 48 kiló voltam. A GYES alatt híztam meg- nagyon szerencsére nem, de nekem soha nem volt hasam, így zavar az a kicsi is, ami van. A kiló-kérdés alkattól is függ, szerintem. Szép napot, szia: Ágica.
2008. aug. 7. 21:57
Mióta elterveztem, hogy odafigyelek mit eszem, és visszafogom magamat, cirka 2 kilót híztam...hát akkor hogy vaan ez? Kitartással nekem is gondjaim vannak, meg az időbeosztással is. Abban reménykedem, hogy szeptember elsején tanárként munkát kezdek, gyerek meg ovit. Én hamarabb végzek, mint ő, és leszs időm magamra figyelni, tornázni, esetleg eljárni valahová közös edzésekre. Jó lenne. De addig még 1 hónap van, remélem már nem kúszik fel több. Én 167 cm vagyok, és épp az rkőbb 77.7-et mutatott az a fránya mérleg....:(
336. Hixsy
2008. aug. 7. 17:42
Sziasztok! A callanetics kék könyvének az egy órás gyakorlatán mennyi idő alatt mentek végig? Nekem két órát sikerül általában és ezt soknak tartom :S talán ennyire lassan csinálom?:D
335. Gyerzsi (válaszként erre: 321. - 2cb2af252b)
2008. aug. 5. 12:21
Szia! A 160 cm-hez 55 kg teljesen ideális testsúly! A helyedben én kibújnék a bőrömből, hogy ennyi lehetek. Egyébként én is 160 cm vagyok, és 76 kg. Sajnos a múlt héten felszedtem majdnem 2 kg-ot :(. Nyaralás, svédasztal:(( Egyszer voltam 48 kg de akkor a bordáimon könnyedén lehetett volna xilofonozni is. Szerintem nektek 55 kilósoknak nem igen van mit ledolgozni, legfeljebb formálni kell egy kicsit az alakotokat. Egyébként pedig kitartás, kitartás, kitartás :) A callanal hosszútávon szép eredményeket lehet elérni, tapasztalatból tudom!
334. Bettib (válaszként erre: 332. - Napra_forgó)
2008. aug. 2. 17:08
Megnézem a könyvet is, előtte ellátogatok egy órára is. Köszi a segítséget.
333. Tifanny
2008. aug. 2. 15:21

Húúú, megvettem a Dallos Ági-féle pilates dvd-t, és egy csöppet sajnos csalódnom kellett. Mondjuk lehet az én hibám is, hogy annyira megörültem, hogy végre valami pilates dvd-t látok és gyors meg is vettem, de ez valami könnyített verziós oktatás.Sajnos nekem ez nem jön be, bánom már:/

(persze van akinek nagy kedvence, az ne vegye magára)

332. Napra_forgó (válaszként erre: 331. - Bettib)
2008. aug. 1. 14:44

Szerintem erősen tanárfüggő, hogy órán mit csináltok.

De egyébként a legtöbb gyakorlat komplex, tehát van, hogy észre sem veszed, de hat a karra is. :o)

A kék könyvben, tehát az alapváltozatban egy olyan van, ami direkt karra való. Könnyűnek néz ki, de nagyon hatásos. :o)

331. Bettib
2008. aug. 1. 14:04
A jövő héten Callanetics órára szeretnék menni, jobban mondva ez a terv:) szeretném megkérdezni, hogy a kar izmaira vannak jó gyakorlatok?
330. Tifanny
2008. júl. 31. 12:59
Azért köszi :)
2008. júl. 30. 22:19
A narancsbőrt sajna nem tünteti el-legalábbis nálam. Jó Éjt: Ágica.
2008. júl. 30. 22:17
A lábgyakorlatok nagy részét sajnos ki kell hagynom, mert nálam lábszárgörcsöt okoz-mint bármi, akár egy egyszerű nyújtózkodás is... A kalcium pezsgőtabi némileg segít, de nagyon oda kell figyelnem. Amúgy a lábaimmal nincs különösebb problémám. Sajnálom, hogy ebben nem tudtam segíteni. Szia Tifanny.
327. Tifanny
2008. júl. 30. 21:16

Hát én próbálkozok vele, de mint már írtam, nem nagyon vagyok kitartó és igazából még nem sok külömbséget látok :S

De viszont a kérdésemre visszatérve, akkor a lábgyakorlatok tényleg hatásosak a láb vékonyítására??a narancsbőr eltüntetésében nem segít véletlenül,vagy akkor már túl sokat akarok??:)

2008. júl. 29. 19:51
Tifanny! Nekem a hasizomgyakorlatok hatásosak a pocak eltüntetésében, de néha úgy érzem, belehalok, szerintem nagyon kemények. Szia: Ágica.
325. Tifanny
2008. júl. 29. 16:40

Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni, hogy szerintetek melyik a legjobb gyakorlat a callanban, ami segít az úszógumi ledolgozásában?(mert ugye segít!?)

És az a néhány lábgyakorlat valóban segít a láb karcsúsításában?Kicsit szkeptikus vagyok :-/

2008. júl. 29. 09:57
Igazán nincs mit. :)
323. Tifanny
2008. júl. 28. 14:58
Köszi a privit Napra_forgó:)
322. Tifanny
2008. júl. 28. 14:56
Az az igazság , hogy én is 160 centi magas vagyok és 52 és 55 kiló között mozgok.Attól függ, hogy mikor épp mennyire bírom visszafogni magam kaja terés és mindezt mennyi ideig :D , :-S
321. 2cb2af252b (válaszként erre: 313. - Tifanny)
2008. júl. 28. 08:28
Tiffany! Én két éve callen-nel, és az esti nagyvacsorák hanyagolásával 3 hónap alatt 10 kilót fogytam. Mostanra híztam vissza az egészet, megint neki kéne állnom, de én se vagyok túl kitartó. De ha komolyan elhatároznám, meg tudnám csinálni. Jelenleg 55 kiló vagyok és 160 centi magas. Meg?-em, hogy te mennyi? Lányok, éreztetek már bezártságérzést a saját testetekben, például egy kis pocak és egy szűk nadrág miatt? Ha senki nem érzett még ilyet, akkor azt hiszem, megbolondultam. Üdv mkinek: Ágica.
320. Napra_forgó (válaszként erre: 319. - Tifanny)
2008. júl. 28. 07:55
Még tegnap írtam Neked privit ezzel kapcsolatban. :o)
319. Tifanny
2008. júl. 27. 15:55
És ezt a callan dvd-t merre lehet megtalálni?:D
2008. júl. 27. 11:12

Nem tudom...

Nekem megvan a könyv és a DVD is. Szerintem a könyvben lévő gyakorlatok közül csak pár maradt ki.

A DVDn a magyarázat elég pontos, szerintem jó...

De tény, 100at nem csinál mindenből. Pl az egyik két oldalas gyakorlatnál az egyik oldalra sokkal kevesebb idő van. De ezeken szerintem segít a pause gomb. ;)

317. Tifanny
2008. júl. 27. 11:07
Azt hallottam, hogy a dvd nem olyan jó,mint a könyv.Nem tudom miért,talán akkor azért, mert nincs meg a száz gyakorlatszám, vagy hogy nem olyan pontosak a gyakorlatok?Tényleg nem tudom, de egy kicsit elbizonytalanított a dolog, ezért bízom inkább a könyvben.
2008. júl. 27. 08:29

Tiffany, zárójelben megjegyzem, hogy ha szívesebben tornázol DVDre, akkor a Callanetics-et is meg tudod venni. :o)

Ott is jó részletesen elmagyarázza, hogy mit hogy kell csinálni.

Ha teljesen velük együtt csinálod, akkor nem csinálsz százat (úgy sem rossz), viszont meg lehet állítgatni. :o)

315. Tifanny
2008. júl. 26. 20:42

Kedves Kinga,azt tudni kell,hogy én nem a kitartásomról vagyok híres, most próbálom rászoktatni magam(sajnos abba a típusba tartozom, aki ha nem látja hamar a munkája eredményét, feladja :( )Most próbálom magam a rendszerességre szoktatni.Viszont annyit elmondok, hogy a Pilates nem kifejezetten fogyásra van "kitalálva".A fő célja az izmok nyújtása, lazítása, az alak formálása, stresszoldás, közérzetjavítás.Ha kedvvel vág neki az ember és szivesen csinálja, előbb utóbb látni fogja az eredményt is.

És köszi,hogy írtál a callanetics-el kapcsolatban, remélem én is rá tudom venni magam :D

2008. júl. 26. 20:06

Kedves Tiffany, én 23-án kezdtem el a callaneticset,minden nap csinálom,kivéve a tegnapot(vesekrizis) és szerintem laposabb lett a hasam meg a fenekem.Mérni csak 1-én akarom magam,akkor majd megirom a konkrét eredményeket.

A Pilatest mióta csinálod és milyen rendszerességgel?Mert én csináltam 1 hónapig egy 30 perceset,volt hogy naponta 2szer,de azonkivül,hogy javitott a tartásomon,semmi változást nem tapasztaltam.

313. Tifanny
2008. júl. 26. 19:40

Sziasztok!

Én még új vagyok, csak most regéltem, de már régóta olvasgatom a pilatessel és callaneticsel foglalkozó fórumokat!

Nekem van egy Rael féle pilates dvd-m kezdőknek és egy Pilates fit labdával dvd-m is, +megvettem a callaneics- féle kék könyvet!

Nos a pilates, hogy dvd-ról megy és mondják mit csináljak, meg látom, hogy a csajok is szenvednek a tv-ben XD valahogy jobban bejön(most tervezem az ÉLÉNKÍTŐ dvd megvételét, ha valakinek van tapasztalata,az írhatna :))

Szóval a callanetics is biztos jó és hatásos, és ha már nagy nehezen megszereztem a könyvet, használni is kéne, csak nekem hosszú az az egy óra, meg mindenbő százat!pfff

Írjatok egy kis bíztatást légyszi, akinek vannak sikerei, ne legyen már kidobott pénz az a kék könyv!

Előre is köszi, sziasztok :D

312. 54fa740756 (válaszként erre: 311. - Napra_forgó)
2008. júl. 25. 13:12
Szivesen :)
311. Napra_forgó (válaszként erre: 310. - 54fa740756)
2008. júl. 25. 13:05
Köszi, megkaptam, le is töltöttem. :o)
2008. júl. 25. 12:12
De hülye vagyok, irok egy privit be teszem oda :))
309. 54fa740756 (válaszként erre: 308. - Napra_forgó)
2008. júl. 25. 12:12
Szia Napra_forgó, persze, csak nem tudom ide be szabad e tenni, inkabb add meg az emailcimedet, odaküldöm.
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook